Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka

Smyčka se stahuje (E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia Closing the Net (viac)
Veľká Británia, 2019, 1 h 4 min

Réžia:

Mark Lewis

Scenár:

Mark Lewis

Hudba:

Andrew Skeet

Luka Magnotta (a.z.)

Skupina pozná vrahovu totožnost – a zvrácené motivy – a nachází další důležitá vodítka. Globální policejní pátrání graduje. (Netflix)

Marze

Zaujalo mě jak dokázali podle fotky na sociálních sítí vystopovat bydliště člověka podle schodů virtuálním projížděním ulic na Google maps nebo podobné aplikaci. Kriminální dokument má tísnivou atmosféru: "cítila jsem v bytě pach krve. Jako když necháte na kuchyňské lince ležet šest hodin půl kila hovězího masa. V tom bytě je to potom cítit po krvi". ()

Trevor

Mark Lewis pomohol internetovým stalkerom, ktorý majú potrebu okomentovať či už online alebo v súkromí každý status svojich priateľov nájsť zmysel života. Tak, údajne skupinka na Facebooku zadržala páchateľa, alebo boli to vlastne oni ktorý ho vytvorili? Ani jedno, ani druhé. Páchateľ si to evidentne celé naplánoval dávno predtým, ako sa to stalo a človek ho obdivuje (nie čo sa týka činu, ale znalosti ľudskej povahy) že presne vedel aké budú reakcie ľudí a akú živnú pôdu budú títo novodobí závislaci na sociálnych sieťach preňho predstavovať. Opäť sa dočkáme failu, v ktorom Netflix zobrazí mail napísaný advokátovi bez toho, aby tam bol štýl vďaka ktorému ho údajne pomohla vypátrať internetová skupinka lajkujvšetkymačky.sk, tvorcovia napríklad nespomenú že vlastník domény bestgore.com bol pôvodom Slovák a nespomenú nič o jeho osude a samozrejme že liberálny Netflix nezmieni masové protesty v Toronte, kedže sa slniečka dali dokopy a odsúdili túto vraždu ako rasovo motivovanú. A pritom bol Luka iba narcistický chorý sadista, ktorý zabil prvého buzíka, ktorý na jeho inzerát odpísal. This is how USA make false stories. ()

Sayko

Takové chaotické zakončení.. Sice mi to hledání jednotlivých stop hodně připomínalo seriálového Sherlocka, avšak ten dokáže pokaždé čistě přeformulovat stopy do podoby, které rozumím a sám si pak připadám jako takovej malej Sherlock. To se zde nekoná. Na jedné straně máme perfektně vypilovaný plán vraždění finecila Magnotty, a na straně druhé jsou nečekané události, které se vymykají promyšlenosti. Náhody. Náhody, kterým divák nerozumí a přetrhávají tu čistou linii vraždění. To se sice stává v každé detektivce, ale tady to bylo až moc hloupé. Spoiler – to ho vážně prostě někdo poznal v trafice, nahlásil a šmitec? Pff, čekal jsem to promyšlenější. Tvůrci se sice snažili dodat epičnost alespoň posledním scénám, ale tak nějak se to zvrhlo a vznikla z toho spíš taková loužička ničeho. Ničeho, nad čím bych měl zpětně nějak hluboce přemýšlet. ()

domirovec

Smyčka se stahuje - finální epizodka. Tohle bylo prostě parádní, skvěle zpracované, prostě bomba. Jsem hrozně šťastný, že něco takového vzniklo, protože to byl opravdu hnus a ten fakt, že někdo mohl vůbec něco takového udělat, je odporné, a lidé by tento příběh a jeho rozluštění měli vidět. Úžasné. 5/5 ()