Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Luciee113

Největší překvapení, nejlepší zážitek. Tři Spajdíci - co víc si může člověk přát ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ()

liquuid

Neuveritelna nostalgie. Je uzasne, ze je dali vsechny dohromady. Bohuzel pro me tam neni zadny wow efekt, zadna pridana hodnota. Kdyz uz bych dostal pod ruku tyto herce, budget a vse okolo, tak z toho zakonite musim vytriskat co nejvic - rozhodne vic, nez bylo tady. Byla to solidni jizda, ale mela byt lepsi, mela byt nejlepsi. Vzdy me zamrzi nevyuzity potencial. ()

Fungore

POZOR! MOŽNÉ SPOILERY. Nejsem milovníkem ani zastáncem nejnovější tváře Spider-Mana. Tom Holland mi do role prostě neseděl..chybělo mi tam v podstatě vše, co měly filmy Tobeyho a dokonce i Garfielda a celé se to neslo v duchu teen komedie. Tady se ale zásadně mění pravidla hry a tento film je obrovský gamechanger a myslím si, že to asi každé studio bude chtít napodobit stejně jako dřív chtěl každý napodobit Spideyho od Raimiho. Nejnovější Spider-Man je totiž splněným snem snad každého fanouška pavoučího muže. Vrací se staří známí, někteří dokonce dostávají druhou šanci a funguje to perfektně. Herci opět dokazují, proč byli ve své době TOP. Takže máme tu obrovský fanouškovský servis, Spidey konečně dělá pavoučí věci a více se podobá Peteru Parkerovi a je celkově méně otravný než v předchozích dílech, právě díky tomu, že konečně dospívá v muže a musí činit zásadní rozhodnutí. Humor ve filmu také většinou funguje a notná dávka na nostalgii pracuje výborně.  Hudba a režie z Raimiho trilogie tu sice není, ale řekl bych, že v lepší výsledek snad nikdo doufat nemohl.  Tobey ani Andrew neměli konec, jaký si zasloužili. Tohle jsem jim ale moc přál a jsem šťastný za ně.  Jon Watts to dokázal a udělal něco, co si jiní možná jen představovali jako nereálnou fantazii. Muselo být opravu velmi složité uskutečnit tuto myšlenku.. a protože vím, že se jedná o Marvel a přistoupím na to, jak jsou filmy od Marvelu stavěné, tak dokážu odpustit pár chyb a dát plný počet, protože veškerá námaha všech zúčastněných na tomto filmu si to plně zaslouží. A Willem Dafoe je pořád jeden z nejlepších a pro mě osobně i nejlepší záporák vůbec. ()

instageek_cz

Spider-Man bez domova a recenze bez spoilerů!:)) Co vlastně napsat o filmu, o kterém se nesmí prozradit skoro nic? Snad jen řeknu, že toho komiksovým geekům z celého světa doručí ještě mnohem víc, než slibovaly trailery. Už samotný koncept multiversa je něčím, o čem se filmovým fanouškům pár let nazpátek ani nesnilo. A já tleskám tomu, že když se do toho Marvel a Sony pustili, nedrželi se při zdi. Budu se zaklínat trailery, protože ty viděl každý a o tom, co bylo v nich, se mluvit může. Věřte, že v nich ukázané a naznačené postavy se vrací v plné parádě, a i jejich herečtí představitelé zde mají nikoliv pár vteřinová camea, ale plnohodnotné velké role. Zásadním způsobem ovlivňují celý děj. A jelikož jde o samé herecké velikány, užijete si je na maximum. Skutečně jsou zpět ve špičkové formě, i když už jde v některých případech o starší pány, kteří Spider-manovi zatápěli naposledy před 20 lety. Z traileru dále víte, že multiversum spíská krom Spideyho ještě Doctor Strange. Také jejich bitka je super, žádná odfláknutá povinná „strkanice“, jak to mezi sebou někdy filmoví superhrdinové mívají. Třetí Spider-Man je obrovskou hereckou výzvou pro Toma Hollanda. Tolik emocí ještě nezažil a takhle zabrat ještě nedostal. Klobouk dolů před ním i před režisérem Jonem Wattsem, který tohle divadlo splněných geekovských snů zvládl ukočírovat. Chválu zaslouží rovněž scenáristické duo Mckenna & Sommers - přichystali pro už tak ikonické postavy z minulosti další nezapomenutelné momenty, které si s nimi budeme rádi dál spojovat. Celkově je třetí Spidey možná až překvapivě temný. Pro Petera Parkera je to definitivní zkouška z dospělosti, konec středoškolské bezstarostnosti. Nic už pro něj nikdy nebude stejné. Proto budete z kina odcházet spíše zamyšlení než nadšení. Což ale vůbec nevadí. I tak vás bude hřát pocit, že jste byli u přelomové události, která se navždy zařadí k nejlepším superhrdinským filmům všech dob. Hodnocení: 9/10. //// PS: Mé další recenze nejen na filmy najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

boltCZ

No Way Home dokázal z předchozích počinů Marvelu těžit maximálně. Z hlavních postav čiší teenagerství, ale jejich vtipy pobaví, dialogy jsou smysluplné a děj neztrácí na tempu. O emoce tu není nouze, celkově je film velmi lidský. Škoda toho mála nesrovnalostí, hlavně v efektech, akci a příběhu. Jinak skvělé. 90% ()

PlysovyMacko

Myslela som, že to kúzlo ma fungovať akože ludia zabudnu, že on je spiderman, nie ze zabudnú že existuje. Keď film privedie späť starých zloduchov hovorila som si, že trocha nostalgie nikomu neublíži. Keď sa objavili starí spidermanovia, vznikol s deju úplný guláš. Peter sa chova nelogicky. Páčili sa mi scény s doktorom Strangeom a začiatok. To nevedia scenáristi vymyslieť niečo nové, musia dojit staré filmy? ()

george82

Měl jsem velká očekávání, která zůstala nenaplněna. Až na pár momentů, které byly fajn a na sraz všech postav minulých filmů…šlo o ufňukanou zpověď trapáků s patentem na špatná rozhodnutí. ()

jprmusic

Jen u pár filmû se mi stalo, že jsem měl po hodině zoufalou potřebu okamžitě odejít z kina. Tahle přeslazená pohádka pro puberťáky je sice dobře natočená, ale vidět všechný ty superpadouchy, jak se měněj na správňáky; je - obzvlášť u Alfreda Moliny - opravdu velmi bolestivé. Padouch má skončit jako padouch. Jedna hvězda za Cumberbatche a druhá za Dafoa - ten konec mu odpouštím. ()

inmax

Jako jo, víc jak půlka zážitku z filmu je fan servis. Jinak prostě klasická marvelovka s jedním nelogickým rozhodnutím v 1/3 filmu (že je napraví). Ale bylo to vtipny, napínavy a já žasnu, jak to má Marvel pořád spolu se seriály perfektně nalajnovany. ()

Cermicek

Tak jako jo, uznávám, že nápad s multiversem a přitáhnutí postav z předchozích sérií má něco do sebe a určitě toto dílko posouvá do komiksáckýho nadprůměru. Na druhou stranu...pokud si tenhle aspekt odmyslim, zůstane mi nudné dílko s hluchým a místy dost hloupým scénářem a nezáživnou akcí. Souboje celkem o ničem. Sice pár povedenýcn hlášek. Ale jinak nic, co by vás donutilo říct "tahle Marvelovka se fakt povedla..". A fakt, že nejcharismatičtějšími postavami jsou Tobey, Andrew a parádní Willem Dafoe taky mluví o všem..🤷‍♂️. Na Dr.Strange se ale těšim dost!💪 ()

murkl

Film je vlastně jenom hraná verze Spider-Man: Into the Spider-Verse. Dobrý výkon pavoučího muže i Dr. Strange, který vylepšuje každou scénu ve které se objeví. Největším překvapením pro mě nebyli 3 Spidermani, protože toho byl plný internet, ale jak si ďábelský Willem Dafoe urval celý film pro sebe. Mínusem je jednoznačně cheatování v podobě mašin, které za sebou nechal Iron Man. Stroje co umí vyřešit každý problém. Dalším mínusem je druhá polovina filmu. Vypadá to jako kdyby utratili 2/3 rozpočtu za první třetinu filmu a proto se musí celá druhá půle a závěr odehrávat ve tmě aby ušetřili a ulevili animátorům. Jsem toho názoru, že stejně jako Batman je ve svém živlu, když je ve tmě, Spiderman vypadá nejlíp, když je na sluníčku během dne. ()

Grondal

Ako sa Marvel vrátil, tam kde ho všetci chceme vidieť. Prvotné hodnotenia a extatické výkriky nasvedčovali, že tentokrát nás čaká niečo viac než klasický Marvel, avšak tieto zrejme súviseli s dlhými filmovými suchotami viac ako s kvalitami samotného filmu. Ako som naznačil na začiatok, Marvel sa po Black Widow a Shang-Chi vrátil späť do prvej popcornovej ligy, čo je super, ale na bezbrehé nadšenie ani toto žiaľ nestačí. Film som si užil, dokázal naozaj fascinujúcim spôsobom prepojiť staré, spola zabudnuté pavúčie univerzá s tým súčasným bez toho aby sa samotný Holland strácal, alebo aby staršie inkarnácie boli iba ploché figúrky degradované na úroveň cameí, za toto treba vskutku vzdať hold. Rovnako chémia medzi hlavnými postavami fungovala na jednotku (napriek tomu, že budovanie vzťahu PP a MJ išiel do úzadia) a teda aj cena, ktorú musel na konci Spiderman zaplatiť mala svoju emočnú hĺbku, tj. opäť super. Jediný bod s ktorým mám problém je scenáristicky nezvládnutá prvá cca. tretina filmu, ktorá sa strašne skratkovito snaží nejako zaobaliť prepojenie toto kúsku s predchádzajúcim. Pôsobilo to na mňa, akoby na konci predchádzajúceho dielu (Spider-Man: Far from Home) mali scenáristi s týmto filmom úplne iné plány, ale potom prišiel niekto s nápadom na toto „multiverzium“ a aby to mohli zrealizovať, museli najprv rýchlo pozväzovať zanechané voľné konce. Bojovali so cťou, ale tento boj sa asi nedal úplne vyhrať, takže pocit uponáhľanosti a nejaké vyšumené zápletky predsalen zostali. V každom prípade, pre toho, kto má rád Marvel univerzum, alebo proste len poctivý filmový popcorn je toto povinnosťou, ktorá nemôže sklamať. ()

Blenny odpad!

Pokud jsem dal jedničce dvě, dvojce jednu, tak tomuto epickému vyvrcholení celé série musím lípnout pěkný odpad. Ve chvíli kdy se tam objevil Tobey Maguire a Andrew Garfield mě přestalo bavit se v tom ději orientovat a vysvětlovat šestiletýmu klukovi kdo je kdo a proč tam je. To to nedokážou natočit nějak normálně a musejí u diváka vyžadovat znalost ne předchozího filmu, ale předchozích séríí? Viděl jsem obě předchozí, takže v obraze jsem, ale už v jedničce mi vadilo, že se ve filmu o Spidermanovi motá Tony Stark, tak tady se to už drobet přehnalo. ()

vvaalleerr

Výnimočný komiksový film. Fanúšikovia si to extrémne užijú. Postavy a interakcie medzi nimi sú skvelé. Sú tu dosť silné momenty. Ťažko sa mi verí, že tento film ma dokázal rozplakať. 10/10. ()

kirmakX6on

tam, kde by stačilo si promluvit s vedením školy a za pomoci hypnózy či nějaké podobně jednoduché magie či triku jej přimět k spolupráci, rozhodnou se Spiderman s jindy rozumným Doctorem Strangem vymazat paměť nejen celému světu, ale rovnou celému vesmíru...a toto kouzlo způsobí.... teleportaci?? Nepovedené vymazání paměti má vést k teleportaci?!?! Co je to za blbost? A to vlastně jen proto, že Strange začal čarovat tak rychle a zběsile, že si ani nestihli promluvit, co má vyčarovat?! Podobných nelogičností a komunikačních zádrhelů je v snímku natolik, že jsou rušivé a znemožňují se do děje pořádně ponořit. Zendaya a spol. jsou zde jen zaclánějící křoví a když k tomu připočtu, že zhruba půl hodinu spiderman jen fňuká a zbylí spidermani se ho snaží rozveselit... dalších patnáct minut jsou záběry na v celách postávající a nepříliš zábavně tlachající pochytané záporáky... nezbývá moc stopáže, v které by film mohl vynahradit všechna tato zmíněná hluchá místa. Závěrečný boj třech Spidermanů byl ok, ale dle jedné akční scény nehodlám hodnotit celý film. Od Spidermana jsem čekal o něco vtipnější a svižnější akční podívanou... podle mě tento díl byl podprůměrný nejen ve srovnání se Spidermany, ale i ve srovnání s ostatními Avengers. ()

Arkagas1989

Nejsem team Marvel a přiznám se, že se Spidermanama jsem skončila myslím u 2.filmu. Po zkouknutí Strange v mnohovesmíru šílenství jsem ale byla odkázána na to, ať se podívám na tohodle a že se mi to bude líbit. Upřímně jsem vůbec nevěděla, co mám čekat a jako naprosto nezaujatému divákovi a neznalci spider universa se mi to fakt líbilo víc, než novej Strange. Po dokoukání jsem pátrala a spoustu věcí mi zapadlo, když jsem zjistila, že se tenhle Spiderman a novej Strange natáčeli zároveň a že uvedení filmů mělo být vlastně opačně. Takže kdo viděl Strange a hlodaly v něm nějaké otázky, tak si pusťte tohodle Spidermana a myslím, že na dost otázek dostanete odpověď. Film je to sice delší, ale rozhodně člověka nenudí. Dějová linka multivesmíru je tady možná o něco líp zpracovaná, než v novém Strangovi. Bavilo, nemám co vytknout. Je to taková nostalgie, která zahřeje u srdce a u které zavzpomíná naše generace na dětství. ()

riza-do

Díky bohu, že má Marvel ve svém až zbytečně obdivovaném multiversu i Spiderman sérii a že je natolik rozličná (až na Iron Mana) od všech jeho jinak scenáristických slátanin bez konzistence postav i chybějící kvalitě vedlejšího příběhu. Tady zvládá vše výborně, scénář je dotažený a neuspěchaný.. a možná právě ta vedlejší dějová linie, osobní život a humor je to, co Spidermana a IronMana dělá jedinečnými z celého portfolia. Nová série Spidermana pokračuje v nastolené kvalitě precizní práce, pokračuje v příběhu, přičemž propojení starých filmových sérií s novou, díky kterým člověk zase jednou vidí staré známé tváře, staré známé scény, slyší ty skoro už zapomenuté hlášky, dává smysl celému portfoliu Spiderman světa. Užil jsem si to. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)