V lese nedaleko Drahovic je objevena mrtvola mladé ženy. Na místo přijíždí zkušení kriminalisté, rozbíhá se obvyklý kolotoč namáhavého vyšetřování. Podezřelých je mnoho a slepých cest ještě více. V okamžiku, kdy se zdá, že pátrání definitivně uvízne na mrtvém bodě, je objevena další mrtvá dívka. Kriminalisté se odhodlávají k riskantnímu kroku, který je však jedinou šancí objevit vraha unikajícího spravedlnosti... (oficiálny text distribútora)

špaček421

Petr Schulhoff natočil v 60. letech 3 detektivky s Rudolfem Hrušínským. První, Strach, si moc nepamatuju, ale další dvě jsou jedna lepší, než druhá. ()

Sifaka

Výborná krimi se skvělou, ponurou a tajemnou atmosférou. Hrušinský v roli Kalaše je znamenitý, krimi, která i po čase je stále vynikající a patří k vrcholům naší tvorby v tomto žánru!!! ()

Tommassi3

"A co ten Brych ??" - "Je z toho venku !! Našli v Praze toho řidiče, co ho vez.. Brychovou bezpečně poznal na fotce !!" - "No, tak to má celkem kliku.." - "Spíš paměť !! Já si z čísel pamatuju jen 097.." - "A co to je ??" - "Jo, to už jsem zapomněl !!" ;) ()

BoPo

Major Kalaš (Hrušínský) má obrovské charizma. Prirovnal by som ho k medveďovi. Neplýtva mimickým prejavom, gestami, nezvyšuje hlas, nikoho nezastrašuje a aj tak ho každý okamžite rešpektuje. Jednoducho prirodzená autorita. Hrušínský sa na Brzobohatého len pozrie a ten už presne vie, čo a ako treba. K tomu si prirátajte skvele padnúcu atmosféru, kvalitnú zápletku, nemenej kvalitné vedľajšie postavy a zrazu tu máte jednu z najlepšie pôsobiacich detektívok made in Československo. ()

corpsy

Pomaly plynúci, ale náležite gradujúci snímok, pri ktorom je jedna vec istá. ČB formát a tajomný príbeh, doplnený geniálnou hudbou, je jednoznačne skvelý mix, viacerých dobových superlatív kriminálok. A som rád, že nejde len o tie slávne walaceovky zo západného Nemecka. ()

liquido26

Stejně kvalitní film jako Po stopách krve, takže lepší čtyři hvězdičky. Opět vynikající herci, příběh, který je napínavý a nepředvídavý až do konce a zase skvělá temná atmosféra podpořená geniální hudbou. Ještě nikdy mi nepřišel strašidelnej pohled na obyčejnou chatu na kraji lesa za bílýho dne. btw. Hrušínský docela solidně hlásí :-) ()

rykardo

Vynikající, skvěle obsazená a natočená, česká kriminálka..., navíc v tomto případě dokonalá souhra black&white coloru se zvukovou stopou filmu jenom celkově podtrhávaj už tak dost stísněnou ( a nebál bych se použít výrazu makabrózní :-)) atmosféru..., hodně dobrejch 80% ()

topi

Syrová kriminálka ze 60. let, absolutní vrchol československé detektivky. Zastoupení všech filmových profesí na tomto snímku je precizní a dokonalá práce. Černobílá barva jen dodává onu pochmurnou a depresivní tvář. Major Kalaš v podání Rudli Hrušínského je nezapomenutelný, stejně jako jeho kumpán kapitán Varga v podání Radka Brzobohatého. Tady nemá cenu více psát, Vrah skrývá tvář je mistrovsky zpracovaná kriminální zápletka s výbornou dramaturgií Vladimíra Kornera a s beznadějně pošmournou hudbou Pavla Blatného. A ty mordy a výrazy mrtvol ve tváři! Ufff!! KULT!!! Spolu s dalším filmem Po stopách krve jde o nejlepší kriminální psychologické filmy natočené v tehdejším Československu. ()

Maq

Dobrá detektivka. Zdobí ji mimo jiné skvělá hudba Pavla Blatného. Kde jsou ty časy, kdy filmovou hudbu dělali skuteční umělci?! --- Poukázal bych ještě na jeden zajímavý detail: chování dvojice detektivů k civilistům. Nejsou agresivní, ale naprosto se neobtěžují nějakou zdvořilostí. Jednají s lidmi jako entomolog s hmyzem; studují ho, ale cítí se nad něj nekonečně povýšeni. Byl to dramaturgický záměr, anebo bezděký odraz reality ve vztahu mezi vrchností a plebejci za časů rovnosti a sociální spravedlnosti? ()

radektejkal

Ano, na tyhle detektivky jmse se rádi dívali. V oné době to byla určitá protiváha angažovaným filmům - jak z jedné, tak z druhé strany. S úsměvem jsem si připomněl činnost Miroslava Plzáka, i mistrovské herectví českého Gabina, Rudolfa Hrušínského. A také už pomalu zapomínám, jak vypadala česká vesnice (a město samozřejmě také) před padesáti lety. ()

Chrysopras

Výborná hutná atmosféra podpořená zajímavou hudební složkou a Mistr Hrušínský v roli, kterou mám hodně rád. K tomu ještě poctivá detektivní práce na kterou se klidně kouknu poněkolikáté, ikdyž už toho vraha znám dlouho dopředu :-) ()

honajz2

V době Kriminálek Las Vegas, New York nebo Sběratelů kostí a jim dalšímu tuctu podobných seriálů je těžké natočit pořádnou kriminálku/detektivku. Obecně takových je dost málo, jak toho prvního, tak druhého, avšak Vrah skrývá tvář je jedna z nich. Příběh napíná od začátku do konce, nejsou tu otravné postavy, ale co je tu hlavní je to, že to má atmosféru a silný scénář, díky kterému celý ten film opravdu funguje a ani na moment nenudí. Snad jen pár minut v prostředku filmu se tempo zpomalí (u toho pohřbu), ale zase na druhou stranu, tady to nevadí. A aby toho nebylo málo, má to skvělou kameru a zvláštní mystickou hudbu, a to všechno tu atmosféru jenom podporuje. Moc jsem tomu nevěřil, ale nakonec se mi to líbilo, líbilo se mi to hodně. Vadí mi tam jenom pár drobností, ale jinak se jedná o velmi dobrý film. Děkují tátovi za tip, tohle mi poradil opravdu dobře. 5* ()

lekr

Nemůžu si pomoct...už jenom přežít 94 minut dlouhý patos s neobyčejně nudným Rudolfem Hrušínským a nevárazným Radkem Brzobohatým byl pro mě životní výkon.....nudná kriminálka s i na tehdejší ohraným námětem a suchými hereckými výkony.....jak tohle můžete obdivovat.... ()

Martin741

Ze sa v 60. rokoch tocili najlepsie diela ceskoslovenskej kinematografie je zalezitost uz dlhodobo znama, no a tato genialna detektivka je toho krasnym dokazom. Hrusinsky Exceluje, Lola Skrbkova /"Sucha Sardel" - neskor aj kultove Kladivo na Carodejnice/ tiez skvela, dialogy su perfektne : 94 % ()