Co jsme viděli, co jsme slyšeli

• USA Things Heard & Seen

Pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. (Netflix)

Pitryx odpad!

Možná dobrý film. Koukáme na mezilidské vztahy, manželský trojúhelník, nebo čtyř a posloucháme kecy naprosto mimo děj. Občas se zde však dokonce objeví nějaký hororový okamžik. To aby se neřeklo. Kdo má takové filmy rád, bude ukojen. Já mám rád horory jako takové. A ten konec? Hanba psát. Takže u mne naprostý propadák. Jako horor. ()

koty2201

Najprv som na základe hodnotení Things Heard & Seen ani nechcel vidieť. Ale občas sa stane, že ma nakoniec výsledok milo prekvapí a je lepší ako tvrdia hodnotenia. Keď tento film oznámili, tak ma najprv zaujal jeho popis, pretože mám rád takéto mysteriózne trilery, ktoré sú trochu spooky. Len tu mi nadprirodzené výjavy a duchovia prišli ako zbytočná súčasť filmu navyše. Keby ide o obyčajný triler, tak by sa nič nestalo. Problém je len v tom, že práve by šlo LEN o obyčajný triler. Hororom by som to nenazýval. Pretože sú také, ktoré sa vás snažia vyplašiť a každú chvíľu na vás niečo vybafne. A potom sú také, ktoré si vystačia s nepríjemnou atmosférou. V tomto nefungovala ani jedna z týchto variant.  Príbeh je pomerne jednoduchý a ničím ma nejak ani neprekvapil. Rodina (George, Katherine a ich dcéra Franny) sa kvôli práci presťahuje do nového domu na okraji malého mestečka. Ale v dome sa začnú diať divné veci. A tak Katherine (Amanda Seyfried) odhaľuje temnú minulosť domu, ale aj skutočnú povahu jej manžela (James Norton). Koniec koncov sú svedkami aj zamestnanci školy, kde George pracuje, susedia a tak ďalej.  Ako som povedal, tak spirituálna stránka filmu tam síce je a snažia sa jej venovať, ale nikdy nie je dominantná. Skôr sledujeme postupný rozpad manželstva do ktorého okrem iného vstúpi aj nevera. Takže ako triler a dráma to už pôsobí lepšie. Postavy boli za mňa napísané fajn v rámci takejto takmer až televíznej produkcie. Žiadne zázraky však od toho ani nečakajte. Pomerne sympatický výkon podáva ústredný manželský pár, ale aj Georgov kolega a profesor na univerzite, Floyd (F. Murray Abraham). Vidieť, že má komediálne nadanie, ale zatiaľ som ho ešte v nejakej komédii nevidel. Po technickej stránke musím povedať, že celý film nie je vôbec zle nasnímaný a dalo sa naň príjemne pozerať. CGI bolo žalostné a občas pôsobilo až smiešne. Hudbu som nejak nenavnímal tak, že by mi utkvela v pamäti. Tým pádom nešlo o nič výnimočné. Samotný dom, kde sa odohráva väčšina filmu pôsobí mimoriadne obyčajne. O nič creepy nejde a ani že by to bolo nejaké staré strašidelné sídlo. Klasická americká farma. Takže ako jednohubka na jeden večer to môže byť. Síce nejde o nič nové na poli trilerov, ale za mňa sa vyplatí mu venovať čas. ()

MT_Y

SPOILER!!!!! Já osobně nechápu tu nespokojenost s tímhle filmem.... Já si takhle představují prostě pěkný večerní film, myslím si že žánr zde byl dost jasný a nepotřeboval se nějak tvářit.... Ano dej byl víceméně jasný, ale dle mě to bylo moc pěkné tedy jak dopadla Amanda mi bylo vážně líto, asi dle mě si zasloužila lepší... Její manžel, no prostě Blbec na entou, ona tak taky nemusela jeho žena skončit kdyby trochu uvažovala, ale to jen mě osobní.... Podle mě film je super a klidně se na něj jednou za čas rád podívám znovu... Souhlasím s tím že Amanda měla fakt super roli a opravdu mě film bavil..manžel Teda jako prostě duševně chorý člověk dobře mu tak.... . Já osobně nemůžu říct nic proti mě se to vážně líbi takže já dávám 100% a 5 hvězd.... ()

J.Mayen odpad!

Nekonečně dlouhý utrpení. Kdyby byl terorista někde zavřený v Guantanamu tak tohle by byla věc která by mě přivedla do hrobu, vidět to ještě jednou. Něco tak strašně nudnýho,táhlýho a nezáživnyho jsem velmi dlouho neviděl. Nedoporučuju, vyhněte se velmi velkým obloukem. ()

Robopes

Sorry, ale někdo jebnul režiséra a scénáristu do hlavy ? Pochopil někdo vývoj děje ? Právě sem vám ušetřil 2 hodiny vašeho času, ztratil sem je za vás 😆 ()

veverysiak

Ikstá variácia z duchárskej žánrovej škatule, akurát tu chlapom skoro nič nevyšlo, ešte aj tá Amanda stratila svoje čaro, prekombinované a málo profesionálne po všetkých stránkach, takže 20%. ()

brasek

Podpriemerná rodinná dráma, ktorá je mierne pretkaná absolútne biednym pokusom o horor. Žiadna atmosféra, žiadne napätie a prakticky ani neviem sa vyjadriť či príbeh mal nejakú zápletku. ()

bonovox

Mne to celkom sadlo. Kombinácia hororu, rodinnej drámy s prvkami náboženstva a k tomu pekná dobová výprava a kvalitné herecké výkony. 70% ()

Scaevola

Velice pěkně rozehrané prostředí, dobře prokreslený vztah a charaktery, kterým uvěříte téměř vše, bojují s nuceným duchařským pozadím a nevyjasněnou koncepcí. Hlavní hrdinka bohužel není hrdinkou, ale pouze propůjčeným okem kamery, protože se během celé stopáže nedopustí žádné akce, a postava jejího manžela, který svou mnohovrstevnatostí vše táhne, končí nejasně, skoro jako by třígenerační příběh chtěl říci, že takhle dopadnou všichni muži bez ohledu na to, jak se ke svým manželkám chovali... ()

Kushina

Taková slušná mysterizoní sračka co se příběhu týče. To má být vážně 21. stol.?  A konec byl jako co? Kdo je zlý dostane se lidí do pekla? Jako z konce se dalo vyždímat víc, ale celkově ten film měl nějaký divný spád. 45% ()

Lilith03

Tenhle film jsem si moc užila, Amandu Seyfried mám velmi velmi velmi ráda a tenhle film bez debat táhla. Bavilo mě to, nebylo to ovšem moc strašidelné, aloe bavila mě dost ta mrazivá atmosféra a obecně ten příběh. V konečném důsledku tu máme vlastně dvě silné ženy, které se spojí a jejich duše mohou nakonec odpočívat opravdu v pokoji. ()

JB001

Koukal jsem na to jenom proto, že to chtěla vidět manželka. Sám bych si to nepustil, protože to byla ztráta času. Ale zas taková hrůza to nebyla jak by se mohlo zdát ze zdejších recenzí... ()

hronikpetr

Nebylo to nejhorší, ale jako horor to tedy nepůsobí.. Mysteriózní možná ano thriller ano. Příběh nebyl špatný, měl větší potenciál než byl přednese zde.. Kazí to jen konec, který za mě byl zklamáním.. ()

Dechman

K obedňajšiemu vareniu stačí, no nenadchlo. Som myslel, že dve hodiny to bude nejakým smerom napínavé, naznačujúce, avšak tie dejové linky akosi nikam nešli...a ten záver...radšej tam mohlo padnúť lietadlo... ()