S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Ex_Machina

„S čerty že nejsou žerty?" Ale sú, a aké. Partia čertov okolo najlepšie zahraného lucifera v dejinách českého filmu, ohnivého Karla Heřmánka má plné ruky práce s miestnym šľachtickým podsvetím. Na to aby ich postavili na váhu hriechov musí spojiť čert Ondřej Vetchý sily s hlavným hrdinom Vladimírom Dlouhým. Peklo je tu vykreslené naozaj tak, že by ste v ňom skončiť nechceli. Nízke stropy rozľahlej jaskyne s horiacimi ohňami plnej čertov ako vás vlečú niekam dozadu odkiaľ niet návratu zažiť na vlastnej koži naozaj nechcete. I keď princezná Adélka sa tu moc nepodarila, záporáci rozhodne áno. Na dukáty zaťažený správca Viktor Preiss, alkoholom večne pripitý a hulvátsky kaprál Petr Nárožný a prefíkaná macocha Jaroslava Kretschmerová predstavujú naozaj súperov za všetky drobné. Moja najobľúbenejšia rozprávka. Keď vyrastiem, chcem byť rozhodne čert. ()

Pulper

Ve filmu je pár naprosto zanedbatelných chybek. Jinak zaslouženě jedna z nejlepších českých pohádek všech dob. Režie, scénář, herecké výkony, humor. Všechno šlape jako hodinky. ()

vaclaw

Jedna z nejlepších a nejpříjemnějších českých pohádek. Výborná hlavní dvojice V. Dlouhý a O. Vetchý, vynikající Lucifer K. Heřmánka a náramně cholerický P. Nárožný spolu s geniálními hláškami jsou jedny z mnoha důvodů, proč se na tuhle pohádků podívám s chutí třeba potřicátý :-). ()

Gekon

Nejlepší česká pohádka všech dob se skvěle stvárněným peklem, excelujícím Karlem Heřmánkem a Petrem Nárožným. Prostě kultovní film. ()

Boulderman

Bez rozmýšlení 100 %. Vynikající herecké výkony, desítky nezapomenutelných hlášek (Jakápak pravda, jasnosti!, Asi vítr, Máchale, Který z vás je nejbohatší?... a další) a hlavně herci. Jediná chyba na filmu je princezna, osobně bych si zvolil spíš tu mrchu :D ()

fordhont

Podle mě nejlepší pohádka ze všech. Nepřehnaný triky, skvělé výkony herců (Preiss, Narožný atd.) a klasický a přesto originální příběh. ()

Adámo

Jedna z nejkrásnějších českých pohádek ke (které mám i osobní vztah) a nejspíše nejlepší pohádka posledních let (ehm, více jak dvaceti let)... Po dlouhé době výborná pohádka, ale částečně s novou generací herců!!! Doufám, že se povede někdy v budoucnu natočit něco podobného - že se sejdou kvalitní herci, výborný režisér a budou točit podle skvěle zpracovaného námětu (Podle B. Němcové připravila I. Šlapáková). P.S.: Ta naše hospoda od zhora od spoda, to je pěkný zařízení, polívka hřeje se, hostinskej směje se, že mu pívo dobře pění......... Tohle už taky zlidovělo =)))) | 12/2009 ()

LuNaj

Jednoznačně moje nejoblíbenější pohádka. Celkový zážitek navíc umocňuje nejlepší hudební podkres pekla, jaký jsem kdy slyšel. Když se k tomu přidá vynikající Karel Heřmánek (jeho Lucifer dodnes nebyl překonán), poměrně vtipná postava čertíka Ondřeje Vetchého a skvělý arogantní kaprál Petr Nárožný, tak není co řešit. ()

Lennie

Ať si říká kdo chce, co chce, toto je čeká pohádka s velkým P. Má vše, co by nemělo chybět: nebojácného hlavního hrdinu (kterému k "ideálu" chybí jen jméno Honza), hezkou blonďatou princeznu, zlé selky, ministry a generály a peklo takové, jaké se jinde nenajde... a Karel Heřmánek je úžasný Lucifer (Csongor Kassai z Čert ví proč mu zahá přibližně po kolena, a to je jako Lucifer též úžasný). ()

Joe16210

Pohádka z českých luhů a hájů, která se neomrzí. Je dobré si neustále připomínat, že zlo bude po zásluze potrestáno. Především Jarka Kretschmerová se v ústřední záporné roli značně vyžívala. ()

gudlak1

Tak tahle filmová pohádka je klasika všech pohádek a asi bude těžko k překonání. Mistrovké herecké obsazení a kvalita hereckých výkonů hlavně pak Viktora Preisse, O.Vetchého, P.Nárožného, K.Heřmánka. Nespočet zlidovělých hlášek jako " zase Ti to spadlo, asi vítr", " na doživotí na doživotí, to jako do konce života? No není co dodat. ()

HarlanWade

Pro mě osobně asi nejlepší česká pohádka všech dob, která těží nejen ze skvělého námětu a skvělých herců, ale především z velké dávky humoru a hlášek. Vynikající záležitost, která se poprávu stala klasikou české kinematografie. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček