Šachový veľmajster Peter Sanderson (CHRISTOPHER LAMBERT) je jedným z najlepších hráčov na svete. Počas posledného zápasu na turnaji, kde chce obhájiť svoj titul majstra sveta, sa však začnú diať záhadné veci. Niekto totiž jeho hru hrá o krok vopred, nie však na šachovnici s figúrkami. Jeho šialená vražedná hra sa totiž odohráva v realite a figúrkami sú mŕtve mladé ženy. Kapitán Frank Sedman (TOM SKERRITT) a detektív Andy Wagner (DANIEL BALDWIN) začínajú sériové vraždy vyšetrovať a všetky stopy vedú k Sandersonovi. Psychiatrička Kathy Sheppardová (DIANE LANEOVÁ), ktorá Petra dobre pozná, tvrdí, že nie je páchateľom. Telefonicky ho totiž kontaktuje vrah, ktorý ho vyzve na šachový súboj. Každý Petrov chybný ťah však znamená smrť niekoho nevinného. Vraždy pokračujú a policajní vyšetrovatelia sa musia rozhodnúť, či je Sanderson zabijak, alebo je aj on len figúrkou v hre kohosi iného. A Peter Sanderson sa rozhodne konať odhaliť tajomného vraha a očistiť tak svoje meno... (oficiálny text distribútora)

Guran

Film má nápad, děj, herce, pointu a musím říct, že toto patří k těm lepším kriminálkám. Začátek mě hned zaujal, jak se ti dva kluci poprali, pak se příběh více a více rozjížděl. Velice se mi líbil scénář, který zatáhl šachy dfo tak skvělé kriminálky. Překvapil mě Tom Skerrit v roli policejního kapitána a děj filmu, který mě neuvěřitelně připoutal do křesla. Vadil mi náš dabing, který vlastně svým způsobem už od začátku ukázal na vraha, ale i přesto se mi to nechtělo věřit a film je tak dobře natočený, že si furt říkáte "Tak kdo je teda vrah?" Konec mi ale přišel hodně protažený a těch zvratů tam bylo zbytečně moc, takže by zkrácený konec nevadil. Nicméně ze snímku mám obrovskou radost a takhle propracovanou kriminálku jsem v životě mockrát neviděl. Moc se mi film líbil, opravdu moc. Doufám, že takovýchto pěkných filmů uvidím ještě víc! ()

ervina

Vzpomněla jsem si na tenhle film a pustila si ho znovu. Líbí se mi, že na tu dobu vybočuje z průměru. Je to ještě klasika bez digitálních úprav. Je to napínavé až do konce. ()

honzic

Jako šachistu mne tento film zaujal, i když tradičně zkresleně nesmyslným šachováním a pokládáním krále, ale jinak celkem dobré krimi. Jen postupně scénář ztrácí na kvalitě a konec filmu pro mne vyznívá dosti čekaně a nereálně. Pěkná herečka v roli psychiatričky potěší. Rušivě na mne působí příliš drsná hudba a rychlé střihy při vraždění. Podle mne se to sem moc nehodí. Více než thriller bych to táhnul na zajímavé krimi, naplněn nakonec nebyl ani jeden žánr příliš dobře. Film má celkem dobrý herecký výkon u hlavního hrdiny, i když na lepší prokreslení hrdiny by byl lepší scénář. Rozhodně shlédnutí tohoto filmu neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Je to klasický průměr hodný Carl Schenkela. Hodnocení: 55 % ()

Prubner

Problém byl, že jsem vraha odhalil hned na začátku, když se poprvé objevil. A nebylo to kvůli dabingu, i když ten bije do očí (zdravím Aleše Procházku). Asi už mám prostě s vražednými thrillery hodně zkušeností, takže jsem si všiml, že tvůrci se tak moc nápadně snaží, aby byl ten chlap co nejméně nápadný, až to bylo nápadné. Takže zbytek filmu už byl nuda. Ale na Diane ane se výdy pěkně kouká (dokonce ještě i dneska). ()

anthea

Thrillery byly dříve zajímavější, toť můj pocit. Tento měl dobrý nápad a byl velmi dobře zpracován. Stále jsem podezírala z těch vražd někoho jiného, Christophera Lamberta alias Petera hned několikrát. Vypadal, že je nevinný a hned za chvilku se tak záludně pousmál, že člověk nevěděl, co si myslet. Pak jsem podezírala už "skoro všechny", dokonce i Daniela Baldwina v roli mladšího detektiva a oba s manželem jsme v jedné chvíli řekli: "Tak je to ten psychiatr v sanatoriu. Byl na té zahradě, kde našla tu stopu vraha a ještě k tomu on na to vypadá." Pak jsme se tomu dost smáli. Christopher Lambert tohoto zvláštního člověka zahrál skvěle, on sám je tak originální typ. Nenapadá mě nikdo, kdo by v té roli vypadal tak dobře jako on. Thomas Jane, kterého k němu přirovnávají, v sobě vůbec nemá to charisma, co Christopher. Jen škoda, že hrál jen ve dvou filmech, které jsou známé a oblíbené, a to Tarzan a Highlander. Tyto dvě role jsou nezapomenutelné, i když film jako takový hodnotím lépe Tah jezdcem než Highlandera, k němu mám totiž výhrady (viz Highlander komentář) ()

j.sorensen

V devadesátkách to možná fungovalo, z dnešního pohledu strašná blbost. Nevim jak v originále, ale dabingový studio by mělo používat lepší zkreslovač hlasu, pachatel byl jasnej od prvního telefonátu. Jedna za krásnou Dajánu. ()

Nerajohn

Celkem zajímavý thriller, ale já měl zážitek pokažený. V momentě, kdy se vrah poprvé objevil na plátně, jsem měl po radosti, protože jsem hned poznal, kdo je vrah. Děkuji tak dabingovému studiu, protože pro vraha zvolilo hlas Aleše Procházky, mimochodem velmi charizmatického a ten je tak zapamatovatelný, že když předtím mluví jen tak z telefonu a pak se namátkou objeví živě, je hned jasno. Ještě musím kouknout na originál zvuk, jestli i Amíci to takhle zvojtili. ()

lochetma

Nedbala jsem varování a zkoukla jsem to.Byla to chyba :-( Traumatizovaný kladný hrdina,traumatizovaný záporný hrdina,psycholožka jak z červené knihovny a policajti se ani nedají komentovat.jedna hvězdička je za to,že jsem vydržela do konce,přestože dabing profláknul vraha hned při prvním telefonátu. ()

yelcin

Na tú dobu kedy bol natočený je to slušný thriller a ked som ho videl prvý krát nevedel som určiť kto to vraždí a podla akého vzorca? Ch.Lambert zahral vo filme veľmi dobre a teraz si uvedomujem ,že schéma : vraždy žien ,ktoré majú niečo spoločné s hlavným hrdinom, neskor upodozrievanie hlavného hrdinu a nakoniec vraždí šialenec som potom videl vo filme ,,Na dostrel ,, s B.Willisom, ktorý bol natočený o rok neskor. ()

Saxos

A to si každý myslí, že jsou šachy bezpečná hra. Psychoušové jsou všude. Film není až zas tak špatný, ale už tam maximálně pro pamětníky. ()

rytir1

Ono se to asi zdá trochu jako béčkovej thriller, ale podle mě trochu nedoceněný. Charismatický Lambert, ve vedlejší roli skvělý Baldwin, kdy člověk čeká kdy mu rupne v palici. Téma krimi na šachovou partii taky fajn nápad. Jen konečné zpracování ke konci už slábne, chtělo by to ostřejší finálovou scénu a více náboje do vztahu vrah - hráč. Ale jako detektivka dobré docela. ()

albiebennett

Celkem nadstandartní thriller se zajímavou tematikou z šachového prostředí, ze kterého mohl film těžit i trochu víc. Osobně mám problém s filmy, kde hraje Christopher Lambert hlavní roli, ale zde byl akceptovatelný, což se nedá říct o Baldwinovi, který je postrach každého filmu a Daniel je ze všech bratrů ten nejstrašnější. Takhle nesympatického fízla jsem dlouho neviděl, naprosto příšerná a debilní postava jako ve filmu Harley Davidson a Marlboro Man (o rok starší film) a to jsem si myslel, že je nezopakovatelné. Film je velice napínavý, na otázku kdo je vrah si odpovíte velice rychle díky úvodní scéně, která je skvěle natočena a druhým problémem je dabing, který zkazil úplně vše, ale to není problém filmu jako takového. Pokud se filmem pohltit a spekulovat o vrahovi doporučuji v originálním znění, protože dabing Zdeňka Podhůrského prozradí úplně vše divákům nikoliv však vyšetřovatelům. ()

v.indruchova

Výborný devadesátkový film, jak si pamatuju Thrillery této doby. Skvělé budování atmosféry. Nutí vás neustále pochybovat i o tom co se zdá očividné. Dobří herci. Pěkná psycholožka :) i Peter okouzlující   Christopher Lambert. Nějaká nelogická chybka se našla ale nic zásadního. Parádní záporák skvěle zahraný, a otravný policajt zahraný Danielem Baldwinem. ()

De Large

Veľmi dobrý thriller, dobrý Lamber, Laneová i Skerritt, no od záveru som čakal trochu lepšie rozuzlenie. Preto "iba" 4*. Dej ma spád, prekvapujúce momenty a kopec napätia. ()