Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka

• Veľká Británia Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer
Veľká Británia, 2019, 3 h 7 min (Minutáž: 57–66 min)

Réžia:

Mark Lewis

Scenár:

Mark Lewis

Hudba:

Andrew Skeet

Justin Trudeau (a.z.), Luka Magnotta (a.z.)

Hrozivá videa vyšinutého zločince donutí skupinku amatérských internetových detektivů pustit se do riskantního pronásledování, které je vtáhne do temného podsvětí. (Netflix)

Kienast

Udrželo to mou pozornost celé 3 hodiny, je to skvěle natočené, poskládané a výborně to postupně odkrývá celý příběh, který je fascinující, šokující a v závěru .... prostě husí kůže. 10/10 ()

klukluka

Jeden blázen udělá naprosto cokoliv, aby na sebe upozornil a tisíce bláznů stráví v součtu statisíce hodin tím, že po něm pasou. Co mě na tom zaujalo, je zjištění, že znát něčí jméno a tvář, ještě nutně neznamená, že se takovýho člověka podaří dohledat. Zvlášť pokud se vám v kapse nepovaluje policejní průkaz. ()

Sayko

Neskutečná jízda. Taková je tahle detektivka ve dvou slovech. Nestačím se ani rozkoukat a už zde máme přehršel mrtvejch koťátek a internetovýho psychopata alá filmovou hvězdu. Fakt, že je internet rychlý místo, by nijak neměl hrát roli v tom, jakým způsobem je natočený film. Ale zde se bohužel stal opak pravdou. Jinak velmi zajímavý příběh a promyšlené plány vraha jsou zpracovány tak rychle, že si je divák vlastně neužije tak, jak by chtěl. Sice nám, což je velké plus, tvůrci nabízejí skvělou atmosféru a velmi propracovaný příběh, ale je to na úkor toho, že máme po třech dílech konec, což mi přijde jako faaakt škoda. No co, snad se dočkáme pokračování. Nebo aspoň něčeho podobného. ()

HonzysKISS

Tak tohle mě vážně nebavilo. První díl byl sice naprosto výborný (tedy jenom v první polovině), ale nebýt zajímavého závěru, tak bych se dál ani nekoukal. Jinak mi to vůbec nesedlo. Celé je to jenom o nějakém buzíčkovi, který týrá zvířata a internetoví hrdinové ho chtějí dopadnout. Bohatě by tomu stačil klasický hodinový dokument. Hlavní vypravěčka byla pro mě nesympatická. Také mi přijde dosti nefér, že nám divákům neukážou celá videa, za to velký palec dolů. „Vyšetřovatelé“ měli až moc velkou fantazii, jako přirovnávali osudy k slavným filmům, no já jim to teda fakt nežral. Jaks taž je ještě zajímavý prostředek třetí epizody a také hudba. 20/100 ()

SHit4U

Netflix opět dokazuje, ze patří mezi dokumentární špičku. Naprosto skvělý výběr tématu a opět skvělé audiovizuálně zpracované. Co už je k diskuzi, je závěrečný point, který trochu zahrává do autu všechny ty znepokojující otázky, výpovědi a výsledky sledování určité skupiny lidi, lajků, kteří opravdu mohou někoho uhnat k smrti. Ale pro americké publikum, tipuji, to bude to krásné meta sdělení, které potřebují a po kterem si řeknou WOW! Zároveň to ale, dle mého, podporuje touhu stát se slavným. Tedy touhu, kterou mel sám Luka. Ale to bychom se dostali ze 3 episod na nejméně 6 a hledali bychom podstatu lidského bytí. Ve výsledku tedy perfektně zpracováný dokument o úlisném slavomanovi, kterého honí parta lidí, kteří tráví svůj čas nejraději na Facebooku. Edit// Pokud si po skončení seriálu vygooglite Luku na wiki. Zjistite, hned v prvním odstavci, ze jeho matka, ktera vystupuje v dokumentu, není uplne normální a že, co se tyce lásce k zvířatům, jsou na tom stejně. Což je výtka směrem k tvůrcům. Protože pokud ma vaše matka obsesivní poruchu a otec je schyzofrenik, mate velkou šanci stát se hvězdou docu série o šíleném vrahovi ()

Tristaver

Docela slušnou dynamiku na počátku vystřídá unylejší střed (druhá epizoda slabší), ale naštěstí to ve třetím díle tvůrci zase doženou. Čím méně o Magnottovi víte, tím lépe - já udělal chybu, že jsem si toho dost přečetl před zhlédnutím dokumentu. Každopádně Netflixu kloubouk dolů, co ukázali (jakkoliv to přibarvili), protože takhle detailním způsobem popsat vyšetřování (a to jak profesionální, tak to amatérské) na celé časové ose, to je kumšt. Nejlepší je ale opravdu závěr - když už člověk očekává zakončení, a on přijde na scénu Manny... ()

dan4815

Netflix opět ukázal, že filmy příliš neumí, ale seriály v oblasti kriminalistiky zvládá bravurně. Počáteční představení stalking koníčku pár dementů na Facebooku dobře kontrastuje s pozdějším zjištěním. Na počátku je kočička, pak mrtvá kočička, poté hledání zásuvek na fotkách, a po chvíli přijde menší beznaděj. Hlavní geek "motherfucker" to vzdávala, koťátkového milovníka nemohla naleznout. V druhé polovině se situace výrazně otočila a velmi urychlila. Byla to temná strana Srstky nebo Kubišové? Zabíjela se jenom koťátka? Po zdlouhavějším začátku přijde pořádné vyšetřování ze strany státní policie. Už víme, o kom mluvíme, chvílemi člověk pochybuje a očekává, že dojde ještě k nějakému zvratu, a že je za vražděním ještě někdo jiný. Dobře natočené, ale je tam plno věcí, o kterých bych se chtěl dozvědět více informací. ()

MatyM

Poutavý, napínavý, komplexní a šokující krimi příběh, který překvapí úplností záznamů, který diváka provede případem skutečně od A až do Z, stejně jako nezpochybnitelnou filmařskou kvalitou, ukrytou v práci s kvalitní kamerou, stiřhem a zbukovým mixem i dramturgií. A zároveň jde o počin bulvárně senzacechtivý, necitlivý, a své vydělávání na neštěstí, které proměnil ve spotřební zábavu, alibisticky v posledních vteřinách hází na své obecenstvo. PS: Jednomu zdejšímu komentáři "Nejlepší příbehy píše sám život" se v kontextu tohoto seriálu nejde než nevěřícně nasmát. To nevymyslíš. ()

petikacka

Mám z toho divný pocit. Nějací lidi sjíždí videa o smrti koťat. Pak se rozhodnou, že toho hajzla najdou. A hledají.....Pak najdou někoho a usoudí, že bude zabíjet lidi. Je to divné, ale beru to, že je to podle skutečnosti. Ovšem když si to jeden potom vygůglí, tak zjistí, že skutečnost je ještě horší. Jsem opravdu ráda, že jsme neviděli žádné záběry těch nechutných videí a vůbec nechápu jak si to ti pitomci z dokumentu mohli pouštět pro sebe a komentovat to do kamery jak si to pouštěli, aby našli jakože nějaké ty stopy. A ve finále všechny diváky obviní za to, že podporují toho zmrda. Tak s tím běžte "do prdele". Za mě 85% ()

Deleatur

Plusy: Napínavost pátrání. Schopnost spojit se virtuálně pro dobrou věc. Upřímnost zpovědí. Doklad, že nerd se nerovná hacker a že pátrání nemusí postupovat mílovými kroky. Mínusy: Obsah, vrah byl skutečně odpudivý. Nezaznělo to, ale mohlo - takhle to dopadne, když si gay dá pokoutně dostaveníčko. Neférovost závěrečné (sebe)reflexe; pošahaný vrahové řádili i v dobách před internetem a médii. Hodnocení: 77%. ()

Extrakritik

Šlo to narvat do jedný hodiny,ale ne,oni z toho chtěli vytěžit,co nejvíc. Hlavní "vyšetřovatelka" je nesympatická tuková boule,která nutně musela mluvit sprostě,aby byla víc cool pro puberťáky. Navíc tenhle film pojednává o vrahovi jednoho chlápka. Ale zřejmě název "Od koťátek pracky pryč" je atraktivnější. Plus mě dostalo,že několik tejdnů pátrali po nějakých imaginárních Rusech a pak teprve zjistili,že ruština byla pouze v televizi. Hned po prvních 2 vteřinách videa snad bylo každýmu jasný,že tam hraje v pozadí televize a že se nejedná o skutečnou komunikaci mezi lidma. Zkrátka profíci. Kdyby to bylo natočené jinak,dal bych věší počet hvězd. ()

peetrejr

Netflix natáča dokumenty? Veď predsa áno! Bol tu Podvodník z Tinderu (a mnoho ďalďích) a potom toto. Mám rád noir štýl. Takže mi táto mini séria sadla. Prvé dve časti boli tak trochu šok, pretože on fakt k*rva niekoho zabil + zabíjal rozkošné zvieratká..... Posledná časť bola príjemná. Magnotta dostal čo mu patrí. Som spokojný pretože tu sa podarilo zabásnuť zločinca a ja milujem spravodlivosť. A ešte tá čerešnička na torte: odkaz, ktorý nám Baudi na konci poslednej časti povedala; občas treba stlačiť tlačidlo turn off. ()

mackey

Případ dostatečně známej, ale hrozně debilně Netflixem uchopenej a zpracovenej. Kdo o věci něco ví, musí jen kroutit hlavou nad tím, jak je to lehkovážně pojatý. Internetoví detektivové, fíííí. ()

P.J.2

Tak to byl neskutečný nářez!! Co vše se dá na internetu dohledat je neskutečný! Celé 3 díly jsou napínavé a nešlo se odpoutat od obrazovky. A ta závěrečná pointa? Mrazivé!! Vynikající dokument! ()

domirovec

Od koťátek pracky pryč, zasraní zmetci! Tohle je zatracená válka.. nebo něco takového. Pokud totiž někdo, ať už jakkoliv hodně přitepleně a nechutně vypadající čeká, že mu projde zabíjení koček, pejska a člověka, tak je na omylu větším, než je on sám. Fuj, jakože opravdu - FUJ. Každopádně dokumentík to byl ultimátní, detail vedle detailu. On je to možná jeden z těch nejlepších projektů, které Netflix vyprodukoval, fuckin' brilantní, hoši. Mrzí mě, že jsou na světě takovýto rádoby lidi, co si myslí, že můžou týrat a vraždit a pak se jen tak vypařit.. ne ne, takhle to nefunguje. Alespoň ne většinou. Týpeček si fuckt myslel, že je Leonardo v Chyť mě, jestli nejsi kretén a dokážeš to nebo Patrýček z Amerického Magora (skvělé filmy, mimochodem). Absolutní bomba, všechny tři díly jsem zhltl jak třešničku na velkém výborném dortu, zatímco jsem si kazil chuť tím zatraceným narcistickým čůráčkem. Perfektní, zasloužených pět hvězd! 5/5 ()

Hpatrik

Znovu trefa do černého od Netflixu. Název i samotný začátek, který vypadá naprosto nevině, se postupně během 4 dílů dostane do tak bizarních situací, které může napsat jen sám život. Výborně dávkované napětí po celou stopáž. ()