Volá sa John Kruger (Arnold Schwarzenegger) a pôsobí ako špecialista v programe na ochranu svedkov. Pracuje zásadne sám a jeho výsledky sú vždy dokonalé. Svojimi razantnými zásahmi dokáže ohrozeného človeka dokonalo vymazať z povrchu zemského a dať mu šancu na nový život. Teraz pred ním stojí jedna z najťažších úloh. Má ochrániť Lee Cullenovú (Vanessa L. Williamsová), mladú pracovníčku zbrojárskej firmy, ktorá pomohla získať FBI dôkazy o technológii novej zbrane, elektromagnetickej pulznej pušky EM 1, a jej chystanom nelegálnom predaji ruskej mafii. Kruger netuší, že tentokrát bude musieť bojovať proti vlastnému kolegovi a bývalému učiteľovi Deguerinovi- mužovi, ktorý pozná všetky postupy a triky programu na ochranu svedkov. Tomu sa nielen podarí zmocniť svedkyne, ale aj falošne obviniť Krugera zo zrady. Kruger  nie je zvyknutý prehrávať, a tak sa s pomocou jedného z bývalých svedkov rozhodne vyraziť do protiútoku. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Tady odbory nikdo ochcávat nebude." John Kruger je přesně takový, jak mám Arnolda nejraději - nebojácný, neprůstřelný, nehořlavý ani nijak fyzikálně recyklovatelný, což musí opětovně dokázat snad všem padouchům světa. Mě to prostě baví, takže i když bych ohroženou Lee raději zachraňoval sám, tak to nechám na kolegovi. Já totiž neumím skrýt svou dětinskou radost z toho, že jednou za čas vidím, kterak akční drsnost hrdě kráčí s naivní kráskou v náručí a suché hlášky přitom směle vyskakují z míst, do kterých si pan guvernér obvykle zasouvá doutník. ()

CheGuevara

Tak stupidní, ale tak zábavné. Podobným filmům se spíš vyhýbám, neboť pro mě nenabízejí pražádný zážitek, ale když na hlavní roli (s nadhledem napsanou) ukecáte Arnieho, kterému sežeru ledacos a ještě za to poděkuji, nemám s tím sebemenší problém. ()

EdaS

Hodně slušný akčňák, který by akorát mohl mít lepší triky. Několikrát řvoucí blue-screen (podobně třeba ve Specialistovi)není to pravé ořechové. Jinak bych dal s klidným svědomím "čtyřku". ()

igi B.

Prostoduchý akčňák, vskutku hoden >mistra< A.S. S vypnutým mozkem snad i chvílemi zábavné, místy však naopak naprosto nesmyslná slátanina... Vhodné pro >privátní< televize a půjčovny béčkových videí. Ideí prosto. Ideální pro primitivnější jedince teenagerského věku. Škoda více slov... ()

Shit

Žádná bomba to neni, ale dá se u toho slušně pobavit. Arnold se tady tentokrát moc nepředved a je docela topornej, ale občas nějakou tu hlášku utrousí a jsou tam dobrý akce, hlavně na konci, když si tam Arnie vezme dualy EM pušek a začne tam všechny kosit, ale jinak je to spíš nuda, když tam neni akce a musí si vystačit s blbejma dialogama a s otřepanou zápletkou, ale koukat se na to ještě dá, hlavně když tam je Arnie ()

choze

"Kdo je to? Vypadá drsně..." Arnold takový, jakého ho máme rádi. Z padáku sestřelující letadla, střílející poslední zbylou kulkou (velmi digitální) krokodýly do tlamy, pálící obouruč z laserových kanónů a trousící přitom jednu hlášku za druhou... Přepálená a natuplá akční zábava s velmi toporným herectvím všech zúčastněných a přiblblými hláškami, u níž je zřetelně cítit chybějící režisérská osobnost za kamerou, a Arnieho ústup od pecek první poloviny devadesátek (T2, Pravdivé lži) ke kinobéčkům jako Konec světa, 6. den atd. ()

Dudek

Likvidátor je prostě klasicka půlky devadesátých let. Atmosféricky ještě stále má drajv předchozího desetiletí, ale zároveň si bere to nejlepší z devadesátek. Příběh je velmi jednoduchý a snad každému musí být jasné, že slouží jen jako matná kulisa ke kulervoucí akci. Chytré zápletky ala True lies se tedy nedočkáme a ani akční scény nejsou tak rafinované a cool, ale protože se tu nikdo s ničím nesere je rozhodně na co se dívat. Dějová linie nenudí a i tvůrci mají pár es v rukávu. Herci jsou povětšinou sympatiční a rozhodně není žádná ostuda, že jim budete držet palce. Arnie si zase povraždí pár gangsterů, procedí pár hlášek a dívák se pobaví. Co víc bychom vlastně chtěli? ()

Gilmour93

Když Arnie v rámci federálního programu ochraňuje svědky, kdo pak ochrání grázly, co jim jde po krku..? Není to na udělení doktorátu od Univerzity akčního filmu, ale když po legrační padákové scéně pochopíte, že jsou to jen další Rakušanovy pravdivé lži, dojdete ke smíření. Navíc je tu James Caan, který si roli bezcharakterního prevíta patřičně užívá (dokud nepřehlédne výstražné znamení na železničním přejezdu).. ()

Hal_Moore

No já se bavil. Mně se to líbilo. Likvidátor má vynikající zvuk, což asi poznáte jen na domácím kině (televizní reprízy nepočítám), je to trošku jiné než Terminátor, Predátor či Pravdivé lži, ale stále dobré. ()

genetique

Totálne akčné béčko, ktoré stavilo na slušný rozpočet. Škoda, že scenáristovi sa z neho asi veľmi veľa neušlo a bolo to cítiť. Hi-tech hračičky však pre chlapské poblikum zabrali, akcia slušná a hlavne som sa nenudil. 70%. ()

sniper18

V druhej polovici deväťdesiatych rokov už pre klasických akčných hrdinov prestávalo byť miesto a tak aj Arnold Schwarzenegger si natočil ešte svoj posledný skutočný veľký akčný film, ktorým je Likvidátor. Spočiatku sa to možno tvári trochu serióznejšie, než je u neho zvykom, ochrana svedkyne pred vplyvnou zbrojárskou organizáciou znie trochu ambicióznejšie, ale aj tak je to stále ten pravý Arnold, ktorý ponúkne všetko, čo od neho môžme chcieť. Dejovo je to po celý čas úplne ideálne, žiadne hluché miesta, film si drží skvelé tempo po celý čas a pôsobí to nadmieru pestro, neustále sa menia atraktívne lokácie a nechýba plno nápaditých sekvencií. Síce som mal nejaký čas aj celkom obavy, aby film neprešiel viac do sci-fi žánru, ale to sa našťastie nestane, puška budúcnosti tu nemá zase až taký veľký priestor a tak je to stále plnohodnotný akčný film v klasickom štýle. Veľkým plusom je aj obsadenie, Arnold Schwarzenegger je tu stále mimoriadny sympaťák s ohromnou charizmou, ktorý baví v akcii, ale aj pri hláškovaní, chráni sympatickú Vanessu L. Williams, ktorá ma zo všetkých jeho filmových partneriek baví najviac, sadli mi aj zvyšné vedľajšie postavy, k tomu výborní záporáci, či už James Caan, ale aj jeho pomocníci. Určite spokojný som aj po akčnej stránke, akčných scén je tu dosť, prichádzajú v pravidelných intervaloch, sú ideálne natočené, odohrávajú sa v atraktívnom prostredí a sú aj nadmieru rozmanité. Samozrejme nechýbajú súboje, ktoré sú tentoraz trochu prepracovanejšie, než je u neho zvykom, dostatok výborných prestreliek, nejaké tie efektné likvidácie a explózie, ale aj pár originálnych scén, ako akcia s aligátormi alebo útok lietadlom na parašutistu. Tu ani neviem vybrať to najlepšie, všetka akcia ma baví približne rovnako. Režijne tomu tiež nemám väčších výhrad, síce pár efektov už trochu zaostáva, ale inak je to stále ten kvalitný akčný film deväťdesiatych rokov, aké sa už netočia. A ani hudba nie je zlá. Takže aj Likvidátor je jeden z tých schwarzeneggrových akčných filmov, aké môžem pozerať stále, žánrová klasika. 79% ()

3DD!3

Ničící Arnold, který střílí po letadle a dokáže si podat i krokodýla jsou nezapomenutelné zážitky, jež se mi už dávno vryli do paměti. Navíc je tady i nehorázně hláškující James Caan, který si svou postavu neuvěřitelně vychutnává. ()

Kaka

S odstupem času už pouze a jen čistokrevná rutinní "made in Hollywood" záležitost. Zbraně jsou neskutečně cool a akční scény jsou špička (taky za ty peníze), avšak dějově je to opět špatné. Tímto akčňákem se měl Arnie dostat opět na akční vrchol. Zda se mu to povedlo je věc relativně diskutabilní. V porovnání s jeho pozdějšími snímky jde však pořád ještě o nadprůměr. James Caan si zápornou roli užívá měrou vrchovatou a i Vanessa Williams je celkem sympatická. Těžko říct, na kolik se dá Likvidátor nazvat pořádným akčním filmem. Akce je tu skutečně dost, avšak samotná na dobrý film nestačí. To je bohužel ten největší problém celého konceptu. Nic jiného tu prakticky není. Nuda... ()

Spiker01

Úplně klasický film starého dobrého Arnieho. Bohužel jeden ze slabších, je tam moc kecání na úkor akce. Už jsem viděl nabušenější filmy. Druhá půlka to ale zachraňuje a uvrtá vás zpět do devadesátých let...65% ()

Falko

70%. Nadalej sa drzim stvrtej hviezdicky, pretoze ak by som znizil na 3*, musel by som najst dalsie desiatky filmov, kde by som musel znizit hodnotenie o 1* kvoli prehnanym alebo nerealnym zaberom. Odpustam Chuckovi Russellovi tu scenu s lietadlom, z ktoreho Arnold vypadne a to nechcem opisovat, co vsetko sa tam stane, ale zaujimalo by ma, ako sa podarilo pristat Jamesovi Caanovi, pretoze to mohol byt krasny akcny zazitok, asi tak ako vo filme BOEING 747 V OHROZENI (1996) a Kurtom Russelom, ale to uz odbacam od filmu. V podstate po par komediach som mal tuzbu vidiet Arnolda v nejakom drsnom akcnom filme. Sice tento film sa moze hanbit v porovnani s jeho filmami z 80-tych rokov, ale stale je to celkom slusna zabava, kde sa nesmie premyslat o zemskej gravitacii, ale jednoducho sa treba iba zabavat. Reziser Chuck Russell zacinal horormi a to celkom slusnou tretou castou NOCNEJ MORY Z ELM STREET: BOJOVNICI ZO SNA (1987), o rok neskor SLIZ (1988), po pauze sa pustil do fantasy komedii MASKA (1994) s Jimom Carreyom a s Cameron Diaz. S filmom DOTEK ZLA (2000) s Kim Basinger uz u divakov nemal take stastie a vlazne dopadol aj jeho akcny dobrodruzny fantasy snimok KRAL SKORPION (2002) s Dwayneom Johnsonom... 14.10.2010 _______ Arnold Schwarzenegger - (John Kruger) +++ James Caan - (Robert Deguerin) +++ Vanessa Williams - (Lee Cullen) +++ James Coburn - (Séf ochranky svedkov Beller) +++ Robert Pastorelli - (Johnny Casteleone) +++ James Cromwell - (William Donohue) +++ Joe Viterelli - (Tony) +++ Produkcia: Arnold Kopelson, Chuck Russell +++ Hudba: Alan Silvestri +++ Nemecka Cinema - 75% ()

castor

Když jako holčička měla zlé sny o dracích, chránil ji náhrdelník. Teď má Arnolda v nejtvrdší podobě. A ani aligátoři si už na pracovnici firmy vyvíjející supermoderní zbrojní systémy netroufnou. Jen pár prachatých kravaťáků touží po ještě větší moci. Svalnatý obr, který legračně skáče padákem, ji nakonec musí uvést do programu na ochranu svědků. Jenže protivníci mají supermoderní elektromagnetické střely, které se proderou i metrovou betonovou zdí (tady bych akci radši pěkně postaru) a chapadla sahají do vysokých politických kruhů. Tyhle scény jsou sice natočené velmi solidně, ale není nad tvrdé rány pěstí nebo třeba rozbité akvárium s aligátory. Rozpočet byl sice velmi štědrý, některé pasáže ale tým kolem Chucka Russella po trikové stránce nezvládl tolik, aby se u nich divák hořce neušklíbl. Tak či onak před sebou máme hned několik slušivých (a na daný žánr) vcelku originálních nápadů a Arnolda, který se tehdy velmi důstojně vracel ke svému oblíbenému žánru. ()

ClintEastwood

Jeden z těch Arnieho filmů, kterému čas rozhodně neuškodil a který nám hezky dozrál (až na několik triků). Mr. Olympia je tady ještě ve skvělé formě a James Caan, v záporné roli, se prostě neokouká. Slušný akční film. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (viac)