Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Vykuk

Tak tohle se opět povedlo, něco takového vymyslet, aby tam všechno fungovalo, klobouk dolů. Příběh, charaktery, dialogy, akce, hlášky, odkazy.. nenudil jsem se ani chvíli, Peter byl správně naivní a trubkoidní, jak má mladý Spider-man středoškolák být.. ne opravdu to není umírněný, rozvážný Captain America s kamenným pohledem, je to dobrosrdečné děcko a takhle já ho vidím :) V kině se i několikrát tleskalo a jásalo, byť většina postav, co se měla objevit, byla již známa, spíš to, kdy a jak přišli na scénu :) No jinak opět obdivuji, jak jim to všechno stále funguje a to jsem čekal, že po posledních Avengerech, odchodu kapitána, vdovy a železného muže už to nikdy nebude ono.. ano asi nebude a jsem zvědavý, jestli to udrží, ale už Shang-Chi mě přesvědčil, že i něco tak mimo může zaujmout bavit a zapadlnout do tohoto vesmíru :) ()

Rayen1

Tak tohle byla paráda, za mne naprostá spokojenost! Možný spoilery, tak bacha! Spekulace se potvrdila a jako fanda prvních filmů s Tobeym, a tolerantní vůči filmům s Andrewem, kombinace všech tří Spider-manů fungovala skvěle! Snad jen škoda, že nedostali víc prostoru... ale jinak to byla fakt bomba! ()

Mkartaylas56

Z potenciálně obrovského bordelu vzešel splněný fanouškovský sen. Ať už máte Toma Hollanda jako Petera rádi nebo ne, tak tímhle filmem si musel získat úplně každého, protože oproti minulým štacím, kdy šlo skutečně především o budování MCU světa, tak zde se scénář konečně točí naplno kolem něj a funguje to. Má to emoce, má to šťávu, nejen skvělý Holland, ale i ostatní herci mají skutečně co hrát a já vlastně s potěšením smekám před Jonem Wattsem, kterému se to všechno povedlo náramně namixovat do lahodícího blockbusteru a já se mohl (nejen díky navrátivším postavám) tak trochu přenést zpět do svých dětských let, kdy jsem s úžasem x krát denně sjížděl Raimiho trilogii. Je to zkrátka krásné předvánoční překvapení a já jsem už teď natěšen na Spideyho budoucnost, která se zatím na první pohled jeví parádně. 90% ()

Hyperbolic

Marvel mi dal předčasný dárek k Vánocům, opravdu tyhle epické filmy umí udělat ultimátně epické, o úžasné digitální stránce ani psát nemusím. Odmala jsem koukal na Raimiho sérii o Spideym a právě díky ní miluju všechny možné filmy se superhrdiny, které mě v dětství formovaly a pomáhaly. To co jsem v tomhle filmu viděl u mě navodilo tak velký pocit nostalgie a zadostiučinění, že to snad už nepůjde trumfnout. Nějak jsem si nikdy neuvědomil, že narozdíl od některých ostatních záporáků, jsou ti od Spider-Manů většinou lidé v obtížné situaci, které okolnosti donutí se stát zlým, prostě smutné osudy a tenhle film jim dal prostor na vykoupení. Nakonec jsem se dokonce přidal k tleskajícímu a křičícímu kinosálu, když Ned otevřel portál a byl tam někdo jiný než Holland. Za mě zatím nejlepší MCU film. ()

farb

Krásná práce. Opravdu. Osobně bych sice pár výhrad měl, ale přesto se podařilo všechno skloubit a uhrát nad očekávání dobře. Parádní Spider-Man(i). ()

kubilov

Všech sedm předchozích Spider-Man filmů mířilo sem, byť to samozřejmě nemohly vědět. Dokonalý způsob, jak naložit s nepřehledností multiversa tím nejlepším možným způsobem, potěšit fanoušky na maximum, ale přitom všechno riskantní experimentování udržet v rozumných mantinelech, protože to taky mohlo dopadnout naprostou katastrofou. Vítězstvím však bylo, že do tohoto bláznivého nápadu šli všichni původní herci, přičemž nejvíce si to užívali zřejmě Alfred Molina a Willem Dafoe. Na druhou stranu ani Jamie Foxx, Tobey Maguire a Andrew Garfield nebyli vůbec špatní, naopak. I díky tomu tak jde o vážně moc povedený film, jednu z nejlepších MCU "sólovek" a nabízí se otázka, zda nejde o nejlepší Spider-Man film, ale na to v mém případě musí odpovědět druhé shlédnutí, protože Hollandova "evropská" dvojka byla moc fajn, lehčí, taková přirozenější až mi přišlo, ale to je vzhledem k zápletce trojky jasné. MJ a Ned jsou ti správní side-kickové, ale co teď pro Spider-Mana? Po Avengers 4 to vypadalo, že to bude on, kdo povede pozemskou jednotku superhrdinů, ale tohle vypadalo skoro jako labutí píseň, přeci jen plánová trilogie byla naplněna. Jenže to by byla pro MCU velká škoda, přeci jen trilogii sólovek producenti zfoukli jen za 4 roky, potenciál postavy i Toma Hollanda ale rozhodně vyčerpán nebyl. Na první dobou je hodnocení na maximum, brzký re-watch je však nevyhnutelný. ()

Dejvecd

Na úvod musím pripomenúť, že ja fakt nemám rád predchádzajúce dva diely tejto Spider-Manoveskej ságy s Tomom Hollandom. Tieto filmy proste nie sú Spider-Man a ani si nezaslúžia byť označené za Spider-Man filmy, pretože ať sú čo sú, nie sú Spider-Manom. Tým pádom som tak nejak očakával prúser aj od tohto filmu, ale na moje obrovské prekvapenie, som mal otvorené ústa po celý čas filmu. Konečne som mal pocit, že toto je ten Spider-Man na ktorého sme tu celý ten čas čakali. Že toto je ten pravý Endgame pre Spideyho. Je ťažké natočiť endgame pre Hollandovho Spider-Mana, kedže v predchádzajúcich dvoch filmoch sa prakticky nič nestal, ale tvorcom sa to podarilo na výbornú a každá, ale každá postava tu mala svoj príbeh dotiahnutý do toho správneho miesta. A vôbec prvý krát c tejto sérií som mal pocit, že tu je konečne dobrý záporák, čo dobrý jeden z najlepších v celom MCU. Bolo to smutné, napínavé, zábavné a hlavne to na rozdiel od prvých dvoch filmov malo kopu zapamätateľných a úžasných momentov pri ktorých som si skutočne hovoril, že sledujem toho pavúčieho hrdinu, ktorého milujem z komiksov. Viac už nemôžem povedať, pretože by som spoiloval, takže posledné veci čo zmienim sú fantastická scéna s PÁDOM, úžasný koniec, ktorý to proste celé zabil a spravil z toho jednu z naj marveloviek a tiež ešte musím upozorniť na asi najlepšiu po titulkovú scénu, ktorú sme u Marvelu kedy mali. Spidey ako má byť.  8/10 Kinosvet Znojmo ()

plo koon

Hollandova verze Petera Parkera mi seděla ze všech nejvíc. Zábavnej, drzej, zmatenej, řešící trable dospívajícího. Předchozí dva díly mám fakt rád. Bez domova bohužel trpí přepnutím na absolutní fanservis (a přitom mám stejně pocit, že se z toho dalo vytřískat o dost víc) a snahou narvat do toho, co se dá. Přestože má film 148 minut, není moc času něco budovat. Celá trabl se záporáky z jiných vesmírů vznikne tak, že se prostě Peter chová jako nezodpovědnej dement a pak znova a pak zase. Postavy jsou furt sympatický, akce výživná a konec celkem emotivní. Ale očekávání byla až příliš vysoko. ()

hynn3k

Těšil jsem se. Těšil jsem se hodně. Možná až přehnaně moc, když jsem viděl první reakce (i teď při psaní má film pořád hodnocení 91 % a je na 11. místě). Ale není to tam... Hlavně kvůli zápletce, která není úplně nápaditá a hlavně nedává moc smysl, když se nad tím člověk jen trochu zamyslí. A jak už psal třeba MrHlad, Peter Parker je tady hroznej ocas. Což byl ostatně vždycky, ale nikdy ne takhle moc. Každý druhý komentář potom zmiňuje fan service, ale pro mě osobně to působilo až moc na sílu a chyběla tomu originalita. Až na to první překvapení, to mi udělalo největší radost. Wattsovi Spider-Mani mají puberťáckej humor, ale uznávám, že většinou se trefuje a umí být vtipnej. Tady je pak často nucenej až trapnej a argument, že cílovkou jsou puberťáci se svým nehumorem, neberu, protože tohle je zjevně film pro mileniály jako já. Zklamání je pak i epické finále, které je digibordel na šedohnědém pozadí. Zatím to vyznívá tak, že to je možná až podprůměr. Naštěstí ne, protože to pořád dobře vypadá a super je i obsazení, kde vyčnívá charismatický Molina, démonický Defoe (který nepotřeboval dubléra, respekt) a Jamie Foxx plný nové energie (i když Electro sám vyvrátí, že by v příběhu měl být...). Pro Spideyho, který poprvé dostane pořádně na budku a je na dně, pak příběh dostane osudový ráz. Film je tak trochu restart celého Hollandova Spider-Mana, tak uvidíme, jestli se tvůrci v příštím díle vydají trochu jiným směrem nebo budou pokračovat v recyklaci toho, co fungovalo dříve. Já si do té doby dám ještě druhou projekci a třeba změním názor. P.S.: Rasisti a homofobové v místních komentářích jsou ubožáci. ()

ACDCKL

Určitě se to dá označit za komiksárnu roku. V tomto filmu je, co se týče materiálu, naprosto všechno (postava z Netflixu, postavy z minulých filmů a mnoho dalšího). Avšak film má i dost hluchá místa, kde ten film vyloženě stojí a přešlapuje se na místě a člověk už si jen říká, kdy se to pohne dál. Z hereckých výkonů musím opět vyzdvihnout výkon Willema Dafoea, ten opět ukázal, že to je pan herec a roli si užívá a též překvapivě Andrew Garfielda. Ten si svojí cameo roli užil dosyta a dodal tomu to správný. Přitom jeho dva filmy mě extra nebavily, zde mě daný herec velmi překvapil. Hezké 4*. ()

adamix

UDALOSŤ storočia, nabitá akciou, postavami, skvelou zápletkou, vnútornými konfliktmi a čo je hlavné - emóciami. Veľmi silnými emóciami. V poslednej štvrtine sa mi tlačili slzy do očí a uvedomil som si, ako rád zbožňujem filmy a ako rýchlo stárneme. Fanúšikovský masterpiece. ()

Midar

Spider-Man: Bez domova nakonec doručil přesně to, co od něj řada diváků očekávala, a to tedy naprosto božský fan servis. Tvůrci k němu ale nějak zapomněli přidat i něco dalšího. Když si totiž odečtete všechno to nadšení z návratu tolika známých tváří, zbyde vám jen vesměs průměrná komiksovka s mdlou akcí, chabou zápletkou a otravným hrdinou. I když jsem tak na jednu stranu opravdu hodně rád za to, že jsem mohl všechny ty herce opět vidět v jejich ikonických rolích, jsem na stranu druhou trošku zklamaný z toho, v jak zapomenutelném filmu se po tolika letech objevili. Přece jenom měli být jen takovou třešničkou na dortu už tak naprosto nadupaného snímku, a ne záchranou zcela průměrného filmu. Více zde. ()

Luciee113

Největší překvapení, nejlepší zážitek. Tři Spajdíci - co víc si může člověk přát ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)