Reklama

Reklama

France

  • Francúzsko Par ce demi-clair matin (pracovný názov)
Trailer 2

Film France zobrazuje život hviezdnej televíznej novinárky, uviaznutej v špirále udalostí, ktoré zapríčinia jej pád. Film osciluje medzi drámou a komédiou a snaží sa vytvoriť paralelu medzi osobnou a verejnou krízou mladej ženy a obrazom súčasného Francúzska. Má byť najmä satirou na tému spracúvania informácií televíznymi kanálmi. (Film Europe)

(viac)

Videá (3)

Trailer 2

Recenzie (9)

blondboss 

všetky recenzie užívateľa

France je svojim spôsobom výpoveďou o francúzskej spoločnosti, ktorá sa očami jednej novinárky nebojí otvárať spoločensky citlivé témy ovplyvňujúce nálady a názory v spoločnosti. Pre niekoho, koho absolútne nezaujíma politika či francúzske spoločenské reálie, je tento snímok zbytočným, pre ostatných ale veľmi výživný a nápaditý. Normálne by to bolo u mňa za tri silné hviezdy, ale tú štvrtú musím pridať za Leu Seydoux, ktorá opäť raz ukázala, že je jednou z nielen najkrajších, ale aj najcharizmatickejších francúzskych (aj európskych) herečiek súčasnosti. 70 % ()

Pat_rick_fan 

všetky recenzie užívateľa

Nie zlé, ale keď TO, čo chce povedať, hovorí tak povrchne, nedomyslene a nerealisticky. Zbytočne pridlhá sonda do jedného (rádoby?) precitnutia dospelého človeka, ak to má byť skrze hlavnú postavu aj dôvtipný komentár o súčasnej francúzskej spoločnosti, tak to strašne, ale že strašne nefunguje. Najväčším pozitívom je tak Léa Seydoux. Ľudia, musíte uznať že hrať fakt vie a celý tento počin je na jej pleciach. ()

Reklama

SAINTS 

všetky recenzie užívateľa

Vo film France hrá Lea Seydoux poprednú francúzsku televíznu novinárku France de Meurs.Nemôžeísť nikam bez toho,aby sa nestretla s uctievaním fanúšikov alebo ludmi žiadajúcimi o selfie.Tá pozornosť jej lichotí ,no zároveň ju to trochu dusilo a zanechalo v stave stagnácie.Do akej miery má France zastupovať samotnú krajinu,je jednou z hádaniek satirickej drámy scenaristu a režisera Bruna Dumonta o celebritách,mediach a vykúpení.France má vo svojom luxusnom byte doma manžela ktorému nerobí problem pripomenuť,že zarába pätnásobok jeho platu a tiež malého syna.Jedneho dňa ked viezla svojho syna do školy a zaroven telefonovala narazí do muža na skútri a táto malá nehoda zmení jej život.Navštívi muža v jeho dome a zasype ho peniazmi v snahe očistiť si svoje zlé svedomie.Rozhodne sa skončit s televíziou a ubytuje sa v luxusnom rehabilitačnom zariadení,kde stretne mladého učitela latinčiny,nevie kto je a zamiluje sa.Seydoux je v tomto filme fascinujúca,jedna z najsilnejších scén pride na konci,kde France robí rozhovor s manželkou pedofilného vraha. ()

ancientone 

všetky recenzie užívateľa

Nepríjemná filmová štúdia jednotlivca, jeho okolia a spoločenského nastavenia, v ktorom funguje. A treba dodať, že vyvolanie pocitov diskomfortu u Dumonta funguje aj bez toho, aby išiel do vyslovene explicitných a šokujúcich momentov (dôležitý aspekt napríklad v porovnaní s Titánom Julie Ducournau, hitom minuloročného Cannes). Viac tu. ()

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Léu Seydoux so spuchnutým okom tu niektorí považujú za najkrajšiu Francúzku. Buď ide o vrodený astigmatizmus, alebo vo Francúzsku žijú len takéto mátohy. Čo sa čiastočne aj potvrdilo, keď jej tu za kolegyňu nasadili nejakú údajne ženu s fľakom na ksichte a rypákom ošípanej. Film ale dobre ukazuje na aspekty televízneho života, kde sa mnohé reportáže len nafingujú, len aby bola sledovanosť. A ovečky to zožerú. Osobná rovina moderátorky bola zas o niečom inom. Komédia to nie je ale ani zďaleka. ()

Galéria (24)

Reklama

Reklama