S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Arequipa

Klasická pohádka a komedie- nejradši mám záporné postavy ztvárněné Preissem, Kretschmerovou a Nárožným (nečekal bych, že v pohádce uvidím pravou nefalšovanou vojenskou šikanu!), krásné exteriéry, pekelnou váhu a parádní Uhlířovu hudbu, především tu z pekla. ()

Ceberus

Bez zaváhání pět hvězdiček. Vetchý, Vydra, Kemr, Preiss, Nárožný a zejména Lucifer Heřmánek - ani nevím, koho pochválit dřív. Aneb zlatá "předtroškovská" éra. Edit 2023: po zhlédnutí francouzského Fanfána Tulipána i jeho remaku je mi už jasné, odkud asi pramenila inspirace. ()

Realmond

Vynikající pohádka, která snad nikdy neomrzí. Celé to přelétá mezi pohádkou a pohádkovou komedií, kde výborně exceluje herecká elita Dlouhý, Vetchý, Nárožný, Preiss, Kemr, Heřmánek, Kretschmerová a spol. Vždycky se rád podívám znovu na tuhle českou pohádkovou klasiku. Jedna z nejlepších českých pohádek. :-) ()

Zahartof

Bezesporu nejlepší česká pohádka. Ano, Jeho Jasnosti, navrhuji ho zavřít na doživotí, do konce života. A! Ztrátu majetku. Spravedlnost je spravedlnost." :)) ()

spacylemon

Nostalgie, to je svině! Asi jako jednoho z mála mě tahle pohádka v dětství úplně minula, ale už od té doby jsem často slýchával, jaká je to velká švanda a geniální pohádka a blablabla, takže když jsem později párkrát viděl její část, moc jsem nechápal. Teď už ji mám konečně za sebou celou a nechápu ještě víc... Co tady jako kdo vidí výjimečného? Laciná výprava, všechno je to takové malé a ušmudlané, jako ta jejich armáda. Úplně mimózní vývoj vztahu Petra s oběmi princeznami - neviditelný, nesmyslný. Jedině snad některé hlášky stojí za to a asi právem zlidověly. Ale jinak? Nárožný padá na nos, Vydra padá na zadek, Nárožný sedá na koně obráceně, Heřmánek se hrozivě směje - to jako myslíte vážně, že tohle má být ta "nejlepší česká pohádka", "kultovní film" a jeden z 200 nejlepších filmů všech dob? :-O ()

RajAthen

Za mě nejlepší pohádka, s výjimkou zlaté Werichovy klasiky. Ukázka toho, že jde udělat dobrodružně laděná pohádka, aniž by to působilo křečovitě (srovnejte s dnešní produkcí). Všechny postavy jsou skvěle zahrané, nejlepší je duo Kaprála a Správce. Třešničku na dortu tomu dává Peklo, které "ať bylo, nebo nebylo, vymyšleno bylo skvěle..." ()

Shrekito

Pro mě osobně nejlepší česká pohádka(i když se jedná spíše o dobrodružný film s pohádkovými motivy, než to co si dnes lidé představují pod pojmem pohádka). Výborní herci(především Viktor Preiss, Petr Nárožný a neuvěřitelný Karel Heřmánek). Dále skvělá hudba ( i když otřesnou písničku "Petře, Petříčku......." si mohli odpustit). Navíc jsou zde čerti velcí sympaťáci a stojí na správné straně což přináší další plusové body. ()

Oonika

Tak známá pohádka a já ji viděla teprve letos na Vánoce, no hanba. Ale o to víc jsem se těšila a o to víc jsem si vychutnávala výborné hlášky a herecké výkony. ()

jaki96

„Zase ti to spadlo... Asi vítr.“ Nezapomenutelné hlášky od nejlepších českých herců nabízí tato pohádka, která se řadí mezi ty nejlepší. Na dobu, kdy byla natočena, jsou efekty dost dobré. Na tuto pohádku se vždy těším. Nejde hodnotit jinak než 5*! ()

marek86

Tato pohádka nestojí ani tak na příběhu, jakožto na hereckém koncetru osazenstva v čele s panem Nárožným a Viktorem Preissem. Nejlepší česká pohádka vůbec. Moje hodnocení 10/10. ()

krizi

Musím přiznat, že tuhle pohádku považuji za nejhezčí ze všech. Vynikající Heřmánek a Vetchý tomu jako čerti dávají šmrnc. ()

Acrobat

Nemôžem si pomôcť, ale v záplave rozprávok Vianoc (2010) je táto rozprávka ako "ružový diamant". Výborný dej, ktorý nemá hluché miesto, len taká čistá vzletná romantika, úžasní herci (setsakramnetsky dobrý Lucifer), a opomenúť nemožno ani fantasitckú hudbu, ktorá veľmi exceletne dopĺňa každú scénu. Azda jediná rozprávka na ktorú sa dá pozerať do konca bez toho, ay ste neprevracali očami. Vie, čo chce povedať, a ja som jej pozrozumel. Výborne Petříčku, výborne. "...mi bychom se k sobě tolik, my bychom se k sobě tolik - hodili". ()

FireTight

U téhle pohádky mám jediný problém a to s postavou Petra. Jeho souboje s vojáky jsou totiž tak strašně... já nevím, ale silně mi to připomíná parodii parodie filmů s dvojicí Spencer a Hill. Ale jinak? Jedna z nejlepších český pohádek s opravdu skvělým příběhem a brilantními výkony všech herců (za všechny bych vyzdvihl Petra Nárožného, Viktora Preisse nebo Ondřeje Vetchého). Navíc, čerti tu nejsou za totální kretény jako ve většině ostatních filmů, ale v podstatě za ty správné a za ochránce dobra. A to se mi líbí! :) "Je to REBEL!!!" ()

Grogan

Tak tohle je ta nejkrásnější pohádka, která u nás byla natočena. Jedna z těch, která nikdy nesmí chybět o Vánocích, a u které nevadí, že už jste ji viděli tolikrát. Herci jsou bez výjimky skvělí, hlášek je tu nepočítaně a dokonale vykreslené peklo v čele s neskutečně charizmatickým Luciferem Heřmánkem jako bonus. ("Dorota Máchalová, osmý řádek, vlevo dole" - "To vidím." - "Osmý řádek vlevo dole." - "Říkám, že vidím. Mrknu a vidím!" - "Ano. To je tady." - "Jsi drzý čert!") ()

Kroup4

Nejlepší česká pohádka všech dob.Myslím že ji z trůnu jen tak někdo nesesadí.Peklo si představuji právě tak jak je tady ztvárněné.Herecké výkony jsou skvělé u všech zúčastněných.Hlavně Lucifer,správce a kaprál jsou neskuteční. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček