The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

Grázl83

Nápad skvělý, originální, ale dokonalé to nebylo. Po cca hodině už mě to začalo docela nudit, napětí přestalo fungovat a prostě mi vadilo, že toho ve vodě moc nevidím. Chválím závěr, že se nekonal stereotypní happyend. Celkově lepší 3* ()

Ace.A.T.L.

Jojo, tak tohle byla paráda. Inovativní nápad, kterej byl natočenej skvěle. Musela bejt dost zábava to točit a rozhodně to bylo takový, jaký to bejt mělo. Tísnivá atmosféra, super lokace, parádní myšlenka. Příběh a smysl příběhu je takovej průměr, ale za to, kde a jak je to natočený, se to u mě vyšvihlo na ty 4*. Další film, co mám ve svým trezoru, protože takových moc neni. Za mě super 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Ronkar

V rámci takových těch primitivních hororů, co si nehrají na nic víc než bubu lekačky je to vlastně v pohodě. Pozitivum je výběr lokace. Deep house má úplně standartní zápletku ve strašidelném domě, kterou jste viděli stokrát. Ale díky tomu, že je to celé pod vodou, to působí zajímavěji a místy i neotřele. Po celou dobu jsem ale doufal, že z té lokace vytěží tvůrci víc, než další duchařský blábol. Co se třeba trochu otřít o na mýtus Cthulhu? Nebo něco, co má trochu víc dějové šťávy? No nic. I tak to na tu hoďku a půl zabaví. ()

NumeranS

Film, který je skoro celý natočený pod vodou a není o ponorkách či dokumentární? Masakr. Matný nádech dodávající voda a viditelnost s bídou na 3 centimetry mne společně s dobře sehranou hudbou nutila sedět jako na špendlíku. Mám rád horrory natočené “z první osoby” a jsem rád, že tenhle si do svého seznamu mohu přidat. Po stránce příběhové to není žádná pecka, ale za nápad a originalitu dávám hezkých 72 %. ()

TesterX

Vubec to neni spatny. Byt to jede v naprosto citelne sablone, tak originalni prostredi tomu hodne pridava. Horror odehravajici se pod vodou je skvelym tahakem. Nicmene, kdyz si odmyslime prave prostredi, nic moc zajimaveho vlastne nezustane. ()

Tr0nic

Prvá polovica je vynikajúca. Parádna atmosféra jednoduchý dej, kde sa nikto nestratí a neokukaný hororový  formát. Veľmi som sa tešil čo si na nás tvorcovia v závere pripravili a vtedy prišlo sklamanie. Absolútne random koniec a zvrat z duchovného žánru do zombie žánru film skoro pochoval. ()

Accuphose

Oceňuju snahu natočit něco nového a jinak, ale efekt podobný filmu REC se nedostavil. Každopádně, udělat horor pod vodou, to je silné sousto. Možná... kdyby to natočil Cameron, ale tohle není The Abyss bohužel. Chybí již mnohde zmíněná hloubka, občas chybí logika (plaveme tam, kde plave ryba, ale mělo by nás spíše zajímat, odkud připlula), ale nejvíc chybí překvapení a všechno šlo víceméně předpokládat... ()

vinducha

Dokud to vše bylo spíš v náznacích , tak to byla naprostá bomba . Čím víc se toho potom začne otevřeně ukazovat , malinko se to začne zvrtávat do taškařice . Ale teda nápad s tím prostředím je naprosto geniální . Do takového baráčku by mě vcelku rozhodně nikdo nedostal . ()

Egito

Tento film se značně vyznačoval atmosférou avšak dialogy byly velmi podprůměrné až špatné. Hlavní děj byl velice jednoduchý, Chování hlavních postav jako obvykle v horrorech "jéé půjdeme se podívat do sklepa který je zabarikádovaný" (asi z nějakého důvodu logicky) :) Konec má rychlý spád a pro někoho může být i překvapivý. PS: POTITULKOVÁ SCÉNA (5s) ()

Pavelkedar

3* za scénář, 5* za provedení. Celá scéna umocněná zatopeným "urbexem", naprosto originální prostředí. Viděno na plátně cca 3 x 1,5 m, což je pro horory skoro vždy supr.  Zvuk jen v 7.2 DD a průměrný, škoda že nebyl k mání Dolby Atmos. Celkově trochu lepší průměr, tak ty 4*. Udělalo radost. ()

MartinSTFC

Vážně dobře to začalo. Sice to ihned vypadalo lacině, ale člověk leccos promine, pokud to dostane ty správné "grády". Nicméně, zde se žádné velké překvapení nekonalo, ba naopak, čím byl film delší, tím více mne zklamával. A to především zcela tupým a nelogickým scénářem. Jinak za mě obrovská pochvala za nápad natočit horor pod vodou. Velmi originální v tomto pojetí, ale tím veškeré klady tohoto snímku končí. Nicméně, své diváky si jistě najde. ()

Sopholojong

Vlazny, az takmer nudny, uvod cestovania k jazeru. Po potopeni vcelku vtahujuce spoznavanie vytvarne zaujimaveho potopeneho mestecka (hlavne interierovo), ale pridlhe cakanie na prvy adrenalin (siluety tiel v retaziach) az po vyse styridsiatich minutach 80-minutovej snimky s vedomim toho, ze do domu krvilacnych posahancov sa neoplati vstupovat ani pod vodou po 50 rokoch. V mini-scene toho cervika, alebo co to bolo, v dychacej helme som ani nedychal. K tomu niekolko logickych prehmatov - ziadne ryby po vplavani do domu, na vybaveni domu ziadne stopy korozie alebo hniloby.  A moja averzia voci digitalnej kamere (ktora je v druhej polovici, najma pocas hororovych scen, pekne chaoticka) tomu dost zraza body. ()

johankazarku

Nudnejší začiatok zmení zaujímavý výber prostredia, zaplavený dom na dne jazera tomu dodal tú správnu atmosféru. Nápadité a napínavé, ale škoda že sa z toho nedalo vyťažiť viac. ()

Holly_Molly

Nedovedu si představit jak muselo být pro herce tohle natáčení náročný a už jen za to klobouk dolů! Hodně netradiční atmosférickej horůrek těžící předevšim na klaustrofobii a strachu z vody (:-)) .. na týhle hraně funguje fakt výborně a i twist na konci dokáže trošičku nejednoho překvapit (za předpokladu, že nemá moc nakoukáno). Jenom mě osobně přišlo, že kdyby se stopáž stáhla pod hodinku a udělal by se z toho minifilm, fungovalo by to líp, asi jako v případě Host, kde se stopáž vlezla do hoďky a celou dobu to jelo na plnej plyn! ()

Miroslav.Zac

Film si už od začátku buduje tu správnou napínavou a později i strašidelnou atmosféru, jakmile ale dojde na věc, tak nějak to vyšumí do ztracena. Hned po prvním zjištění, že tam hluboko pod vodou nejsou sami, to najednou vypadá jen jako hodně divná návštěva plná bublinek, zmatené kamery a snahy konečně vypadnout ven. Konec byl tak hloupý, že na něj obětuju jen tuhle jednu větu. ()

kamziksvk

Už dávno ma žiaden horror tak neoslovil ako tento tu! Musím priznať, že po dlhej dlhej dobe som našiel film z tohto žánru, ktorý má skutočne to, čo má správny film mať. Na začiatku síce pomalý rozjazd a trochu nerealistický anglický dabing v maskách pod vodou sa pri tomto spracovaní dá asi odpustiť. Takúto ducharinu tuším ešte nikto nenatočil. Prečo by sme mali ísť do vesmíru, keď nám stačí preskúmavať strašidelné domy pod vodou? Trochu umelo a nasilu mi tam prišla vložená začiatočná sekvencia z Ukrajiny, ale to sa dá myslím odpustiť. ()