France

• Francúzsko France (viac)

Film France zobrazuje život hviezdnej televíznej novinárky, uviaznutej v špirále udalostí, ktoré zapríčinia jej pád. Film osciluje medzi drámou a komédiou a snaží sa vytvoriť paralelu medzi osobnou a verejnou krízou mladej ženy a obrazom súčasného Francúzska. Má byť najmä satirou na tému spracúvania informácií televíznymi kanálmi. (Film Europe)

lemonova

Viacerí vravia, že film bol príliš dlhý a rozťahaný - a ja to vnímam tak, že by mi ani nevadilo, ak by bol dlhý, ak by nebol tak povrchný a bez emócií. Príbeh bol strašne úzko zameraný na hlavnú postavu (doslova v tom zmysle, že sme ju neustále videli v zábere, často práve v detailnom dlhom zábere), ale vlastne sme sa o nej dozvedeli málo. Vzťah so synom takmer nulový.. dom, v ktorom žila, vyzeral ako expozícia, manželstvo bolo iba ako doplnok, ktorý ani nemusel byť. Aj ten románik tam vlastne nemusel byť. Pre mňa boli najzaujímavejšie reportáže, ktoré odhaľovali celú túto povrchnosť, ale tých bolo úplne najmenej.. veľa bolo iba mejkapu a lesku. ()

rivah

Pozoruhodný film zaznamenávající osudy televizní novinářky France (=Francie), která je v neustálém nesnesitelném tlaku. Léa Seydoux je výborná.(70%) ()

gemi

Toho idiota, který to zařadil i do škatulky komedie, bych to nechal za trest zhlédnout ještě jednou! Tvůrci čtyř zemí natočí něco tak nudného, místy fakt úplně blbého (nehoda) a střihače nedodal nikdo, takže kdo se těší na stopáž nabitou něčím (čímkoliv) zajímavým, bude zklamán. ()

mira.l

Já mám Léu Seydoux docela rád, ale tohle bylo jako co?? Ta její role měla být cosi jako "válečná" reportérka? To nebyla reportérka, ale pěkná pí...héérečka. ()

-henry-

Film premysliveho filmare amatera - v tom dobrem i otravnem smyslu, co oznaceni amater muze konotovat. Formalisticky a myslenkovy gulas, kde rytmus vidi tvurce na timeline strihoveho programu, ale divak pri sledovani uz ne. Dobra vyplň do souteznich festivalu. ()

SAINTS

Vo film France hrá Lea Seydoux poprednú francúzsku televíznu novinárku France de Meurs.Nemôžeísť nikam bez toho,aby sa nestretla s uctievaním fanúšikov alebo ludmi žiadajúcimi o selfie.Tá pozornosť jej lichotí ,no zároveň ju to trochu dusilo a zanechalo v stave stagnácie.Do akej miery má France zastupovať samotnú krajinu,je jednou z hádaniek satirickej drámy scenaristu a režisera Bruna Dumonta o celebritách,mediach a vykúpení.France má vo svojom luxusnom byte doma manžela ktorému nerobí problem pripomenuť,že zarába pätnásobok jeho platu a tiež malého syna.Jedneho dňa ked viezla svojho syna do školy a zaroven telefonovala narazí do muža na skútri a táto malá nehoda zmení jej život.Navštívi muža v jeho dome a zasype ho peniazmi v snahe očistiť si svoje zlé svedomie.Rozhodne sa skončit s televíziou a ubytuje sa v luxusnom rehabilitačnom zariadení,kde stretne mladého učitela latinčiny,nevie kto je a zamiluje sa.Seydoux je v tomto filme fascinujúca,jedna z najsilnejších scén pride na konci,kde France robí rozhovor s manželkou pedofilného vraha. ()

Pete

Moje chyba, pustil jsem si film pro holky, nebo spíš tak nějak mimo pro mne něčím zajímavou nebo vůbec snesitelnou rovinu. France, úspěšná žurnalistika, začne trpět depresemi, a nutí k tomu postupně i diváky. Léa Seydoux to hraje dobře, umí být krásná i ošklivá, k pomilování, politovaní, anebo na facku. Mě tady celou dobu dost s*ala. A k tomu hudba, jako když si někdo zpívá ve sprše. Francie, ty už jsi tedy zažila lepší časy, ve společnosti i kultuře. Tohle bylo utrpení. ()

Hrabovo

Zcela zbytečný film o zcela marné televizní reportérce, která točí reportáže, ve kterých tu zbytečně riskuje a běhá mezi výbuchy s výrazně namalovanou pusou, tu předstírá cestu s uprchlíky při jejich cestě člunem do Evropy, tu se plytce ptá na zážitky manželky vraha dítěte...Měla by být šťastná i s propadajícím synkem a nepříliš úspěšným manželem. Ale to věčné dilema - chce být slavná, a pak ji to obtěžuje, a pak chce být zase slavná...A pak ta strašná postava ženské, která jí neustále maže med kolem pusy, a pak ta další, která opakovaně ve filmu vyje, protože zpěvem se to nazvat nedá. Jo, a tak dlouhé je to kvůli množství zbytečně dlouhých záběrů, máte prostě dojem, že se vám to seklo, protože významově nechápete. Navíc má hlavní představitelka obličej bez jediné vrásky, působí jako by jej někdo přejel žehličkou, velmi neživotně, a tak je mimika omezená na úsměvy a slzy. Jedna hvězda za překrásné záběry Alp. ()

blondboss

France je svojim spôsobom výpoveďou o francúzskej spoločnosti, ktorá sa očami jednej novinárky nebojí otvárať spoločensky citlivé témy ovplyvňujúce nálady a názory v spoločnosti. Pre niekoho, koho absolútne nezaujíma politika či francúzske spoločenské reálie, je tento snímok zbytočným, pre ostatných ale veľmi výživný a nápaditý. Normálne by to bolo u mňa za tri silné hviezdy, ale tú štvrtú musím pridať za Leu Seydoux, ktorá opäť raz ukázala, že je jednou z nielen najkrajších, ale aj najcharizmatickejších francúzskych (aj európskych) herečiek súčasnosti. 70 % ()

bvlrm

Po mojej ročnej odmlke od súčasného kinečka som si ako prvý film pustil práve toto. Pocity? Zmiešané a neisté. Som však presvedčený, že Léa Seydoux je v skutočnosti len francúzska verzia Zuzany Kovačič Hanzelovej. ()

vaclav.g.kar

Těžkotonážní osobní drama s nataženou délkou ale skvělými hereckými výkony. France je sympatická reportérka s životem roztříštěným na kousky. Byt kratší stopáž určitě by si film stal lépe. Lea to celé táhne na svém umu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD