S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Arigato

Dle mého stále nejlepší česká pohádka. Zajímavý děj, skvělé herecké výkony, dokonalé zpracování a nepřeberné množství nezapomenutelných vtipných hlášek. Pro mě dnes již Vánoční klasika. ()

Simako

Musím se opět vrátit k tomuto počinu!!!Fakt nevím jak se vyjádřit!!Tohle měl být oskar jak vyšitý!!! Né, fakt né, vždyť oni by to nepochopili!! Tohle je asi opravdu ta nejlepší pohádka jakou jsem kdy viděl a to jsem jí fakt asi videl tisíckrát!!! Nezapomenutelné herecké výkony, hlavně Viktor Preiss v roli správce nebo Petr Nárožný jako kaprál!! Pan Kemr zahrál svoji roli též bravůrně!!! Výroky typu:"Spadlo ti to, seber to, ...asi vítr nééé!!!" nebo "Máchale, Máchale vrať se, tebe čeká šibenice,.....jéé, já si zlomil šavli!!" Pane Bočane nikdy jsem neviděl hezčí peklo!! Nikdy už asi neuvidím lepší pohádku!! za pět!!! ()

freeeeedom

asi najlepšia česká rozprávka s "čertovskou" tematikou. Už keď som bol malý na mňa veľmi zaposobila a dodnes si ju vždy rád pozriem, proste klasika ktorá nezostarne. Úžasná atmosféra o ktorej sa pánovi Troškovi može len snívať. ()

Skeevee

Absolutne nejlepsi pohadka =)) klasika klasik ;) to se cituje dnes a denne - "Neco Ti upadlo, Machale, asi vitr." =)) apod. Narozny je naprosto uchvatnej a nejen on... tohle je pohadka, ktera se neokouka a pokazdy se na ni clovek rad podiva =) ()

Petriver

Tahle pohádková komedie patří mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. Určitě bych těžko hledal někoho, kdo ji neviděl minimálně jednou. Když pominu naprosto dokonalé herecké výkony většiny představitelů a nadčasovost gegů, tak mě těší, že ve svých 28-mi letech se u ní bavím neméně, snad i více, než když mi bylo deset. Scény s panem Nárožným, coby generálem vojska, nebo s panem Heřmánkem, přestavitelem knížete pekel, a hlavně panem Preissem, jako správcem zámku, jsou pro mne nezapomenutelné. Možná jsem moc sentimentální, ale pokaždé, když tuto pohádku znovu vidím, je mi o trochu líp. Pro mne určitě nejlépe natočená a zahraná pohádka vůbec. ()

ekap

Možno to nie je najlepšia česká rozprávka, ale určite jedna z najlepších! Skvelé herecké výkony a nezabudnuteľné hlášky! ()

Karotka

Podle mě nejlepší pohádka. Skvělí herci, vtip, akce, výborná hudba. Nepodbízí se, je to zábava i pro ( inteligentní ) dospělé. Narozdíl od Troškových "hitů". ()

Mainer

Jedna z mých nejoblíbenějších(ne-li nejoblíbenejší) pohádek. Celý příběh je podán tak lidsky a s tou pravou pohádkovou nadsázkou, že mi další a další shlédnutí vůbec nevadí, právě naopak, protože všechny(!) důležité postavy hrají skvěle :) Jo a je tam navíc to nejlepší peklo s nejlepším Luciferem, které se komu podařilo stvořit. ()

Methos-SK

Moja najkrajsia a najoblubenejsia cesko-slovenska rozpravka. Nech som ju uz videl 1000 krat tak vzdy si viem ku nej sadnut zas a vychutnat si ju tak ako prvy krat co neni tak pri kazdom filme. Boj dobra a zla a samozrejme na koniec happyend tak to ma predsa v rozpravkach byt no nie? ()

T.S.Garp

Pro mě jako malého špunta byl Petr Máchal vzor a akční hrdina. Dnes, i když jsem tuhle vynikající pohádku viděl tolikrát, že už to ani nedokáži spočítat, se bavím sice jinak než před lety, ale tohle je prostě klasika a kdo jí neviděl, neví, že to Máchalovi prostě spadlo. ()

jiricek86

Podle mě nejlepší česká pohádka. Karel Heřmánek ztvárnil "nejpekelnějšího" čerta lucifera, dvojka Vetchý-Dlouhý výborně funguje, hudba vynikající. ()

E.T.Martin

Dlouhou cestu za štěstím jsi musel urazit Petře Máchale, a že jsi na ní zažil příkoří... Tahle perfektně vymyšlená pohádka se mi líbí rok od roku více. Jedna z nejlepších českých filmových pohádek, možná úplně nejlepší, možná proto, že není vůbec roztomilá. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček