Čo keby...? - Série 1

(séria)
USA, 2021, 5 h 23 min (Minutáž: 32–38 min)

Tvorcovia:

A.C. Bradley

Hudba:

Laura Karpman

Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Dominic Cooper, Sean Gunn, Djimon Hounsou, Samuel L. Jackson, Toby Jones, Neal McDonough, Jeremy Renner (viac)

Nathaniell

Některé jednotlivé díly jsou VELICE vyvedené. Tím bych tak nějak začal. T´Challa jako Star-Lord rozhodně funguje dobře a jako celovečerní film z alternativního vesmíru bych na to možná šel i do kina. Doctor Strange, který ztratil srdce, taky hodně dobře zafungoval. Spousta zajímavých možností a vynikající potenciál. Kapitánka Carterová podle mě není vůbec špatná. I Thor dost pobavil a výsledek byl nad očekávání vynikající... ... To jsou čtyři díly z devíti. Menší polovina. Co ty ostatní? Promarněný potenciál. Proč to lidééé hodnotí vysoko? Jsou na to zvyklí. Hlavně u MRVELU... Poslední díl seriálu je ten vůbec největší odpad celé série. Tak se z téhle ptákoviny stává podprůměr a tak i hodnotím. 2* jsou podle mě úplně přesně sedící... Další sérii už vidět nechci, děkuji. ()

Tom.Kejik

6/10 Absolutně mě to nebavilo, náplň jednotlivých epizod byla až bída. A ta poslední, ta celý seriál (dle mého názoru) poslala do pekel. ()

IZFNP

To som tak rozmaznaná, že seriálu nedám plný počet, alebo to vážne mohlo byť lepšie? Ja netvrdím, šak bola to zábava a veľa vecí bolo super a boli aj diely, ktoré boli naozaj skvelé, ale čo ja viem... Nemalo ma to baviť viac? Nemalo ma to šokovať viac? Kde je pocit, že Marvel priniesol niečo revolučné, že vytrieskal z látky maximum? Ale možno som fakt len rozmaznaná, hmm. Nevadí, rozhodnem sa po druhom zhliadnutí, ku ktorému v horizonte 3-24 mesiacov isto dôjde :D ()

Scanerior

Skvělý seriál, který odpovídá na otázky co kdyby...? Kdo by nechtěl vědět, co by se stalo kdyby bylo něco jinak? Navíc jsem také rád, že tento seriál je animovaný, jelikož to podle mě v tomto případě poskytuje mnohem více možností. Každopádně animace je zdařilá, příběhy a jejich zápletky respektive co kdyby jsou zajímavé a dějová linka, která spojuje příběhy je také pozoruhodná, takže já jsem naprosto nadšený. Na závěr, abych nezapomněl, tak postava Pozorovatele je také velice zajímavá a líbí se mi jeho úvodní slova v každé epizodě, která dokonale popisují "pravidla hry". ()

Simon.Dobes

Celkom dobrý doplňujúci marvel seriál, pri ktorom sa dá oddýchnuť. Počuť väčšinu pôvodných hercov, ktorí sa vrátili, aby dali postavám hlas, bolo úžasné. Moja najobľúbenejšia a podľa mňa aj najlepšia časť série je tretia, kde bola výborne postavená atmosféra a napätie a nečakaný twist na konci. Tá najmenej obľúbená je predposledná s Ultronom, ktorá mi prišla ako veľmi nezmyselná. Aj viac iných veci, ktoré sa tu diali, tak na mňa pôsobili. A to kazí celkový dojem zo série. Animácia mi (ako to býva zvykom pri animovaných seriálov) v prvej časti moc nesadla, ale neskôr som si na ňu pekne zvykol. ()

bonovox

Koncept tohto projektu je jednoznačne aj do budúcna priam nekonečný a našťastie sa tvorcom podarilo podať už známe príbehy v inom šate a celkom pútavo. Niektoré síce lepšie ako iné ale celkovo je kvalita stále dostatočná. Poteší animácia aj hlasy takmer všetkých hercov z pôvodných filmov. 80% ()

Dave_Novic

Na to kolik bylo kolem tohoto seriálu hypu... čekal jsem víc. Každopádně 4 z 9 dílů bylo nad mé očekávání ale zakončení série mi přišlo dost slabé a předvídatelné. Jinak se mi zdá že je to takový ten look-back na MCU.  Klasický animáč od Disneyho, ale díky bohu ne o slabém řešení příběhu jako u ostatních animovaných popelnicových předělavek Disneyho. Celou serii hodnotím na 6,5/ 10 ()

CheeseFigure

K jednotlivým epizódam som sa vyjadril podrobnejšie, takže tu to len zhrniem. Po dopozeraní mám pocit, že nebol dosiahnutý potenciál, ktorý tento projekt mal. Celkovo som čakal tvorcov odtrhnutých z reťaze, ale zase je mi jasné, že to nejde, keď tú reťaz drží Disney. I keď epizódy 3 a 4 ukázali, že keď sa chce, svet MCU dokáže ponúknuť aj temnejšie príbehy (teda aspoň na štýl MCU). Ďalším kameňom úrazu je krátkosť, keď veľa vecí nemôže byť riadne rozvinutých. Čo sa týka animácie, tak tá mi neprekážala, rýchlo som si na ňu zvykol. Akcia bola fajn, nemám k nej viac čo dodať. Druhej sérií dám šancu, lebo som zvedavý s čím prídu (a taktiež, či sa dostanem odpoveď na moje ,,what if..." otázky, ktoré mám, ako asi každý fanda MCU). ()

Rebel24

Toto bol skvelý nápad, vytvorenie animovaného seriálu s príbehmi alternatívnych možnosti z MCU, už len ten nápad znie brilantne. Rozprávač Jeffrey ma vynikajúcu farbu hlasu a naozaj veľmi príjemné prevedie diváka pomedzi všetky časti. Su jednoduché, ale trefne, serial ide ako voda a zdanlivo nesúvisiace čriepky v zavere dostávajú svoj význam. Čo naozaj obdivujem a kvitujem, sú časti s Ultronom a Doctorom Strangom. Tieto časti majú tak kvalitný príbeh, až je škoda ze to ostalo "iba" v alternatívnej animovanej verzii, emócie, akcia, hudba, dynamika tam neskutočne fungujú, oststne časti kapku slabšie, aj preto cítim priestor ešte na lepšie príbehy. 88% ()

13Maty13

"I see you."     /// První animovaný seriál ze světa MCU si hraje s neuvěřitelně zajímavým tématem. Co kdyby se něco stalo jinak? Moc mě baví objevovat tyhle nové reality. Nadruhou stranu je zde i pár zbytečných, nebo hloupých epizod (šestá epizoda). Přesto je to zábavný seroš s hravou animací, hromadou odkazů a spoustou otevřených možností do budoucna, na které se moc těším.   / Hodnocení: 8/10. ()

MatyRock

7/10 antologie What if...? má fajn animaci, která by tedy mohla být o trošku lepší, ale rozhodně mohla být i mnohem horší. Devět samostatných příběhů (né tak úplně, viz poslední díly), které vycházejí z nějaké notoricky známé události, ale odehrají se jinak. Někdy jsou tvůrci opravdu originální a nápady lítají vzduchem, jenže bohužel je ve What if...? i spoustu epizod, jenž jsou úplně bez nápadu a šťávy. Dabing je povedený a navrátivší herci, kteří hrají své postavy v hrané podobě potěší. ()