Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka

• Veľká Británia Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer
Veľká Británia, 2019, 3 h 7 min (Minutáž: 57–66 min)

Réžia:

Mark Lewis

Scenár:

Mark Lewis

Hudba:

Andrew Skeet

Justin Trudeau (a.z.), Luka Magnotta (a.z.)

Hrozivá videa vyšinutého zločince donutí skupinku amatérských internetových detektivů pustit se do riskantního pronásledování, které je vtáhne do temného podsvětí. (Netflix)

Recenzie používateľa Sayko k tomuto seriálu (4)

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019)

Neskutečná jízda. Taková je tahle detektivka ve dvou slovech. Nestačím se ani rozkoukat a už zde máme přehršel mrtvejch koťátek a internetovýho psychopata alá filmovou hvězdu. Fakt, že je internet rychlý místo, by nijak neměl hrát roli v tom, jakým způsobem je natočený film. Ale zde se bohužel stal opak pravdou. Jinak velmi zajímavý příběh a promyšlené plány vraha jsou zpracovány tak rychle, že si je divák vlastně neužije tak, jak by chtěl. Sice nám, což je velké plus, tvůrci nabízejí skvělou atmosféru a velmi propracovaný příběh, ale je to na úkor toho, že máme po třech dílech konec, což mi přijde jako faaakt škoda. No co, snad se dočkáme pokračování. Nebo aspoň něčeho podobného. ()

Kočka a myš (2019) (E01)

Popravdě, netušil jsem, že jde o dokument inspirovaný skutečnou událostí. Jen mě zaujal název. Kdybych to věděl, asi bych se nepodíval. Nejsem moc na dokumenty. Perfektně vyvážené propojení pomalého kecacího dokumentu s rychlou akcí a napětím, které ke konci narůstalo tak, že když díl skončil, museli jste si hned pustit další.. Jako bych byl součástí vyšetřování. ()

Klikání nosí smrt (2019) (E02)

Bang! Máme tu další díl a s ním i další dávku napětí. Snímek mě pořád víc a víc vzrušuje v dalších nalezených stopách, ale také zároveň uzemňuje ve způsobech, jakými k faktům detektivové došli. Tím, že se podstatná část vyšetřování probíhá na internetu a seriál má pouze tři díly, dochází k přehlcení mého mozku nesmyslnými „hitpointy“, takže se ve stopách ztrácím – nechávám vyšetřování na postavách a už nepřemýšlím nad tím, jak by to asi mohlo být. Všechno se mi to tak prapodivně rychle servíruje před oči, že to nestíhám zpracovávat. ()

Smyčka se stahuje (2019) (E03)

Takové chaotické zakončení.. Sice mi to hledání jednotlivých stop hodně připomínalo seriálového Sherlocka, avšak ten dokáže pokaždé čistě přeformulovat stopy do podoby, které rozumím a sám si pak připadám jako takovej malej Sherlock. To se zde nekoná. Na jedné straně máme perfektně vypilovaný plán vraždění finecila Magnotty, a na straně druhé jsou nečekané události, které se vymykají promyšlenosti. Náhody. Náhody, kterým divák nerozumí a přetrhávají tu čistou linii vraždění. To se sice stává v každé detektivce, ale tady to bylo až moc hloupé. Spoiler – to ho vážně prostě někdo poznal v trafice, nahlásil a šmitec? Pff, čekal jsem to promyšlenější. Tvůrci se sice snažili dodat epičnost alespoň posledním scénám, ale tak nějak se to zvrhlo a vznikla z toho spíš taková loužička ničeho. Ničeho, nad čím bych měl zpětně nějak hluboce přemýšlet. ()