Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

oldy

Škoda,že tohle nebylo eRko :) Tomu by to prospělo. Sly tady hraje superčlověka v důchodě. Podle místních odpadu a nízkého hodnocení jsem čekal větší průser. Nechapu jak to někdo srovna s Asylem... Za mě lepši jak některé komiksove velkofilmy jako třeba poslední Venom. 65% ()

RAFT

Samaritán ,Sly super ,sam taky .Film sice nijak extra ale,na zabití času vyhovující snímek,který nenudí .Režijně docela dobře zvládnuté.Akorát ty efekty mohly být lepší .60% ()

Cooller

jak jsem za ty roky poznal Stalloneho, tak mě takovýhle převrat nijak zvlašť nepřekvapil. Bohužel logika drasticky zaostává... nevím co si snaží na starý kolena timhle dokázat, byť se zavěrečným proslovem poukazuje na symbiozu dobra a zla v každém z nás.... zřejmě velice pozdni krize středniho věku? je to jedno velké klišé, a i když má příběh zajimave rozuzlení neodmaže to fakt, že původem se jedná o život zaporaka, co z nějakeho duvodu je ve výsledku ten kladný, což není nijak vysvětleno... proč sakra? Konceptuelně to určitě není špatné, naopak. Temnych postav co se stanou kladnymi opravdu není mnoho napříč celou fantazi, ale když už tak všechny mají nějaky origin... z hlavy mě napadá např darth revan ze star wars, tam ale je velice detailně zdokumentovano proč otočil (byť je to jednoducha ztrata paměti a manipulace).. zde neni ani to, čisté nic.. týpek prostě (omylem) porazil sveho ustředniho nepřitele a jeho plan najednou přestal mit smysl, tak se uchylil do ustraní aby 20 let na to zachraňoval děti?.... vubec to bohužel nezapadá dohromady, a proto to neskutečně ztrací na celkove dramatičnosti... podobným směrem jde dneska i Marvel a já tomu prostě nerozumím a nemužu přijit na chuť... proč každá postava musí mit nějakou formu moralního vykoupení/spasení? To nemuže být zaporák co je prostě zaporný a hrdina co je prostě hrdina? ()

ANTYCHRYST

Že uvidím na starý kolena Slaye jako komiksového hrdinu mě tedy nenapadlo..jako jo kamera i vše ostatní v pohodě..připomínalo mi to jako kdybych koukal na chudší odnož Batmana :) klasika dobro vs zlo..to kladivo mi přišlo takové zbytečné..mohli zvolit neco jiného..Sly je i ve stáří pořád frajer jak se procházel s kapucí na hlavě ..jen některé ty akční scénky byl znát jeho věk..60% bylo to v pohodě koukatelne ()

jsem_fila

Klasicky jsem si přečetl před začátkem filmu nějaké recenze, kolik to má procent a mohl jsem jen doufat, že se to mně, jakožto nenáročnému divákovi, bude líbit. Začátek se vyvíjel fajn, temná atmosféra, nic se nepřehání a je to i celkem fun, ale jakmile se začalo něco dít, tak už jsem zavíral oči a říkal "neeee". Green screeny jsou vidět jako v amatérských filmech, pohyby Stallona jsou taky nic moc a celé to působí způsobem, "rychle to dostříhej a vydej to, protože nemáme moc peněz". (Nejvíc mě pobavil záběr na mladšího Stallona, vypadá jak umělá panenka.) ()

Ex_Machina

Nízkorozpočtová rozprávka skôr pre deti ako pre dospelých, pripomínajúca svojou ponurou atmosférou nesporne dokonalejšiu Vránu . PS: Také vlasy ako má Sylvester v 75-ťke by som chcel mať aj ja v jeho veku. ()

Clark_Kent

Nééé opravdu ne, další upatlaná rádoby svařená hrdinská vyčpělost a jěště navíc se Stallonem. Těch fantastickejch kladiv je už vážně kurevsky dost a je to zoufale ohraný. ()

Mamlas odpad!

Stalloneho mám rád, ale v takovýchto mrzkých infantilních kokotinách by se objevovat nemusel. Film je o jakémsi chlapečkovi, furt tam čumí a mluví, k tomu jacýsi trapní chuligáni do toho a děda superhrdina, no fakt shit, prostě nedívatelné... (4%) ()

DJ Kritik

Stallone asi už takýto typ filmu nezachráni, hlavne keď tu ide o nič. Je to bezduché, bez emočné bez dobrej hudby a nápadu. Toto je ako Demolition man, ale 100 krát horší na pozeranie a to hovoríme o filme zroku 1993. Jediná veta, ktorá mala pre niekoho aký taký dosah je " V každom človeku je dobro aj zlo a len on sám sa rozhodne aký bude" ()

Locksley

Určitě se nejedná o katastrofu, jak tady někteří pisálkové prskají. Bejt to před pětadvaceti lety v kinech, tak si stříkáte do trenek. Cervenak to popsal přesně. ()

knihovna

Ale vůbec to nebylo špatný. Jasně, oproti Iron Manům a dalším Manům je to syrové, špinavé a není tam super akce, ale mě se to líbilo právě proto. Takže dám čtyři hvězdy. ()

PlysovyMacko

Film o superhrdinoch bez digi bordelu odohrávajúci sa na špinavom sídlisku. Malý chlapec Sam podozrieva svojho suseda odnaproti, že je bývalý hrdina Samaritan. Medzitým sa partia grázlov snaží ovládnuť mesto. Akcia príde až na konci so zaujímavým twistom. Páčil sa mi súboj dvoch zloduchov. ()

cerdax2

Dekuji za umirnenou stopaz a zlobim se za dej, krome jedne poradne akcni sceny ve filmu vlastne nic neni, jen sledujeme tipickeho bezmozkeho teenagera vericiho na hrdiny a zestarleho hrdinu zijiciho si ve svem svete starych veci, kterym vraci zivot. 45% ()

xxmurphyxx

Au, tak toto bolelo. Hodina a pol koncetrovanej nudy, kde sa poriadne nič nedeje a len sa kecá a chodí, čo by až tak nevadilo, nebyť chabej dialógovej väzby. Akcia, keď na ňu dôjde pôsobí dosť lacno a amatérsky, ostatne celý film tak pôsobí a už aj nulová po titulková scéna dáva tušiť, že tento skvost bol braný ako stand alone projekt na zabitie nedeľného času. K postavám a ich motivácii je zbytočné sa vyjadrovať, sú ploché, nudné a nezaujímavé. Sly je môj miláčik a aj keď sa to tu snaží ťahať, čo to dá, toto už bolo moc aj neho. Ušetrite si hodinu a pol života. ()

wowylgu313

Naaaahodou!!! Dávám 75% a proč? Protože jsem konečně po delší odmlce viděl Stalloneho na plátně a na jeho věk i docela čilého nebo jsem mu to přinejmenším prostě věřil. Chvílemi jsem se cítil jak když koukám na film v jeho podání z devadesatek. Nečekejte nějaké úžasné story, prostě klídek, zlej a hodnej, hrdina co projde přes palbu kulek a padouch co získá nadpřirozené kladivo. Sem tam trochu přehrával herecký výkon ten malej kluk ale co no. Dá se říct že to celé měli takové hezké tempo. Jasně pár scének, které mohli bejt rozhodně lépe pojaté, viz třeba (sejdeme se na střeše po práci) kde se nakonec žádný trénink nekonal. Spíš to vypadalo jako trailer na nového Rockyho. Furt to ale nemění nic na tom že kdo nečekal litajici Avangers bude mile prekhapen. A Stallone opravdu musím uznat tentokrát nezklamal. Když si člověk uvědomí že je to už důchodce. Respekt ;) ()

david.babick

a jo..mrsknu tam tu čtvrtou hvězdu :-) zvrat mě rozsekal a překvapil..nečekal jsem to...Sylvina v módu nasranost je prostě super :-) jsem rád, že jsem ho po delší době viděl ve filmu ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)