Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

HokejovySvaz

8/10. Je to dobrý. Díky anime stylu z toho hodně čiší vizuální orgie a je vidět, že na vizuálu si dali hodně záležet a to já velmi cením. Když se nad tím ale zamyslím, tak mi přijde zvláštní, že *KNÍŽNÍ SPOILER* Geralt je schopný prohrát každou bitvu s Vilgefortzem pokud jsou Zaklínači dle tohohle filmu skutečně tak mocní. *KONEC SPOILERU* Velmi se mi líbily nápady, jak se Zaklínačskýma, tak i s Mágovskýma schopnostma a taky oceňuju nové nestvůry, které nenaleznete ani ve hrách ani v knihách (možná ani v komiksech, ale ty jsem nečetl). Co se však postav a příběhu týče, je to kapánek zklamání. Osobně mě překvapilo, že jsem si tu Vesemira oblíbil víc než Geralta v seriálu (patrně to bude díky tomu, že Geralta v seriálu scénáristi většinou psali jako hňupa) a i ostatní postavy jsou zajímavé a každý má svůj charakter, ale postrádají hloubku. Stejně tak i příběh, což je vážně škoda vzhledem k tomu jaké téma film zpracovává. Ale zase nač peskovat film za to, že není oscarovým počinem, když se o to ani nesnažil? Jde zkrátka o příjemnou jednohubku, kterou si rád v budoucnu dám znova a pro fanoušky Zaklínače (ať už knih, seriálu, her nebo všeho dohromady jako já) je to krásná odpověď na otázku: Co tehdá stalo se Zaklínači? Jo a mohl bych zmínit i soundtrack, ale upřímně žádná ze skladeb mi neuvízla v hlavě, byť se fakt snažili. ()

bozka10

The Witcher ma neoslovil v žiadnej forme,ani táto ma extra nezobrala.Naopak pre fanúšikov zaklínača zrejme veľmi podarený príspevok. ()

theSaint

Dost mi to připomínalo Castelvanii (kterou žeru) , kresbou, stylem, pojetím hlavní postavy, prostě vším. Ovšem uvítal bych, zrovna tady, aby tvůrci trochu z té úspěšné šablony vybočili. Slovanskou mystiku jsem z toho necítil ani zdaleka. Každopádně, krvavých anime není nikdy dost, takže vlastně spokojenost. ()

Grizzly

Hrozna sracka. Mam animaky (zvlaste R) fakt rad, ale tohle byla hruza. Pribeh debilni a zpracovani taky. Vesemir je takova hnsuna vygelovana buzna a ta anime stylizace tomu taky vubec neslusi. Shit. ()

Aurus

Tohle byl hodně dobrý animovaný, akční film na který se zase někdy musím konstatovat. Ale ten konec byl dobrý a smutný zároveň. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je skvělá, animace je neuvěřitelná, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě 8/10. Jsem zvědav na pokračování. ()

Ten_Geek

Anime co zlepšuje vše na Netlfix Zaklínač světu. Film perfektně ukazuje mladého Vesemira, který v seriálu není ani Vesemir. Ukazuje svět Zaklínače tak, jak jsme ho měli vidět v Seriálu. Hudba je perfektní, stejně tak i dabing. Animace je též na úrovni, dokázal bych říct, že animací se dokáže rovnat i nějakým znamnějším anime seriálům, či animovaným filmům. Jediné mínus je, že znaky Vesemira jsou overpower af, ale je pravda, že to patří do stylu anime. Děj má pár chyb a je velmi předvídatelný, vedlejší postavy nemají nějak extra dobrou characteristuku. Solidní nad průměr. ()

peetrejr

Vesemir patrí medzi tie zaujímavé postavy. Tak prečo by nemal byť aj príbeh zaujímavý? Fakt sa to podarilo. Zaklínača mám veľmi rád a som veľmi nadšený inováciou v zmysle, že konečne príbeh bez Geralta. Aj keď by sa dalo polemizovať, lebo Geralt sa na konci objaví. Aj keď bez vlasov, ale je tam. Vesemir za "mládí" nebol vždy taký rozvážny a viedol klasický život Zaklínača. A konečne som uvidel útok na Kaer Morhen, pretože v seriáli už bol Kaer Morhen zbúraný a aj vo hre (Wild Hunt). Ešte to že je to animované tomu dodáva super akčnú atmosféru a drsná brutalita je hustá. Kľudne by mi nevadilo viac animovaných filmov zo sveta Zaklínača. ()

Azurovydrak

Jsem mírně překvapen. Netflix po absolutním fiasku s první řadou částečně vytahuje nohy z bláta. Vlčí sen je jednohubka, která neurazí. Nic víc, nic míň. Klasická rychlokvaška s poměrně klišé příběhem, co se naštěstí může opřít o pár nosných bodů z pera Andrzeje Sapkowského. Začnu pozitivy. Animace není špatná a líbí se mi vyobrazení Kaer Morhen. Deglan je dobře napsaný, nečernobílý lotr, dá se ho i chápat. A nakonec jsem byl potěšen přítomností Aguary (liščí ženy), jelikož ta krom zmínky v Bouřkové sezóně prakticky nefigurovala v žádném ze zaklínačských pramenů. Její nejasná moc propletená iluzemi je zde fajn osvěžením. Co se zas tak nepovedlo, jsou titulní postavy. Nejsem bůhvíjaký fanoušek rozhodnutí udělat z Vesemira osvaleného hezounka, co vykecává s příšerami a příležitostně okrádá mrtvoly. Netvrdím, že nemohl být v mládí divočejší, ale budoucího moudrého mentora jsem v něm nespatřil ani na vteřinu. Jeho společnice na cestách, lukostřelkyně Ofina, byla taktéž dost otravná a skutečnou čarodějku neviděla ani z vlaku, víc magie dělal i sám zaklínač. Nakonec několik kiksů, ač drobných, opět nabouralo zaklínačský lore, jako když bezruký zaklínač dělá Znamení pahýlem, čtrnáctiletý kluk najde svépomocí přísně utajené hradiště anebo když vědmáci pošlou své nevyzbrojené rekruty pro zábavu umřít do močálu. Závěrečná bitva v laboratoři byla nápaditá, měla pár světlých momentů (iluze) a pogrom na Kaer Morhen mohl být zpracován i hůř. Celkově to nebylo nejhorší. Čekal jsem odpad a dostal průměrný animák. Takže za mě, zatím, palec nahoru! - 60% ()

Kopi1

Anime styl nemám rád, ale toto se mi velmi líbilo, navíc se jedná o svět Zaklínače o který se velmi zajímám. Parádní akce, dobře odvyprávěno, slušné tempo, dozvěděli jsme se několik informací ohledně zaklínačů a Kaer Morhen. Kdyby jednou za čas zas vyšel takovýto styl vyprávění, vůbec by mi to nevadilo. ()

johnywalker

Jsem fakt velký fanoušek Zaklínače a vlastně všeho, co se tohohle světa týká. Možná právě proto se mi tenhle anime příběh tolik nezamlouval. Co se týče anime zpracování, jsem v tomhle poměrně nový, viděl jsem prakticky jen Castlevanii, která mi však vyhovovala. K té bych i tenhle animák přirovnal. Styl animace i vyprávění je tu prakticky stejné, vyznačuje se to naprostou přemrštěností a přeplácaností, což v tomhle případě nebylo úplně nutné. V Castlevanii mi to nevadilo, protože seriál byl moje první seznámení se světem a s předlohou jsem ho nesrovnával. U Zaklínače mi bylo líto, že místo toho, aby si pohráli s originálními monstry nebo aspoň trochu realistickými souboji, hned do popředí děje nastřelili monstrmutanty a superzaklínače ohánějící se mečem stylem, že by zabili naprosto cokoliv. Ačkoliv mě origin Vesemira potěšil, ocenil bych jinačí zpracování... Zkrátka někdy méně je více. ()

BOURQUE

Grafika dobrá a slušná porcia akcií (hlavne v záveru), miestami pripomínajúci majstrov z Ázie. (Možno ani výber režiséra nebola náhoda.) Príbeh s klasickými prvkami s minimálnym a hlavne predpokladateľným vývojom charakterov. Škoda toho „stredného pasáže“, kde práve sekcia „detské obdobie“ a výcvik budúcich zaklínačov by mal dostať väčší dôraz. Každopádne aj tento „aktuálny hit“ na Netflixu potvrdzuje to, že rok 2021 na tejto platforme platí pre „animáky“ a nie pre klasické filmy. Jednohubka, ktorá neurazí (fanúšikov príbehu Zaklínač určite nie). Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Hapretor

Na konci depka jak prase ... jinak by snad bylo pět * ... v záplavě kokotských hraných filmů DC nebo Marvel ... což je většinou koukatelné jen z donucení nebo šílené nouze nebo jen na zoufalé zabití času ... tak tohle je příjemné překvapení ... hraný seriál není špatný ... je tam skvělý Henry Cavill ... ale tohle je prostě jiná liga ... prostě Zaklínač měl být celý takto animovaný ... mnohem víc by to vyniklo a působilo "více přirozeně" ... tohle tady chybí ... a hodně ... prosím udělejte takto celého zaklínače jako ságu ... jako nekolik filmů ... prequel a sequel ... atd. ... pecka ... by to byla ... ()

strikeman

Zajímavé spojení žánru anime se světem Zaklínače zafungovalo na výbornou, až mi bylo líto zkratkovitosti odvyprávěného příběhu, kterému by slušela větší propracovanost postav a stopáž minimálně 120 minut. Animace byla moc pěkná... 78% ()

CaptainCzech

Svět Zaklínače je drsný a není pro každého. Tento snímek to jasně ukazuje svou brutalitou, to uznávám. Animace je dobrá, příběh skvěle rozšiřuje nám známý svět a ukazuje nám něco málo z jeho historie. Dokonce mě i dokázal překvapit svými zvraty a to rovnou 2x za což palec nahoru. Vesemir je kvalitně napsaná postava, která dokáže během filmu posunout svůj charakter výš. Těším se na jeho zpracování ve 2. série Zaklínače. Ostatní postavy jsou fajn a záporačka se dá pochopit. Jsem zvědaví na další počiny z tohohle světa. Za mě krásný 4* ()

RoneXxXD

Tohle bylo úžasné. Tady jde vidět, jaké to je, když se frančíza dostane do jiných rukou. Vznikne tento animovaný masterpiece, u kterého si řeknete: Jo, tohle je Canon. Dokonale to vyplňuje mezery v historii a krásně doplňuje mezeru na útoku Kaer Morhen. Ačkoliv jsem se zprvu bál, že Vesemir bude mimo charakter, obavy byly po prvních 20min. rozptýleny. Hudba byla také fantastická. Dosud nejlepší hraný Zaklínačský obsah, dost možná i poslední na Netflixu. 9/10. ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)