Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Wacoslav1

Mám pořád potřebu se přesvědčovat, že Případy prvního oddělení jsou jen jedny a nic se jim ani nepřiblíží a tahle Kriminálka to potvrzuje. Narozdíl od mdlé jihočeské party tady není špatná sestava. Štěpán Šafránek to dotáhl na krajskýho ředitele kriminálky a on i Majer jsou úplně v pohodě stejně tak Beretová a ano souhlas nejlepší je Kozub který v druhý půlce dostane konečně prostor. Tentokrát to však kazí fakt, že většina případů je úplně nezajímavých a pachatele zpravidla uhodnete hned když se poprvé objeví na scéně. Každopádně narozdíl od Budějovic je tady poslední epizoda úplně super a nakonec i celkově vybojovala ten průměr.55% ()

zette

Diky bohu, dnes uz mohu rict, ze se jedna o prumerny cesky serial poslednich let. Uroven nasich serialu a zvlast tech kriminalnich se zvedla. Posledni dil ukazal, ze by to slo lepe treba uz od zacatku... Hodne nevyrovnany serial, treba zlocin v Karlove Studance mi prisel az detinsky. Potesila Beretova v hlavni roli, to je moc hezka herecka. Stejne tak Ostrava, ja myslim, ze krome jiz otupelych Prazanu, udela kazdemu mistnimu radost, kdyz vidi jit v serialu policajta stejnou cestou, jakou ja roky chodil treba na postu.-). ()

barabura

Tak tohle fakt ne. Herecký výkony nula, realita nula, dialogy nesmyslný. Z herců jsem měla celou dobu pocit, jako by je to ani nebavilo hrát. Byli unuděný a bez života. Kříž byl fakt skoro jako neherec a Beretová se tvářila jako leklej kapr. Na tu její kapří tlamu, jsem byla alergická hned po prvním díle. A jako, aby postavy měly vždycky celej díl, kterej se odehrává během několika dní jedno oblečení??? Tak to sem v životě neviděla... ()

Vercinix

Je vtipné, jak si pražská kavárna představuje život v Ostravě :D Feministickou propagandou dosazená Beretová sice hraje poměrně dobře, ale těžko to nějak vytrhne. A ti hoši z cukru, kteří se kolem ní točí, možná pro Pražáky vypadají na obrazovce dobře, ale např. na Bedřišce (díl Pro nic za nic) by je sežrali i s botama :D ()

RedRose

Místo zločinu a tentokrát ta naše Ostrava! Herci z Čech se ostravsky nikdy nenaučí, s tím jsem se smířil a škoda, že tady nehrálo víc místních, máme tady taky výborné herce. Beretová už je pražanda i když původně z Ostravy a Kozub mě zklamal, protože nedostal skoro žádný prostor, aby ukázal svůj talent, ale to není jeho vina... Ta mluva naštěstí nebyla taková hrůza jako v Ostravakovi Ostravskim takže to bylo snesitelné a ostravské prostředí bylo fajn. O něco lepší než MZ Plzeň, ale celkově průměr, možná pár světlejších momentů nad, ale kriminálek už jsou mraky a těžko se to hodnotí... ()

• Interiéry hotelu, v němž došlo k vraždě, se natáčely v Lannově vile v Praze 6. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)
  • Natáčelo se také v Tunisku. Záběry ve čtvrti Medina v Tunisu byly z důvodu ochrany UNESCO natáčeny dokumentárně. Interiéry hotelu se nenacházely v Tunisku, ale z finančních důvodů byly dotáčeny v Praze v Lannově vile. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (Van_Stajpen)
  • Příběh byl volně inspirován kauzou úmrtí v Egyptě -– Kramným, ale i ostatními tajemnými úmrtími českých občanů na dovolených. (Van_Stajpen)