Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Čiban

Nový Spider-man nesplnil má očekávání nýbrž je úplně obrovsky předčil. Hrozně emotivní díl, který z fanoušků v kině vyždímal úplně vše. Snad 6x potlesk, křik , smích i slzy..lepší atmosféru jsem už dlouho nezažil. Tento díl je vzrušující s epickým příběhem a fenomenálními hereckými výkony a je prostě úžasný.   Tom Holland podal neuvěřitelný výkon a za mne byl lepší než v předchozích dvou dílech. Bylo vidět jak s každým dílem rostl a jak vyrostl do světa, kde nemá chvíli odpočinku. Bylo tam víc emocí než v předchozích dílech. Zendaya a Batalon spolu s Hollandem k sobě parádně pasují a dohromady tvoří celek, který je skvělý. Všichni padouši, kteří se vrací jsou super, ale nikdo nemá na Willema Dafoea aka pana Osborna. Ten vyniká na plné čáře.  Skvělá hudba od Michaela Giacchina tento zážitek skvěle podtrhla. Bylo super slyšet staré melodie, které patří ke svým záporákům. Toto je jeden z nejlepších dílů Spider-Mana..možná až film snů pro fanoušky pavouka. 100% worth it ()

WheX

Za mě naprostá nálož pro fanoušky všech Spider-Man filmů, plná easter eggů, narážek, postav a odkazů. Za mě všechno krásně klapalo a od začátku až dokonce jsem se bavil a užíval si to, bál se a trochu si pobrečel. Trochu jsem si říkal s vědomím kdo všechno se může objevit že film bude přeplácaný, ale překvapivě to za mě opravdu pojali výborně a přišlo mi to přirozené a každý dostal prostoru tolik kolik měl. Akční scény brilantní, vizuálně nádherné a dostal jsem odpověď na spoustu myšlenek a odpovědí na spoustu věcí které v průběhu vyvstaly. Hlavní peckou je samozřejmě závěr a rozhodně doporučuji počkat až do konce titulek, protože to za to stojí! Za mě pecka a nejlepší díl z celé trilogie, jako fanoušek nemůžu dát nic jiného než bezkonkurenčních 5*. ()

ŠpetaMarek

Cekal jsem obrovský fanservice, dostal jsem Endgame (tedy fanservice za odměnu s přidanou hodnotou). K dokonalosti tomu hcyběla jen nějaká přehledná zapamatování hodná akce a lepší práce s hudebními motivy. Taky sem měl pocit, že ta scéna s rozpadem multiverza je tam navíc (neměl být Strange dřív jak Spidey, takže by se tohle stalo mimochodem jako dopad Strangova filmu?) a v přímém porovnání vět co říkaj na konci, to vůbec nedává smysl. Každopadně na plnou palbu to nemá, ale možná pujdu po druhém shlédnutí na 5ku. BTW. Vcera se v Brnenske Olympii 6x tleskalo. ()

studiobadguy

Nejvíc true věc, kterou jsem za poslední dobu slyšel. Jamie Foxx v tomhle filmu nehraje Electra ze Spider-Mana, on tady hraje toho gangstera z Baby Drivera. ()

Jozka7

SPOILER Alert. MAY! MAY! MAYDAY. MAY DIE. Zdaleka ne tak dobré, jak jsem doufal, emoční dilemata mě nepřesvědčila a u trapného souboje Parker vs. Strange jsem dokonce na chvíli usnul. Fajn návrat Maguireho a Garfielda, kvalita filmu se rázem zvedla. Pěkná připomínka Raimiho série před 20 lety. Část diváků vstala a tleskala, jak kluci vylezli na plátno (prakticky doslova). Ale 11. nejlepší film zde s hodnocením 93%, to jako fakt? BTW a k vidění asi nejpomalejší nástup SWAT týmu všech dob. ()

Maniik88

Fanúšikovia SpideMana si prídu na svoje. Ak si pozrete kto tam hrá, neprekvapí vás to (Tobey Maguire, Garfield, Dafoe..) Takže dostávame Spidermanov hneď troch. A všetkých hlavných starých záporákov z multiversa. K tomu skvelý Dr. Strange a pár kúziel, ktoré sa tak trochu potentujú. Za všetko môže puberťák Holland a jeho, pre neho veľké problémy. Musí si čímsi preskákať a preliesť aby dospel a pochopil, že svet sa netočí len okolo jeho prianí. Takže je to viac smerované na puberťákov a mládež.. tak aj vyzeralo osadenstvo kina. Vadilo mi až moc fňukania a ľutovania sa, až moc nelogičnosť v jednaní a občas neprehľadná akcia. Super bola preťahovaná Stranga a SpiderMana v akomsi Inception levely. Fajn boli aj úvodné súboje. Koniec bol trochu preplácaný. Takže, ak vám nevadí sedieť medzi samými násť-ročnými a pozerať sa hneď na 3 ufňukaných Spidermanov, tak sa to dá. Hodne slabé 4*. ()

kyLuke

Už dlouho jsem se na nějaký film tak netěšil, a proto je fakt, že jsem po skončení titulků nebyl ani trochu zklamán, tou nejlepší vizitkou. Dokonale vybalancovaný blockbuster, který perfektně zakončil pro mě prozatím nejlepší filmovou sérii se Spider-Manem. To, že John Watts dokázal pod tak masivním tlakem - který logicky musel generovat další a další nápady, aby divák nebyl zklamán - vše udržet na uzdě a vytvořit film, který působí soudržně a s lehkostí nám servíruje další a další překvapení, přičemž mu nechybí ani osudová část, je obrovský úspěch nejen pro něj, ale i pro celý Marvel, který do nové éry multiversa vstoupil tím nejlepším možným způsobem. Jestli jde o nejlepší marvelovské dílo - což je otázka, která se vzhledem k vysokému hodnocení nabízí - neumím po prvním zhlédnutí říct (byť pravděpodobnost není malá), film beru spíše jako poctu celé postavě. A ta je to naprosto skvělá. ()

Mkartaylas56

Z potenciálně obrovského bordelu vzešel splněný fanouškovský sen. Ať už máte Toma Hollanda jako Petera rádi nebo ne, tak tímhle filmem si musel získat úplně každého, protože oproti minulým štacím, kdy šlo skutečně především o budování MCU světa, tak zde se scénář konečně točí naplno kolem něj a funguje to. Má to emoce, má to šťávu, nejen skvělý Holland, ale i ostatní herci mají skutečně co hrát a já vlastně s potěšením smekám před Jonem Wattsem, kterému se to všechno povedlo náramně namixovat do lahodícího blockbusteru a já se mohl (nejen díky navrátivším postavám) tak trochu přenést zpět do svých dětských let, kdy jsem s úžasem x krát denně sjížděl Raimiho trilogii. Je to zkrátka krásné předvánoční překvapení a já jsem už teď natěšen na Spideyho budoucnost, která se zatím na první pohled jeví parádně. 90% ()

Flory14

Když jsem před třemi lety viděl Spider-man: Into the Spider-verse, pomyslel jsem si " dam it ono by to bylo cool i v hrané verzi". Pak přišli první zvěsti o třetím Spider-manovi, trailer který ukazuje multiverze a já nemohl být ve větším hypu. Avšak po shlédnutí jsem zkrátka neměl pocit že bych viděl něco výjimečného,  za mě prostě fajn popcornovka. Po dvou dnech jsem si vědom že opravdu film svým způsobem průlomový je ale zkrátka je to hlavně čistý fan-servise. A těch nám marvel za poslední roky nabídnul už tolik že chudák Spidey u mě nezafungoval tak skvěle, jsme zkrátka přesycen.  Ve snímku se toho děje strašně moc že není prostor na logiku a propracovaný scénář. Postavy se chovají dosti divně a stále sledujeme středoškolské děti, což v krizi jakou se film snaží ukazovat působí zvláštně. ALE  film rozhodně stojí za to, hlavně za události které se tam udějí. Nejdou však psát bez spoileru tudíž se jim nemohu tak věnovat. Akce je zde velice cool a herci podávají místy velice kvalitní výkony ( William Dafoe je král!). Byť je recenze spíše negativní, rozhodně tomu tak není, jen zkrátka ty skvělé věci jsou hlavně v překvapení. Silné čtyři hvězdy, rozhodně rozumím tomu velkému hypu a samotného mě mrzí že v něm nejsem. ()

hospoda96

Objektivně bych dal spíš čtyři, protože první hodina a půl se docela táhne, ale za ten fan servis a z nostalgie vidět starý známý za pět. ()

DanMac

Učebnicový fanservis. Svižný scenár, prvýkrát v sérii nápaditá akcia s krásnymi, dlhými a najmä prehľadnými zábermi, no a v neposlednom rade s množstvom emócií, spôsobenými nielen navrátením niektorých dobre známych tvárí, ale aj faktom, že každý tu zo seba vydáva herecké maximum na čele s famóznym Tomom Hollandom. Spolu s Endgame najlepšie dielo MCU. ()

Marty7CZ

Tak jako ultra nuda. Já u tyhle spatlaniny normálně usnul... Pár dobrejch okamžiku návratu davnejch hrdinů, ale jinak votrava ve stylu Avengers, takze po výborný dvojce je tohle 👎za 40% ()

dj_kure

Průměrné story které se celé zamotá díky hloupým chybám teen Hollanda a ještě hloupějším chybám Dr. Strange. Proč tedy 5*? Já totiž fanservis nepovažuju za sprosté slovo a tady je ho v hojné míře a dokonce natolik příjemně dávkován, že jsem prostě schopnej filmu odpustit těch pár absolutně nelogických sledu událostí. Jedna jediná věc co bych filmu vyloženě vytknul je prvních pár minut závěrečného cgi bordelu, v tom by se nedokázal zorientovat ani pan Bystrozraký. Jsem moc rád že se (pevně v to doufám) vracíme ke Spider-Manovi jak má být a jak ho máme všichni rádi. Výborné uzavření všech možných vesmírů a propojení starých dobrých přátel s MCU. Zasloužená událost roku. ()

GudMen

Když musíš ze dvou nejchytřejších komiksových hrdinů udělat retardy, abys mohl vytvořit plot holes do jiných vesmírů a přitáhnout dědky s vyžehlenými ksichty; jedovatý fan service pro starý lidi. ()

sunfreedom

Je to určitě super zakončení celé série a film má spád, ale teda aby to bylo v top žebříčcích, to nevím. Když jsem tu ty recenze a hodnocení viděl, byl jsem hodně natěšen, ale byl to "jen" dobrý film. Asi je nutné se přiznat, že oblíbenosti přidává hlavně reminiscence na mládí a dřívější spidermanovské filmy drtivé většiny místních uživatelů, nikoliv toliko příběh a herecké výkony. ()

tlesk

Po vyložených průserech a zklamáních, jakými byli Eternals, nebo Black Widow - což jsou filmy, které pomalu signalizují dost možná se blížící konec éry dominance komiksových filmů, je tohle příjemné překvapení. Bál jsem se, že to bude nekonzistentní digibordel. Nestalo se. Konečně jsem z toho filmu měl dojem, jako při čtení komiksů třeba od J. Michaela Straczynskiho, kde je Spidey sympatický právě tím, že schytává tvrdý rány a z těch soubojů vždycky tak tak vyvázne. Je to prostě lidský hrdina, který prakticky nikdy nemá na růžích ustláno, ale pere se s tím a nakonec to s odřenýma ušima prostě dá. Zkrátka obyčejnej kluk odvedle, co má superschopnosti a vždycky se snaží udělat to, co je správné, jakkoli by to mělo být těžký. Protože: "S velkou mocí přichází velká zodpovědnost." ❤️ To z něj právě dělá jednu z nejlepších komiksových postav a dokonalý vzor nejen pro děti, ale pro všechny. A to tady v tom filmu (konečně) v rámci MCU naplno funguje. Je to příběh o Spider-Manovi a Peteru Parkerovi. Bez čehokoliv navíc. Ten film mě normálně dojal. Vyrostl jsem na Raimiho Spider-Manech, líbil se mi i první film s Garfieldem, a tohle prostě bylo boží. Ani ne tak příběhem (který byl jako nadprůměrnější fanfikce), ale tím fanservisem, detaily a snahou zavděčit se fandům, jež je ale upřímná a nepůsobí křečovitě. Pro mě to byl úžasný zážitek, který jsem si neskutečně užil a po posledních (výše zmíněných) zklamáních a průserech co v Marvel Studios předvedli, je to příjemné překvápko, protože jsem se fakt bál, že to bude nepřehledný binec. Jo, a tenhle film je i důkazem, že Tobeyho Spidey měl prostě nejlepší záporáky ever... ❤️ Pokud jste tak jako já na (dnes už) staré Spideyho filmy v dětství koukali, jděte na to. Spider-Man: Bez domova je od dob Tobeyho Maguirea nejlepší hraný superhrdinský film, co v kinech uvidíte. Jakože fakt... ()

Tarhiel

Dobre sa na to pozeralo, ale hlboké to nie je.   Dobre urobená konzumná blockbusterovka, u ktorej si vážim, že dali šancu uzavrieť neuzavreté v predchádzajúcich inkarnáciách Spider-mana, najmä u Andrewa Garfielda to poteší.   Patrí to k tým priemernejším Marvelovkám, a odkedy Bratia Russovi ukončili svoju etapu v brilantnom  finále Avengers: Endgame, je toto to najlepšie, čo zatiaľ druhá séria dokázala vyprodukovať, a teda sa ešte majú čo snažiť. ()

neo250

Nie je to najlepší film od Marvelu, no je to určite povinná jazda pre fanúšika. Výborne som sa bavil a užíval prelínanie deja a časopriestoru. Slabších 5* si to zaslúži. Teším sa ako sa bude vyvíjať dej vzhľadom na podtitulkovú scénu. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)