Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

PanPyzamo

Jsem naprosto uchvácen. Neskutečná palba pro fanoušky Spider-Mana. Myslel jsem si, že po Endgamu už Marvel nepřijde s ničím tak velkolepým. Nový Spider-Man Avengery sice dle mého názoru nepřekonává, ale je jim sakra v patách. Tohle bylo neskutečný. Všichni tři Spider-Mani pohromadě. Vidět Tobeyho Maguira v roli Spider-Mana na plátně byl můj sen a tento film mi to splnil. Když se objevil, tak jsem myslel, že se snad rozbrečím. Kromě něj jsem velice rád viděl i staré známé záporáky, jako Goblina nebo Octopuse, kteří byli naprosto výborní. Furt jen básním o tom, jak moc jsem si užil návrat známých tváří z trilogie Spider-Mana, ale pochválit musím i linku toho aktuálního nebo-li Toma Hollanda, která byla též báječná a měla opravdu výborné momenty. Co mě velice příjemně překvapilo a vlastně ani tomu nemůžu uvěřit je, jak moc se to povedlo všechno narvat do dvou a půl hodiny. Už takhle se jedná o delší film, ale s obří hromadou postav. Všechno to má zde strašně rychlé tempo a tak jsem se vůbec nenudil a furt jsem dostával porce adrenalinu. Akce beze slov. Totálně neskutečná. Famózní. Strašně moc jsem si jí užíval. Jak už jsem zmínil film má rychlé tempo, ale i přes to zde není nic uspěchané a přišlo mi, že každá postava zde měla svůj prostor. Nechápu, jak to Marvel dělá, ale zkrátka potvrdil, že si umí ukousnout i větší sousta a umí je parádně ukočírovat, což smekám. Tento film měl bezpochyby obrovitánský potenciál. Bál jsem se, že ho nedokáže naplnit. Zde se mi to těžce hodnotí. Z něčeho jsem mírně zklamán a z něčeho naopak mírně potěšen. Něco příjemně překvapilo, jiné zas nemile zklamalo. Zkrátka dokázal jsem si i představit některé momenty, které by byly dokonalé se všemi třemi Spider-Many, ale bohužel na něj nedošlo. Naopak došlo na momenty jiné, které jsem nečekal a byl jsem tak velmi mile překvapen a byly fakt supr. Myslím si, že to ale dopadlo výborně a až na pár výjimek jsem absolutně spokojen. Už takhle se jedná o delší film a kdyby se měl využít všechen ten potenciál, tak fakt nevím, kolik by měl ve výsledku film hodin. Za 2 a půl hodiny se toho stihlo ale opravdu hodně, za což dávám klobouk dolů. Abych to celkově shrnul. Spider-Man: Bez domova je podle mě jedna z těch nejlepších Marvelovek a za mě skvělý film, který doporučuji. 8,5/10 ()

BlackAdder87

Po průměrných filmech Black Widow a Shang-Chi jsem si říkal, že marvelovkám dochází dech, jak se ale zdá byl to jen hluboký nádech před tím, než do toho zase pořádně skočí. Spider-Man: Bez domova je toho důkazem a snad i příslibem do budoucna. Filmu nemám co vytknout, splnil, ba co dokonce předčil má očekávání. ()

panki9922

Ľahko nadhodnotím, pretože to bol jeden fantastický zážitok v kine, plný emócií, skvelých momentov a aj husej kože. Veľa som sa nasmial, ale do sedadla ma prikovali hlavne tie vážnejšie momenty vo filme. Toto je spider-man akého si pamätám z detstva. Dodá vám odvahu, dobru náladu a pocit, že ten náš svet nie je až také zlé miesto :) Bravo. Toto si v kine s chuťou dám ešte raz. "S veľkým darom, prichádza veľká zodpovednosť." 85% ()

koepster

SPOILER! Wow, kde jenom začít. V podstatě se dá říci, že No Way Home je takovým splněním snu každého skalního fanouška nejen původní spidermanovské trilogie s Tobeym Maguirem, ale i Garfieldovo Amazing spidermana z let 2012 a 2014. To, co dle mého názoru činí tento snímek tak neskutečně kvalitním, je to, jak výborně dokáže pracovat s emocemi - což je v zásadě to, co mi chybělo u prvních dvou dílů nové trilogie, které mě zásadně neoslovily. Je zde spousta scén, které se se svou emotivností dokáží divákovi dostat pod kůži a vtáhnout ho do děje takovým způsobem, že se dostává do jakéhosi ‘polotransu’ a vše ostatní mimo plátno pro něj prakticky přestává existovat. Výrazně tomu bezesporu dopomáhá jednak scénář, a jednak vynikající herecké výkony, v čele s Tomem Hollandem, který právě v tomto snímku předvádí minimálně jeden z nejlepších hereckých výkonů za svou kariéru u Marvelu vůbec. Z hereckých výkonů pak musím zvláště vypíchnout ještě výkon Zendayay, která již potřetí ztvárňuje roli M.J. Právě interakce mezi ní a Tomem Hollandem, respektive mezi M.J. a Peterem Parkerem je skvělá a dynamika mezi nimi nabírá na obrátkách takovým způsobem, že poprvé za celou trilogii mám pocit, že ta chemie mezi nimi je skutečně přirozená a opravdová. Pokud je již řeč o interakci jednotlivých postav, tak to, jak spolu vzájemně působí jednotliví spidermani, se téměř blíží dokonalosti. Ať už z hlediska kvality, dynamiky, emotivnosti či hloubky dialogů, tak samozřejmě z hlediska vytříbených vtípků, které jsou pro filmy z MCU tak typické. Konečně je třeba ocenit to nemalé množství easter eggů a odkazů jednak na Tobeyho původní trilogii a Garfieldovo Amazing spidermana, tak i na jiné kultovní filmy či seriály. No Way Home je bezesporu nejočekávanějším snímkem z MCU od Avengers: Endgame a všechna ta vysoká očekávání ze strany kritiků, recenzentů a především fanoušků, zdá se, se podařila obdivuhodným způsobem naplnit a režisér Jon Watts tak zaslouží naprosté absolutorium. ()

playboymadem

WOW! Dopadlo to nad moje očakávania a vôbec som nečakal že Jon Watts to dokáže uzavrieť takto na úrovni. Bolo to ďaleko osobnejšie ako prvé dva filmy a postavy tu konečne mali svoj ksicht a záležalo vám na nich. Fungovali tu emócie a Holland konečne dokázal že je ten plnohodnotný Spiderman. Samozrejme že to malo svoje chyby ale ja som mu to schopný odpustiť , najmä pre tých záverečných 10 minút (cintorín , kaviareň , záverečný swing) ktoré boli zamňa absolútny strop celej MCU trilógie. ()

M.J

End Game pro svět Spider-Mana (všech) , ultimátní zakončení a nejlepší MCU film , dejte už mi ho ve 4K na Blu-Ray prosím ! ()

Silblade

Pecka. Z kina jsem odcházel jak omámenej. S Hollandem určitě nejlepší Spidermanovský film. Recenze bude jeden velký spoiler (lépe asi své dojmy popsat nemůžu ;)). Film cílí hlavně na všechny fandy alternativních světů, kteří milují otázky typu "What if...?" Jsem jedním z nich. Miluji crossovery. Ve filmovém průmyslu je jich jak šafránu a to většinou ještě hodně mizerných, ale zde Marvel předvedl něco, co historie kinematografie ještě nepamatuje: dal dohromady tři verze Spidermanů, kteří na sebe nikdy nenavazovali ani na sebe neodkazovali, svedl je všechny do jednoho světa a ono to dokonce dává logiku a funguje to. Ten moment, kdy se objeví zejména Toby Maguire, Spiderman-veterán a pro mnohé vstupní brána do světa Marvelu, je nepopsatelný. Bylo úsměvný, jak si Toby zachoval takovou tu trochu roztomilou přitroublost. Každý hrál toho "svého" Spidermana, ale nijak se jejich osobnosti ve filmu nebili, byly v určité, pavoučí harmonii. Skvělé na filmu bylo zejména to, že všichni záporáci (tedy až na Venoma, škoda ho) nedostali jen camea, ale byli plnohodnotnou součástí celého příběhu. Každý si uloupnul svůj prostor pro prezentaci. Ač by se zdálo, že jejich příběhy byly už dávno odvyprávěny, až nyní o mnoho let později, našly velmi zajímavé, dá se říct "happy-end" zakončení. Také mě velmi zaujaly jejich docela uvěřitelné reakce na celkem kuriózní situaci, že každý pochází odjinud, každý zná jen tu svou verzi Spidermana a ne všichni se navzájem mezi sebou znají. Doktor Strange vlastně otevřel nekonečné možnosti různých alternativ a crossoverů, kde byste ve světě Spidermana mohli potkat třeba Saurona, Voldemorta, Darth Vadera, Sargerase nebo třeba Jokera či Lexe Luthora a ono vlastně by to pořád dávalo zvláštní logiku. Byť se teď pohybujeme v bláznivých fanouškovských představách, ve své podstatě by Doktor Strange mohl přenést do světa opravdu kohokoliv a vysvětlení by přitom bylo strašně jednoduché. Díky tomu diváci sledují na jednom plátně několik padouchů z různých filmů, tři verze jednoho... a ono to je dokonce uvěřitelný a hlavně to baví. Mimochodem, tímto filmem se vlastně ze Spidermana Tobyho Maguira z roku 2002 stává historicky první MCU film, nějakých 6-7 let před nástupem Iron Mana, který je oficiálně první postavou MCU. ()

halberdier

S velkým hypem příchází velká zodpovědnost...První dva Hollandovští Spider-Mani jsou fajn Marvelkovky, ale určitě bych je neřadil nikam na špici. Popravdě mi sedí MCU Spider-Man spíš do role sidekicka v Avengers nebo Civil War. Původní trilogie s Tobey Maguirem je až na 3. díl hodně dobrá, Amazing Spider-Man série už je o něco slabší. Když bylo oznámeno, že třetí MCU Spider-Man nějakým způsobem vrátí do hry postavy a záporáky s předchozích sérii, vyvolalo to u fanoušků velké naděje, že třetí díl by mohl být trochu jiný level než oba předchozí díly. A taky tomu tak je. No Way Home je podobně velkolepý fan-service stejně jako Endgame. Když jsem u Endgame psal, že už ho Marvel těžko někdy měřítkem překoná, tak No Way Home se mu aspoň přiblížil. První hodinka je trochu pomalejší a řeší se věci z předchozího dílu a nešlape to tak dobře jako podobně laděná dramatická část v Endgame. Ale po příchodu záporáku film nabere slušné tempo a je to jízda jak na horské dráze a obrovsý fan-service pro fanoušky předchozích sérií. Je tu hodně akce, která však pořád není tak velkolepá a povedená jako třeba v Infinity War. Naštěstí tu celkem funguje dramatický oblouk, Hollandův Spider-Man už není jen teenagerovská komedie se střední školy. Zde jdou už cítit opravdové emoce a osudovost. K postavám se bez spoilerů vyjadřovat nedá, tak to ani dělat nebudu. Třetí MCU Spider-Man je rozhodně nejlepší z celé trilogie, po Endgame jde konečně zase o nabušený blockbuster, který si ale užijou hlavně fanoušci předchozích pavoučích sérií. A je super, že alespoň nějaký film zase nachvíli vrátil dívaky do kin. ()

Peta.Skvaril

Je to skvělý ale šíleně nacpaný, snad ještě víc než Endgame, na konci jsem byl už totálně plný dojmů. Mám problém ze smutnýma scénama kdy Marvel prostě působí trochu zvláštně, zvlášť vedle těch neuvěřitelné epických CGI sekvencí. Herci super, Dafoe však jasně nejsilnější a nejzajímavější. Krásný 4/5. ()

BORKLASER

Fan Servis jako prase...ale splnil se mi sen a viděl jsem znovu Tobeyho a Andrewa jako spidermany...Včil můžu v klidu umřít..upřímně jsem ale spíš doufal v nějaké propojení s Lokim...skrz ten multiverse....A navíc je celkem škoda že to co se dělo na začátku filmu uplně v druhé půlce zmizelo...škoda..ale i tak 5* ()

darthboal

Dost jsem váhal jestli to bude na čtyři hvězdy nebo pět. Nakonec jsem dostal co jsem chtěl, ikdyž jsem ledasco mohl čekat jinak. Je zde vidět Peterův postupný vývoj, který ovšem vyvažuje stálá lehkomyslnost, díky které vždy vše dopadne jak dopadne, ať už dobře či špatně. Myslím že si na své přijdou všichni fanoušci Spidermana, ať ti nový či ti staří. ()

LadyRainier

Může obsahovat SPOILERY😁 Tak nakonec jsem byla ráda, že ke mně prosákly nějaké spoilery a díky tomu jsem si stihla nakoukat předešlé Spidermany, jinak bych v tom měla asi guláš😁 Jinak jsem čerstvý MCU fanda, takže toto byla moje první Marvelovka v kině, takže jsem totálně spokojena. Ze začátkumá film takový pomalejší rozjezd, ale jak se objeví Strange, je to pecka. Má to vše, co fanoušek chce, humor, akci, napětí, emoce a velkou nostalgii, jak se postupně objevují všechny postavy. Věřím, že někdo kdo byl v kině už na Tobeyho Spideym musel mít slušnou husinu👍. Za mě top byl Molina a samozřejmě Dafoe, ten by nezklamal snad ani v reklamě na pivo😁 ()

Franki69

Byli jsme maximálně spokojeni, film nás potěšil úplně celý a ani úvodní cca hodinka, než se začaly dít multivesmírové akce nás nenudila. Důležité bylo, že jsme se vyhnuli všem promo akcím, trailerům a čtením zdejších recenzí než jsme šli do kina. Ani jsme netušili jak dobře děláme a o to větší zážitek nás čekal..Casting minulých Spidermanových příběhů (Zendaya/Jacob Batalon) příběh držel od prvních minut. Po cca půlhodině do děje vstoupil Doctor Strange a netrvalo dlouho a na mostě se v dopravní zácpě vynořil Octavio s chapadly. A film, který dosud jel vcelku spořádaně příjemnou okreskou a jen občas drze řezal zatáčky najednou najel na závodní okruh a přišlápl plyn k podlaze. A to poměrně razantně a v tempu už nepolevil. Jak mám filmy z produkce MCU mezi oblíbenými, tak celá filmografie Spidermana mezi nimi patří k tomu nejlepšímu, co jsme podle mne mohli vidět za posledních skoro už 20 let. Od kousnutí Tobeyho Maguira, přes Andrewa Garfielda až k Tomu Hollandovi. Už dlouho se mi nestalo, že bych si v duchu říkal při sledování děje na plátně „WOW!“ a ono to nebylo jen jednou…Takže s přítelkyní dáváme oba dva 95% a doporučujeme, jděte na to…do kina! Tenhle biják si o velký plátno opravdu říká! ()

mstychov

Velice me prekvapilo herecke obsazeni. Navrat vsech 3 spidermanu. Hudba i akce. V celem pribehu nechybela laska. Tesim se na druhy dil. Kino- dolbi atmos, titulky ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)