Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Makky

Vyšperkovaný originálny príbeh, v ktorom bojujú zlí ľudia proti ešte horším a vy len chcete, aby všetci trpeli. Je to skvelá jazda, počas ktorej nenastane nuda ani na chvíľku. Záverečná tretina sa možno až príliš utrhne, celkovému dojmu to však príliš neublíži. ()

Remedy

Už se mi dlouho nestalo, abych měl ve filmu až takovou potíž fandit nějaké postavě. Tady je totiž problémem absence jakéhokoliv „charakteru“ v dobrém slova smyslu. Navíc způsob ospravedlnění vlastního jednání, který zde hlavní postava předkládá (lvice nebo jehňata), je ve všech ohledech šíleně banální. Nemůžu ovšem říct, že by mě nezajímalo, jak se to celé vyvine a že bych se u toho nebavil. I Care a Lot kombinuje vcelku hravě thrillerové prvky s coenovskou absurditou a do toho se samozřejmě snaží vše zasadit do aktuálního společenského kontextu. Rosamund Pike je OK, ale v Gone Girl byla přece jen ještě démoničtější a uvěřitelnější. Ve výsledku je to ale docela fajnová jednohubka s cool námětem. Končí sice trochu překombinovaně a k současnému postavení žen ve společnosti se vyjadřuje spíše tragikomicky než uvěřitelně, ale vem to čert. Pokud nemáte přehnaná očekávání zahrnující zásadní statementy a nebudete se pídit po kdovíjak hlubokých významech, budete v rámci možností spokojeni. Je to taková hezká žánrová hříčka. [65%] ()

Kaluž

Škoda, že tvůrci nešli ještě o kousíček za hranu, to finále je k ústřední antagonistce až příliš benevolentní. Přesto velmi příjemně odsýpající thriller s výborným obsazením. ()

salalala

Těžko říct, zda je v reálu opravdu možné, aby soud někoho bez jeho vědomí de facto zbavil svéprávnosti a poslal ho do pečovatelského domu. J Blakeson nicméně s touhle premisou pracuje, což je na jednu stranu poměrně originální, protože nemusí dlouze představovat úklady hlavní hrdinky, na tu druhou to ale působí vskutku trochu divně. Snímek má každopádně od začátku docela svižné tempo a je po celou dobu úžasně cynický a morálně hodně pochybný. I atmosféra je moc fajn a v některých momentech je vidět, že se tvůrce nebere moc vážně, navíc to všechno doplňuje hodně povedený soundtrack. Problém ale nastává s přibývající stopáží, protože je silně nepravděpodobné, že by jedna, byť sebesilnější a bezohledná žena dokázala převést ruskou mafii, kvůli čemuž pak mafiáni působí lehce směšně. Ono to ale ve výsledku tolik nevadí, protože je to celé příjemně komorní, akce je tu minimum a vše závisí spíše na hlavních charakterech, které jsou napsány velmi slušně a zajímavě. Navíc jsou fantasticky obsazené, protože Rosamund Pike a Peter Dinklage jsou dokonalí a jejich společné scény je radost sledovat a právě oni dva jsou tím, co drží film nad vodou, když už se začne trochu táhnout, točit v kruhu a působit malinko nudně. I Dianne Wiest v malé roli je výborná, i když nemá tolik prostoru. Jestli ale něco vyloženě kazí dojem, je to samotný závěr, který už více než co jiného vypadá jako určitá mravní úlitba divákům, kteří se nedokáží ztotožnit s tím, že obě klíčové postavy nejsou vzorem ctností a je tak trochu zbytečný a moc se do snímku nehodí. I Care a Lot má docela velký potenciál, který ale úplně nevyužilo a asi je dobře, že skončilo na VOD službách, protože pro kina je i přes slušný námět až moc tuctové. 60 % ()

gegina31

Rozbíhalo se to slibně. Vydržíš u toho sedět už jen proto, že se těšíš, až tu svini někdo rozřeže na malinké kousky. Peter Dinklage se paradoxně na roli drsného bosse hodil, stejně jako Rosamund na roli nesympatické zástupkyně nebohých staroušků. V podstatě už jen její účes stačil na to, žebych ji nejradši flákla. Jenomže....stejně jako Romeo a Julie nikdy nedopadne tak jak bych si přála, ani zde to tak nebude. Už zhruba od půlky je vám jasné, že tvůrci mají co se týče závěru jiný záměr a přesně kvůli tomu to u mě kleslo o 2 hvězdy. ()

Falconica

Už dlouho jsem neviděla film, kterej by měl tak neotřelej námět a tak dobrý herce, ale přitom strukturu příběhu absolutně nahouby. Všechny postavy vyjma snad důchodců v důchoďáku jsou odporný lidi a neni absolutně na čí stranu se postavit. Celou dobu doufáte, že všichni umřou bolestivou smrtí. Na konci všichni záporáci najednou uzavřou pakt o spolupráci a o rozřešení filmu se postará jediná pozitivní postava příběhu...škoda že ta jediná pozitivní postava je týpek, kterej se v příběhu objevil na dvě minuty, s příběhem vůbec nesouvisí a nikomu na něm nesejde. Jakoukoliv radost z konce spolehlivě podivně vymrazí pocit, kolik nevinnejch starejch lidí kvůli tomu přišlo o poslední šťastný roky života a už jim to nikdo nevrátí. Payout příběhu uplně naprd. Pro diváky, kteří se v příbězích vážou na postavy, je to fakt nešťastnej film. ()

kajas

Příběh nás zavede do neokoukaného prostředí úřadu státní zástupkyně, která si vybudovala byznys na zbavování svéprávnosti a okrádání bohatých seniorů. Jednou si ale vybere oběť, která má velmi mocné a nebezpečné blízké... Rosamund stejně jako v brilantní Fincherově "Zmizelé" vévodí každé scéně a garantuji vám, že její bezcharakterní mrchu se zářivým americkým úsměvem budete chtít vzít něčím po hlavě. Doplňují ji ale skvělé herecké výkony prakticky všech zúčastněných a taky originální vývoj zápletky. Překombinovaná poslední třetina mi tu radost trošku zkalila, to ale nic nemění na tom, že jsem se ty dvě hodiny královsky bavila, a pokud jste i vy předplatiteli Netflixu, určitě si tuhle lahůdku nenechte ujít. ()

Trevor

Mladá sebavedomá žena, pochopiteľne lesba, pred ktorou sa pokaká Russká mafia nájde ideálny spôsob ako získavať peniaze - okrádať starých a bezvládnych ľudí. Liberálny brainwashington ako vyšitý, mokrý sen jednej úbohej generácie nechodiť do práce a mať peniaze v celej svojej kráse, ktorý sa síce zakomplexovaná nula J.Blakeson snažila vykompenzovať v posledných 8 sekundách filmu nebol spracovaný až tak zle, hviezdička navyše je pochopiteľne za Tyriona Lannistera. Naozaj to malo mnoho svetlých momentov, ale to ako sa táto mladá sebavedomá žena pozerala občas do kamery (najmä potom ako vyplávala z dna Mariánskej priekopy za kratučkých 14 minút zo stopáže filmu (pocitovo) je jedným z dôvodov prečo v dnešnej dobe mladej sebavedomej žene ktorá človeka poprosí o to aby jej pomohol s taškami odpoviem - je 21 storočie, rovnoprávnosť bitch. Myslíš že chlapcovi by som s taškami pomohol??? Zvyčajná ironická časť komentára, ktorá však nie je zase až tak ironická. ()

radektejkal

Děs a hrůza. Stačí jeden hloupý soudce, podivný zákon (soud bez přítomnosti "obviněného" a obhájce) a "přirozeně" fungující (celo)ženská mafie (lesbické vztahy tu nehrají žádnou podstatnou roli), a senior je bez šance. Něco mi to připomíná ze života, ale asi to nechám radějí stranou. Když se na scéně objevuje (celo)mužská ruská mafie, napětí se snižuje téměř na minimum. Pocit, že se teď dá všechno do pořádku, nás zdánlivě uklidňuje, Neschopnost mužů si však přímo žádá o novou organizaci tohoto "senior joint enterprise", spojení schopných. Proto nás nabídka potupeného bose ("Bos taurus") ani nemůže příliš překvapit. ()

IceQueen

Môj morálny kompas sa točil ako ventilátor a postupom času som mala trochu problém sa rozhodnúť, či mám držať palce bezškrupulóznej, bezcitnej, mamonárskej sociopatke, alebo nekompromisnému, psychotickému mafiánovi polovičnej veľkosti, ale zato dvojnásobného odhodlania riešiť svoje problémy, ktorému prvá menovaná skrížila cestu. Rosamund dala tú svoju chladnú príšeru fantasticky a priznám sa, neraz som mala chuť jej skočiť do toho žiarivobieleho úsmevu. Z môjho pohľadu určite ľahký nadpriemer, ale mne by viac vyhovovalo, keby sme neprehodili výhybku do lacnej gangsterky s diskutabilnými zvratmi, ale ostali v trochu sofistikovanejšej hre. ()

sofiapetra

Doporučovalo mi to tolik lidí, že jsem nakonec byla trochu zklamaná. Určitě si s tím nápadem mohli pohrát ještě trochu více. Ale jenom tři hvězdy se mi dávat nechce. Rosamund Pike to zahrála vážně brilantně. ()

dyfur

.....na jednej strane určitá originalita tu je,hlavná postava presvedčivá v stvárnení "vypočítavej mrchy",záver ,ktorý sa nesnažil byť "klišé",všetko čisté,uhladené,luxusné,ale....aj keď to beriem ako nejakú paródiu - niečo mi tam "nepasovalo"  - nehľadiac na to,že kladná postava vo filme nebola.....iste sa toto nestane môj obľúbený film....ale pozrieť sa to dá.... ()

Axis

Výborná první polovina je rozcupována na kousky při hře na nepravděpodobné náhody a hloupost protihráčů. 6/10 ()

Cl3ricK

Hrozná píčovina. *Spoiler Alert* Kdyby se ukázalo, že poslední půlhodina byla jen vidina umírající hlavní postavy, tak bych to hodnotil velice, ale velice kladně. Ale to ne! Takhle mi bylo ze začátku děje opravdu skoro až fyzicky špatně a nechtěl jsem to dokoukat. Jenže dokoukal... bohužel. Proč bohužel, no protože takový pičatý závěr (ne úplný konec), takhle dementní mafii a takhle GENIALNÍ, sebevědomou, feministicko-lesbickou, muže nenávidějící ženu... z toho by jeden blil. Šikulka. ()

easaque

+3* jeden z těch filmů, u kterých se do půlky divím jak je možné, že zrovna tento je jen v modrých číslech (aktuálně 69%) ... to však musím trochu rozvést. Od začátku máme rozdané karty a prim tu hrají svině, svině a zaslepenci, tak není divu když spravedlnost je slepá ... a ovce jsou tu jen do počtu ;-). Takže Ti diváci, co se rádi vciťují do postav, tak mají smůlu a nebo je nechci mít za kamarády ;-). Ale nechci tu psát o příběhu a kazit Vám případný zážitek, tak se jen přidám k těm, co film doporučí vidět aspoň kvůli jeho námětu. Po herecké i filmové stránce je to slušné a napínavým filmům nedělá ostudu. Výslednou známku však shazuje velká nevěrohodnost situací zejména ve druhé půlce, ale to už asi posuďte sami. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: A já myslel, že jen Češi jsou experti na zneužívání zákonů ;-) ()

M.i.k.e

nemyslím si,že bych v poslední době viděl rozporuplnější film než tenhle.Začátek je poměrně drsný a cynický a "hezky" ukazuje jak dost možná v reálu funguje byznys se starými a mnohdy bezmocnými lidmi (možná ne bezmocnými fyzicky a psychicky,ale bezmocnými proti sytému) a Rosamund Pike je jako odporná,bezcharakterní a bezskrupolózní píča skvělá a upřímně sem jí nenáviděl od první minuty a z celého toho kolotoče mi nebylo vůbec dobře.Pak ovšem přijde zlom,kdy se její postavě povede zavřít do důchoďáku nesprávnou "babču" a já se těšil jak bude trpět.Místo toho sem ale začal víc trpět já sám,protože tím začne soubor naprosto WTF? událostí a zvratů a celý film mě s každou minutou regulérně sral víc a víc a já si v určitý moment nebyl jistý jestli budu mít sílu to celé dokoukat.Ono je celkem pravděpodobné,že v reálném životě by to mohlo zhruba takhle nějak fungovat,protože jak je zmíněno na začátku,dobro a poctivost nevyhrávají,ale rád bych si ponechal alespoň zbytek iluze.Ten mi přinesl samotný závěr,který nabídl lehké uspokojení,ale nic to nemění na tom,že i s odstupem nevím jestli I care a lot dát dvě hvězdy za to jak moc mě ten film iritoval skoro dvě hodiny v kuse a nebo mu dát čtyři,protože i přes všechny ty extrémně negativní emoce mě "bavilo" ho sledovat a někde v jádru není úplně hloupý...40% a nebo 70%...ps : po zralé úvaze dám spíš to vyšší,protože ten film splnil účel minimálně v tom,že to není tuctovka a do paměti se zapíše ať už divák chce a nebo nechce. ()

Figu

I když tenhle biják nese název nějakýho top buzerantskýho fláku, jde o originální a parádní kousek. Rozjezd a zasunutí diváka do děje je luxusní. První půlka, která nás nese v duchu neznáma je kvalitní, v té druhé se to mírně zvrtne a těžce se přitahuje za vlasy. Ovšem proč né, je to jen film. A i když by asi žádná baba dobrovolně za cenu života nešla proti mafii, tak tady paradoxně Rosamund ty koule slušely bezvadně! Na Netflix bomba! 75% ()

Aljak

Tak skvelý námet, a napokon sa z toho vykľulo relatívne obyčajné gangsterské teátro. Podľa mňa obrovská škoda premárneného potenciálu. Prvá polovica filmu skvelá, téma vypočítavej mrchy s prepracovanou schémou senior-biznisu ma veľmi bavila. No ako náhle do toho zavítala tá mafiánska esencia s vyhrážaním, vydieraním, unášaním a vraždením... tak moje prvotné nadšenie pomaly ale isto upadalo. Sotva si to udržalo úroveň priemeru, no aspoň si to udržalo napätie prakticky až do samého konca.Celkovo mi je však ľúto zahodeného potenciálu témy biznisu s nesvojprávnymi dôchodcami - tam som videl objektívny priestor na perfektnú krimi drámu! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby