Ragnarök – Konec světa - Série 2

(séria)
Nórsko / Dánsko, 2021, 4 h 57 min (Minutáž: 47–55 min)

Bájný chaos je na spadnutí a Magne hledá spojence k boji proti nepřátelským obrům. Navíc si musí poradit s nezvladatelným bratrem, který má skoro božskou moc. (Netflix)

cerdax2

Prvni pulka druhe sezony me nadchla, rikal jsem si super, to ma grady. Pak prisel Odin a plan na "co nejrychlejsi porizeni Mjolniru" a to trvalo dva tragicky dily, navic Magnemu zhnedly gate a ani po dukladnym vyprani nebyly cisty :P. Zaroven se hlavnimu hrdinovi cast mozku presune do kalhot, coz nic pozitivniho neprinese. Spoiler - kdo byste cekali velkolepe finale a bitvu obri vs bohove, tak mate smolku a budete muset pockat / pretrpet dalsi sezonu nebo pet. 45% za prostredi a vykresleni dalsich stripku severske mytologie. ()

M.i.k.e

druhá řada je o něco lepší než jednička minimálně proto že jí Netflix viditelně víc věřil,což se odrazilo na větším rozpočtu.Dějově je to jinak víceméně to samé,ale jelikož už sem věděl do čeho jdu,sem nakonec spokojen.Trochu víc se to zamotává,přibývají další věci ze severské mytologie (třeba Jormungandr) a dokonce přijde i pár lehce nečekaných zvratů.Sem s třetí řadou...70% ()

viperDavid

Luxusní nápadité pokračování první serie. Norové o severské mytologii ví nejvíce, žádné americké sračky, ale pravý syrový seriál ze srdce jelena :) kdo viděl pochopí. Nejoblíbenější seriál poslední doby a opravdu je z čeho vybírat. Těším se na 3 serii ()

Azurose

Druhá série je již o něco zajímavější, postavy jsou silnější a ve vizuálu se i promítá vyšší rozpočet. Drtivá většina prvků ale opět nedává smysl. Schopnosti se předávají "lusknutím prstu" a konflikty, které se v průběhu příběhu otevřou, se na konci neuzavřou. Celá série působí nedodělaně a zmateně, avšak je o něco lepší než série první. ()

iXtr3m3

UPDATE po druhej sérii: Hodnotenie nedvíham, pretože sa nič extra neudialo, v podstate je to stále len a len a len slabučký pozvoľný rozbeh niečoho, čo by mohlo byť bombou, keby to vsadilo na krv, násilie a akciu. Zatiaľ sa zoznamujeme z veľkej diaľky so severskou mytológiou, ktorá je na jednej strane zaujímavá, preto to sledujem, na druhej strane sa moc tiahne, čo nebude asi problém scenára, ale skôr financii. Chcelo by to poriadnu zlatú injekciu a môžeme tu mať skvelý fantasy drsný pochmúrny trhák. P.S. Tie postavy z domova dôchodcov tam fakt nemuseli dávať. ()

chrispe

Druhá řada má taky spoustu míst, kde máte tendenci zívat, ale přece jen chytla lepší tempo než ta první. Magne mi tu pěkně lezl na nervy, Laurits na ně zase brnkal, protože člověk nikdy moc neví, co mu přelítne přes nos a ke komu se přikloní. Horká hlava Magne získal další čtyři parťáky, ale neváží si jich, neváží. Těším se na třetí řadu. ()

Arkagas1989

Pokud ví někdo nejvíc o severské mytologii, tak si troufám říct, že to jsou Norové. Teto seriál ale rozhodně není pro lidi, kteří o ní nemají tucha, ani pro lidi, kteří nechápou podobenství. Protože v Eddě žije sice Thor, Loki a proti nim jejich nepřátelé obři, ale zatímco Thor s Lokim jsou studenti střední školy, obři alias rodina Jutulů vlastní největší ekonomickou sílu země.  Skvěle je do moderní doby zasazeno zrození Jormungandra - jakože wau, smekám, jak si s tím tvůrci pohráli. A už od začátku se mi líbilo, že aby byl seriál přiblížen i úplným neználkům, nebo jen fanouškům Marvelu, vsadili tvůrci na Lokiho, který je vizážově hodně podobný Tomu Hiddelstonovi. Celé je to svižnější než první řada, má to spoustu hezkých míst a celkově se fakt těším na třetí řadu.  ()

rashaverak

No tak druha sezona je samozrejme vyrazne slabsi, protoze mnoho dobreho z prvni sezony se vytratilo a pribeh je prevazne o odpovedi na otazku ma me rad/nema me rad. A odpoved se meni v kazdem dile. No a samozrejme jako v kazdem hrdinskem blbodile, kdyz se to neschopnym scenaristum hodi postavy zapominaji na sve schopnosti a situaci resi pekne po staru na ferovku i kdyby treba nemeli zadnou sanci. ()

Ja.Malachi

naozaj velmi dobre spracované do modernej doby...a tak ako k stalkerovi - metru  patrí ruština -sem patrí norština - výborná hudba -dokonca aj tolko vo svete omielané homoerektusgendermulti ktoviečo ešte, je tu podané úplne normálnym spôsobom,herci výborný,občas to spomalí a má malé hluchšie miesto..ale v celku sa neviem dočkať pokračovania..a to nemám rád .:)ked musím čakať... ()

DK197

Trochu jsem se bála, že druhá řada po dobrém závěru první série opět dějově zpomalí, ale tvůrci se rozhodli navázat a držet sešlápnutý plyn. Jednoznačně lepší, než první řada. Jednoznačně doporučuji. Zvraty, nové postavy a překvapení do samého konce. Tak šup sem s pokračováním! Dala bych pět hvězd, ale nechávám si prostor, kdyby mě pokračování nadchlo ještě víc. ()

Fearghast

Druhá série norského Twajlajtu, která se za celých svých 6 dílů posune děj o dobrý jeden centimetr od konce první řady. Dobré nápady, ale zředěné více než šťáva z koncentrátu. Hodnocení hodně na pomezí 2 a 3 hvězdiček, ale zakrouhlil jsem tentokrát nahoru. ()