Prokletí

• Veľká Británia Eight for Silver (viac)

Tajemná a možná nadpřirozená síla ohrožuje v 19. století malou vesnici ve Francii. Patolog John McBride přijíždí, aby prozkoumal nebezpečí, a během toho vymítá své vlastní psychologické démony. (SkyShowtime)

bozka10

Aj ked sa jedná o vcelku slušný dobový horor, čakal som trošku viac,ako len dobrú temnú atmosféru.Zamňa až príliš pomalé a málo creepy momentov.Jedna zubná protéza a digitálna príšerka mi viac jak na priemer nevychádza. ()

jorgus

Jak koukám tak jsem asi jediný kterému se to nelibilo:(atmosféra slušná, ale neskutečně se to táhlo a ta digitální příšera to za mě celé pohrbila:(rovněž postavy mi byly fuk, celkový feeling filmu byl odtazity:(ale jak říkám jsem v menšině, asi jsem měl špatný den:) ()

Warhorr

Výborný. Už nějaký pátek jsem neviděl film, s tolika hororovými prvky najednou. Je to temné, místy slušně atmosférické. Najdeme tu trochu čarodejnictví a možná i nějakou tu lekačku a také odkaz na náboženství. Nakonec do toho započitejme mix jakéhosi vlkodlaka a nestvůry. Celý film je zasažen do mého oblíbeného Viktoriánského období. Vše podtrhuje skvělý výběr herců - krásná Kelly Reilly ( Sherlock Holmes, Jezero smrti, Temný případ ) a Boyda Holbrooka ( Narcos, Predátor:Evoluce ). Úvod filmu je perfektní a diváka slušně naladí. Dokázal bych si představit, že film bude klidně o nějakých 20 minut kratší. Občas je to trošku zdlouhavý s pár hluchými místy. Příběh je založen na takovém tom klasickém porušení kletby místními dětmi, kdy se posléze začnou dít v komunitě zvláštní úmrtí. Na scénu tak přijíždí patolog, který se bude snažit přijít záhadě na kloub. Jeden z nejlepších hororů za rok 2021. ()

warrenur

Pomerne pekne, v dobovych "farbach" i atmosferou stvarnena lokalna kliatba po "ciganskej cistke".  Hoci posobi dost mdlo....co mohol byt i zamer, nechat pracovat tie hmly a sed. Potesilo, ze okrem Ezekiela 25:17 z Pulp Fiction, tu mame dalsieho, tentokrat 22:22 :) Scena nocneho uniku troch postav hmlou pri plamenoch v pozadi bola paradna (cca 1h32). Uchadzajuca kamera. Zial, moc ma to nebavilo hlavne vdaka x-krat pouzitym postupom a zanrovemu klise. 45% ()

molcan2

Sean Ellis tento gotický horor napísal, režíroval, spoluprodukoval a bol aj jeho kameramanom. Je to stopercentná vízia jeho jedinej tvorivej mysle, za čo ho nesmierne obdivujem, aj keď nie všetko z toho na mňa fungovalo. Prekliati sú bizarný, netradičný monster film. Kladie veľký dôraz na tón a atmosféru, pričom sa veľmi nevenuje vytváraniu mytológie. A je to veľmi osviežujúci pohľad na zaužívaný koncept vlkolakov. Ellis týmto filmom dokazuje, že je viac než schopný režisér a kameraman. Vytvára ponuré prostredie, v ktorom nikto nie je v bezpečí ani skutočne morálne spravodlivý, a čo najčastejšie drží desivé stvorenie mimo záberu, takže keď konečne príde gore, je to šokujúca udalosť. Vizuálne stvárnenie je však oveľa pôsobivejšie ako scenár. Ellisov scenár rozhodne nie je zlý. Je len preplácaný a odhryzáva si trochu viac, ako dokáže prežuť. Je tu úvodná sekvencia, ktorá sa až do záveru viac nespomína, a aj tak pôsobí odtrhnuto od skutočného príbehu. Neexistuje žiadny skutočný dôvod, prečo by tu mala byť, a jej prítomnosť vlastne uberá z nejednoznačnejšieho konca, ktorý by bol oveľa desivejší. Okrem toho je tu pomerne veľa postáv a žiadna z nich nie je skutočne rozpracovaná nad rámec pozícií, ktoré zastávajú v spoločnosti. V tomto filme sa toho v prvom a záverečnom dejstve deje pomerne veľa a dalo by sa to veľmi zefektívniť odrezaním tuku, aby to bolo také štíhle a napínavé, ako je stredná časť tohto filmu. Napriek tomu, aj napriek svojim chybám, ide o dôkladne ambiciózny film, ktorý podľa mňa naozaj v mnohom oživuje vlkodlačí mýtus, a ja naozaj dúfam, že ľudia pôjdu a podporia tento film, aby sme mohli dostať viac takýchto jedinečných vízií. Radšej by som videl jedinečné, ale chybné filmy, ktoré umožňujú tvorcom voľnú ruku, než jednoduché kompetentné filmy, ktoré neriskujú a pôsobia ako štúdiom schválené produkty. ()

dannyyy

Takhle nějak si představuji temný, surový, dobový horor. Podobné filmy tohoto typu jsem již viděl, ale tento řadím právě mezi ty lepší. Obsazení také fajn a Kelly Reilly zde hraje hodnou, tichou ženušku. To mně dělalo problém, protože jí stále vidím jako prudérní dračici Beth Dutton z Yellowstone, kde je naprosto výborná. ()

kkarx

Dobrý film, který mohl být o dost lepší. Některé momenty se povedly na jedničku (začátek v zákopech a spojení s koncem je skvělé), ale tak nějak celý prostředek je takový jalový bez výraznějších dialogů, které námět přímo vyžaduje. Uvítal bych taky raději pěkného vlkodlaka skutečně podobného vlkovi místo ohyzdné příšerky. ()

Hapretor

Ke konci silně nudilo...vlkodlak..spíše příšera vznikla prokletím...sice překvapila ale chtěl jsem typického vlkodlaka...a lov ...a survival...jeden chcípá po druhém...a ne fantasy detektivku s několika fakt brutálními scénami...a pár lekačkami...to vše zabalené do hávu ala Šhitlok Koumes...já na konci už usnul...už toho bylo moc...prostě neměl je vyhánět ..no....bylo to špatné...i závěr filmu...nakonec ztraceného času lituji.... ()

Ombak▼Penari

Eight for Silver rozhodně není dokonalý hororový film, ale rozhodně patří mezi špičku vlkodlačího žánru (což zase není nic těžkého vzhledem ke kvalitám a četnosti zbytku). Atmosféricky dokonale zvládnuté, herecky zajímavé a zajímavě vymyšlené i po mytologické stránce. Připomíná Čarodějnici Roberta Eggerse. Za mě palec nahoru. ()

franzkfk

Sean má talent. Opravdu má. Cit pro kompozici tam je, ale to je asi tak vše. Podle mě ještě potřebuje vedení, jelikož i takhle malý projekt nedokázal pevně sevřít. Místy je to blbě orámovaný (př. povoz po pitvě). Statickej celek na romskou vesnici může připadat efektní na papíře, ale ve skutečnosti to působí právě až příliš staticky. Kde to hlavně ale nefunguje, je scénář. Je to tak špatně vystavěný, až mám pocit, jakoby to dělal amatér. Chybí jakékoliv drama. Divák je okamžitě seznámen se světem, do kterého vstupuje. Nejsou žádná tajemství, žádné skryté motivy. Jen pár scenáristických expozičních klišé. Navíc hororové a akční sekvence jsou tak otřesně nasnímaný a vystavěný, že je to k pláči. Peníze nebyly, což se dá pochopit, ale filmaři si umí hrát s obrazovými efekty. Ellis to evidentně neumí a tak jde vyloženě na steč, i když to vypadá neskutečně amatérsky. Sekvence s pitvou je další rána. Praktický efekty se povedly, ale k čemu to je, když si tvůrci neumí pohrát s napětím. Scéna s pitvou dýchne atmosférou Carpentera, ale nedostane čas na vystavění napětí. Chybí pořádné výměny mezi charaktery. Chybí ... chybí prostě toho hodně a zároveň je to příšerně poskládaný. A proč to vlastně píšu? Protože tady byl fakt VELKEJ potenciál. ()

Rockerman

Nedá se tomu mnoho vytknout. Film nebude aspirovat na best of horor, ale pro mne je příjemným překvapením. Navíc "vlkodlačí" horor jsem dlouho neviděl a tento je povedený. Závěr je trochu divný, ale budiž. Jo s cikánama není radno si zahrávat. ()

Daiker

Solidní monster horor, ne vlkodlačí horor..... Sice to je v popisu a díky stříbru to tak máme chápat, ale o vlkodlaka se nejedná.... Spíš jakési pekelné monstrum. Málo strašení skvělého strašáka, ten tam měl malý prostor.... Vizuál je skvělý a příběh taky. Atmosféra by byla ještě lepší, kdyby byl kvalitní soundtrack (ozvučení filmu), což ve filmu není. Občas zamrzí divný střih a rozmazaná kamera při útoku monstra..... Pořád to je ale kvalitní monstr horor 🙂 ()

helraiser

Parádní gotická podívaná od které divák dostane přesně to co od gotického hororu očekává. Takže tu máme příběh odehrávající se někde v druhé polovině 19. století, staré sídlo, hluboké lesy a všudepřítomná vlna a jednu cikánskou kletbu. Člověk by chvíli myslel, že kouká na starou dobrou Hammerovku až tak to je dobrý. Hodně slušná atmosferická podívaná zabalená do gotického hávu. Několik parádních scén, které si člověk opravdu zapamatuje, vybití cikánského tábora a následné vytvoření strašáka nemělo chybu, ani provedení pitvy a závěrečný masakr v kostele taky ušel, i když by jsme se bez něho taky obešli. Tak snad jedinou kaňkou jsou ti jakoby vlkodlaci, ale to se dá odpustit. Rozhodně se celkově jedná o jeden z nejlepších hororů tohoto roku. Máme radost. ()

Johny M.

Po dvou letech sotva 1000 hodnocení, CZ dabing, přesto film nemá CZ název a přitom je to taková lahůdka. Vlkodlačina z konce 19. století, technicky velmi zdařilá... ()

JimiH

Historické zasazení, kamera i hudební podkres na jedničku. Jako horor funguje film pouze sporadicky navzdory gore scénám. Je to škoda, protože Sean Ellis atmosféru navodit umí. ()

ER

Hutná atmosféra, solidní "vlkodlaci", kvalitní casting. Sice tam je několik momentů, které šlo udělat lépe, ale jako celek to obstojí. Možná bych i pár věcí ubral, snaha dostat do děje "the best" momenty z jiných hororů je někdy příliš vidět, což se projevilo i ve finále. PS. Nechápu, proč je uveden jiný název filmu, když na coveru i v traileru je The Cursed. ()

Likan7

Silnější 3, nebo slabší 4? Vzhledem k té parádní atmosféře a funkčnímu děsu si to na 4 obhájím. Sean Ellis minimálně hororové scény umí. Dávkuje tajemno dostatečně dlouho, "kletbu" více ukáže až někde za polovinou a tak se divák bojí neviděného. A ve spojení s tou skvělou atmosférou 19. století a sychravého venkova to funguje na jedničku. Věčná škoda je jen prolog (a epilog) v 1. světové válce, který je tu naprosto zbytečně, a scénář, který filmu hází klacky pod nohy (co se stalo na konci s lidmi z kostela?). Jenže je tu i dost scén, které jsou vyloženě chuťovka a právě pitvu nezapomenu ještě dlouho. Je tu sice dost negativ, ale naštěstí více pozitiv. A vzhledem k tomu jaký mám poslední dobou "štěstí" na horory, ty 4 dám. ()

Shanen29

Byl jsem zpočátku přesvědčen o 4 star,ovšem konec byl silně zdupán a chvílemi CGI velmi bezradné.Ovšem pomineme li tyto vrstvené chyby,film je vcelku koukatelný to ano. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna