Suburra

• Česko Suburra (viac)

Rím je mesto moci, kde zločin hľadá priamu cestu ako všetkým vnútiť svoj vlastný zákon. Film Suburra je príbehom o veľkých peniazoch roztočených okolo plánovanej výstavby, ktorá má pobrežie v Ostii premeniť na talianske Las Vegas. Tento projekt majú pomôcť presadiť skorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvetím; mafián známy ako Číslo 8, ktorý je hlavou vplyvnej rodiny ovládajúcej územie Ostie, a predovšetkým Samuraj, najobávanejší predstaviteľ rímskeho podsvetia a zástupca mafie z juhu. Mechanizmus dokonalého plánu se ale začína rozpadať kvôli ľuďom, ktorí žijú na okraji týchto mocenských hier. Príbeh o zločine sa odohráva vo veľmi krátkom časovom úseku: 7 dní. Behom tohoto krátkeho časového obdobia sa rozpúta brutálna vojna. Okrem zločincov vtiahne do svojich tvrdých bojov aj chamtivých kardinálov, politikov, a tiež nevinných obyčajných ľudí. Posledný deň nastáva Apokalypsa. (CinemArt SK)

Snakefinger

Kdyby Copolla točil dnes Kmotra, tak to dopadne přesně takto. Naštěstí pro filmaře se od dob Corleone nic nezměnilo, ovšem nevím co na to Paolo, Sergio, Renato a Claudio :). Opravdu film, který dává zasvěceně nahlédnout do mafiánských praktik mafie i politiků. Já tomu tedy fakt věřil. Padrino Mio. ()

jarmil8

Paranoidní film o tom, že mafie a gangy jsou za vším. Každý čin vyvolá příslušnou odezvu a nikdy ne dobrou. Nepříjemný obraz společnosti, který kazí až příliš do očí bijící vykonstruovaná příběhová kostra. Ta končí pro některé méně nesympatické postavy jakýmsi lepším koncem nebo alespoň satisfakcí. Ale už z Kmotra a Chobotnice víme, že každá sebedůležitější hlava je nahraditelná a je jen otázkou, kdo mezeru vyplní. Tenhle aspekt vývoje tu chybí. ()

joker211

Filmy európskej produkcie mám rád, a toto dielo jeden z dôvodov prečo. Zo začiatku neprehľadné príbehy, ktoré sa počas deju spoja do krásneho celku. Solídna mafiánska dráma. ()

mammutcz

Tenhle film ukázal mnohé - kam směřuje "vyspělá" Evropa už dlouhá léta, žádné obavy z xenofobie a rasismu, neschopného Capo di tuti di Roma najít jednu smažku, vadnou kanalizaci, no a propojení politiky s mafií známe z dob Chobotnice ... pouze přidali vazbu na "nejsvětějšího"! Snaha artově natočit kriminální thriller z mého pohledu totálně nevyšla. ()

knoxwile100

Shlédnutí Subbury ve Vás zanechá takové dojmy, jako když jste se v těch cca 12-13 letech dívali poprvé na pořádné gangbang porno. Před shlédnutím vůbec nevíte co, od toho čekat, ale přesto Vás ty ukázky zaujmou natolik, že si to nemůžete nechat ujít. Řeknete si, že pro klid v duši o tom zatím nebudete nikomu vykládat a film si raději pustíte večer v tichosti a nepřítomnosti ostatních. Po prvních minutách Vás to uvádí do né uplně toho praveho rozpoložení a říkate si jak je možné, že se dá vůbec něco takového natočit a zároveň začnete uvažovat nad tím, zda je dobrý nápad ve sledování pokračovat, jelikož Vás to přivádí do stavu zmatenosti a nemorálnosti. Nejste si úplně jisti, co se ve filmu děje, kdo je s kým a proč, a zda to do sebe zapadá, tak jak by mělo. Když dojde na pointu, tak Vám pomalu začíná nestačit dech, zrychluje se Vám tep, krev v žilách začíná proudit daleko rychleji, vyskáčou Vám žilky na rukou a začne se Vám odkrvovat mozek, přičemž Vám začne povyrůstat třetí noha a Vy neví, co se to děje, ale je to relativně příjemná situace. Mezitím co hlavní hrdinové začínají tušit, že jsou jen trošičku v piči, Vy už víte, že jsou v pěkně velké prdeli a díky excelentímu hudebnímu doprovodu od Pasquale Catalano Vás Vaše třetí noha začne tlačit do nosu. Doposud podobný zážitek nemáte, ale je to příjemné. Začnete se také divit tomu, že italové nejsou pro evropu užiteční jen v krajení pizzy, napichování špaget na vidličku a svoji architekturou, ale také k zprostředkování erejakulace na filmové plátno a jistou blíže nespecifickou kontroverzí, kterou jste od nich nečekaly. Šupito presto masterpíííso il mio Belisimo ! Jaja papašlun ! Ve sé představě již nemyslíte na Hermionu jako na tu, se kterou by jste chtěli odjet do bradavic, aby Vás jako kamaráda naučila kouzlit, ale jako na tu, kterou by ste zatáhly do příčné ulice, vytáhly svůj Nymbus dvamilionyčtyčistapadestšesttisícsedumsetčtyři a poslaly pár bělonek do kruhu. Ještě mesíc po shlédnutí filmu Vám stačí jen malé pomyšlení a erekce Vám pořád běhá po zádech. Dávám plnou palbu, jako do Hermiony ***** ()

codyak

Dokonalý obrázek zvrácenosti odvrácené strany společnosti. Krutost je druhá přirozenost, nikdo nic nevysvětluje a nikdo nad ničím neváhá. Zážitek ze kterého se vám udělá trochu nevolno, ale v zátylku vás zamrazí blahem. ()

kaller

Atmosférické drama se skvěle vypointovanou story ozdobenou drsnými obrazy římského podsvětí, stylovými postavami a netradičním hudebním doprovodem, který spolu s kamerou celé dílo chvílemi posouvá do další umělecké roviny. Čtyři hvězdičky tu byly na dohled! ()

Jarda68

Špinavý, drsný film o bezcharakterních, zlích, mocichtivých, zákeřných lidech, s dostatečnou dávkou násilí, celkem vysokým počtem mrtvol a bez kladného hrdiny....Silný zážitek...90% ()

smartynaf

Stále jsem čekal, kdy už se konečně stane něco pozitivního. Cokoli. Nedočkal jsem se, nicméně za mne palec nahoru :-) Období dešťů made in Italy ()

stalkicz

Film trpi na absenci jakekoli sympatické postavy. Takze neni komu fandit a cekate az se vsichni vzajemne porezou. Bohuzel se nestihnout do konce vymlatit vsichni. Nejvic se tesite az nekdo konecne sejme toho cikana. Nakonec to udela nejvetsi prizdisrac z celeho filmu, ale aspon stylove. ()

CHYREN

Zločin je (asi) hodně specifický underground. Tenhle film mi připadal dost ujetý. Nikde žádný policajt. Jakoby v Římě uvolnili celé jeviště města jen pro mafiány, kteří můžou co chtějí, kdykoliv kdekoliv. Jakoby tam ani nebyli civilové. A po přestřelce, kde to nějakej civil schytá...děj pokračuje bez komplikací dál. Jinak zábavné, ale musí se to brát jako pohádka O Otesánkovi, který se naklonoval v (ne-)otesané rybičky. ()

Motherlovebone odpad!

WTF?! Hodně slabej vývárek z Koráda. Autor nejspíš usnul u Kmotra, tak nám promítnul do díla politicko zločinecký propletence. Jenom upozorňuju, že to je o zemi, ve který může premiér platit štětkám kokešem a s voličem to ani nehne. Roční průměr vražd v Itálii je kolem 500, takže tyhle fantasmagorický filmy o mafii ať dou do prdele. A s nima i místní uživatelé, který uplně cejtí ten reál, jak ho zachytil rejža ()

zekon

Nudné, nezáživné, po hodině stále spousta nevyrázných postav, kde až snad na 2 jsem ani neregistroval kdo to je. Otřesná hudba, kamera, střih jak nějaká telenovela. Spousta naprosto zbytečných s ničím nesouvisejících scén. Zážitek nula, jakýkoli důvod chtít to vidět celé nula. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz