Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Pavlínka9

Oooooh :) Já jsem si TAK MOC přála, aby to dopadlo podobně, jako to dopadlo :) Já prostě nemám ráda happy endy ve filmech :) Nicméně - Pike hraje skvělou "svini", která si jde za svým a její suverénnost, syrovost, krutost a "síla" je vynikající :) Ten film má v sobě pro mě mnoho skrytých témat, ale co pro mě bylo nejstěžejnější byla kuráž dané postavy - tu prostě nezabije sjezd autem ze srázu :D :D Nicméně - píšete se to "KARMA" a to se čte " Jdi do pr*ele" :) Tudíž závěr filmu je takový, jaký je :) ()

YumiOkami

MILUJU SILNY ZENY VE FILMECH!!!!!!! genialni marlu grayson nikdo jen tak nezastrasi; mafiani, nebojacna duchodkyne nebo pravnik s vyhruzkami smrti jsou pro ni snadni souperi. jen neeticke praktiky se ji nakonec moc nevyplatily… — jsem strasne rada, ze mela vztah se zenou. byly spolu cute a chlap by se k ni vubec nehodil. || ❝𝐘𝐨𝐮 𝐜𝐚𝐧'𝐭 𝐜𝐨𝐧𝐯𝐢𝐧𝐜𝐞 𝐚 𝐰𝐨𝐦𝐚𝐧 𝐭𝐨 𝐝𝐨 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐰𝐚𝐧𝐭 - 𝐚𝐧𝐝 𝐭𝐡𝐞𝐧 𝐜𝐚𝐥𝐥 𝐡𝐞𝐫 𝐚 𝐛𝐢𝐭𝐜𝐡 𝐚𝐧𝐝 𝐭𝐡𝐫𝐞𝐚𝐭𝐞𝐧 𝐭𝐨 𝐤𝐢𝐥𝐥 𝐡𝐞𝐫. 𝐈'𝐦 𝐧𝐨𝐭 𝐬𝐜𝐚𝐫𝐞𝐝 𝐨𝐟 𝐡𝐢𝐦.❞ 👩🏼‍💼💎✨ ()

lucascus

Omlouvám se, musím zcela souhlasit s Enšpíglem - nepamatuji si, zda jsem si někdy od první minuty filmu přál, aby hlavní hrdinka co nejdříve zhebla. Taková chladná a odtažitá píča, protože jinak se to opravdu nedá nazvat, se jen tak nevidí. Rosamund Pike má snad Oscara jasnýho, protože to co doufám pouze hraje, dělá s naprostou grácií a umem. Ostatní postavy ji pouze sekundovaly. A ve výsledku to vlastně končí happyendem. :) ()

Skeksis

Dve šialené čúzy, ktorým postupne dochádza, že si nemali začínať s trpaslíkom z GOT. Až na zopár absurdít, ktoré tomu dávali nádych komédie a nútili diváka brať film s nadhľadom, to bol dobrý thriller. Rozhodne by som to neoznačila ako drámu. ()

hroubek

Velmi příjemná a zábavná černá komedie. Připomene starší kousky od bratrů Coenů (Fargo, Po přečtení spalte), jelikož má podobně absurdní a přepálenou zápletku s ještě ujetějšími postavy. Film má sebejistou režii, velmi dobré tempo a skvělé herce, kteří si své postavy užívají. Rosamund Pike umí perfektně hrát ambiciózní a chytré ženy, jenž jsou trochu mrchy. Peter Dinklage si krade každou scénu pro sebe a je radost ho sledovat v této naprosto přepálené roli. Za mě spokojenost a dobrá komedie. ()

Brain-D

Výkon Rosamundy Pike přesně ukazuje jak by herecká uhrančivost měla vypadat. Tak silný herecký výkon a do toho výborný scénář. No prosím ! Odsouvání a využívání starých lidí jako byznys ? Vua-la. Velmi silný film. 90% ()

LEGACY

Jakmile jsem se včera od své ruské známé dozvěděl, že Rosamund Pike žije v Praze hned jsem se o tuto sympatickou herečku začal více zajímat. Tento film jsem měl trochu v hledáčku už před tím, ale až díky předchozím referencích jsem mu dal šanci. Výsledek byl nanejvýš uspokojivý, byť to rozhodně není typ filmu, který bych vyhledával. Ujasnil jsem zde, že Pike je navýsost schopná herečka a bylo také dobré vidět staré známé ze Hry o trůny. ()

VanTom

Ctižádostivá panovačná mrcha zneužívající seniory nehodlá ustoupit o krok ani v případě, když se ukáže, že jedna její zlatá "dojná kráva" má napojení na bezohledného mafiána, jenž ji chce zpět. Cynická přetahovaná mezi nimi zachází daleko, promyšleně a efektně stojí na dobře napsaných (bez)charakterech. Občas se zabořuje do svých ambicí (jako případný komentář k prospěchářské společnosti) a progresivity, ovšem daří se jí vyváznout. ()

JohnSmith

Tohle je opravdu mazec. Nevím jak moc scénárista a režisér čerpal z reálií, ale jestli takhle funguje soudní systém v USA, tak to potěš koště. Pike je naprosto výborná bitch a člověk ji od začátku nepřeje nic dobrýho. Uteklo to jako voda, herci moc fajn, takže za mě spokojenost. ()

Kali4

Těšil jsem se hodně, scénář je ale slabý, hodně hraje na náhodu a málo na logiku a postavy. Ano, Rosamund je cílevědomá píča, a tolik k charakterům. ()

Jaro.Krafcik

Netflix novinka, konečne s dabingom. Rosamund Pike vyzera ešte celkom sľubne. Ale ten účes čo tu mala no otras. Ďalej čierny sudca, feminizmus, proste zase liberálna fraška, ktorú bolo cítiť. Nebyť fakt dabingu a pomerne dobrému záveru asi dám nižšie hodnotenie. ()

JoseBenes

Tipuji, že to mělo být něco na způsob Parazita, chytré, cynické, černohumorné podobenství, ale bohužel. Spoilery: Neschopná ruská mafie vs. Rosamunda Pike, která dokáže opravdu dlouho zadržet dech pod vodou a obecně vládne poměrně zajímavým "very particular set of skills" jako Liam Neeson v Taken. Právník měl těmi penězi koupit doktorku, která by revidovala posudek, svědčila u soudu, že stav její pacientky se zlepšil, a film by skončil ani ne v polovině. Ne, mafie ji radši zavraždí, čímž nezíská vůbec, ale vůbec nic. A tak je to ve druhé polovině pořád dokola. Film je prošpikovaný situacemi, ve kterých mělo hodně lidí jednat úplně jinak. ()

vyfuk

Hodně těžký film. Alespoň v takovém tom ukotvením. Film nám totiž představí antagonisty první kategorie, že by se ani Rumburak za ně nestyděl. A už tam tak nějak vidíme problém. Protože později se nám představí vinně/nevinná babka, která má silné konexi na velice zlé lidi a pak si vlastně musíte vybrat, komu fandit. Vrahům nebo manipulátorům? Jednoznačně musím říct, že toto je skvěle zahrané Rosamundou Pike, kterou jsem začal po této roli pravdivě a absolutně nenávidět. Člověk musí ocenit alespoň tu autořinu, kdy se povedlo něco dát takto dohromady pod co možná nejlepší vizí. I přes velice dynamickou a industriální hudbu a přes trochu barevně nevymakanou kamerou. Poté už tu jsou spíše takové ty kravinky. Jako to, že se vůbec nemusíte bát ruské mafie, protože to nejhorší, co vám udělá je, že se vás pokusí upéct jako Jeníčka s Mařenou, ale dají málo plynu, takže i po hodině nebo dvou pod troubou jsou troubové jenom Rusáci. Celou dobu čekáte, jak se to vyvrbí, protože tady přeci nemůže nikdo logicky vyhrát. Když na jedné straně jsou naprosto odporné a zavrženihodné socio-svině a na straně druhé takové to čiré zlo. Poté kupodivu naleznete kompromis. A v úplném závěru i satisfakci. Tu musím ocenit, protože je v celku bizarní. Zbytek je takový... asi ne plytký jako spíše a jednoduše nijaký. Ale stále na tom dokážu něco docenit. ()

svobik

Famózní věc, které dominuje démonická Rosamund Pike. Půlku filmu jsem ji žral, druhou půlku chtěl zabít a celou stopáž zobal z ruky. Těžko říct, jak I Care a Lot bude fungovat napodruhé, momentálně za mě ale film roku - nápaditě vystavéný, navíc s netradičně rozestavěnými figurkami. Závěrečné nékolikafázové rozřešení je pak vynikající. 90 % ()

Mr.KarlAdler

Multižánrový paskvil rozkročený na zbytečně moc vratkých nohách, s rádoby drsným pohledem na svět, a přitom, ruku na srdce, vlastně s poměrně nedotaženým konceptem. Já chápu a ve většině případů kvituju, že společnost pohádky přerostla a bipolární svět dobra a zla zavál prach z planety Tatooine, ale tvůrcovskou snahu natřít všechny postavy lakem „cool zlo“ považuju už celkem za směšnou. Přitom má vyprávění zpočátku šmrnc a stojí aspoň na pár povedených jednotlivostech – kéž by postava Petera Dinklage zůstala v té poloze zen praktikujícího a uvnitř bublajícího rapla, byla by to bývala sranda. Druhá půlka už je ale příliš soustředěná na to vnucovat divákovi zmíněný antihrdinský koncept, který navíc naráží na své limity. Když totiž jeden grázl zastrašuje dalšího grázla, se kterým to ani nehne, je to asi tak stejně nařachané jako sledovat vodu omílající kámen. A trvá to stejně dlouho. I Care a Lot bohužel ve výsledku není ani vtipné ani napínavé, ani oddechové ani strhující, ale převážně otravné a prodlužované čekání na satisfakci. A ta, kdyby tvůrci bývali měli koule svůj koncept dotáhnout, vůbec neměla přijít, nebo teda mohla být, řekněme, tarantinovsky mnohem záživnější. Takhle je to meh. ()

WincKruspe

Rosamund Pike je pro tenhle druh svině naprosto skvělá už od Zmizelé. A první polovina filmu je originální a nadprůměrně zdařilá, bohužel z druhou polovinou si už nedokázali úplně poradit a budovaný příběh prostě vyšumí do prázdna bez trochy napětí. A ten stupidní moralistický závěr? Zločin je špatný, áno? ()

ghatos

Dokáže to udržet pozornost, i když se kroky jednotlivých figur dají dobře odhadnout. Vyžíhaná, sociopatická lesba jako ukázkový americký produkt současnosti 🙂 si jde pro štěstí 🥴. 2/3 filmu ok, pak sebeukájení a opět předvídatelnost. 62%. ()

zsn

Super, Pike bude pro mne v rolích vždy mrcha. Vcelku legální činnost toto. Jako nás "legálně" okrádá stát. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby