Píše sa rok 50 pred Kristom. Zradný princ Deng Tsin Ruin práve dal uväzniť čínsku cisárovnú. Jeho jedinou túžbou je ovládnuť ríšu. Princezná Sass-Yi utečie do Galie, kde si vyžiada pomoc udatných bojovníkov Asterixa a Obelixa, ktorí sú vďaka čarovnému elixíru obdarení nadľudskou silou. Naši dvaja nerozluční hrdinovia a princezná sa vydávajú na dobrodružnú výpravu zachrániť cisárovnú a celú Čínu.... (Magic Box)

Koreangirl

Upřímně, po tom, co jsem viděla veškeré předchozí filmy s Asterixem a Obelixem, tak je tohle o něco slabší. Chybí mi tam Gerard Deparieu. Celkově většina mimo hlavní děj je taková nic moc. Snaha ztvárnit komiksovou předlohu se nepovedla. ()

MoziMedve odpad!

Tento film je neuvěřitelně frustrující, protože navzdori vynikající výpravě, kostýmům a pár vtipům má jeden zcela elementární aspekt abolutně špatně. Tím je charakterizace hlavní postavy, Asterixe. Asterix je vychytralý, vtipný a charizmatický, nebo by měl být. Postava v tomhle filmu je leda iritující. Co je její charakter? Je proti masu, je proti čarovnému nápoji, který stejně pije a má zcela zbytečnou romantickou linku... Prostě film o asterixovi, který o něm ani není a ani v těch pár scénách ho nedokážou stvárnit správně si nezaslouží než odpad. ()

ondyGAMESTV

Potenciál na kvalitní návrat oblíbené série velký, ale výsledek stojí za nic. Vyprávění mezi probíhajícím příběhem bylo otravné a vtipnost a energie předchozích dílů vyprchaly, stejně jako účinek kouzelného lektvaru. To jediné co je ještě pořád skutečně vtipné jsou jména, jako v každém AaO filmu. Scénář se snaží být zbytečně moc vtipný, a až na výjimky se mu to vůbec nedaří. Výskyt nesrovnalostí typu "Falbala žárlí na Obelixe a Na Ban Čim, přestože ho nikdy skutečně nemilovala a měla manžela", nebo "Obelix spadnul do lektvaru jako kluk místo mimina" tomu taky nepomohl. Musím však pozdvihnout krásné lokace, ve kterých jde vidět vysoký čínský rozpočet, pěkné kostýmy + vizuál a efekty, a občas i ty hlášky. Konec podivný a líný stejně jako většina filmu, který sice v pohodě shlédnete, ale rozhodně ne víc jak jednou 🧪 55% ()

OLAFtrueLOVE

Uznávám, že jsem se při prvních zmínkách udělával nad plakáty s ksichtem Zlatana Ibrahimoviče, které oznamovali další díl mnou tak milovaných komiksů. Pak mne ovšem negativní ohlasy přesvědčili skipnout kino a díky bohu za to. Ani nevím, proč píšu recenzi, protože není fakt o čem psát. Dvě hvězdy dávám spíš z lenosti, než že bych pro ně reálně viděl opodstatnění. Jedním slovem cringe, který nenabízí nic od hudby, přes kameru a vizuál, až po herecké výkony. Nejhorší je to asi z literárního pohledu. Příběh, postavy, dialogy, emoce a „humor“ jsou vyloženě odpadní. Vše doráží otřesný dabing. UF Je ovšem pravda, že originál si nestojí o moc lépe a nadabovat tento film musel být vskutku zážitek, proto jsem k českému příspěvku lehce shovívavý, i když Kohák by si nějaký ten exemplární trest možná přece jen zasloužil. :)) ()

mikruu odpad!

Ani po dvaceti minutách mě to nijak extra nenadchlo. Obsazení mizerné, jména postav úplně mimo, příběh o ničem. Co nový film, tak k horšímu. Snad už se nebudou snažit pokračovat v dalších dobrodružstvích... ()

soukyd33

Tohle je hádám Remake. 🤔 Protože to se nesmí s ničím spojovat! 👎 Herecké obsazení hrůza. Herecké výkony průměrné. Dialogy trapné, a český dabing nic moc. Dabéři mi tam vůbec nesedí. Poznámka: Problém je, že se film snaží být vtipný až nuceně pro diváka. Což mě tedy spíše otravovalo. Poznámka: Herec Asterixe není vůbec sympatický. 👎 Poznámka: Film vykrádá původní dva filmy, které byli normální. Film jde v podstatě s dobou, a to ho zničilo. 👎 To není správný směr. Nuda, nuda, a zase nuda. V kině asi museli všichni zírat. 😳 Poznámka: Možná z toho měli udělat spíše parodii na Asterixe..., a přidat ještě na humoru. Jedna hvězdička za billboard s Kleopatrou. Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()

W00DY

Nejlepší z celého filmu je Zlatan, to se ale dalo očekávat. Lvi se totiž neporovnávají s lidmi. Popravdě je jediným důvodem, proč jsem film chtěl vidět. Pak už snese přísnější měřítko jen Vincent Cassel, zbytek obsazení je skoro až tragickej. Českej dabing zrovna tak. Suchoš dabující vzteklýho prcka - dejme tomu, ale "výkon" Koháka, to je opravdu něco. Děj filmu se mi přes tu trapnost ani nedařilo vnímat. Člověk se jen modlí ať už to skončí. Přestože je ateista. ()

flyer.nick

"V tomhle dobrodružství je příliš zamilovanosti". na to, že to nevychází z žádného sešitu není příběh vůbec špatný. Celé to ale zabíjí asi milion milostných linek, které se prostě do Asterixe nehodí. Casting taky stojí za prd, už dvacet let není nikdo schopný najít obstojného Asterixe a teď jim ještě vypadl i Obelix. O náčelníkovi nebo Kleopatře ani nemluvě. Většina postav vypadá jak laciné maškarní kostýmy. Aspoň Panoramix (Pierre Richard) a Antivirus (Zlatan Ibrahimović) se povedli a Zlatan je celkově příjemným překvapením. Jo a Suchánek jako dabér je taky šílenost. ()

mia.com

Miluju Asterixe a Obelixe, ale tohle bylo nejake divne. Ten vyber hercu, kteri hrali galy, mi vubec nesedel a nejhorsi byly masky a kostymy, ktere vypadaly jak nekde z Wishe nebo Aliexpressu. Efekty byly opet skvele, ale jinak nic moc. ()

Tomulka

Až se sám divím, že jsem to byl schopen dokoukat. Jediné co bylo vtipné byl Caesar s Cleopatrou možná též díky oběma hercům. Jinak tragédie a Asterix byl nejhorší co jsem kdy viděl a to také zásluhou jeho představitele. ()

Updated_Cake odpad!

Prvními problémy s tímhle filmem jsou problémy od scénáře, přes herecké výkony až po atmosféru obecně. Tvůrci prostě znásilnili jeden z nejvíc odolných a jednoduchých příběhů a dokázali z toho udělat nudné peklo. Druhým mým problémem je český dabing. Nemám absolutně nic proti dabérům nebo jejich výkonu, ale jejich hlasy se minimálně z poloviny absolutně nehodí k postavám, které dabují. Připadalo mi to, jako kdyby byl rok 2000 a na dabing se sháněl prostě kdokoliv, kdo zrovna mohl. Není to chyba dabérů ale toho, kdo ten dabing zařizoval... Obecně je film gigantické zklamání. Už nějakou chvíli jsem neviděl, že by někdo dokázal takhle dobře potopit blbuvzdorný příběh. Od scénáře, přes kostýmy až po herecké výkony. Koupíme kameru v Kauflandu, pojedeme na tábor, babička ušije kostýmy a můžeme dát dohromady něco podobného... ()

Miroslav.Zac

Horší by to bylo, kdyby se do role Obelixe vrátil Depardieu, kterého od té doby, co se odkopal, nemůžu ani cítit. Další díly už proboha ne! (i když už tvůrcům pro další dobrodružství naštěstí docházejí místa) ()

Holly_Molly

Nejlepší hranej Asterix od dob Mise Kleopatra! Herci už se sice komplet obměnili, humor nicméně zůstal zcela v klasickym duchu, zmodernizovanej pro současný publikum, stále ale v mezích normy a bez cringe. Velká sranda a místy i skoro ta slzička ukápla :-) ()

libi666

Tato série pro mě není tak úplně o Asterixovi a Obelixovi. Škoda, že Popkornis nenavázal na Numerobise, Bruta nebo Jaxitaxe. Potenciál tam byl, jedna hvězda navíc za Antivira / Zlatana. ()

GanjaManCZ

Chtěl jsem dát 2 hvězdy, ale říkám si proč vlastně ? Oproti předešlým filmům je to prostě slabota. Pár infantilních vtipů nad kterými jsem se párkrát pousmál to nezachrání... Noví herci mi nevadí, ale jinak je to taková parodie sama na sebe. Dost patetické a příběhově nezajímavé. Všichni se do sebe zamilovávají jak dementi. Po druhé už bych to vidět nechtěl a ten dabing Koháka a Suchánka je průser... Zní to strašně neautenticky. Škoda... První hraný film z roku 1999 je srdcovka. ()

Witcher3

Asterix a Obelix je má srdcovka, miluji komiksy, jako dítě jsem je přečetl úplně všechny. Viděl jsem i všechny filmy, tak nějak mám pojem o tom jak funguje Asterix a Obelix. V novém filmu o těchto dvou hrdinech jsem našel spokojenost. Šel jsem do kina s přítelkyní si oddechnout a to se mi splnilo na jedničku, i když mi vadil český dabing, jelikož se mi to na ty postavy vůbec nehodilo. Jako jednohubka z říše Asterixe dobrý! ()