Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (14)

Miesto zločinu Ostrava (2020)

Celkem dobrý, 2 díly lepší, je to takový průměr. Resp. je to takový standard ČT, vedle toho ty hnoje z Novy a Primy jsou povětšinou jen ztráta času. Spíš mě udivilo, že krom Štěpána Kozupa a Pavly Beretové (ta tak napůl) tu nejsou i další místní známé tváře a že tam zase nacpali Pražáky. ()

Krásne svetlo (2020) (E01)

První díl na rozjezd taková seznamovačka, vlastně nic jsem nečekal. Dávali to na ČT1 začátkem 2020 ještě před kovídkem. Musím říct, že paměťová stopa veškerá žádná. Že jsem to už viděl, jsem si vzpomněl, až jsem viděl Slezáčka hrajícího Poláka. 5/10 ()

Kilometer pod zemou (2020) (E02)

Druhý díl a hned šichta na šachtě a taky hornická ubytovna. Ten krade měděné kabely, protože se chce mít líp, ten taky, vedoucí ostrahy taky, vrátný to pouští ven, prostě to jede. No jo ale mrtvý šefik sběrny a pak jeden havíř přímo v dole, to není jen tak. Takže farame kilometr pod zem. Pavla Beretová tam začíná dostávat slušnou čočku. ()

Tichošlápek (2020) (E03)

Pavla Beretová jako šéfka 1. oddělení dostává další čočku. Podle celníka jsem si vzpomněl, že už jsem to taky viděl, ale po 3 letech si to vážně nepamatuju, natož ty 2 mrtvoly zalité v betonu v garáži. No a právě ten celník to tam kropil starou historickou neregistrovanou pistolí s tlumičem, které říkal tichošlápek. ()

Smrť v Tunise (2020) (E04)

Noo on to nebude úplně Kramný, ale inspirace tu zcela jistě byla. Tady je vrah kolega z práce, ale proč vlastně, protože mu nedala? Ono to je nakonec takové 2v1, protože z Tunisu i Bořek Sedláček odveze nebo spíš unese dítě do Česka k matce. ()

Z ničoho nič (2020) (E05)

Oproti předchozímu dílu trochu nuda, ale zase Pavla Beretová už nedostává čočku a Stanislav Majer ji konečně bere jako parťačku. 3 mrtvoly v bývalé dělnické kolonii, dneska spíš cigánově, ale byť se to na chvíli zdá, vrah není stejný. 5/10 ()

17 sekúnd (2020) (E06)

Kradená auta, polská policie, 2 zhrzené milenky, akorát že ta mladší rovnou střílela. Slušné to bylo. Jenže opět já po týdnu už skoro nevím, o čem že to vlastně bylo. ()

Rituál (2020) (E07)

Njn věštění není zřejmě vděčná živnost, vědma věští i výhru v sazce, ještě k tomu si najde mladšího nabíječe zadluženého tágistu, co ji zásobuje nějakým fetem, aby se jí prostě lépe věštilo. Rituálek se 3/4 mega, to jednoho nenechá v klidu. Takže tentokrát žádné vztahové problémy ani žádné přeshraniční záležitosti. 5/10 ()

Ohrozenie (2020) (E08)

No vidiš to, malej Matěj "Honzik Břečka z Pupenda" Nechvátal už vyrostl, dělá doma hřebíkové bomby a odpaluje tramvajové zastávky. Chce výkupné a k tomu ještě utopí kámoše z fabriky, kterému visí love a brousí mu manželku. A ten kámoš brousí v té jejich fabrice jeřábnici. No a Matej není zrovna lumen, takže dělá chyby a nechává po sobě stopy. Ona je tu totiž hned na začátku výbuchem zraněná manželka krajského policejního ředitele Kříže, kterému říká Mufiku. ()

Kubelíkov prípad (2020) (E09)

Zhrzená manželka: zabila jsem ho, protože si to zasloužil. To je díl skoro jak z Hercula Poirota, zejména to rozuzlení. Tentokrát policejní ředitel Kříž zároveň se léčící a rychlá spojka Štěpán Kozup vyšetřují smrt v malebných kouzelných lázních Karlova Studánka. Vzpomněl jsem si u toho na jeden díl ze seriálu Četnické humoresky, když se taky vedoucí pátračky Arazim léčil v lázních Luhačovice a taky tam řešil mord. ()

Kyselina (2020) (E10)

Docela drsný, když pomatený fyzioterapeut bydlící navíc stále u matky polije svou ex kyselinou. A když je zrovna na kriminálce, tak jeho matka, aby mu udělala alibi, polije další holku kyselinou. To nepochopíš. Zcela tu chybí Karel Dobrý, o to větší prostor tu konečně dostane Štěpán Kozub. ()

Všetky farby leta (2020) (E11)

Stanislav Majer je malý gumový medvídek :-D tak mu říká jeho mladá kamarádka, co dělá za barem na Colors of Ostrava. A taky Štěpán Kozup začal konečně perlit hlavně u výslechu. 2 Holky se vydaly stopem na Colors, na místě se začnout odhalovat staré věci mezi kamarádkami tak, až jedna druhou shodí z nějaké rampy. ()

Koniec tlačiara (2020) (E12)

Zapnout si na chvíli mobil a posvítit si jím na místě, kde se zbavuje smrtící zbraně, to byla chyba, mobil se hned lokalizoval. Starej v lochu, tak se panička spustila s tím mladým perspektivním z firmy a on pak starého picnul. To už je druhý případ po sobě, kdy důvodem vraždy bylo to p*cání. Štěpán Kozub u výslechu houstne čím dál víc. ()

Krvavý olej (2020) (E13)

Tak a máme tu velké finále. Stanislav Majer jede do Plzně do věznice na Borech, kde se potkává s Martinem Stráským z předchozí série Místo zločinu Plzeň. Jeden si na ně už zvykne a je konec série. A oč tu nakonec jde. Otevře se tu starý případ 2 vražd kolem LTO z devadesátek, tehdy to šetřili Pavel Kříž, ten prý teda ne, pak Karel Dobrý, ten už jo a taky Martin Pechlát,teď z GIPS, se tehdá nechali podmazat, což až teď vylezlo na povrch. Na konec jsem taky moc nepochopil několik věcí. Pavel Kříž tu hrál krajského ředitele policie v Ostravě, i když mu říkali i jinak, hlavně se cpal do každého případu. Pavla Beretová tu hrála a vlastně nehrála šéfku 1. oddělení vražd, ale na konci je převelena do ČB, kam má právě povýšit na náměstka ředitele pro krajskou kriminálku, tak tady jsem to nějak nepobral. ()