Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Courier

Mé očekávání bylo celkem vysoké dle zdejšího hodnocení. Proto jsem celkem překvapen jak ukrutně mě to nebavilo. Ploché, nudné, klišoidní postavy bez špetky charismatu ke kterým jsem si nevybudoval žádný vztah za celý film, takže na konci mi jejich osudy byly úplně fuk. Konec filmu jste si mohli domyslet tak cca půl hodiny před koncem. Animace je velmi pěkně udělaná, nicméně ke světu Sapkowského mi to opravdu nesedlo. Nechápu koho napadlo rozhodnutí, že zaklínači budou bojovat jako postavy z anime ze vším co k tomu patří (skákání po stromech, lítání vzduchem, cool otočky atd.). A ten kdo hrál hry od CDProjektu se musel jenom smát tomu, jak tady byly ztvárněny znamení a jejich síla. Celkově to na mě působilo tak, že někdo napsal scénář na 2+ hodiny a pak mu řekli, že má 80 minut, tak vzal černý fix a začal škrtat. ()

Sopholojong

Priemerny predskokan serialoveho Witchera s Cavillom. Najlepsia z tohto animaku je prave posledna scena priamo odkazujuca nan. Inak ale priemerny, lahko presumitelny pribeh o tom ako sa "vyrabaju" witcherovia, obleceny do zvlastneho sediveho obrazu. Upirska Castlevania je teda v mojich ociach o triedu lepsia. ()

Sashmen13

Čekal jsem to mnohem horší, ale dost gute. Jen ten konec byl docela moc, lepší by bylo udělat final battle lidská lůza a mágové proti zaklínačům, navíc zaklínači umřeli docela hodně ez, kromě hlavního týpka, to byl absolut unit. ()

endymion

Naprostá spokojenost, hlavně za to, že autoři hodně čerpali inspiraci (vixena, křížení příšer) ze zatím poslední knihy "Bouřková sezóna", jejíž děj se odehrává před románovou pentalogií, podle které vzniká hraný seriál a tudíž by na ni asi jinak nedošlo. Přitom zásadním způsobem osvětluje Zaklínačovo univerzum. ()

DeJiF

Před nějakou dobou jsem začal číst knižní ságu a jsem opravdu rád, že jsem to udělal, protože jinak bych jakože ABSOLUTNĚ nevěděl, co se v tom filmu děje. A je to takové příjemné doplnění toho, co se stalo předtím, jak zanikl Kaer Morhen a většina Zaklínačů byla vyvražděna a film velmi pěkně prokreslil Vesemirovu minulost. Asi jediný problém je, že to je příliš krátké. Vůbec by mi nevadilo kdyby tvůrci věnovali ještě půl hodinu k prohloubení postavy mladé čarodějky a proč vlastně tolik nenávidí Zaklínače, protože to mi tam lehce chybělo. Jinak to byla jízda, která rychle uběhla, a tak dávám velmi silné 4 hvězdy. ()

zekon odpad!

Po 15 minutách je jasné že tady je špatně naprosto všechno. Animace, vykreslení postav, příběh, stvůry... Spojení režiséra a Netflix nemohlo asi dopadnout jinak. Tady někdo realizoval svou představu Zaklínače a ignoroval Sapkowského. ()

Gerwant_L2

Zaklínač: Vlčí sen (2021)   Film pojednává o Vesemirovi a ostatních zaklínačích...   Vcítíme se do Vesimira který se už jako dítě rozhodl být Zaklínač... a dokonce se dozvídáme kdo byla Vesemirova Láska a proč je ve hře Zaklínač: Divoký hon takový jaký je...   Hudba a příběh je úžasný podstatě když můžeme s Vesemirem trávit tolik času můžeme podstatě i zjistit kdo to je když neznáte Universum zaklínače...   Film se odemne odnáší 9.5/10 ()

Zackk

povedený film, spousta dobré akce aj se mi líbí kobra efekt jako důvod proč se lidé rozhodli zničit řád zaklínačů, je to sice smyšlené v knihách to zmíněno nebylo, ale dává to perfektní smysl. kéž by se seriál vydal tímto směrem ()

ProkesPetr

Animace skvělá, akce skvělá, postavy zajímavý, monstra skvělý a i když nejsem fanoušek anime moc jsem si to užil a klidně bych chtěl vidět další animovaný filmy/seriály. Za mě dokonce lepší než samotný seriál. ()

tonysawer

Poslední dobou jsem si vždy zvykl od titulu, na který se těším, čekat opravdu velký Jolandino špatný. Ale u starého Foltesta, příběh mladého sedmdesátníka Vesemira nemá ty neduhy, které má jeho seriálový bratříček. A tak nějak doufám, že nám tady tvůrci ukazují možná i to, co můžeme čekat od seriálu... větší důraz na morální volby, pogromy a... ()

MrInk0gnit0

Nejprve klady - Animace super. Hezká, přehledná, postavy vypadají dobře. Některá monstra naopak vypadají trochu jinak než by člověk čekal, ale lepší než seriálová striga. Expozice byla úchvatná. Takhle má vypadat seriál. Žádný prázdný pláně a pusté hory. Hoďte mi sem vesnice, břízy, zasněžené jehličnaté stromy a vrcholky hor. Zříceniny, zámky a hrady, tak má vypadat zaklínač. Hudba mi sice neutkvěla v hlavě žádná, ale při sledování působila správným dojmem. Choreografie soubojů byla pěkná a přehledná. Pěkně se na to koukalo. Teď k těm ne tolik povedeným věcem - Plamenomet, plamenomet a ještě jednou plamenomet. Poprvé jsem se pousmál, podruhé se chytal za hlavu a potřetí si říkal, jestli jsem si omylem nezapnul TF2. Zaklínačská znamení pokud si dobře pamatuji nejsou nijak silná a ne příliš praktická v boji. Geralt je občas používal na odražení kleteb nebo lehké odhození, ale nic takového. Vesemir v podstatě každý souboj končí solidní dávkou plamenů jako správný inkvizitor. Beze srandy to vypadá jak by zaklínači byli schopnější čarodějové, než čarodějové samotní. Čarodějka Tetra je čarodějkou asi jen podle jména, protože magie používá jak šafránu a když už ji použije, tak je to k smíchu v porovnání s plamenometem. Místo toho se ale změnila v Milwu, jelikož střílí lukem každou chvíli. Takže máme Vilgefortze s mečem a Tetru s lukem. Ve druhé sérii Zaklínače čekám Filipu s halapartnou nebo kopí. Myslím, že jim moc nesedí časová linka. Vesemirovi je zde 70, ale přitom už je naživu Geralt, kterému je v hlavní lince +- 90 let. Vesemirovi by tak vycházel věk, cca 180 a podle mě byl o pár let mladší, ale tohle je jen taková menší výtka. Důležitější je Vesemirův charakter. Zkušeného, ostražitého, učeného, přísného a zároveň vlídného učitele zaklínačů rozhodně nečekejte. Místo toho máme typického drzého, troufalého, ukecaného protagonistů, který nechodí pro vtip daleko a pro prachy a dobrodružství udělá cokoli. Kdyby se jeho charakter posunul, fajn, ale on je na konci stejný jako předtím. Příběh se mi na první pocit zdál v pohodě, jediné co mě překvapilo bylo, že zaklínači jsou kompletně šmejdi, za které je lidé mají. Lidé a Tetra mají pádný důvod, proč na ně zaútočit, což zase odebírá z příběhu Sapkowskiho šedivost a až moc se zde ukazuje černá a bílá. Původní důvod byl vyplenění byl dle mě lepší. Celkově vzato a podtrženo se jedná o zábavnou podívanou pokud neznáte předlohu. Pokud ji znáte a jste obeznámeni s dějinami a světem zaklínače na dostatečné úrovní, může vás pár věcí zklamat. Jako dost dalších jsem názoru, že kdyby to nemělo placku Zaklínače, rozhodně by to mohlo bylo přijato jako animovaný film roku. Za mě 76%. A zajímá mě, kdy Hissrichová ráčí zjistit, že existují jisté země Zerrikánie a Ofier, kde se vyskytuje slušně množství zástupců tmavších pletí a není třeba z nich dělat Kadweaňany. Tak těžké udělat Ofierského nebo zerrikánského obchodníka, cestujícího s rodinou za obchodem. Pomůže to ucelit a zároveň rozvinout svět. ()

Gart10

Upřímně jsem od filmu nečekal nic velkého, ale dočkal jsem se velmi povedeného animáku s krásnou animací a uspokojivým příběhem, který rozhodně stojí za zkouknutí i když nejste anime nebo zaklínač fanoušek. Je zde sice pár chybiček (např. některé časové nesrovnalosti s historií popsanou v knihách), ale to jsou jen maličkosti, které na síle příběhu nic neubírají. Dalším pozitivem je pak vcelku obstojný český dabing. Za mě 4/5 (80%). ()

jirikzaboj

Těšil jsem se na animovaný film, protože mi přišlo, že vizuální zpracování tohoto světa tomu přispěje a nemýlil jsem se. Je to šikovné a na úrovni jako Castlevania, jen se tam některé vizuální efekty vzhledem k slovanské kultuře nehodí, ale je to žánr anime a takové “chybky” se odpouští. Příběh o Kaer Morhen a jeho vyhoření díky samotné chamtivosti nelidských bytostí společně s těmi lidskými je trefa do černého a nemám proti tomu vůbec nic, jen plno zodpovězených otázek. Vesemir má trochu jiný look, než jak bych si ho jako mlaďocha představil, ale budiž. Spoustu zajímavých postav jako Ylliana a její chemie společně s Vesimirem, Tetra a její nenávist vůči vědmákům. Lidská hloupost, nenávist, hanoba, krev a střeva. To vše dělalo vždy zaklínače výjimečným a jim se to podařilo nacpat do animace, která trvá hodinu a půl a ono to set sakra funguje. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout finální bitvu v iluzi a zakončení u jezera. Zahřálo mě to u srdíčka. I samotný fan servis na konci . ❤️ /86%/ ()

oleg121

Veľmi dobrá a zaujímavá animovaná jednohubka rozširujúca minulosť jednej z postáv tohto univerza. Síce sa zo začiatku rozbieha ťažkopádne a naozaj ma začala baviť po približne polhodine, i tak v podstate nemá veľa vecí, ktoré by sa jej dali vytknúť a ide tak o veľmi dobrý animák s chytľavým dejom. 70% ()

Rascal_

Knihy jsem nečetl. Literární či herní fanda také nejsem. Seriál (s01) s Cavillem jsem viděl a k anime filmu mohu uvést, že je kulervoucí. ()

Darthorias

Tak toto som naozaj nečakal. Ako človek ktorý pozná svet zaklínača len z hier Witcher 3 a zo seriálu som si film neskutočne užil a hltal som každú sekundu ako malé dieťa. Plusy: výborná animácia, skvelá hudba, dobrý príbeh a hlavne skvelé zvraty v príbehu (hlavne na konci), samozrejme R-ko je len další plus . Mínusy: trocha malý repertoár monštier (ale dobre chápem animovať toľko rôznych modelov nieje ľahké) ale to ako veľké mínus neberiem, to čo beriem ako mínus je hlavne vyobrazenie ľudí z tmavšou pleťou hoci ich tu bolo len pár vo filme ktorý sa má odohrávať v oblastiach strednej Európy tu títo nemajú čo robiť !! Ja niesom a nikdy som nebol rasista ale nasilu toto pchať do úplne všetkého čo v dnešnej dobe vychádza už je fakt priveľa a to , že sa tomu nevyhne ani 83 minútový animovaný film ..... na to nemám slov. Ale celkovo som bol z filmom veľmi spokojný. Hodnotím 90 % ()

Sez

Důstojné ztvárnění časti příběhu, který tolik zatím využit nebyl. Tento lore má stále nevyužitý potenciál a toto je ukázka toho, že i bez přímé účasti Geralta to jde. ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)