Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

papadoce

Zaujímalo by ma, o čo vlastne tvorcom šlo. Ale ak to bol akože pokus urobiť komplikovanú romantickú akčnú sci-fi, tak musím povedať, že ten mišmaš proste nefunguje. Akože nefunguje vôbec. Ako to volajú naši český bratia? Taškařice? Keď to aj malo miestami záblesk originality, tak to zabila nuda a zbytočný pokus o komplikovanie príbehu, či slabá akcia. Asi to chceli volať umenie. No ak by boli ostali pri akčnej sci-fi s milostným príbehom, urobili by lepšie. Tak ostali len oči pre plač za minuté prachy na výrobu a samotný divák príde na to, že urobil chybu keď si to pustil, no bohužiaľ najskôr až v druhej polovici. Čo je už samozrejme neskoro a dopozerá to. A to je druhá divákova chyba. Keby aspoň Beky v tom bola sexi, ale ani to. Slabé slabučké 2. Nezabíjajte s tým čas, v reminiscencii to budete kruto ľutovať. Idem si spomenúť na posledného Wolverina nech prebijem túto sračku. ()

Dejvecd

"There is no such thing as a happy ending." // Musím sa priznať, že som sa dosť bavil. Nejde o žiadne veľdielo, ale naopak ide o zaujímavé prepojenie dvoch žánrov, ktoré prekvapivo skvelo funguje. Divák tu dostáva nový originálny svet so zaujímavými a dobre zahratými postavami, ktorý si mňa osobne získal a ja som sa do neho úplne ponoril, ale možno nie dostatočne hlboko, videl som dno, ale rukou som na neho ešte nedočiahol. Dej bol a aj keď miestami trošičku prehrával známe problémy, tak ako celok držal perfektne. Herci mi dokázali emócie predať dostatočne a ja som si celý čas hovoril, že sú vo svojej koži, pretože Rebecce a Jackmanovi tieto role neskutočne sadli. Celé mi to svojím prevedením pripomínalo skôr staršie sci-fi filmy a občas ma to nútilo premýšľať nad tým, či to väčšinu novodobých mainstreamových divákov bude skutočne baviť a či to neprišlo trochu neskoro. Na druhú stranu si však hovorím, že išlo o príjemný nie úplne tradičný zážitok, ktorý čo sa týka vizuálu, kope prvú ligu. Občas som mal pocit, že miestami snímok slúži trošičku ako fanservis pre fanúšikov úžasného Westworldu, pretože práve úspech tohto seriálu bude podľa mňa veľkým ťahákom na divákov, ale aj ja patrím k jeho fanúšikom, takže sa moc nesťažujem. Tento film by som skôr prirovnal Ad Astrovi, ktorý bol takým menším sci-fi zjavením roku 2019 a určite by som ho odporučil všetkým, ktorý majú radi filmy, ktoré predsa len viac útočia na emócie ohľadom lásky a stratenia blízkeho a tiež tým, ktorý nepotrebujú v blockbusteroch vidieť epickú akciu, ale skôr zaujímavý dej a prepracované postavy. 9/10 ()

Mamlas

Když jsem popřeskakoval všechny ty romantické bláboly a jiné zbytečné kecy a záběry, tak zbylo k dívání tak 30 minut nějakého trochu smysluplného děje. Ten tvoří zápletka, trošička akce, pár záběrů na postapokalyptické město a výsledek pátrání. Zbytek je otravná, nedívatelná, nudná vata. A ještě se to celé navíc vleče rychlostí dezorientovaného šneka. Uf. (14%) ()

SAINTS

Reminiscence je plný potencialu,ktorý však nedokaže naplnit.Pri filme o sile pamäti je konečný výsledok paradoxne uplne zabudnutelný. ()

Cermicek

Pár nápadů tam nebylo úplně k zahození, ale...výsledný dojem je přecijen spíš negativní. Dokonce mi to místy sklouzávalo až ke komedii ("počítačové" záběry byly tak neprofesionálně zmršené až jsem se přistihl, že se ironicky pousmívám), což předpokládám nebyl původní záměr. I ten rádoby dějový "zvrat" vyzněl do ztracena. Nebýt Rebeccy (která se mi btw zamlouvá čim dál tím více), tak dávám za dva! ()

mac000

Díval jsem se na film hlavně kvůli jeho představitelům, ale i proto, že žánr science fiction je můj oblíbený. Ale až tak moc ho tam nebylo, výsledek mě zklamal - snad kromě výtvarné stránky. Jackman hraje zoufalce naprosto nevěrohodně, přehrává, což mu na sympatiích u diváka nepřidá. A konec je na napravení celých dvou hodin příliš krátký. SPOILER ! Navíc mi nebyla jasná ta závěrečná scéna s "vnučkou" a "babičkou" ... ()

johnsnow

Tak na to, že to nie je úplne môj žáner a čakal som nudu, tak nejako zrazu už bola tá nudnejšia(nie veľmi) polka za mnou a v tej druhej to už pekne odsypalo. príbeh dával zmysel, Jackman a Ferguson boli skvelý, aj Curtis stál za to len mohol mať viac priestoru. Je síce pravda, že z prvej romantickej linky to prepne na takú noirovú detektívku a veľa ľudom to asi po chuti nebude, ale za mňa fajn a aj akčné scény(hoc ich nie je veľa) mali šmrnc, najmä bitka Jackmana s Curtisom. ()

liquuid

Prekvapeni roku 2021. Zajimavy kousek plny necekanych udalosti. Zapleteny pribeh, ktery se rozpleta az do samotneho konce. Scenerie v miami je k popukani, zahrane role super. Nad tim evidentne nekdo premyslel a dorucil nam paradni show. Mne se to libilo, zaujalo me to, nemohl jsem se odtrhnout ani na minutku. Jednoduche je casto hodne efektivni. Lehce pres 4H. ()

jprmusic

Těžko se mi chápe, že se Hegh podvolil hrát takovýho blbečka. Celej ten film je je stejně naivně blboučkej jako hlavní hrdina. ()

PlysovyMacko

Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde existuje technológia zhmotňovania spomienok. Hlavný hrdina Nick začne byť posadnutý ženou, ktorá ho oklamala a opustila (neviem co na nej vidí, je zrádná na prvý pohlad). Film má príjemnú polomagickú atmosféru a romanticko-detektivna zápletka do určitej miery funguje. Páčilo sa mi ako spomienková technológia uľahčuje polícii prácu a vlastne Nick vďaka nej zisti celú pravdu, dá sa to aj zneužiť-stačí sa dostať do hlavy správnemu človeku. ()

Karlos8

Příběh jako takový není špatný, přičemž by se dalo říct, že scenáristé zde odvedli dobrou práci, ovšem proč ta potopa, proč ty vojenské linie, ve kterých se válčilo a umíralo, proč ta zkáza světa? Jen proto, aby si to mohlo dát nálepku sci-fi? Tak to vážně nebylo potřeba. ()

david.babick

panebože kdo psal ten scénář ?! to by zvládla i ožralá opice...hrozný..škoda..potenciál to mělo, vzpomínky, záhadná žena..všechno by bylo oukej, kdyby to nebyla taková nuda a nebylo to tak tupý..a ten konec ?! nejsem padesátiletá ženská, která je zvědavá na trapně přeslazený (a hlavně strašně tupý) konec ()

xxmurphyxx

Škoda, čakal som viac, trošku viac akcie ale hlavne o dosť viac emócie. Výber hercov fajn, myšlienka aj zasadenie zaujímavá ale celé mi to prišlo také sterilné, nevýrazné a musím priznať, že celé to ťahá hlavne charizmatický Hugh Jackman. Niečo z deja prekvapilo, niečo sa dalo odhadnúť hneď. Osobne mi ale najviac vadila Jackmanova postava, ktorá nebola nič viac ako len obyčajný náhoďák. Nick Bannister, síce dobre zahraný a zosobnený Jackmanom nemá žiaden skill, kde príde dostane do držky a vo filme mohol otrčiť kopytá niekoľko krát, nebyť náhody, jeho parťáčky alebo nelogického chovania protivníka no napriek tomu je neskutočne tvrdohlavý a ide si za svojím. Za mňa tá postava nebola dobre napísaná alebo situácie do ktorých sa dostala ale možno to je len môj problém, že si viac cením ovplyvnenie deja chovaním, schopnosťou postavy ako hrou na náhodu. Ale na jedno pozretie neurazí. ()

Mikecat

Geniálne. Na tému počiatku, načreté v inom súdku: vypočúvacia tuba s vodou a elektródami na spomienky. Pomalý dej viac vsádza na city a premýšľanie nad hodnotou bytia a prežívania života či už fyzického alebo toho vnútorného popretkávaného hnevom, nenávisťou a láskou, kde najväčšia z nich je láska(keďže scenár aj réžia je žena, cítiť to tu). "Mala to všechno naplánované". Tajomná Mae, perfektný Jackman, zatopené Miami, kde spomienky sa miešajú s realitou, bary s bakou so zatopenymi budovami a korupciou prehnite mesto sa pomaly rozpadá aj s pošetilesťou mocných. " S kým to mluvíš?" " S mužem, který tě zabije" Zopár vášnivých scén bez odhalenia intímností. "Povedz mi príbeh so šťastným koncom" "Taký nieje, vždy skončí špatne, obzvlášť, když je šťastný" "Tak ho ukonči v strede" " A žili šťastne až do smrti" ()

Facerr

O tomhle filmu jsem si předem nezjistil vůbec nic. Možná i proto mě tak bavil. Ať už kulisa zatopené budoucnosti, nebo romantika  a melancholie, která z celýho filmu dýchala. To všechno podtržený herci, který byli vybraný dokonale. Paráda, na kterou se nezapomíná. ()

husak_k

Po Westworldu jsem od Lisy Joy čekal scénář s mnohem většími zvraty. Samo o sobě to ale víceméně funguje, příběh je koherentní a nikam nespěchá (což v moderní kinematografii většinou i cením). Je to v podstatě taková detektivka míchlá s romanťákem, kde ale ten romanťák funguje mnohem méně, protože chemie mezi Jackmanem a Ferguson není taková jakou by divák čekal. Je to hlavně ale zapříčiněno tím, že Jackman hraje hroznýho idiota. ()

Mamutol

Neskutečně vyplýtvaný potenciál a nevyužitá výprava (zatopené město) posílají tento film celkem spravedlivě do nižší kategorie. Takhle to zprasit, škoda peněz, škoda času. ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)