Nádejná mladá žena

• Slovensko Mladá pomstiteľka (viac)

Cassie (Carey Mulligan) bola nádejná mladá žena… kým sa všetko zo záhadných dôvodov nezmenilo. Zdá sa, že v jej živote nie je nič také ako sa zdá: je veľmi múdra, provokatívne prefíkaná a naviac po nociach žije tajným druhým životom. A zarazu nečakané zoznámenie Cassie ponúkne šancu napraviť krivdy minulosti. (CinemArt SK)

jim_clark65

Tento film je takým povestným "tŕňom v oku" rôznych konverzácií o #metoo, preto by som povedal, že je určite ťažšie nevidieť tento film čisto - ako určitú agitku. Keď sa naňho pozriem, ako čisto produkt - film bez všelijakých podtónov a zámerov na vyvolanie konverzácie o probléme znásilnenia - tak musím povedať, že mi tento film príde ako "vycucaný z prsta". Je postavený na vratkej zápletke s divným scenárom (absolútne nechápem Oscara za scenár - ale myslím, že Oscary už nik neberie vážne). Mulligan mi z nejakého zvláštneho dôvodu príde, ako príliš stará na danú rolu. Motiváciu danej postavy a jej konanie prisudzujem skôr k forme určitého psychologického vyrovnania sa so stratou priateľky - ako len čisto vendetta a prípadné morálne ponaučenie pre chlapov, ktorí zneužívajú podgurážené ženy. Bude to znieť morbídne ale z logického hľadiska alebo aj fatalisticky si môže jej priateľka za to sama a Cassandra to, ako celkom inteligentná postava, nie je schopná pochopiť. Aj keď mala dosť času aby prešla pomaly všetkými štádiami žiaľu - ona si zvolila, a zastala pri čistom opovrhovaní a notorickej nedôvere k  opačnému pohlaviu. Presne preto mi príde scenár, akoby skonštruovaný v jej nenávistnej a neobjektívnej hlave - vidí svet čisto len biely alebo čierny. Miestami som nevedel, čím chce vlastne daný film byť - komédiou? drámou? trilerom? 1/5 dávam za prekvapivý záver, ktorý som v určitom zmysle predpokladal ale nepočítal s ním, pretože som mal pocit (SPOILER), že to skončí v negatívnom podtóne a nie takýmto divným "happy-endom"(?). ()

natalie15

Mne sa to páčilo a Carey Mulligan hrala úžasne. Soundtrack bodoval. Koniec prekvapil svojou nemilosrdnosťou a posledná scéna za doprovodu pesničky Angel in the morning bola ako čerešnička na torte. 80% a 4 hviezdy. ()

Vito_LePour

Smutný příběh o tom, že bohatým a váženým často prostě věci projdou, ale také o tom, že když se člověk za každou cenu musí pomstít, může to přijít draho. Solidní herecké výkony, výborný soundtrack. Sem tam jsem měl trochu problém pospojovat si scény za sebou, jelikož některé byly dotočené do konce dějového prvku, některé zase nechaly diváka domyslet si. ()

DonBraso

Měl jsem co dělat tohle dodívat. Překvapivě Carey vůbec nebavila a tahle poloha my k ní vůbec nesedla. Provedení nebaví a vlastně na tom filmu jsou jen kusé články u kterých jsem tento film dodíval. Někdy jsem si připadal, že film neví čím chce být, je to taková meláž, který chybí charakter. ()

`barocco

Vyssie hodnotenie podraza zanrova nejednoznacnost, film balancuje na hrane viacerych zanrov a akoby sa reziser nevedel rozhodnut ako latku ponat, ci ako dramu, romanticku komediu, ci thriller. Skoda, pretoze prave toto v zavere posuva hodnotenie o minimalne jednu hviezdu dole. No a vyber hudby a jej casovanie je neskutocne katastrofalne. U mna nefungoval vobec a skor vadil. Mam dojem ze Emerald Fennell je lepsi scenarista ako reziser. Dat reziu niekomu skusenejsiemu tak by to bola mozno aj pecka. Napriek tomuto film sa tesi neskutocne vysokym hodnotenia, ale mozno to je prave kvoli tomu ze hra na strunu pred rokom aktualnemu hnutiu metoo. Takze sa neviem zbavid dojmu ze body su skor za propagandu tomuto hnutiu. Skoda, pretoze z nadpriemernej stvorkovej veci kde to mal namierene nakoniec po zavere uz je to len tri hviezdy. ()

universal

Bohužel jsem se s hlavní hrdinkou neztotožnil hned na začátku filmu. Myslím, že maskéři to odflákli a ta holka vypadala ještě starší než ve skutečnosti je. Potom bylo těžké pochopit, proč se po půl století rozhodne pro pomstu. Asi jsem už starý na tyhle herecké alternativy. Není to dobré kino 3/10. ()

Kushina

Tohle je vcelku slušný psycho. Z tý ženský jde prostě zvláštní strach, na druhou stranu za to, co udělali její kamarádce jsem ji v cestě pomsty fandil. Nikdo holt není bez viny a nakonec všichni zaplatí. 70% ()

Heywood

Ukázka, jak funguje zglobalizovaný systém. Lidský život v něm nemá cenu. Hudba mě neoslovila, Carey Mulligan je tu neskutečně výborná. Kdysi dávno v jednom francouzském filmu (Bestie musí zemřít 1969) odezněla věta, že aby zemřela bestie, musí zemřít i člověk. Tady se to přesně naplňuje. ()

rigby

Představitelka hlavní role je určitě zajímavá, ale film jsem jinak nedával a ke konci jsem se už musel ptát sám sebe, proč na takovou blbost vlastně koukám. Uměl bych si rozhodně představit užitečněji strávený večer. ()

Jemes

dobře pojatý film a hlavně skvěle vybraná hlavní herečka Carey Mulligan, která to jednoznačně celé táhne. trochu mě zklamal konec filmu, protože nesnáším, když hlavní hrdina umře, ale i tak jsme se alespoň té " spravedlnosti " dočkali :)). ()

cubiczech

Ty revenge movies vždycky docela naložej a tohle alespoň není (většinu času) nějak extrémní byť se to postupně stupňuje a celý je to vlastně obrácený a hodně vtipný. Carey Mulligan je fakt super. A hudba taky super. ()

Tomas_PO

Výborná dráma, ktorá až do posledných sekúnd drží diváka v napätí. V podstate počas väčšiny filmu nie je jasné, o čo sa hlavná hrdinka snaží, prípadne čo sa s jej obetami deje. Carey Mulligan podáva skvelý výkon, pričom vystrieda niekoľko nálad a tvárí, no je stále uveriteľná. A záver je už len čerešnička na torte. K tomu všetkému výborný, girlie soundtrack. Agitka na hnutie MeToo to nepochybne je, no výborná, netlačiaca na pílu, ale naopak, úderná. ()

Grázl83

Carey výborná, místy sešlá, místy rajcovni, ale raději bych v hlavní roli viděl Margot Robbie, která je mladší a více by věkově zapadala na úroveň spolužáků. Jinak scénář nápaditý, režie a hudba výborná, škoda toho ne moc reálného závěru. Lepší 4*, celkové velká spokojenost a překvapení ()

hony23

Cassie má zvláštní koníček. Předstírá opilost v barech, aby se stala návnadou sexuálních predátorů a mohla s nima zúčtovat. Jednoho dne se jí ale naskytne příležitost pomsty konkrétním lidem, kteří jsou zodpovědní za smrt její kamarádky. Dobře natočené drama se sympatickou hlavní hrdinkou a s originální zápletkou. ()

Saxos

Z kompletního vyznění filmu mám hlavní problém s linkem nočních lovů sexuálních predátorů. Dijářek měla pěkně počárkovanej, ale moc skutečnosti jsme neviděli. Chtělo to trochu propracovat. Alespoň nějaké to cvičeníčko bojových sportů, aby byla schopna chlapáka zpracovat, protože jinak by bylo docela divné, že od některého nedostala pořádně na budku, k čemuž by určitě došlo. Příběhově moc překombinované. Mstící akce směřující pro změnu proti aktérům dávného zneužití kámošky se rozjela zajímavě a jednoduše, ale hned do ní skočí velká láska, rodinná večeře a objev starého videa, které vše může vrátit na začátek. Rozuzlení je však jiné. Opět k němu mám výhrady. Z trestně-právní odpovědnosti by to i v případě neodstranění mrtvoly byl pěkný oříšek. To by se právníci vyřádili. Přišla na místo s úmyslem, nějakým utrejchem vyřadila obecenstvo, donesla si zajímavé nástroje, ve vzniklé mele udušená. Porota by to měla skutečně složité a zbyla by jen ta improvizovaná kremace. Klady: pokoukání pro holky. Zápory: teoreticky mělo být herecké Cassie něco kolem 27, ale Mulligan/35/ připomínala zachovalou čtyřicátnici. Závěr: lze doporučit. ()

NovySvet

Drsné, ale zároveň neskutečně aktuální. Je mi na zvracení ze všech heterosexuálních bílých mužů, jejichž jedinou zábavou je znásilňování a sexuální obtěžování... ()

BlackAdder87

Tohle je tak trochu filmová matrjoška a troufnu si říct, že málo kdo uhodne, co z toho nakonec vyleze. Není to špatný film, jen jsem se někde v půlce už docela nudil, z letargie mě naštěstí probral závěrečný zvrat. Soundtrack je povedený, jen mi zněl až moc povědomě. Celkově to nebyla úplná ztráta času. ()

Adaaamecek

Tohle patří přesně k těm filmům, kde mi stačí pouhá první minuta a vím že to je ono. Že si další dvě hodinky zkrátka hodně užiju. A taky, že jo! Pokud bych chtěl vyzdvihnout pouze jednu věc, tak to je celkový vizuál, design a barvy filmu. Každou scénu jsem si užíval a velký podíl mají právě ty barvy, nádherné prostředí a kulisy. Práce s kamerou a hudbou taktéž velice trefná a nádherné dokreslují celkovou atmosféru. Celý film jsem se pořád culil a konec to ještě víc potvrdil. Tohle je přesně ten film, kterému přeji Oscara nejen kvůli jeho kvalitám, ale hlavně ze srdíčka, protože mi zkrátka neskutečně sedl. Výsledná katarze je pouze třešnička, na tomhle úžasném díle. 8/10 ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Filmová Barbie doplňuje obsazení

Filmová Barbie doplňuje obsazení

16.04.2022

Christopher Nolan (Tenet, Temný rytíř) a jeho Oppenheimer zřejmě není jediný film, do kterého se v těchto dnech snaží tvůrci obsadit celý Hollywood. Podobně na tom je i chystaný snímek režisérky… (viac)

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

11.12.2021

Dnes byly v rámci svého 34. ročníku uděleny Evropské filmové ceny (EFA). Slavnostní večer se kvůli stále trvající pandemii covidu-19 opět odehrál bez přítomných diváků a celý ceremoniál proběhl v… (viac)

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)