Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Martens14

Beretovou jsem moc neznal, ale tady mě příjemně překvapila, Kozuba znám z divadla Mír jako komika ale vidím, že mu i vážnější role nedělají problémy. Jinak slabší průměr, tvůrci měli použít více ostravských herců. ()

Kekik

Některé díly slabší, některé zajímavé. Lepší je druhá půlka, kde se kolegové již nehádali. Nejlepší postavou je Štěpán Kozub- jeho hlášky fakt pobavily. Hodnotila jsem každou epizodu zvlášť, a vyšly z toho čtyři hvězdy. Souhlasím s tim. Akorát tedy často jsem postavám vůbec nerozuměla. Škoda. ()

quokam

Vcelku fajn serial. Jako nektere nesmyly bily do oci i mne (pes vycmuchajici detske porno na pocitaci za dvermi ve sklepe byl opravdovej majstrstyk), ale kdyz zmizel z deje polak mluvici ruskym prizvukem, tak se to nejak stabilizovalo. Jako prisel jeden straslivej dil naprosto mimo zanr, ale rekneme napriklad, ze tvurci chteli odlehcit dej. Ale mordparta castingove musim priznat ze vynikajici, Majer obdobne jako Stransky se snad pro role pldu narodil, ok ten knirek se moc odpustit neda. Obdobne jako dobrej Dobrej, bohuzel jeho roli scenariste zabili a ani on jeji fnale nezahral moc chvalyhodne. Kozub svym prihajzlickym vyrazem prubehem serialu rostl, clovek si dokonce zacal prat, aby dostaval stale vice a vice prostoru, scenariste vsak toto prani bohuzel nevyslyseli. Kriz odvedl svuj velice dobrej standart, pasik jeden. Pani Beretova jako ceska Julie Lescautova docela obstala, poldu ji slo vice verit nez napr Bockove v prvnim oddeleni. Celkovy dojem tech stabilnich 6/10 ()

zeleznak

Kozub naprosto smesny. Jednou pro vzdy se zapsal jako komik a nez (hypoteticky) ziska lidskou i hereckou vyzralost jako Mensik, bude holt muset delat svoje slovni kreace jen na youtube ci v Miru. ()

Cesty timem

Kopíruji svůj koment k poslednímu dílu, kde jsem poprvé seriál komentoval: "Do teď odvar. Sledoval jsem jen kvůli Pavle Beretové, kterou mám prostě rád. A teď taková bomba. Ne že by to bylo na víc než 3,8*, ale jo zaokrouhlím na 4*. Nešlo to už takto udělat kvalitně od začátku?" ()

Damocles

Seriál jako celek nepřekračuje určitý styl průměrné detektivky, ale narozdíl od řady jiných seriálových počinů má dle mého subjektivního pocitu stoupající křivku kvality - od počátečních dílů, kdy člověk zvažuje, zda se dívat a kde je ta ostravština po finální grandiózní díl, který mne svým napětím, zápletkou a zpracováním přikoval do křesla. Je to vidět i na jeho 80+ hodnocení. Svou roli v tom asi sehrálo střídání předloh, scénářů a režijního vedení. V porovnání s nekonečnými Specialisty či různými detektivními pokusy na Primě to je ale pořád slušných 60 - 65%. ()

zuzam

Průměrný detektivní seriál, kde hrají stále stejní herci jako ve všech ostatních. S povděkem jsem kvitovala aspoň náznak humoru, spojený s postavou, kterou hraje Štěpán Kozub. Oproti Případům 1 .oddělení slabé a slabší i než Kriminálka Anděl. ()

vinson003

Pro Ostravana je to srdcová záležitost. Exteriéry byly vybírány humorně buď v muzejních prostorách starých Vítkovických oceláren nebo velmi neobydlené oblasti, zjevně kvůli nízkému rozpočtu. Kapitán bydlel přímo na hlavním náměstí, zjevně ostravská smetánka...no ale to jsou takové střípky, kdy se usmívají jen Ostravané, ale jinak, příběhy i výkony velmi příjemné. Například Hřebejkův tuniský Christie díl byla lahůdka, ale i díl z jesenických lázní byl fajn, opět zejména pro severomoravany. Proto se přikláním ke čtyřem hvězdám a klidně budu čekat na pokračování. Hezký večer! ()

Nordy_VH

Tak zhlédnuto komplet, na začátku jsem měl obavu, když jsem zjistil že základ má tvořit duo z Místa zločinu Plzeň (což byla především nuda). První díl ale nebyl vůbec špatný slušný průměr, alepak to byly spíše už podprůměrné případy korunované pro mě nejslabším dílem z lázní, kde to řeší sám šéf policie. Pro mě velké plus mělo to zasazení do Ostravy a okolí které chtěli použít na navození atmosféry drsného kraje, ale moc se to nepovedlo. Naopak v posledním díle který to celé uzavírá to byla pecka, atmosféra i bez kulis Ostravy, dolů, železáren. Velmi se povedl výběr i v rolích všech policistů. Když se série srovná se starší Plzní tak Ostrava má plus hlavně v hercích a tím že to má spád a není to nudné. Celkem 60% ()

VerJer

Vsechny dily ktere tocil Hrebejk jsou hrozna mrdka. Ten clovek uz se uplne posral a jeho velikastvi mu zatemnilo mozek. Fakt by se mel uz na to toceni vysrat. ()

cottys

Za mě slabé. Navíc jako Ostraváka mě sralo, že naše město je tu vykresleno, jako město feťáků, bezdomovců a buranů. ()

McGuffin

Místo zločinu Ostrava je série příběhů o vyšetřování zločinu sem tam říznutých příběhem o páchání zločinu. Chytání zločinců je prosté, najít kdy kde byl jejich telefon a finito, spadla klec. Pak už máte v práci pohodu a můžete se soustředit i na nėjakou tu zábavu nebo intriku. Scénáristicky stejně jednoduché to bylo za časů důvěry soudců a diváků v neomylnost DNA. S telefony to bude trvat jen do té doby, kdy divák spolu s obhájci řekne scénáristům, zde Miroslav Vaic, Jan Drbohlav, Jan Stehlík a Martin Bezouška, že telefon není člověk. Kde je jeden, nemusí být druhý. Pokud ještě chcete chytit dobu, kdy vše začne a skončí předáním telefonu na tajemné zettéúčko*, neztrácejte ani minutu. Takže tak. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

A_Shearer

Po té otřesné plzeňské šmíře je MZ Ostrava ještě poměrně příjemným překvapením. Slušná kamera a využití ostravských reálií prospívá, zvlášt když se sejde herec a téma (třeba horníci a Bambušek seriál posouvají na opravdu slušnou úroveň). Případům dost pomáhají reálné základy. Bohužel jinak to trpí především špatným scénářem, který krom klasických logických lapsů není schopen budovat žádný konzistentní vztahový vývoj postav, tj. to, na čem by seriál měl stát. Beretová "sebere" Majerovi místo, přesto dál normálně fungují a pak asi dvakrát zazní, jak se nesnáší či si nevěří, ale z jejich chování to jinak není poznat. Kříž ,(ta show v Kubelíkově případu je opravdu bizár), se v prvních dílech chová jako uplný idiot, aby následně hrál něco mezi Poirotem a radou Vacátkem. Ten poslední díl patlala Bezoušky tomu bohužel nasadil korunu. ()