Prokletí

• Veľká Británia Eight for Silver (viac)

Tajemná a možná nadpřirozená síla ohrožuje v 19. století malou vesnici ve Francii. Patolog John McBride přijíždí, aby prozkoumal nebezpečí, a během toho vymítá své vlastní psychologické démony. (SkyShowtime)

.killer.

Stejně jako u Freshe tomu napaluju o hvězdu navíc, než by si to zasluhovalo. Je to prostý – mám slabost pro filmy typu Sleepy Hollow, The Wolfman, nebo Van Helsing – aneb vyšetřovatel (v tomhle případě patolog) přijíždí do vesnice, ve který nikdy neviděli slunce na obloze, mlha by se dala krájet a nikdy se tam nikdo neusmál – a řeší se běsnění tajemnýho vraha/zvířete/monstra... Krom toho mě poslední dobou baví Boyd Holbrook, kterému hlavní role padla jako ulitá. Co filmu chybí je jednoznačně vyšší rozpočet, což se bohužel odráží v CGI, které není na takové úrovni, jakou by si to zasluhovalo – místy si proto tvůrci pomáhají střihem, což působí okatě. Zamrzí také pomalejší tempo a tím pádem občasná hluchá místa. Bodem k dobru je na druhou stranu solidní atmosféra a kulisy. Shrnuto – mohlo to dopadnout určitě lépe a šlo to udělat určitě lépe, ale výsledná podoba neurazí. Možná po druhé projekci v budoucnu uberu na vstřícnosti – je fakt, že mi to tentokrát celkem sedlo. ()

Brooks

Od režiséra Ellisovho kreditu by jeden čakal viac, než len béčkový gotický horor s nedomrlým scenárom a mizerne digitálnym bubákom. Tradičná dejová schéma monštra terorizujúceho izolovanú skupinu ľudí mi nikdy neprekážala (veď aj z ohraného námetu sa dá správnym prístupom vytvoriť žánrový bonbónik), to skôr scenáristická fušerina (wtf momenty, zvláštne chovanie postáv) a invencia za každú cenu (zbytočný prológ a epilóg, nadužívanie snových sekvencií) robiace zo scenára guľáš. Aj napriek tomu The Cursed nie je zlým filmom, dokáže napnúť a nebojí sa krvi ani gore. Mňa bavil predovšetkým zamračenou atmosférou francúzskeho vidieka, tajomnou postavou odhodlaného, na duši krvácajúceho patológa i osviežujúcou absenciou lakačiek. Je to holt nedokonalý, ale sympatický relikt dávno minulej hororovej doby, ktorá sa už asi nevráti. 3* ()

Najt

Lepší 3* . Film má vynikající atmosféru, parádní dobové zasazení a prostředí a je skvěle natočen. To jsou hlavní taháky, které z toho dělají zajímavé pokoukáníčko. Některé scény jsou skvělé a občas se objeví i hororová pasáž se zajímavými tvory. Tady mě mrzelo, že to lovení nedostalo více prostoru a nebylo zde více napětí. U herců jsem ok. Dcera s matkou fajn, vyšetřovatel a patolog v jednom známý ze zločinu taky. A otec byl dobový idiot, takže tady v pořádku. Co ale pokulhává byl příběh. Nějak me nezaujal, když byl zajímavý, ale moc prostý a konec odfláknutý. To ostatní je na solidní 4 hvězdy. Takhle ale jen lepší 3. ()

Marty7CZ

Velmi nepříjemná atmoška, dost dobrý herci(nečekal bych v tomhle druhu bijáku) a luxusní výprava!!!!! Takovejch stylovejch filmů je ultra málo..... 75% P.S. VYLÍZANEC VERBAL TOHO V KOMENTECH ZAS NABLIL, JE TO PROSTĚ MAGOR👎👎👎👎👎👎👎👎 ()

Solverino

Ani vysloveně špatné, ale ani žádná pecka. Koukat se na to dá, ale ta rádoby příšerka je fakt slabá a málo příšerná. Taky je komplet v digitálu, ale takovém tom laciném... jinak to celkem jde. Jednou koukatelné... i když na Kelly Reilly bych klidně i koukal víc. :) ()

SAINTS

Toto dobové dielo má pomalé tempo,no je posiate dostatočným množstvom krvavích útokov a šikovne zinscenovaných strašidelných scen,ktoré uspokoja znalcov hororu.Sean Ellis urobil niekolko odvážnych rozhodnutí,počnúc tým,že začiatok filmu sa odohráva na bojisku 1.svetovej vojny.Smrt vojaka a vytiahnutie strieborných guliek z jeho tela-vyvoláva spätný pohlad na desaťročia predtým,do destva dvoch privilegovaných súrodencov,ktorí žijú so svojím arogantným otcom a pokornou a milou matkou.Problem nastane,ked otec rodiny najme bandu žoldienor aby vyvraždili miestných romov na ích pozemku.Ellis natočil tuto mrazivu scénu v jednom zábere z dialky.Kratko na to sa z dediny začnú strácať ludia v rátane elitárskeho syna Edwarda.Filmu dominuje všadeprítomný pocit ohrozenia.Okrem problemu s vlkodlakami je tu aj cholera a riešnie problemov so starým triednym systémom.Jadrom filmu by malo byť utrpenie marginalizovaných ,vysidlených a zabitých ludí.Prečo potom trávime väčšinu času udajným fandením tým,ktorí maju z tohto zabijania prospech?PS samozrejme nechybajú rasisticke komentáre blbych náckov ako Verbal či Jason X. ()

johnsnow

Už začiatok z 1.svetovej (bitka na Somme) vyzerá dobre. Potom sa vraciame do neskorého 19 storočia a je to fakt pecka. Sú tam parádne scény (vyvraždenie rómskeho tábora na jeden záber, pitva vlkolaka, záverečný masaker v kostole) herecky to má tiež šmrnc( Holbrook a ten čo v novom Hellboyovi prišiel o hlavu vďaka obrom) jediné čo nevyšlo a za čo nemôžem dať plný počet je vlkolakov vzhľad. Občas vyzerá fajn ale väčšinu času je to hnusné CGI. Škoda. ()

adamix

Myslím si, že hmlisté starobritské prostredie a prvotná atmosféra filmu dodávajú plusy a švihák z Narcos Boyd Holbrook sem po čase začne tiež zapadať, aj keď jeho zaradenie do tohto prostredia mi spočiatku nedávalo až taký zmysel, keďže on má od britských koreňov veľmi ďaleko. Je to vlastne film o karme jednej komunity, ktorá vydrbala s rómskou komunitou na jej území a tí na nich priniesli kliatbu v podobe prekliatej pôdy a ,,kvázi-vlkolakov", ktorí vyzerajú skrz tie slabé počítačové triky biedne. Časom ma to začalo nudiť a neskôr som začal ľutovať, že sa tohto námetu nechopil taký Robert Eggers. do hororového žánru to ničím neprispeje a nevidno ani snahu, že by to chcelo byť niečím viac, než len priemerné. ()

Facerr

Hmm, vlkodlak dobře a vlastně docela originálně vyvedenej (byl jsem rád, že nešlo jen o přerostlýho vlka). Celej film byl ale hrozně roztahanej a pořádná vlkodlačí akce dorazila až na poslední chvíli. S velkou nostalgií a slzou v oku vzpomínám na Americkýho vlkodlaka v Londýně- taky by se  mohl udělat nějaký remake. ()

xxmurphyxx

Zasraní čorkári železa a farebných kovov. Nečakal som žiadnu hitparádu a šiel som do toho čisto pre účasť Boyda Holbrooka a musím skonštatovať, že som bol príjemne prekvapený. Akože áno, má to svoje muchy, najmä ne/logickom konaní niektorých postáv a trošku cítiť priškrtený rozpočet, ale atmosféru si to drží po celú dobu dobrú. Navyše nápad a realizácia hlavného monštra mala niečo do seba a aj keď tých scén tam zas nie je toľko, keď na ne príde, stoja za to. Hlavne tá v stodole bola popiči a pripomenula mi svojím prevedením a atmosférou starý dobrý horor The Thing. Potešilo aj fajn previazanie začiatku a konca filmu, takže za mňa spoko. Kto nemá problém dať šancu aj komornejším hororovým snímkam, smelo do toho. ()

Kushina

Takový atypický horor míchající zla do křesťanství přímým způsobem. Jidášovo stříbro bylo skutečně za prokletý čin... Vlastně je to jeden z dobrých hororů ve srovnání s tím, co se v dnešní době točí za shity. 65% ()

vinducha

Velká spokojenost , saundtrek po dlouhé době opravdu hororový , výborná kamera , a atmosféra  vskutku parádní. No a s maskami se tvůrci taktéž popasovali skvěle. Nemám takřka jedinou výhradu. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna