Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Morholt

Námět perfektní. Ne že bych se s tím ve světě filmu ještě nesetkal, ale byznys založený na ožebračování seniorů, ve kterém jede opatrovatelka, lékařka a šéf domova důchodců, to tu ještě nebylo. Samozřejmě ani v Americe to nejspíš nejde takhle snadno, ale nakonec je to jen film. Rosamunde Pike je pak famózní mrchou a nevzpomenu si, kdy naposledy jsem přál hlavní postavě tak bolestivý konec. Co mi trochu , ale opravdu jen trochu, kazilo dojem, byli její protihráči. Dinklage byl jako vždy výborný, ale jeho tým poskoků byl přehlídkou jelit. Ono by to nevadilo, pokud by Blakeson dokázal příběhu vtisknout trochu víc humoru, nicméně to ne úplně vyšlo a tak tu mafiánští pěšáci občas působili jako pěst na oko. Ovšem poslední čtvrtina mě opět hodila na vlnu absolutní spokojenosti a to platí i pro samotný závěr, po kterém jsem se cítil prostě a jednoduše dobře. 90% ()

Lacike

Parádny námet, ale otrasne napísané a zahrané postavy, ktoré sa správajú absolútne nevierohodne. Proste jak sa to momentálne scenáristovi hodilo. Jak skvelý film by to mohol byť, keby to režírovali napríklad Coenovci. Alebo keby remake natočili Kórejci, tak by to mohla byť tiež pecka. Ale Blakeson sa neustále držal na uzde a ani tá krvilačná sviňa nebola dostatočne krvilačná a mafiáni boli doslova k smiechu. Vo filme je hneď niekoľko rozhovorov, ktoré mali potenciál pre napínavú výmenu medzi postavami, ale zakaždým ich vyústenie zabilo to, že postavy nemali poriadne gule naplniť svoje vyhrážky a neustále len naprázdno kecali. Ja som zlý a ublížim vám. Nie ja som ešte horšia. Nie, ja som zlý. Nie ja, ja ja. Blee. Toto mal byť ten typ filmu v ktorom by ste si vychutnávali, že nenávidíte ústrednú skazenú postavu. Ale mňa len otravovala a prial som si, aby bola na scéne čo najmenej. Z časti je to môj problém, lebo Rosamund nemám rád a považujem ju za mizernú herečku ale aj ostatní herci sú hrozní a réžia je evidentne nezvládnutá. Väčšinu stopáže som to videl na 2 hviezdy, ale posledná pol hodina je úplne absurdná a finále bezzubé. Proste klasický nepodarok od Netflixu. 3/10. ()

BoPo

Za posledný polrok je Jako v bavlnce tým najlepším filmom, čo som videl. Dobrá podfukárská zápletka, ktorú ťahá do vyššieho levelu Rosamund Pike. Svoju postavu si naozaj užíva a dodáva jej ten správne vychytralý, bezcitný šarm mrchy roku. Dej je od začiatku do konca zábavný a je prešpikovaný výborne fungujúcimi slovnými prestrelkami. Pozitíva sú bohužiaľ úkor prítomnosti určitých negatív. Negatívum č.1: mafiáni majú nepomerne nižšie IQ ako všetci ostatní. Negatívum č.2: hlavný mafiánsky boss je svojim spôsobom osviežujúci, ale nedokáže myslieť tri kroky dopredu. Negatívum č.3: chýbajú tu nezabudnuteľné momenty. Napriek tomu som si tie dve hodiny skvelo užil. Ak by tvorcovia viac zatlačili na drsnosť a vyváženosť atraktivity postáv, tak sme mohli kľudne dostať film roka. ()

Dale

Pre diváka je tu sofiinou voľbou, na koho stranu sa pridá, či na stranu prvotriednej mrchy, ktorá bez mihnutia oka oberie o všetko chudákov dôchodcov, alebo ruskej mafie. Ja som si vybral to druhé. Dinklage mi bol oveľa viac sympatický ako Rosamunda. Nie že by som mal niečo proti samotnej herečke, ale s tým jej ksichtom si vždy strihne také mrchy, že tie jej postavy zo srdca neznášam a trošku to ovplyvňuje aj moje sympatie k herečke. Aj keď zvláda tieto úlohy bravúrne, to bezpochyby. Ruská mafia je tu vykreslená trošku s nadhľadom, najmä ten pokus o únos Dianne Wiest zo starobinca bola fakt čistá komédia, ale je to skoro taká istá zábavná hravá jazda ako Promising Young Woman, aj keď u mňa o kúsok zaostáva. ()

vurhor

Jako sorry, ale na tohle se fakt nechytám. Nevadí mi filmy, ve kterých jsou hlavní postavy zlé svině, ale měl by v nich být alespoň jeden určitý vykupující faktor, díky kterému bych ono zlounství na hlavních postavách mohl pochopit, případně jim ho částečně odpustit. Nebo aspoň ten jejich charakter zkoumat nějakou poutavou formou. Když se ale divám na shitfest nezajímavých charakterů, mezi kterými si nedokážu najít jediný, kterému bych alespoň trochu fandil, očividně mě dění ve filmu začne po nějaké době unavovat a nudit. Charisma Rosamund Pikeové bohužel nebylo dostatečně silné k tomu, abych se na její postavu díval s nějakým smířlivějším okem. Film se navíc ve druhé půlce přelije do jakéhosi banálního krimi thrilleru, během kterého jsem si začal přát, aby na to město, ve kterém se film odehrává, třeba spadla atomovka, která by všechny ty nudný zmrdy odrovnala. Ne úplně kvůli tomu, že to byli hajzlové, ale kvůli tomu, že mě to jejich hajzlovství zkrátka nebavilo. Kdyby film zůstal u těch právních tahanic a intrikování ve své první půlce, asi by se mi to líbilo víc. Slabší 3* ()

Padme_Anakin

Tak v téhle bavlnce se nechci nikdy ocitnout, opatrovnice je mrcha všech mrch a po penězích jde jako slepice po flusu.. Nutno jedním dechem dodat, že Rosamund Pike dává tu odpornou osobu s takovou lehkostí, až mi téměř vyrazila dech, byla jedním slovem výborná.. Cynická část mého já zaplesala v okamžiku, kdy narazila kosa na kámen (skvělý Peter Dinklage), no a protože mně černý humor není cizí, bavila jsem se a zúčtování potěšilo.. ()

tomeš

Slušně rozjetej thriller, co ovšem vyšumí do tuctový gangsterky. Kromě Rosamundy Pike na tom bylo za mě nejlepší asi to, že vztah hlavní hrdinky je pro děj filmu irelevantní. ()

ledzepfan

Tohle si mě docela povodilo.. Přesně jak film chtěl jsem na začátku naskočil na parádní motiv. Přesně jak film chtěl jsem instantně, do krve nenáviděl tu svini. přesně jak film chtěl jsem se začal těšit na krásně uspokojivý torture payback. Přesně jak film chtěl ve mě následné dění vyvolalo záplavu rozporuplných pocitů, celé řady vykřičníků, frustrovaného "ale!..ale.. to přece.." Přesně jak film chtěl jsem mlátil hlavou do stolu a proklínal svět. A přesně jak film chtěl se to celé lusknutím prstů zachránilo od mé bezbřehé nenávisti... Bravo Blakesone. Jseš hrozně cynickej šmejd, ale já to cením.. PS: Rosamund Pike je prostě boží. ()

agentmiky

Zatím nejlepší film za rok 2021 v rámci Netflixu. Nečekal jsem od toho v zásadě skoro nic, o to více jsem v úžasu z toho překvapivého výsledku, jenž mi dokázal zavřít hubu. Tak zaprvé, film oplývá aurou, jako kdyby se ho ujali bratři Coeni. Tak satirické černohumorné drama umí točit fakticky jen oni společně s Martinem McDonaghem, tudíž musím před J Blakesonem (režie a scénář) smeknout klobouček, parádička se vším všudy (k tomu žánru si ještě v tomto případě připočtěte hořkou pachuť v ústech, jenž se dozajisté během sledování samotného dění na obrazovce dostaví). Námět jedním slovem perfektní, nic podobného jsem ve filmech nezaregistroval. A Rosamund Pike si jde pro Oskara. Proč ? Ztvárnit tak přesvědčivě tuhle neskutečnou mrchu a lidský odpad, to jen ukazuje, jak herecky nadaná tato žena je. Tolikrát se vám z jejího amorálního jednání otočí žaludek, že to už pak nemá smysl počítat. Peter Dinklage bezchybný, potěšil Messina v menší roli jako advokát. Ten závěr to zachránil, takové zakončení totiž tento příběh potřeboval jako sůl (a my diváci jako hřejivou náplast na duši). Za mě 8,5/10 ()

Krt.Ek

K čemu si čsfd prošla upgradem, když tu stále chybí fb emotikony, ku příkladu "to mě štve", "paráda" a "péče"? Tak aspoň takto: pejči dávám (ústavní) péči, její rozbité držce a zákeřnému zfetovanému trpaslíkovi parádu a dryáčnickému kapitalismu a privatizaci sociálních služeb to mě štve. R. Pike a P. Dinklage si pak zaslouží srdíčko a samotný film like, jelikož pád kosy na kámen těší, ne že ne! A co teprve to, když se potvrdí, že vyrážet klín klínem, je kontraproduktivní! 75% ()

NinonL

Čtvrtá hvězda je za konec, který hodně zvýšil hodnotu filmu. Jinak by to byl průměr o mrše, která bohatla na bezbranných seniorech a neměla žádné zábrany. Vklad ruské mafie do filmu mi přišel dosti nevkusný, herci a hlavně herečky však hrají dobře. Asi se na film nekouknu znovu, ale úplná ztráta času to nebyla. ()

Praxis

Tohle bylo tak strašně skvělý, že jsem chvilku přemýšlel o pětihvězdičce. Nakonec nechám čtyřku, především kvůli některým zbytečným částem, které se trochu vlekly. Ale za ten naprosto skvělý závěr, kdy se vám dostane jistého uspokojení, že i záporáci půjdou možná do nebíčka, to stálo. Velmi svěží dvouhodinka o tom, jak jeden záporák se snaží být lepší než druhý záporák. Je to svižně natočené, na nic si to nehraje a Rosamund Pike i Peter Dinklage jsou ve svých rolích naprosto skvělí. Za mě palec hore 85% ()

Vxxx

Zajímavé překvapení. Ten úplný konec to trošku skazil ale film jsem si moc užila. Rosamund Pike hraje tyhle psychopatický holky fakt moc dobře 4* ()

nirvanafan

Rosamund Pike je asi nejdokonalejší kráva v dějinách filmu. Až je mi jenom za ni líto dát tohle hodnocení. Bohužel poslední třetina, kdy vztahy s Tyrionem poněkud eskalujou, začne být už moc crazy a "nečekaný" závěr tam zkrátka působil, aby se neřeklo. Ovšem první hodina je naprosto perfektní. ()

slord

Rosamund Pike v úlohe mrchy, ktorá kašle na všetky morálne zásady a ide si urputne za svojím. Tejto úlohy sa zhostila skvelo a človek jej to žral. Prvky čierneho humoru sú tu fajnové a hodia sa k celkovému vyzneniu filmu. Veľmi podarená Netflixovka, ktorá ma celkom prekvapila a nenudil som sa pri nej. 7,5/10 ()

ABLABLABLA

Snad nikdy v životě jsem neměla takový odpor k hlavní postavě. Od začátku jsem si přála, aby ta mrcha chcípla... a ono furt nic. Ač jsem z filmu měla velice negativní emoce, jen jsem si furt říkala, ať dostane ta svině za vyučenou, tak vlastně je to jen důkazem toho, jak byl film dobře napsaný, natočený a jak Rosamund Pike zvládla bravurně zahrát postavu, kterou mohou všichni nesnášet... bez jediné kapky slitování, protože na té postavě nebylo nic politováníhodného, jen naprostá nenávist k ní. A skončit to o minutu dříve, tak jdu spát pěkně nasraná. Takhle jsem dostala alespoň nějaký pocit zadostiučení. Tohle je prostě film, který budete nenávidět a vlastně fandit "mafii", a modlit se za to, aby hlavní postava chcípla, ale právě proto je to dokonalé. ()

Makky

Vyšperkovaný originálny príbeh, v ktorom bojujú zlí ľudia proti ešte horším a vy len chcete, aby všetci trpeli. Je to skvelá jazda, počas ktorej nenastane nuda ani na chvíľku. Záverečná tretina sa možno až príliš utrhne, celkovému dojmu to však príliš neublíži. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby