Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

Trustme

A zase ten NETFLIX. Jestli pojede takhle dál můžou fanoušci chlapácké akce přestat brát sedativa, která berou od doby, co žánr akce zachvátil komiksový mor a nepostradatelní hrdinové odešli na instagram. Extraction je radostným holdem dokonalé akce a vítězem v mistrovství ukojit diváka lačného po adrenalinu z naturálního pojetí hřejivé brutality za stálého šimrání dutiny pánevní. Zásadní je, kdo je produkcí vybrán do role hrdiny a zde si prostě obsadil producent Chris Hemsworth herce Chrise Hemswortha a dobře udělal! Ten nejen, že vypadá na to, aby zlámal krky, ruky bangladéšské domobraně, ale i vystřílel, přejel, podřezal, vyhodil do povětří veškeré místní armádní a policejní složky. A já si umím představit, že by takové role panu Hemsworthovi mohly už zůstat a toho Thora by měl jen jako cameo. Chválím i prostředí děje, kde to umocňuje nevyzpytatelná nelidskost a fanatičnost nepřátel. Osobně přihazuji body i za týmovou sekci, která se snaží jistit Tylera (sniper, žoldačka) a finální bitvu přes řeku Kwai. Božská kamera zkušeného Newtona Thomase Sigela (honička v autech z pohledu zadních sedadel, ruční kamery jako by poletovaly s trasou úderů, pohybu a akce na jeden raid). Film pro fanoušky dokonalé akce, soubojů na krev a návrat do časů, kdy akční hrdinové šli nekompromisně někoho vyzvednout ze zajetí. ()

VanTom

Jednoduchý scénář si nekladl jiný cíl, než rozumně přímočaře pospojovat akční scény v exotickém městském prostředí (za mě se mu podařilo nenudit ani při osekaném vysvětlení zápletky, krátkých oddeších či minimalistické "tvorbě" charakterů). Zjevně mu však šlo primárně o dynamické, fyzické, kaskadérsky i trikařsky výborně zvládnuté honičky, bitky, přestřelky, které se směle zařadí k vrcholům žánru. Adekvátního Chrise zastínil snad ještě zdatnější indický profík Randeep Hooda. ()

Sany33

Budem najmä chváliť. Extraction má nabrúsenú akciu, ktorú môže kadejaký film závidieť. Narozdiel od iných snímok, ktoré majú v kolónke žánru napísané „akčné“, tu je akcie naozaj požehnane. Divákom nebude chýbať adrenalín a ak máte akcie nedostatok, týmto filmom si ju doplníte. Nejde len o jej kadenciu a množstvo, ale aj o kvalitu. Niekedy síce ide o scény drsnejšie, myslím si však, že tu sa hodia. Novinka od Neflixu ukazuje, že streamovací gigant sa už „naučil“ robiť kvalitné filmy. Avšak, aj preto v záverečnom hodnotení už neprižmúrim oko. Priestoru na zlepšenie je ešte dosť, nadpriemerný kúsok však, podľa môjho názoru vyšiel. 81% ()

VasaX

Dvě hodiny akční one-man-army koláž ze všeho možného co tu už bylo, snad jen prostředí indické/bangladéšské mafie je trochu novinka (ale v principu je to generický jihoamerický kartel co ho hrají Indové). Hemsworth by nemusel být tak emo, to že je to "man with deathwish" bylo jasné už od prvního záběru ale přesto nevynechal chvilku, aby nám to znovu nepřipomněl. Takže si to shrňme - tuctový příběh v tuctových kulisách a tuctovými ropami co je o pobíhajícím klukovi a emaři s puškou/pistolí/nožem. Tohel všechno je poměrně... tuctové a ve své kombinaci i hrozné. jediný zázrak na celém tom filmu je ta akce. Ta je vážně parádní. Většina věcí funguje jak má a kromě Indů se stormtrooper syndromem a hlavního hrdiny co je nejen velmi šikovný, ale má i šestý smysl a sakra štěstí a tak se dá akcí nechat unášet až skoro ke konci. Ten je sice uspokojivý, ale dle očekávání patos a připomene vám všechny ty unylé momenty, kdy se na plátně zrovna nestřílelo. Ano, místem to má kvality akce Johna Wicka nebo Raidu, plus seřezání gangsta parchantů je krásná třešnička, ale ta vata mezi akcí... ta není cukrová, ale bavlněná a napuštěná petrolejem. Žádná pochoutka... PS: Už dlouho jsem neviděl tolik dějově zbytečných postav v jednom filmu, to je taky úspěch. ()

fabecc1222

Klasický moderní akčňák, který nenechává diváka ani na minutu odpočinout, a servíruje jednotnou akci od začátku až do konce. Za mě by neškodilo o něco ubrat na délce, protože kdy už v rámci dvou hodin vidíte třetí, čtvrtou... variaci na automobilovou honičku kombinovanou s šílenou přestřelkou, tak se přistihnete, že přestáváte sledovat na 100%. Charaktery jsou kompletně ploché, a splňují všechna klišé akčních filmů, což vzhledem k žánru a pojetí ani tak nevadí, ale kdo očekáváte velké emoce a příběh, tak to tu nehledejte. Ba ne, John Wick a pomsta za smrt psa, to je lepší pojetí. ()

dragon94

No zaplať pán bůh za Netflix, když už jsou kina zavřená. Po akční stránce byl snímek hodně dobrý, ať už co se týče soubojů, přestřelek nebo honiček v autě. Největší pochvalu si pak zaslouží kamera, která je naprosto vynikající a filmu přidává strašně hodně. Obzvláště akční pasáže se podařilo zobrazit, tak aby to vypadalo skvěle, pohyblivě a zároveň přehledně. Tvůrci se také snažili, aby dost scén vypadalo jakoby byli točeny na jeden záběr. Jde vidět, že film neodflákli a dali si na něm skutečně záležet. I když jim jejich snahu sem tam pokazí horší CGI, naštěstí ho tam není tolik. Jedinou potíž kterou akce má, i přesto že je výborně natočená, je že je po celou stopáž filmu na jedno brdo. Tedy baví Vás první dvě tři akční pasáže, ale pak už tak nějak koukáte na více toho samého a vlastně vás to ani tolik nebaví. Co se příběhu týče, tak už je to horší. Chápu, že je to akční film a na akčňák to v podstatě stačí, ale přecejen si říkám, že se na tom mohlo zapracovat trošičku víc. Objevují se zde klasické klišé akční zápletky, spousta scén dopadně přesně tak jak předpokládáte, sem tam něco nedává smysl a celkově ten příběh je vlastně jen o tom jak se musí dostat z bodu A do bodu B. Škoda, že tvůrci do filmu nezapracovali alespoň nějaký pěkný zvrat nebo něco cool co by ten film trošku oživilo. Takhle je to vlastně od začátku do konce pořád to samé. Vrcholem blbosti mi pak přišel rozhovor v půlce filmu, kdy film klasicky zastavil, aby si mohli postavy popovídat a kluk se ptá Tylera na jeho minulost takovým způsobem, že jsem měl pocit, že už ten jeho příběh jednou slyšel, protože mu těmi jeho otázkami s neuvěřitelnou přesností nadbíhal. Vyproštění je docela slušný akční film s parádními akčními scénami a fantastickou kamerou, kterému sráží hodnocení jednoduchý děj, který je i na akční film pouze dostačující. 3* 55% ()

WincKruspe

Polovina filmu je naprosto skvělá akce, výborná kamera. Bohužel druhá polovina filmu je naprosto předvídatelné klišé. Proč se u podobných filmů snaží dávat postavám větší hloubku? Je to přesně jako Bayovina 13 hodin, jen bez americký vlajky. ()

Jaro.Krafcik

Treba pochváliť netflix, treba, ale len čiastočne, konečne dobrý film z ich produkcie a konečne s dabingom, tu je ten dôvod čiastočne, lebo tam bolo aj dosť častí s titulkami. A to človek pri dabingu nečaká. Chris Hemsworth ale dobre zahral. Fajn akčný film. Keď sú kiná zavreté, aspoň takéto nové filmy, občas fakt potešia človeka 4* ()

mkubalikova

Špičková akce, špičkové řemeslo, Hemsworth si to dává na pána. Víc toho tam není, takže není potřeba se nad tím rozčilovat. Já poslední dobou s vypnutým mozkem nemám problém, hlavně když se na to pěkně kouká. 70% ()

m.a.t.o.

„Neutopíš sa preto, že spadneš do rieky. Utopíš sa preto, že zostaneš pod hladinou.“ Slušný akčný výplach, kde sa stále niečo deje. Hemsworth je v úlohe „mladého Ramba" prekvapivo uveriteľný a akčné scény sú super. Úplne najlepšia je tá 11-minútová natočená na jeden (!!!) záber. Mimo akcie je to však iba veľmi tupý film, ktorý sa prekvapivo tvári až príliš „áčkovo". Dialógy sú hlúpe (a to som ešte ani nemal titulky k indicko-bengálskym scénam, ale tipujem, že som o veľa neprišiel), hlášky žiadne. Ale ak sa naozaj chystá dvojka, rád si ju pozriem. 70 % ()

ganz

Přijde mi, že ve filmu bylo tak o 20 minut navíc a dost to pokazilo jeho docela dobré tempo. Jinak ale koukatelná akce, která neurazí, ale taky nijak nenadchne. ()

drackula

Aj keď logika občas kríva, myslím si, že po technickej stránke ide o skvelý akčný film Hemsworth je ako "vychovávač" detí v bangladéši vcelku cool. Príjemné prekvapenie. 70% ()

LizianShaw

Tohle je důkaz, že Hemsworth umí hrát a to ne hloupé namachrované bohy (Thor, Dark World, výjmka Ragnarok, kde byl super), ale akční poněkud serióznější postavy,místy je tu z něj takový nový Bourne. Rozhodně mu zde fandím víc než ve fiasku jménem Men in Black. Zprvu jsem si myslel, že vztah mezi žoldákem a dítětem bude odměřený, což by přidalo na reálnosti. Jenže v polovině filmu se tito dva začnou seznamovat a už je tam násilné hraní na city, a kvůli tomu pátou hvězdu nedám. Aby se žoldák-profesionál svěřoval nějakému malému kidovi o jeho dětech, to je prostě blbost a smutná hudba tomu také nepomůže. Ten násilně dojemný konec byl tak přitažený za vlasy, že bych i hvězdu ubral ale když se podívám na film celkově, tak účel splnil a díky Hemsworthovi mě to bavilo. Kameramana musím také pochválit, sice se při akčních scénách třepala, ale možná to byl účel, protože to celkem navodilo uspěchanou atmosféru při útěku. V celku se film i přes své chyby povedl, je to (někdy brutální) akční jízda a jestli bude Netflix sypat all-star filmy jako Irishman a Extraction, tak budu nadále rád jejich divákem. ()

ondraondra

Není to moc originální, ale zato akce je skvělá. Není tak vymazlená jako třeba u Johna Wicka, ale je skvělá. No a scény natočené na jeden záběr jsou fenomenální (třeba v tom autě). Bohužel, I když film není zas tak dlouhý, tak jsem ke konci občas ztrácel pozornost. Každopádně Hemsworth je boží a film určitě splnil účel akčního bijáku. 6/10. ()

vyfuk

Slušný vyprošťovák. Ale jak v čem. Film nabídne v celku zajímavé akční scény, které jsou sice jistým stylem dobré, ale obecně se snaží jenom ukázat nějaké přednosti tohoto filmu, který je vlastně něco jako Taken, Leon a mnoho dalších filmů, které jsou vlastně na jedno brdo. Spíše je toto kombinace několika klasik, které zde jsou mnoho let a lze z nich čerpat. Tady se ukazuje, že tvůrci si chtěli zrealizovat vysnění projekt, což je hezké, ale na prdel si z toho nesedne asi nikdo, kdo někdy viděl alespoň základní klenoty filmografie. ()

Wbcko

Kombinace Johna Wicka a Terminatora 2 v kulisách Bangladéšských slumů funguje překvapivě dost dobře. Film se nejspíše zlatým písmem do historie kinematografie za námět a scénář,nezapíše, jako jednoúčelová střílečka, patří ale k tomu lepšímu. Chris je super, akční scény a kamera při nich taky. Bez pokusů o nějakou větší emocionální hloubku bych se sice obešel, ale to se nedá nic dělat. 80% ()

Daddko odpad!

Tak toto je zlá správa pre Bangladéš. Už nielen záplavy a tajfúny ale aj 3 ks žoldák/fakír/modelka ich dokážu položiť. Očakávam demarš Bangladéšskej vlády Bielemu domu. Ešte že máme kpt. Danka a SR 3 ks neporazia. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno