Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Kultový hrdina všetkých strašidelných historiek, ktorého poznávacím znakom je zlovestný hák natretý medom a roj včiel. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví - tentokrát v galérii moderného umenia. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár... (Forum Film SK)

Jaroslaf

2 hvězdy dávám za slušnou hudbu, jinak snímek nestojí za řeč. Co mě pobouřilo, že je zde dokonce "politizováno" umění jako prostředek k vyjádření nelibosti nad útlakem Bílého muže. Ani jsem netušil, že Candyman je nejspíš film pro afroameričany. Taky lze zde nalézt jeden z nejzbytečnějších castingů v historii v podobě "teplého" Nathanna Stewarta Jaretta., známého především ze seriálu misfits. Objevil se na plátně asi na 5 minut. Zbytečný snímek. ()

Juto

Tento film vyzerá lacno a je lacný. Silne podpriemerné herecké výkony, hlúpy príbeh, ešte hlúpejšie špeciálne efekty a k tomu priemerná réžia. Jednoducho žiadne vzrušenie. 4/10 ()

Asmodin

Slabší horor. Spíše než děs pocítíte lehké mrazení z rasistické diskriminace v USA. Velmi netradiční je užití loutkové stínohry, která vypráví tísnivý příběh boha Pomsty "Cukrouše" Candymana. ()

Sochorisko

Nápad, respektive námět samotného Candymana mi přišel super. Super odpočinkovej Horor movie, řikal jsem si. Musím říci, že bych použil vulgárnější slovo než zklamání neb zde se domrvilo všechno, co mohlo - člověk má pocit, že když už to začne být zajímavé a trochu napínavé, tak to najednou odpálí nějaký nesmysl a děj je zase na začátku. Rozkreslení příběhu do maleb, ok, zajímavé.. ale dá se s tím pracovat daleko lépe. Čili kolem a kolem... Byla to nuda se zajímavým nápadem/postavou. ()

bozka10

Neviem prečo majú v týchto ghetto filmoch neustálu potrebu pripomínať nejakú rasovú segregáciu,v každom dialógu je to dosť cítiť a pri tomto subžánry mi to už dosť leze na nervy a ovplyvňuje to aj diváka.Film sám o sebe je po remeselnej stránke samozrejme na špičkovej úrovni ako sme si už u Peeleho zvykli,je to výstavný kus.Nemôžem si pomôcť,ale tieto ghetto kvázy sociálne horory mi ale vôbec neprídu strašidelné.Ani raz som sa nezlakol,ani na sekundu som sa nebál a to je to čo očakávam od hororu.Keby sa do budúcna trošku odosobnili a nenechali sa do nekonečna bičovat pocitom krivdy doby dávno minulej,tak tak by im z toho nakonec vyšla nielen excelentne natočená sociálna dráma,ale aj skvelý horor, pretože filmarina tu je na špičkovej úrovni.Nabudúce viac hororu,menej sebaľútosti. ()

TheSpearCZ

Rozhodně je ten film rasově nekorektní - LGBT, černé hlavní postavy a bílý policajti už samotný film snižují dolů, ale paradoxně řemeslnicky film není vůbec špatný, řekl bych, že je takový svůj, což není špatně, ale tady rozhodně pokulhává scénář, který mohl být více hororovější, přitom námět byl vynikající, protože režisérka mohla vidět předlohu (film z roku 1992) a tento nový Candyman za mě velkým paradoxem není remakem, ale sequelem, což je zrovna tady škoda. A samotné finále mohlo být zvládnuto daleko lépe, tam byla vidět ta klasická nezkušenost režisérky. Jinak na to šlo koukat, ale na konci roku si podle mě fakt nevzpomenu oč tu vlastně šlo, takže asi tak. Slabší 3* ()

johnymdoe odpad!

Rasistická sračka. Obdivuji jakou příšernost je dnes schopný někdo natočit. Po takovémto filmu se člověk nediví, že stále existuje Ku-klux-klan. Původní film děsivý a dobře natočený. Tento film...proboha tam jsou bílí jen proto aby byli za nesvéprávné, blbce, nebo pipiny...opravdu totálně rasistické naopak, copak to nikdo nevidí? Chtěl jsem dát 1* za Tonyho Todda, ale nelze. Je to špatně natočené, blbě zahrané, příšerně nudné. Tohle je opravdu ODPAD. ()

Vikyy98

Strašidelné to nebylo, některé scény jsou směšné (10 poldů naběhlo rozkopat jednoho černocha) a další divácky vděčné momenty (školní záchody) si režisér nechal proklouznout mezi prsty a jako kritika společnosti to též příliš nefunguje. Candyman zde má být hněv všech černochů, kteří byli během historie neprávem zlynčováni, upáleni, pověšeni či zastřeleni. Přesto mě docela fascinovalo, jaké Peele vkládá myšlenky do hlav svým afroamerickým divákům: "Když se spojíte jako roj včel, nebudou mít šanci a konečně dostanou co si zaslouží!" ()

helloween93

Ten sociálně-kritický přesah si tvůrci u béčkového slasheru mohli odpustit. Režisérka Nia DaCosta zřejmě v původním Candymanovi našla víc, než tam bylo obsaženo a snažila se tyto motivy naroubovat na dnešní Chicago. Místy dost matoucí scénář jí to taky neulehčuje. Finále jsem moc nepobral, ale z chudáka Candymana tu udělali social-justice warriora, který likviduje zlé, privilegované bílé jedince, kteří gentrifikují bývalý černošský hood. Pokud čekáte napětí a strach, sáhněte po jiném slasheru, protože Candyman nemá ani jedno. Ani vraždy a gore nejsou nic žánrově převratného, zkušenější hororvý divák to prozívá. Film sice zaznamenal kasovní úspěch, ale hororově jde o zklamání. 2* ()

MickeyStuma

Čtvrtá hororová etuda napravuje špatnou reputaci nepovedeného snímku třetího, který takovýto námět na dlouhou dobu pohřbil. První snímek nastavil svou hrůznou atmosférou laťku hodně vysoko, čímž se snímek druhý toho ještě jakž takž drží. Onen třetí už byl skutečně průser. Tento nový snímek se oné nastavené laťky snaží také dosáhnout a byť se to ne až úplně daří, má k tomu hodně blízko. Pomáhá tomu hlavně fakt, že se příběh vrací právě do míst známých z prvního snímku. Nadpřirozený zabiják s hákem na ruce je tedy opět tu a stále nemá s nikým slitování. A stačí k tomu hodně málo. Před zrcadlem pětkrát vyslovit jeho jméno. No, zajímavá forma sebevraždy. Příběh opět vychází z povídkové předlohy autora Cliva Barkera, čemuž svým způsobem také vzdává hold. Dějově jsou obsaženy vzpomínky na události známé z prvního snímku, což tak svým způsobem připomene o co vlastně jde a co za hrůzy se už udály. Nejde ale ani tak o volné pokračování či remake za účelem restartu, jako spíše o nový pohled na známý příběh s pokusem vytvořit novou hloubku. To se kupodivu i daří. Depresivní styl vyprávění v kombinaci temným a místy i napínavým aspektem vývoje děje tak nabralo hodně na zajímavosti. Vysvětlení co či kdo Candyman je, kde se vzal a jakou roli ohledně jeho legendy mají jeho oběti, je ztvárněno vynalézavě a na správný horor atmosféricky hodně hrůzostrašně. Jak už to ale také bývá, i tak zůstalo mnoho nezodpovězených otázek, takže je na diskuzi, je-li to liknavostí tvůrců a nebo úmysl pro případné další pokračování, kde by se s tím pracovalo. Černý humor je namístě a i nějaké ty narážky či zesměšňování některých daných aspektů jsou v tomto případě přijatelné. Snímek se dá považovat za vytvořený s respektem ke staršímu zpracování oné povídky a to i v uměleckém dojmu, tudíž o pokračování by zájem být mohl. Jen už do toho necpat politický rasový marast BLM, který z tohoto díla vytváří propagandistický rasový spektákl, což zaslouženě body snižuje hodně dolů, neboť se jedná o zneužití literárního díla i předchozích snímků. O černoších jako nevinných obětích bělochů v povídkové předloze není ani slovo. ()

ER

Vcelku slušně se podařilo tvůrcům této verze navázat na předchozí sérii. Sžíravá legenda o Candymanovi dostala moderní kabát s několika vymazlenými scénami (např. dívka na wc s odrazem v pudřence) , jen hák zůstal stejný, jako podstata příběhu. ()

warrenur

Typek polovicu filmu chodi s uhnivajucou rukou a dalsi cas s polkou ksichtu a vobec ho to netrapi a ani jeho okolie..tvl. Co ma tiez vyrusovalo bola stereotypna snaha tvorcov ukazat nam svoju predstavu o zivote a vztahoch v "umeleckej brandzi". Posolstvo filmu o rasovom utlaku aj minimalne vnimajucemu divakovi uplne jasne. Avsak sposob akym ho pretlacaju je prilis invazivny a prvoplanovy. Ale hlavne,...., ak mal toto byt horror, tak atmosfera mu uplne chybala. Obcas bola dokonca komicka. Strasna bieda. 35% Neodporucam. ()

RAFT

Film mi připomínal prvního candymana.Atmosféra filmu dobrá.Vedlejší postavy ve filmu ,tak ty jsou naprosto dobrý.Řekni 5x Candyman .Za mě 60% ()

Duke90

Docela mě překvapuje celkový součet zdejšího hodnocení. Nové přímé pokračování kultovního filmu z roku 1992 sice není bůhví jakým majstrštykem, ale rozhodně v něm nevidím propadák. Největším problémem je možná až příliš velký důraz na rasismus a společenskou rovnost obecně. Pokud si chce člověk vychutnat rozšířenou mytologii legendárního "muže s hákem", je potřeba se od těchto věci oprostit, což bohužel není vždy úplně možné. Žijeme v 21. století a myslím, že není nutné stále tato témata vytahovat v každém filmu, ale dobře... abych se náhodou někoho nedotkl. Jinak se navázání na předchozí události celkem vydařilo. Nápady rozhodně nechybí, ba naopak se skutečně hraje na detaily. Atmosféra sice není až tak hutná a mírně nedotažený konec nutí diváka k několika otázkám, nicméně já spíš nečekal, že to bude až tak dobré... ()

Flopik

Podobne ako jednotka a len som sa utvrdil, že táto séria ide teda úplne mimo mňa. Candyman je tam úplne minimálne, skoro vôbec vlastne.  Zabitia nič moc a dosť ich je mimo kameru takže po hororovej stránke chválim len premenu hlavného hrdinu. Snaží sa to niečo hlbšie povedať, ale zase nič čo by sme už milión krát nepočuli a za mňa to teda ten hlbší význam skôr zabíja. Celkovo som sa hrozne nudil a nevedel sa dočkať konca. Slabé 2*. ()

JimDeNiro

V první řadě se nejedná ani o remake, ani o reboot. Je to vcelku solidní sequel prvního dílu z roku 1992. A to solidní je co říct, protože po 29 letech už většinou všichni rebootují. Nový Candyman jede podle nového Halloweenu (2018), a to, že navazuje rovnou na originál a zbytek dílů ignoruje. Příjemné překvapení. Strach jsem měl z režisérky Nii DaCosta, přece jen je to žena a je to černoška. To není rasizmus, ale víme, jak to dnes funguje. Druhé překvapení je herec v hlavní roli. Na "pokleslý žánr" hraje více než dobře, ale Oscar mu z toho stejně nepřistane. Film pěkně rozvíjí mytologii okolo Candymana a jeho urban legends, což oceňuji, protože takový filmů o městských legendách je hoodně málo. Hlavní ženská postava, přítelkyně halvního hrdiny Brianna (Teyonah Parris) mi byla velmi nesympatická. Dále mě potěšily restrospektivy, ještě jsem neviděl vyprávění retrospektiv jako stínové divadlo, velmi dobré, pomrknutí po hercích z prvního dílu, Virginii Madsen (ano, je to sestra Michaela Madsena) a Tony Todd bylo super, Virginia propůjčila svůj hlas a Tony se objevil asi na 10 vteřin, a já ho po celou dobu v kině značně vyhlížel Úvodní titulky byly velmi atmosférické a poutavé (zrcadlové otočení), chybělo mi ale více vražd na kameru a atmosféra (chápej - špinavost, bezvýchodnost, depresivnost) prvního dílu, ale objevil se hudební motiv s jedničky, takže malé plus navíc. Podtrženo, sečteno, vcelku důstojné pokračování velmi dobrého prvního dílu (ten řadím mezi jeden z nejleoších hororů 90. let, už z důvodu jeho atypickosti a nehollywoodskosti). Mít to rating 18+ a méně černochů, jdu na velmi silné 4. Tak jen silné a stabilní 3. Docela překvápko v šedi toho, co se točí... ()

jimikokta

Film, v kterým jsou dobří běloši jen bukvice a křoví. Vrcholem filmu je náběh dvaceti bílých fízlů do sklepa na jednoho černocha. Havní postava hraje fakt bídně a síla jeho IQ se projeví na plný koule, když se snaží zakrýt obrazy prostěradly. Nuda, o ničem. Zavelel jsem k ústupu z kina ještě před koncem. ()

BOURQUE

Pôvodnú „ságu“ Candyman nepoznám, takže nemám dostatočné základy na nejaké porovnanie. Každopádne z prvých reakcií užívateľov ČSFD je jasný, že sa nejedná o reboot. To je (z určitého hľadiska) dobrou správou. Zlou správou je, že nečakajte tak vydarený „comeback“, ako to bolo v prípade Halloweenu. Scenár je napísaný v klasickom duchu, do ktorého je prepašovaných zopár prvkov, ktoré dneska rezonujú vo Svete. Miestami je však deravý a hlavne ten záver jednak ukazuje akúsi bezradnosť tvorcov uzatvoriť ten príbeh tak, aby bol kompaktnejší. Ale stále platí, ako to hovorím v takýchto prípadoch, že zadné dvere pre prípadné pokračovanie nechali otvorené. U strašidelných scén je už pred začiatkom jasné, že čo a prečo sa to stane (čo sa asi stane, keď sa 5x vysloví to meno?). Z hereckej stránky tu vidíme len ten minimum, ktorý film potrebuje k tomu, aby nejako fungoval. Režisérka NIa DaCosta pri niektorých scénach buď zbytočne váha, alebo nie je rázna. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Súvisiace novinky

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku…

Candyman a Wonder Woman se odkládají

Candyman a Wonder Woman se odkládají

13.09.2020

Před pár dny jsme psali, že studio Warner Bros. vážně zvažovalo odsun svých dvou největších chystaných premiér – Wonder Woman 1984 a Duny. Nakonec došlo oficiálně k odsunu pouze WW84, a to na 23.…

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu…