S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

coinneach

"Jsi drzý čert", "Dorota Máchalová, osmý řádek, vlevo dole", "Tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho, jednoho zesměšnil", "Jeee, já si zlomil šavli". Tři oříšky pro Popelku jsou hezkou pohádkou, ale S čerty nejsou žerty je nejenom hezká pohádka, ale taky výtečná komedie, kterou táhne duo Karel Heřmánek-Petr Nárožný a zdařile jim sekundují další v čele s Jaroslavou Kretschmerovou. Podle mě nejlepší česká pohádka všech dob, která má v sobě zkrátka všechno. A co víc, ona ještě přidává:-) Jmenovat plusy této pohádkové komedie bych mohl dlouho, jedno ale zmíním určitě...peklo je zde ztvárněno tak dokonale, že by se toutu českou pohádkou z kraje 80.let mohli i DNESKA inspirovat hollywoodští filmaři. ()

Irii

Pěkná pohádka,s roztomilým Ondrou Vetchym,kterého jako čeríka,bych jistě ráda vítala doma každého Mikulaše.Jen ti spravní čerti mivaji ale delší jazyky,ne? ()

fantomas19

... na myslení jsme tady my dva... no ty teda rozhodně ne.... ... Dorota Máchalová, to je stránka 1027, osmý řádek vlevo dole... já vidím... osmý řádek vlevo dole... říkám, že vidím, mrknu a vidím...ano, to je tady.... jsi drzý čert... ()

Jozka7

"Máchale, vzdej se!" Nejlepší dosud natočená "čertovská" pohádka s legendárními hláškami a vynikajícími hereckými výkony (zejména rádce Viktora Preisse a kaprál Petra Nárožného). Ideální záležitost pro neformální společenské akce... ()

Rodin

Nádherné peklo, skvostný Karel Heřmánek, sladký a lehce potroublý Čert s hodností vraníka (vlastně vlka), Viktor Preiss a jeho studie vyčůránka... i přes nepříliš šťastné obsazení mladší princezny je tohle mezi našimi pohádkami jeden z časem prověřených klenotů. ()

Čejkyn

Pro mě jednoznačně nejkrásnější česká pohádka se skvělými herci,z nichž vyčnívají Nárožný a Heřmánek.Na tohle se můžu koukat pořád,kvůli takovýmhle pohádkám mám rád Vánoce ()

vetsinezobri

S takovýmhle hereckým obsazením nemohl být výsledek jiný. Každá postava je jedinečná, nejlepší Lucifer a kníže v dějinách filmu. Povedlo se i skvěle natočit akční scény, Dlouhý v nich rozdává rány se Stathamovskou přirozeností... Jo a kdo si to splete s Hrátkami s čertem, je u mě mrtvej Homolka! ()

Ogrb

Nejlepší česká pohádka. Božskej Ondra Vetchý, sympaťák Vláďa Dlouhej, super zobrazení pekla, krásnej příběh, prostě jasná klasika. 10/10 ()

zElina

Hlášky z téhle pohádky mě provázejí skoro celý život a jsou nesmrtelné. Když jsem na ni byla v letním kině z obecenstva se neustále ozývaly dialogy z filmu jeden po druhém:-) Opravdu nejpovedenější raritka všech dob. ()

Peatrson

Pohádka,která se jasně řadí mezi nejlepší co jsem viděl,k té patří i nejoblíbenější hláška "Máchale spadlo ti to "asi vítr" ()

Stanix

"Je to REBEL !! Při zatýkání: Tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho.....Zesměšnil!" Nejlepší česká pohádka všech dob! ()

Smerfetka88

Zcela nezaujatě a objektivně jedna z našich nejlepších, nejpovedenějších a nejvtipnějších pohádek. Skvělé herecké obsazení, kterému vévodí Preiss, Nárožný, Kretschmerová a Dlouhý. Mnohé hlášky u mě zlidověly a ani Vánoce si bez téhle pohádky neumím představit. Tato pohádka jasně dokazuje, že v jednoduchosti je síla - nenáročný děj, krásné kostýmy, jednoduché a vtipné dialogy. Myslím, že netřeba víc dodávat. ()

montenegro

Spadlo ti to Máchale - asi vítr:-))) Princezny se teda nepovedly ani jedna, ale vynikající trio- Nárožný, Preis, Kretschmerová s miloučkým Ondrou Vetchým to zachraňuje. "Je to rebel":-)) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček