S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

animaxis

Nejlepší pohádka jakou jsem kdy v životě viděl.Můj nejoblíbenější český film a rozhodně je na filmu dobré i to,že se líbí jak dětem,tak dospělým.I když vezmu v potaz,že současné malé děti mají nejradši filmy typu Transformers,tak tohle je prostě bavit musí.Už v prvních třech minutách filmu je tu snad více mrtvol,než za všech dílů Pátku třináctého i s jeho remakem.I přesto je to hezká pohádka,která se může brát i jako fantasy a ono počet mrtvých po těch třech minutách klesne pouze na jednu(nebo dvě,nebo čtyři?).Film má hezký děj,který jen tak neomrzí a já ho považuji za klasiku.Je tu hezká hudba a skvělé herecké výkony.Ještě musím poznamenat,že jsou tu dost dobře natočené akční scény.Čtete dobře!To,jak se tu mladý Máchal mlátí s vojáky je skoro lepší,jak únikové plány kapitána Jacka Sparrowa!Film je prostě v každém ohledu skvělý! ()

BoXBe

Co scéna, to učebnice pro herce, dramaturgy, kostyméry, režiséry a scenáristy. Přesné dávkování všech potřebných ingrediencí, jeden z etalonů českých pohádek, i s vědomím, že produkce určitě musela udělat x kompromisů a všechno určitě nešlo podle představ, no výsledek je výborný a po dnes už více než desítce shlédnutí, po 35 letech pořád překonává současné zkostnatělé, nedomyšlené a nedotažené pokusy. Jen výjimky dnes potvrzuji pravidlo, že bohužel není o co stát a dívat se na dnešní pohádky moc nedá. ()

otík

Jedna z nejlepších českých pohádek s nezapomenutelnými hláškami. Perlí především Petr Nárožný, jehož: "Spadlo ti to, seber to!", "Asi vítr." je hodno ocenění hlášky desetiletí. Když tuhle pohádku srovnám s většinou pohádkové produkce nového tisíciletí, vyplave na povrch, jak perfektně tuto pohádku tehdy natočili. Vše je opravdové od skvělých šermířských a bojových scén až po výtečnou výpravu a triky. O hereckých výkonech ani nemluvě. Prostě pohádková špička s nejlépe ztvárněným peklem v dějinách české pohádky. ()

Sabrewulf

Takhle má vypadat pohádka!!!!!! Výrazné dobro a zlo, kupa nadpřirozena = plno triků, spousta akce, humoru, vynikající herecké výkony (zejména Preiss coby správce), hlášky, skvělá hudba - prostě nadupanost od začátku do konce. Pro mě bezkonkurenčně nejlepší pohádka všech dob. ()

tomeek

Tohle mě nikdy moc nevzalo. Na můj vkus je to na pohádku až moc překombinované a zapletené. Třeba se to ale časem změní. ()

bartias

Ať už peklo bylo nebo nebylo, pohádka, ve které má hlavní roli, se povedla náramně. Nekonečný důvtip a vtip jdou ruku v ruce s příběhem, který je dobře srozumitelný, ale k jednoduchosti, naivitě a placatosti má daleko. Čerti jsou skvělí, hlášky dozlatova promyšlené a "akční" scény dokonce připomínají řádění Fanfána Tulipána. ()

sir-dave

Po čtyřiadvaceti letech jsem to konečně viděl. Rozhodně se přikláním ke kladným komentářům, jedna z těch nejlepších českých pohádek, které u mě na plný počet bude chybět ještě pár shlédnutích. ()

Mylouch

Před Preissem celá dnešní herecká elito: v předklonu pochodem v chod ! S mladě neschematickým Vetchým a s Dlouhým nehrozí ponuré mrtvo statických záběrů a i když to celé zatraceně čpí čertovinou, chlapíci v hodnosti vraníka přispívají k nenásilné zábavičce. Uhlířova ♫hudba s překvapivou poučeností stejně jako kamera klasika J.Šofra střídmě pomáhají dramatickému spádu. 3-4* ()

ProfesorLotr

Je to snad nejlepší česká pohádka a byl bych rád, kdyby jí dávali v televizi častěji, než jen o Vánocích. Výborné herecké výkony, výborný scénář, výborný námět a slušná hudba. S čerty nejsou žerty je prostě klasika a klasika se nikdy neokouká. Je mi opravdu líto jiných zemí, neboť neví, že existuje takový skvost. 90% ()

vesper001

Čerty nemusím a čertovské pohádky taky ne, ale takhle je náhodou po čertech dobrá. „Je to REBEL! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!“ :-) ()

kocik1

Kdo by nemiloval Dorotu Máchalovou? To snad jen Vladimír Dlouhý, alias Petr, dokázal hloupě promarnit svou šanci a nechal Dorotu Luciferovi.... / Pohádka, která ještě patří k těm, které mají chytrý scénář, inteligentní postavy a neparodují samy sebe. ()

fantoci

Je to jedna z nejkrásnějších pohádek, které u nás kdy vznikly. Pokud o tom pochybujete, tak jste asi moc vyrostli a nemáte cit na to, co děti může zaujmout. I dnes ve světě počítačů a všeho digitálního od aut až po ponožky. I pro nás starší je vtipné alespoň to Nárožného: Spadlo ti to, Máchale. Seber to Máchale... ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček