S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Marek1991

České rozprávky, ale aj tie československé sa vyznačujú veľkým počtom postavičiek akými sú čerti, princezné, králi, dobrý mládenec, ktorý si vo filme často nájde pekné dievča do voza aj do koča, či dobrú babičku. Táto rozprávka patrí medzi najkrajšie, ešte aj peniaze sú tu vyobrazené priam ako čertovská vec. Nepáči sa mi však to ďakovanie tým zlým, dohody s nimi a proste to ľahkovážne zobrazovanie pekla s hláškami ako, že aspoň tu máte teplo a podobne. Inšpirácia Fanfánom Tulipánom tu je zjavná, no filmu to neuberá a je to taká milá rozprávka. ()

Padme_Anakin

Pohádka mého dětství, odmala ji mám moc ráda a viděla jsem ji mnohokrát.. Úžasně napsaná, vtipná a zábavná, příběh Petra Máchala už za tu dobu v podstatě zlidověl, protože hlášky se používají úplně běžně všude.. Herecký ansámbl skvostný, ať už se jedná o knížete pana Kemra nebo správce Viktora Preisse, babičku Jany Dítětové či skvělou sekernici Jaroslavy Kretschmerové, no a v neposlední řadě dva mladíci - Ondřej Vetchý a Vladimír Dlouhý, kteří zdatně sekundují svým starším kolegům.. Tuším, že se jedná o jednu z našich nejpovedenějších pohádek, v mých očích bezpochyby je.. ()

roswelll

Tahle pohádka je jak vynikající víno. Pije se s požitkem a každým rokem je stále lepší. Na tenhle český pohádkový klenot se dá dívat i se zavřenýma očima, díky. ()

PauloZ

Čertovina nejčertovinatější a pro mě nejlepší a nejoblíbenější česká pohádka! Nejlepší peklo v dějínách české kinematografie stejně jako čerti! Herecké obsazení a výkony stejně jako režie a scénář naprosto bezkonkureční. Tomuhle se nedá vůbec nic vytknout! VŮBEC! Každé vánoce si to dávám, jak kdybych to nikdy neviděl :-) Novodobé pohádky se proti tomuhle zábavnému klenotu můžou jenom krčet někde hluboko v kinematografické tmě. ()

F.man

Jedna z nejlepších filmových pohádek, natočena s naprostou lehkostí. Bočan evidetně netlačil na pilu a nechal hercům relativně volný průběh z čehož se díku tomu stalo toto dílo oslavou na herectví Ondřeje Vetchého, Vlasimíra Dlouhého nebo Josefa Kemra. Na druhou stranu však i přes onu lehkost režisér moc dobře věděl co točí a důležité věci si pohlídal. Výsledkem je tedy film který má "všehotakakorád", zobrazuje naprosto parádní peklo, na svou dobu velmi dobré efekty, herecké výkony, skvělé hlášky... Těžko hledat více superlativů. Asi vítr ()

Tryskomyš

Tak tohle je pro mě jedna ze 4 nejlepších Českých pohádek. Podle hodnocení zde je dokonce nejlepší. Před ní v žebříčku není žádná jiná hraná pohádka. Další tři moje nejoblíbenější jsou Princ a Večernice, Jak se budí princezny a Princezna se zlatou hvězdou. ()

Kryton

Spolu s třemi veterány a hrátky s čertem nejoblíbenější pohádka. Heřmánek si lucifera neskonale užívá a toto peklo se mi tak libí , že bych tam chtěl hned. Celá plejáda herců je zde výtečná a co scéna to dokonalost. Více komedie než pohádka (Do hospody né! Tak já se za tebe obětuji! .... Jééé ja si zlomil šavli!). Rozhodně milionkrát lepší než jaké pseudopohádky se točí nyní (Troška není král , ale jen podkoní pohádek)! ()

Desiree

Ooo, jak jsem starší, tím více se mi líbí! Jednoznačně nejlepší pohádka. Nejen na Vánoce, ale i po ránu ve všední den, zahřejí pekelné plameny a roztomilost hereckého osazenstva. ()

fannah

Nejlepší česká pohádka. Neuvěřitelné gagy, skvělý Petr Nárožný a Viktor Preiss, typicky česká písnička, která vám vymyje mozek no a skvělí čerti:-) ()

Krt.Ek

Nejlepší československá pohádka. Obsahuje totiž to co by měla správná pohádka obsahovat a to je humor. Za něj vděčíme hlavně Petru Nárožnému, jehož kaprál je pro mně jedna z nejlépe zahraných roli v českém filmů. Pozadu, ale nejsou ani jiní herci. Jaká škoda, že už se tak kvalitní pohádky moc netočí a nahrazují je mnohdy nudné studiové pokusy o pohádky. 95% ()

zdepapepa

Neurazí, nenadchne, pohladí na duši. Prostě klasická česká pohádka. Jedny z nejlepších kostýmních výprav a hlášek. Písničky existují ikoničtější, ale dle první věty - i po letech je člověk rád poslechne. Jestli by nějaká pohádka měla reprezentovat naši zemi, klidně by to mohla být tato. Nejenže ukazuje českou náturu ve všech jejích barvách, ukazuje i českou zemi ve všech barvách, od obyčejných statků, přes hrady až po "peklo". ()

Pan Filuta

9/10 Bylo – nebylo, dávno – nedávno, jedno knížectvía v něm tenhle mlýn. Asi jsem sentimentální.tak ať klidně jsem. Pro mne nejlepší pohádka. Vynikající herecké obsazení a ta hudba. Naprostý skvost!!! ()

Rosana

Skvělá pohádka, na kterou se ráda podívám znovu a znovu. Je nanásilná, poučná, zábavná, plná akce a humoru. Toto bych dětem v pohodě pustila. ()

SaNcHeZ_cz

Jedna z nejlepších, ne li nejlepší česká pohádka vůbec. Výborné obsazení podporuje zábavný děj a líbivou výpravu. Celé doplněno o dnes již zlidovělé hlášky ()

Alqarin

Úřadující mistr světa v disciplíně "Česká pohádka". Zatímco v Anglii pobíhal John Hurt po kulisách "osmdesátčtyřky", u nás vznikal tenhle skvost plnej hlášek a nefalšovaný pohádkový atmosféry, kterej je navíc fajn i po trikový stránce. Jasnej důkez toho, že i tehdy šlo natočit pořádnej plnohodnotnej film. Bez okolků pět hvězd. ()

Praxis

pro mě osobně nejlepší česko-slovenská pohádka,která ostatní mohutně převyšuje. Geniální herecké výkony Karla Heřmánka, Petra Nárožného a další.Jak ostatní psali, tak i já tu Adélku nikdy neměl rád.Ba jsem jí i nenáviděl ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček