Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Maximilianus

Veľmi šikovne vystavaný príbeh, kedy najprv neveríte, že z tohto filmu bude niečo viac ako priemer, následne sa ale všetko vykryštalizuje a z nového filmu Guya Ritchieho sa stane  premyslená akčná jazda. 7,6/10. ()

Ivo

Temný princ Jasoň se za asistence svého věrného děda Vševěda vydává na bystrozrakou misi, během níž opět nešetří ani své kulky, ani okolní trpaslíky a ve svém neviditelném a neprůstřelném brnění mrazivě a nezastavitelně kráčí za smutným stínem bývalé princezny Zlatovlásky. Mr. Ritchie si ale v rámci relativně jednoduchého schématu docela pěkně pohrál s LA kulisami, crossfady, flashbacky, střihy, atmosférickými momenty i dusající plíživou synth hudbičkou, takže ve výsledku jsme dostali překvapivě svěží celozrnný akční moučník, který snad jen trošinku na kraji okoral díky možná až příliš mono barvotiskovému závěru (Honza Rambo 5 z dálky s úsměvem pozdravuje - je ale pravda že Drsoň se v rámci finálního "dotýkám se tě potřetí" zaměřil na jiné orgány než srdce :) ). Proti nedávným Nikdům, Autistickým rytířům a dalším lehce impotentním fraškám to ale docela sytě a hustě odsýpalo, takže s potěšením vytahuji z korby auta poctivé čtyři miliony v pytli (ale pár drobných si nechávám, abych se po vzoru Mistra mohl též přihlásit k postgraduálnímu kurzu pokročilé herecké obličejové mimiky u profesorů Bena Afflecka a Chucka Norrise:)) ()

zberatel

Stý v poradí dávam svoje hviezdy hlavným hviezdam filmu. Ritchie dáva svetu anglickú (prvá je francúzska, ale to už viete) verziu a tá je výborná. Temná, akčná a krvavá, taká je filmová cesta za pomstou jedného záhadného pána s tvárou Jasona (nie toho s mačetou). Príbeh z viacero uhlov poskladaný v jeden celok, ktorý vám (fanúšikom Stathama) dáva zmysel, ale nijako vás neprekvapí, keďže všetko vám je jasné už z traileru. To ale neznamená že si ju neužijete, práve naopak. Ostáva pozrieť už len originál.. ()

ER

Tak nějak jsem měl pocit, že Guy si chtěl natočit svého "Sicaria". Premisa je shodná, ale po až příliš detailním vysvětlení, kde se náš mstitel vzal, to šlo trochu z kopce dolů. Přestřelka, v depu které předchází sto x slyšené keci, jak jsou na tom vojenští veteráni nuzně, byla dlouhá, naštěstí dobře vypointovaná. Podívaná to je, to žádná, jen by to šlo i o něco lépe. Slabší 4. ()

Hellierer

Ritchie po vynikajících Gentlemanech přináší další výborný snímek. A dost možná se jedná o nejlepší jeho dosavadní kousek v už tak nabité kariéře. Rozhněvaný muž je totiž přehlídka špíny, nas**nosti, zloby a chlapáctví, která nabízí věru "zahlerovský" zážitek, tedy přesně to, co máme všichni tak moc rádi. Statham nikde nebyl více badass a vidět po delší době Hartnetta taky potěší. Jen houšť! ()

Likan7

Nejlepší Ritchie a nejlepší Statham. Atmosférická, brutální, nekompromisní cesta za pomstou, které nechybí skvělá kamera, dokonalá hudba (ta hudba!) a solidní akce. Od první minuty mě film připoutal k sedačce a nepustil až do konce. Užíval jsem si každý záběr, každý nápad a hlavně Stathama, který dostal roli svýho života, stejně tak jako skvělý Eastwood. Občas je to až nepříjemný ten film sledovat. Kulkami i popravami se zde vůbec nešetří a já jsem nadšenej. ()

Zahartof odpad!

Totální hollywoodská sračka, která nemá ani hlavu, ani patu. Guardovi neseberou glock? Nevšimnou si, že ho drží v ruce? Mr.Statham si nevšimne, že nemá v pistoli munici a dozví se to až v autě? Pak ta naprosto amatérská vykrádačka? Frajer si míří puškou na nohy, aby mu je mohl hlavní hrdina prostřelit? Pak to kikot schytá dávkou do ramen, upadne na zem a čumí? O x-minut později (i hodin...) se objeví jen tak z ničeho nic v obýváku záporáka. To se mu ty průstřely asi do večera zahojily, nebo co. Ježíšikriste. Moje dcera by napsala lepší scénář k tomuhle filmu, a to i kdyby jako hlavní postavy mohla použít pouze babu jagu a motýla emanuela. ()

radeckator

Trochu odlišné od většinové Ritchieho tvorby, jelikož filmu chybí jeho nepostradatelný černý humor, na druhou stranu celkem slušný akční film s velice solidně dávkovaným napětím. Co mě vadí, jsou rozehrané a nevysvětléné likny. Kdo vlastně ve skutečnosti byl Stathamova postava? Kdo byli muži co ho 25 let hledali? Jak mohla banda A předběhnout bandu B, to je kdo z koho v rychlosti přepadení security auta? Atd. Dle mého názoru, celkem důležité pro dokonalé užití si filmu. ()

Hashirama

Guy Ritchie i Jason Statham si udělali jméno především dnes již kultovními komediálními gangsterkami, časem se však každý vydal svou cestou - Jason Statham do akčních béček a později do hostovaček ve velkých franšízách typu Rychle a zběsile, Guy Ritchie pak do náruče Madonny, přičemž následky tohoto manželství pocítil nejen on při své pozdější tvorbě, ale také diváci. Přesto se s proměnlivými úspěchy britský režijní ďábel znovu dostal na výsluní (Král Artuš je neuvěřitelná pecka) a nyní si po velkých studiových angažmá opět vybral ryze autorskou chvilku. Ritchie si tentokrát vybral látkou importovanou přímo ze sedmdesátých let - chladnokrevný revenge flick, ve kterém hlavní hrdina, jemuž bylo způsobeno příkoří, procedurálně postupuje vstříc kýžené pomstě. A jak se obvykle maskuje tak prostá zápletka? Netradiční vypravěčskou strukturou (ehm…Birds of Prey) a nablýskanými realizačními aspekty vůkol. A světě div se, funguje to na jedničku. Ritchie vypráví skrze chirurgicky oddělené celky a přehazuje jejich chronologii, čímž vzniká do jisté míry experimentální forma, která trochu nefér klade větší nároky na diváka, na druhou stranu dává režisérovi manévrovací prostor řádně uvést na scénu všechny postavy a vybudovat kolem nich funkční mytologii bez závislosti na okolním dění, aniž by tak musel činit zhurta a za pochodu přímo za nosem. Prospívá to především Stathamovi, kolem jehož počáteční variace na Terminátora se postupně rozkrývá bohatý background. Příkladné péče se ale dostává i antagonistům, jimž je ve vlastní kapitole věnována vlastní agenda (leč poněkud béčková) a především Scott Eastwood dostal (pro dost lidí možná poprvé) dobrou roli, v níž mu bohatě stačí tvářit se jako samolibý parchant. Ovšem velkou měrou na celkovém dojmu se podílí scénografie a výprava - do ocelově chladného vizuálu jsou zapuštěny cool charaktery v drahých oblecích či retro archetypy macho borců, které snímá decentní a (opět) chirurgicky zacentrovaná kamera a tepavě dynamický soundtrack. A právě tato maximální procedurálnost a přesnost (v nejlepším duchu Christophera Nolana či Craiga S. Zahlera) v kombinaci s přímočarou zápletkou dodávají filmu tu ryzí sveřepost, syrovost a drive, což je vidět především u závěrečného zúčtování, které se nese v naprosto stejném duchu jako zbytek filmu, čili bude pro někoho zákonitým zklamáním. Rozhněvaný muž je pro diváka i pro Guye Ritchieho dozajista nová a bohatá zkušenost, se kterou to mnozí určitě nebudou mít snadné, která však nabízí více než dost. 8/10 ()

bearmeedek

Kvalitní akční krimi, které se drží postupů klasických filmů. Téměř žádné odbočky do "normálního" života, jen čekání a přípravy na tu správnou akci. A polovinu dojmu z filmu tady dělá hudba. Celou dobu tlačí diváka do sedačky, jako by chtěla navodit, že zrovna teď to bouchne. ()

Nix

Řekl bych, že v lepší roli jsem Stathama neviděl. Ano, není to bůhví jaký herec, ale co naplat, musí se ocenit jeho snažení. Tady mu to funguje, jeho look je opravdu drsňáckej a hodně mne zaujala myšlenka filmu. Tohle krimi s akčními vsuvkami jo, to beru. Rád bych si i představil Stathama ve více takových rolí, ale pod podmínkou, že Ritchie bude tvůrce, jinak to zas dopadne tak jak dycky. ()

gemi

Překvapení. Statham obvykle hraje v naprostých srágořinách, ale toto je hodně solidní, promyšlený thriller s mnoha twisty a vynikající akcí. ()

Franc1s

Ritchieho filmy miluju, jeho hračičkářství, cit pro detail, střih. Točí si podle sebe a to se mi páčí. Zde jde zase trochu jiným směrem, jednoduchým za to s citem natočeným.. Přímočarý děj, kde Statham jede svoji One man Show a jeho nasranost a hněv z něj přímo tryská.. No a jakmile se ocitne ve středu akce, je přesně tak drsná a nekompromisní, jak se čeká :) Já se moc těšil na tenhle film, takže jsem spokojen, akorát S.Eastwoodovi jsem to vůbec nežral a nějak mi tam neseděl.. 8/10 ()

Rohrbacher

Definitivně nejzlejší film, který kdy Guy Ritchie natočil. Pomsta zkombinavaná s pořádně drsným heistem, zamlklým hlavním hrdinou a sedmdesátkovým feelingem. Celé to navíc díky preciznímu pozvolnému vyprávění dovede perfektně zalézt pod kůži. Tohle je přesně ten typ filmu po kterém jsem toužil. ()

rublik05

Guy Ritchie opět kraluje. Kdo by to byl řekl, že z klasického akčňáku béčkového ražení lze udělat tak originální, sofistikovanou a prvotřídně natočenou akční lahůdku. Příběh na první pohled vypadá trochu jednoduše, je však vystavěný tak, že divák musí dávat pozor, aby vše pochopil a jednání postav mu dávalo smysl. Jednou z předností je opravdu extrémně deprimující atmosféra, kterou skvěle podporuje místy až mrazivá hudba, dále také slušné tempo a solidní gradace. Chválím velkou míru uvěřitelnosti akčních scén a přestřelek, ty jsem si fakt užíval, závěrečná řezničina je naprosto úžasná. Velkou parádu předvedli kameramani a střihači, klobouk dolů, tak pěkné záběry jsem v tomto žánru už dlouho neviděl. Jason Statham hraje bezchybně, jeho postava je řádně drsná a tajemná, radost pohledět. Z ostatních herců mě bavili například jindy spíše nevýrazný Josh Hartnett nebo třeba Holt McCallany, naopak hlavní záporák mě nijak zvlášť nezaujal. Snímek Rozhněvaný muž patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co je v daném žánru k vidění, je to sympatický a nekompromisní akční nářez, který má všechno, co mě na tomto žánru tak baví. Klaním se a děkuji za tento zážitek. 9/10. ()

E lan

Pořádný akční nářez, smutný, drsný, ale s pointou, která rozhodně chytne. Jason si roli užívá, záporáci i kolegové jsou pak také dobře obsazeni. Od začátku do konce napínavá podívaná. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD