Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

Klara

Rozhodně by to šlo zkrátit, ale celkově velmi velmi dobrý film. Zajímavý vhled do mysli člověka s PTSD a do jeho postupné sebedestrukce. Hlavně chválím Toma Hollanda, kterého mám obecně velmi ráda a který v tomto filmu dokázal, že umí opravdu hrát, a to nejen zmatené roztomilé teenagery. :) ()

Flopik

Tentokrát ma kombinácia Holland a bratia Russovci troška sklamala. Filmy tohto typu veľmi nevyhľadávam ale tejto kombinácii som neodolal a celkom sa mi to páčilo. Spidey tu kraľuje a momentálne je to asi najlepšia mladá hviezda. Najviac ma bavila vojenská časť ktorá aj napriek tomu, že neukázala ani raz teroristov bola natočená skvelo a akčne, no a potom postupné prepadanie drogám až k úplnej ľudskej spodine. Jediné čo mi vadilo bola motivácia jeho ženy, čo si povedala: Manžel mi fetuje, nemám nervy tak sa stane smaška aj zo mňa.. Ďalšie mínus bola zbytočná výplň ktorá nebola potrebná na úkor vecí kde mohlo byť viac pritlačené. Páčilo sa mi to ale ku koncu som sa už nudil a viac ako 3* nemôžem dať. PS: žáner krimi to teda rozhodne nie je. ()

Sunny.69

Už dlouho na mě film takhle "nesáhnul". Příběhem, formou zpracování, narací celého díla. Silný film, skvělý herecký výkon Toma Hollanda. ()

Wardan

Kdyby by někdo řekl, že uvidím film Zacka Snydera s jednodenní mezerou po něm film bratří Russoových a ten od Snydera mi bude připadat jako chytřejší, soudržnější a méně přeplácaný, tak bych mu fakt nevěřil. Ale stalo se. P.S.: Nevěřil bych, že ze mě dneska ještě někdo bude zkoušet tahat emoce tak, že do dramatické scény narve operní hudbu. To je fakt síla. ()

Chundys

Jo sice se to nezdá, ale Tom Holland je herecký kumšt. Poprvé jsem ho viděl v Nic nás nerozdělí, kde byl fakt mlaďoučký a už tam předváděl, že ho čekají velké projekty a je to tak! To co předvedl nebo jakou roli měl napsanou v Cherry je až neskutečný a že tento cápek ve Spider-Manovskym obleku předvede ještě spousty hezkých kousků a jinde než v Marvelu :-). Takže já nemůžu než jen pět chválu a tleskat a sedělo mi i pomalé tempo a Ciara Bravo je fakt kočka a když jí Holland poprvé viděl, tak jsem myslel na úplně to samé co on :D ()

inachisio

Ano, bylo to příliš dlouhé, ale neuvěřitelně živé a realistické. Zajímavý námět, drsný příběh, skvělé herecky. 70% a ještě se rozhodnu, jestli 3 nebo 4 hvězdičky. ()

warrenur

Don't do drugs. Za posolstvo a obcas podarene herecke vykony. Inak pridlha kopirka uspesnejsich "povojnovych stresovych syndromov" po navrate do "zivota". Slabota. 40% ()

Rathalos

Ulala,tak toto je rozhodne silna kava,Cherry je sice z vacsej casti drama,no zjavne sa tu objavi mix roznych filmovych zanrov,ale jedna sa o velmi depresivne,smutne,neprijemne a znepokojive dielo,v ktorom je zobrazeny totalny upadok cloveka/ludi na same dno,z ktoreho je len velmi tazky navrat smerom hore,vojna,posttraumaticka stresova porucha,zavislost na drogach,lupeze,,vazenie,to z vas urobi mega-trosku,tazko sa na to pozera pri pomysleni,ze aj toto je realita dnesneho sveta,musim este podotknut,ze Tom Holland podal svoj zivotny herecky vykon,nepovedal by som to o nom,povazoval som ho za slabsieho herca,no prekvapil aj sokoval,ale v dobrom slova zmysle,myslim,ze ma sancu ziskat Oscara a nielen on,ale i samotny film...:-) ()

Kopi1

Bratři Russo mě zde hodně zklamali, film mě nenadchl ničím, absolutně ojeté téma furt dokola - válka, PTSD, drogy, krádež. Není zde nic originálního (takovýchto filmů už bylo nespočet), neskutečně natahované, mluvení do kamery vůbec nechápu proč tu je (u Enoly Holmes to trochu smysl dávalo, zde vůbec), příběh neutíká, rozdělení na kapitoly také divné a jak nemůžou chytit někoho kdo vykrad několik bank bez masky...Celý film byl pro mě prostě už ohraný a bylo jasné co se bude dít dál. ()

CaptainCzech

Za mě kvalitativně nevyrovnaný snímek. Máme tu rozdělení do různých kapitol a zároveň s nimi se mění i tón filmu. Je tedy jasné, že některé baví a některé ne. Rozjezd nic moc love story, dvě části z armády pecka, feťácká linka zbytečně dlouhá a závěr hezký, ale až moc sluníčkový. Holland tu ukazuje, že je skvělý herec a ne pouze dobrý soused Spider-Man. Bohužel s osudem hlavní postavy jsem vůbec nesoucítil, páč mě štval jeho charakter od začátku do konce. Vedlejší charaktery solidní, ale žádný zázrak. I přes délku filmu to poměrně rychle uteče, což značí určitou kvalitu a vtažení do děje. Mínusem je občasné mluvení hl. postavy na diváka, což mě vytrhávalo z děje. Za mě standartní 3* a už jen kvůli Hollandovu výkonu doporučuju. ()

helloween93

Cherry je dalším příběhem o pádu na dno drogové závislosti, do kterého spadne ústřední pár. Holland je v roli junkieho přesvědčivý a po návratu z Iráku je to ukázková shitshow a downfall. Režie se ujali bratři Rusoové, kteří si od Avengers odskočili k vážnější látce. Cherry k vyššímu hodnocení chybí lepší gradace příběhu a kratší stopáž. Celkově ok drama. 3* ()

geek.ondra

Špatně natočená a napsaná bída. Russoovcům vstup mezi elitu nevyšel a selhávají téměř ve všech bodech. Po režijní, scénáristické ale i vizuální stránce se to snaží být něco víc ale ve finále je to pouze nafouklá břečka po které neštěknou snad ani na těch Zlatých Glóbech. Nezajímavý herci v čele s Tomem Hollandem (Po slušném výkonu v Ďáblovi zase slušný pád) jsou pak už jenom třešničkou na dortu. Naprosto směšný průser a Russoovci by měli zůstat u Marvelu. 3/10 ()

AloeB

Působivý a skvostně natočený film. O Tomu Hollandovi se dá uvažovat jako o herci, jehož v zářných a zajímavých rolích uvidíme ještě dlouho, a bratři Russovovi se zoufale chtějí stát klasiky. Je pochopitelné, že po odosobněných superhrdinských akčňárnách chtějí natáčet i mnohem přirozenější a zajímavější projekty, Cherry pak nádherně ukazuje, že se jim to daří, bohužel ale ještě mají daleko do statusu mistrů jako je Scorsese. Tento film je totiž v mnoha ohledech perfektní, v jiných ale doplácí na svoji patetičnost a neoriginalitu, přece jen jiný nejmenovaný film o drogově závislém páru je mnohem atraktivnější a údernější. Velmi ale oceňuje ztvárnění post traumatických následků mladého muže, který zažil válku, a následné kruté následky. Také si cením Ciary Bravo, která byla zářivou součástí snímku, a skvěle pasuje k Hollandovi, k němuž je nutné dodat, že v něm lze jen těžko vidět toho avengerského Spider-mana a mnohem více zde paradoxně ve více scénách připomíná Tobeyho Maguirea než toho teenagera, jehož známe z Homecomingu a Far from home. Na závěr ještě dodám, že Cherry je velmi povedený a řemeslně úžasný film, který ale nepřekvapí a jde v něm spíš o to prožít s hlavním hrdinou jednotlivé okamžiky. ()

tomik99

Nejsem úplně fanouškem novodobého trendu dávat do každého filmu Toma Hollanda, jelikož nejde o kdovíjakého herce hodícího se do všech filmových žánrů, nicméně tady mu to vážně sedlo. Bratři Russovi si tentokrát vzali na paškál vojáky, kteří se vrátí domů, a nemohou se znovu začlenit do společnosti. Zpracování je rozhodně dobré, má to psychologický podtext a hloubku. Bratři Russovi to navíc natočili takovým stylem, kdy jsem měl dojem, že s Hollandem ty problémy přímo zažívám. Feťácké scény ve mně vzbuzovaly hrozný pocit, a někdy to bylo opravdu tak natočené, že jsem si při filmu sám připadal sjetý. Od určitých scén jsem přesto odvracel oči, protože byly zkrátka a jednoduše „nekoukatelné“. Film má hloubku, je smutný a rozhodně svým způsobem dost hlasitě řekl, co vojáci mohou prožívat, a jak se následně na ně vláda vyprdne. Za to rozhodně palec nahoru. Nicméně jednou to stačilo a už bych asi psychicky nezvládl se na film podívat znovu. ()

ViktorS

Skutočne veľmi zaujímavý film. Aj keď možno by niekto povedal, že je trocha dlhší, na kvalite mu to určite neuberá. Cherry je pre svoju dramatickosť z môjho pohľadu dosť dojímavý alebo skôr smutný film. To ako sa hlavný hrdina príbehu vyrovnáva s posttraumatickou stresovou poruchou bolo dosť silné, ale veľmi pútavo zobrazené. Páčilo sa mi, ako bol film rozdelený na kapitoly, z ktorých každá predstavovala iné prostredie a psychické rozpoloženie postavy v rôznych etapách života. Tom Holland ma v tejto snímke fakt prekvapil. Doteraz som si o ňom myslel, že je to taký priemerný herecký talent, ktorý bude vždy ťažiť z toho, že hral Spider-mana. Ale po tomto filme musím zmeniť svoj názor, pretože herecky svoju rolu zahral perfektne a dúfam preto, že bude mať viac takýchto úloh. Rovnako však aj Ciara Bravo sa tu predviedla v skvelom svetle. Ďalej musím pochváliť hudbu, ktorá sedela k daným scénam a ako celok výborne dotvárala atmosféru filmu. Cherry je opäť jeden z tých filmov, ktoré na mňa skutočne zapôsobili, pretože ani na druhý deň som niektoré scény a celkový pocit z filmu, nemohol dostať z hlavy. ()

Razzor_82

"Změnilo se všechno a zároveň nic." Dospívající drama s účelnou proti drogovou agitací. Filmů o drogách ze kterých plyne ponaučení není nikdy dost! Zpomalovačky se snaží vykreslit poetický vizuál. I kdyby měli zachránit jediný život. Holland konečně dokazuje, že mu jdou i vážné role.  V roli svíjející se fetky byl chladně přesvědčivý. Přes dlouhou stopáž si film pyšně kráčí do svého konce. 7/10 ()

NorseSword24

Po tomto filme som čakal že dvojica Russo budú točiť tie najväčšie pecky. No bohužiaľ prišiel Grayman. Ale toto je klenot. Príbeh mapujúci niekoľko kapitol a období človeka. Každá kapitola je zaujímavá a každá má aj svoj audiovizuálny štýl. A to je presne to čo mám rád. Striedanie rôznych štýlov na základe toho čo sa deje. Máte skvelý drama príbeh o láske, o tom aká je vojna a aké má následky, príbeh o závislosti na drogách... Každá ta kapitola má iný žáner a iné podanie, ale celé to je príbeh tej istej postave. Do toho ešte aj dynamika rozprávania od Russovcov a celá ich réžia s dobrou hudbou. No čo iné budete mať než jeden z najlepších filmov daného roku. A príde mi ľúto že tak rýchlo upadol a že nemal väčší úspech. A 72% je skurvene málo. Za mňa 94%! ()

Kingjiri

Filmařina byla hodně fajn (teda až na ty častý zpomalovačky) a Tom Holland s Ciarou Bravo odvedli v hlavních rolích pořádnej kus práce. Jenže dramaturgicky už se chválit moc nedá, protože zejména tempo vyprávění je hodně pomalý a stopáž nesoudně velká. Po zdlouhavym úvodu přijde trochu záživnější část z nasazení v Iráku, pak se objeví ještě pár dobrejch scének po návratu, ale schopnost scénáře držet divákovu pozornost směrem k závěru zase významně opadá. Chtělo by to pořádně máknout ve střižně a zkrátit biják asi tak o dobrou půl hodinku. A taky by bylo fajn si ujasnit, jestli chci, aby celek vyzníval spíš dramaticky nebo odlehčeně. Pak by celá tahle podivaná fungovala mnohem líp, dvě hodně silný hvězdy. ()

Maximilianus

Páčilo sa mi spracovanie, avšak už od vojny a najmä po nej nejako stratil tento film na výnimočnosti, a aj keď mal stále čo ponúknuť, nebolo to nič nevidené a výnimočné. Prvá tretina bola určite lepšia a zaujímavejšia. 7,2/10. ()