Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

Trevor

Výnimočný film so skvelým Tomom Hollandom, filmy z prostredia feťákov skrátka majú svoje čaro aj ked je to prostredie ktoré rozhodne nemusím. Dobre mu sekondovali aj ďalší herci, pptešila ma aj hudba takže absolútna spokojnosť. ()

M.i.k.e

Cherry je sice pekelně dlouhá splácanina několika různých žánrů,ale osobně mě fakt bavilo to celé sledovat.Začátek je taková zvláštní high school romance,která se posléze překlopí do něčeho co by (asi) rádo bylo něco jako Full Metal Jacket,plynule přejde do něčeho co se podobá Jarhead a skončí jako PTSD feťácká gangsterka a jakkoliv to vypadá nepravděpodobně,funguje to.Pár hlušších míst se sice najde,ale jinak jsou si Russoovci jistí i mimo Marvel klícku.Navíc je tu velmi dobrá hudba Henry Jackmana a čím dál lepší Tom Holland,kterému sem neměl problém uvěřit jeho přechod ze středoškoláka na vojáka,následně vojáka co si neví rady se svým PTSD a ve finále úplnou feťáckou trosku.Až mě trochu mrzí,že Cherry nejde vidět v kině...80% ()

Aljak

Štýl s rozprávačom v prvej osobe á la Forrest Gump mám vcelku rád, takže to považujem za veľké pozitívum celého filmu. Čo sa týka deju, tak mám z toho zmiešané pocity. Prvá polovica filmu bola fakt skvelá a celé to pôsobilo ako irónia osudu zaobalená do sarkastického štýlu. Zlom prinieslo najmä to drogové obdobie, ktoré bolo výraznou brzdou v rozvoji deja, a čiastočne to ťahalo dej dole až do samého konca. Záverečné "bankové" obdobie opäť prinavrátilo môj záujem a napokon hodnotím film ako celok viacmenej nadpriemerne. Tom Holland bol v úlohe Cherryho naozaj vynikajúci, a aj vďaka nemu a jeho hereckému prejavu sa mi film páčil ešte o kus viac ako keby tam bol ktosi iný. Škoda tej drogovej "etapy". 4* ()

bourec

Moje hodnocení je ovlivněný naprostým odporem k fetkám. Ať už se k tomu dokodrcali tim nebo oním způsobem. Pro mě je závislák človíčkem, kterej má strach skočit z mostu na kokosku, a tak volí tuhle pomalejší variantu sebevraždy. Každopádně jeden jako druhej=slaboch. Film je zaprvé neskutečně dlouhej, takže když si zdřímnete, prakticky se nic nestane. A navíc to je takový to vyprávění. Nudný, pomalý, na hovno. Trpěl sem. 30%. ()

C0r0ner

Příběhově nic kdovíjak originálního, stopáž zbytečně natažená, ale i přesto to nenudí, z hlediska kamery a vůbec technického zpracování je to na špičkové úrovni a herecky taky paráda. Dohromady tedy nic objevného a přelomového, ale na jedno podívání fajn film. 70% ()

moviefreak

Toto asi nikto od tvorcov Endgamu nečakal. Dostali peniaze, voľnú ruku a oni namiesto niečoho originálneho namiešali mix, ktorý dokopy nefungoval a všetko sme už niekde videli. Škoda, že nezvolili kreatívnu cestu seriálu Fleabag po celý čas... ()

PROCESOR

Snímek mě hned napoprvé zasáhl. Jak se z mladé krásné zamilované dvojice, stane, že jsou za pár let trosky. Film se úplně nesnaží ukázat na někoho prstem a nechává na divákovi, aby rozhodnul. Netlačí do jasných odpovědí a rozsudků. Plyne si svým tempem. Nesnaží se, za každou cenu šokovat, nebo něčemu podlézat. Má svou hrdost a kráčí si v klidu dál. ()

zette

Urcite to neni film, kde bych mel zajem o dalsi zhlednuti. Ale pribeh ma co nabidnout. Tom Holland odehral velmi verohodnou postavu. Rezie mi uplne nesedla, ale dobrych a zajimavych zaberu se zde najde dostatek. Za me nadprumerny film. ()

rizek2

Nový film tvůrců posledních Avengers má podobné nešvary jako jeho superhrdinští předchůdci − je úmorně dlouhý. Úvodní část o mladíkovi, jenž se přihlásí do armády, se neuvěřitelně táhne a mnohem lépe vyprávěný je jeho následný návrat do běžného života. Poznamenaný ovšem posttraumatickou stresovou poruchou a počínající závislostí na opiátech. Kvůli ní začne hlavní hrdina Cherry vykrádat banky, s partnerkou se sjíždějí heroinem a jejich postupná cesta na samotné dno, kdy smyslem života je jen další dávka a z existence se stává boj o přežití, zanechává opravdu silné dojmy. Podobně jako kniha, kterou autor napsal ve vězení, kde si odpykával několikaletý trest za sérii bankovních loupeží. ()

CinemaRanger

Při prvním zhlédnutí (den premiéry) jsem měl velký problém s druhou polovinou, která se od té první velmi liší (první je novodobá Olověná vesta a druhá drama o feťácích), byla zdlouhavá a vyčerpávající. Teď (31.8.), po několika měsících, jsem se k tomuto snímku vrátil, páč jsem měl pocit, že jsem ho značně nedocenil. A byla to pravda! Momentálně nemám co vytknout, jen těch slow motion záběrů bylo trochu moc. Velmi silné drama, které mi v hlavě zůstane ještě dlouho. PS: Tomovi dejte za ten úžasnej výkon Oscara. ()

Doudis19

Záživně zfilmovaný knižní brak, který nemá absolutně čím překvapit. Čím, tahle předloha oslovila všechny zůčastněné, to mi hlava nebere. Příběh, svou naivitou, jak z hodiny rodinné výchovy na téma:” drogy, a jejich následky” 😏. ()

UhLee

(8/10). 2. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Vždycky jsem považoval Toma Hollanda za takové dítě štěstěny. Že nebyl až tak dobrým hercem, ale bylo ho všude plno. Ovšem v Cherry mi dokázal, že je fakt dobrým hercem. Jakože fakt dobrým. Fakt jsem si to jeho hraní užíval a hlavně díky němu je ten film moc dobrý. Dost mě oslovil způsob vyprávění, jakým Russovci film prezentují. Dělí se na jednotlivé části a mění se také styl jednotlivých scén. Osobně jsem obrovským fanouškem první poloviny filmu = romantická + části z války. Tyto části byly nádherné. U druhé poloviny už to bylo dlouhé. Nalijme si čistého vína - ten film mohl být klidně o těch cca. 30 minut kratší a nikdo by se nezlobil. Bylo to svým způsobem fakt nepříjemné sledovat, co dokáže s člověkem udělat VÁLKA. Člověk až někdy nevěřil vlastním očím. Podle mě to bylo napsané fakt dobře a Russovci si tady v žádném případě nepotřebovali cokoliv dokazovat. Dalším skvělým aspektem byla hudba Henryho Jackmana, která tady sedla skvěle. Ještě teď mi její přenádherné tóny zní v hlavě. Tohle bylo fakt velké a příjemné překvapení a trefa do červeného od Apple. ()

drella_lover

Prvních 10 minut je film zábavný. Poté přijde cca 20 minut, kdy se na film budete dívat jako na zkoušku kolika filmových technik si všimnete. Pak přijde nuda, patos a přejezení se nudou. Takhle by vypadaly středoškolské studijní filmy, kdyby měly budget blockbusterů. I když to jsem možná urazil středoškolské studijní filmy. ()

Qitek

Dost rozpačitý dojmy. Ty slowmotiony byli opravdu (hlavně v závěru) už vyloženě nasírací. Jinak jde v podstatě o docela vtipné i temné překvapení s hezkým koncem i po tom všem hejtu co to slíznulo. Možná díky tomu. A byť je Tom Holland bez charismatu, musím se jej tady zastat jako herce. Ano, scénář hází klacky pod nohy, ale ustál to s více než se ctí. Chtěl bych tohle vidět v rukou vhodnějších režisérů, kteří vědí co dělají a co chtějí. Škoda. ()

Lachtaan

Russoovci si po megahitu Endgame a před nejdražším filmem Netflixu Gray Man vyzkoušeli natočit něco divácky mnohem méně přístupného pro streamovací službu, která sice může rozhazovat penězi, fanouškovskou základnu má ale stále zanedbatelnou. Cherry je rozvleklé drama, které střídá pozoruhodné pasáže s až uspávajícími, má ovšem v rukávu úžasného Hollanda a precizní hudební podklad. A pokud bude Apple do budoucna dávat zelenou takhle alespoň technicky promakaným flákům, budu (v případě, že si zrovna koupím nějakou novou Apple hračičku a budu mít službu na rok zadarmo) u toho. [viděno na Apple TV+ 23.10.2021] ()

YumiOkami

zacatek byl nudnejsi, ale potom to zacalo byt zajimavejsi; hlavne kdyz hlavni ‘hrdina’ zacal brat drogy a snazil se kazdy den o to, aby prezil - i kdyz se ve skutecnosti jen pomalu zabijel. — zdlouhavy konec mi vubec nevadil. — tom holland byl vazne uzasny!! + krasne zoubky a knirek na konci :D || ❝𝐘𝐨𝐮 𝐝𝐨𝐧’𝐭 𝐞𝐯𝐞𝐫 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐭𝐨 𝐛𝐞 𝐬𝐨𝐫𝐫𝐲 𝐟𝐨𝐫 𝐭𝐡𝐞 𝐰𝐚𝐲 𝐲𝐨𝐮 𝐟𝐞𝐞𝐥.❞ 🍒🔫 ()

bizz_mjc

Tyjo, do biografie bejvalýho mariňáka, feťáka a bankovního lupiče narvat mimojiné artovost by mě nenapadlo. A ta uf-délka a ten slowmo závěr? No já nevím. Dojem zvedá, že to byl příběh ze života a výkon Toma Hollanda. ()

hroubek

Film, který to u diváků nebude mít jednoduché. Bratří Russové vytáhli komiksové filmy (MCU) na vrchol, a teď se rozhodli nám všem ukázat, že dokáží natočit i něco dospělejšího. Z mého pohledu se jim to povedlo, tak na půl. A znovu se předvedlo to, že producentský dohled Kevina Feigeho je nenahraditelný. Z technického hlediska nelze filmu nic vyčítat. Má hezkou vizuální paletu, hraje si rozlišením, hudbou, stavbou vyprávěním, kamerou a dalšími technickými aspekty. Má to své opodstatnění pro vyprávění a pro samotný příběh. Tady problém není. Problém je se samotným příběhem, dávkováním informací a v neposlední řadě s délkou. Je to utahané, místy tomu chybí tah na bránu a nemá to sympatické postavy. Dost mě to mrzí, jelikož mi ta zápletka přišla dostatečně zajímavá. Z mého pohledu film nefunguje jako celek. Jednotlivé scény a momenty jsou luxusní a jsou taky výborně natočené a prodané, přesto jako celek to drhne. Tom Holland je hodně talentovaný a zde jede až na dřeň. Vyzkouší si zde spoustu hereckých poloh a je radost sledovat, jak herecky roste. Navíc, díky němu se film nerozpadne. Bohužel totéž nemohu říci o Ciara Bravo. Bravo není špatná herečka, bohužel zde, jsem jí to moc nevěřil a přišlo mi, že místy dost přehrává. Osobně jsem čekal, že mi film více sedne. Rozhodně nejde o špatný film, a Russové jsou velmi talentovaný tvůrci, jen je vidět, že méně je někdy více a tvůrčí svoboda někdy není to nejlepší řešení. ()

dragon94

Cherry více než film působí jako jeden dlouhý videoklip, který je ozvláštněný o několik efektních záběrů, zpomalovaček a bourání 4. stěny. Příběh se více než dialogy posouvá za pomoci vypravěče, kterým je zároveň hlavní hrdina. Což nemusí sednout každému. Taky se navíc nejedná o nic světoborného. Pár nápadů film má, ale už jsme viděli lepší filmy s poselstvím že drogy jsou špatné. Na druhou stranu však musím uznat, že je ten příběh docela uvěřitelný. Škoda však že se film snaží vyprávět všechno možné, a tak se nám tu vyrojí hned několik zbytečných a nezajímavých odboček, které zbytečně odvádějí pozornost od hlavní dějové linie. Osobně si také myslím, že film není příliš zábavný do doby, než hlavní hrdina propadne drogám. Možná to je tím, že se ve filmu nestane do té doby nic moc zásadního, a už vůbec né nic překvapujícího. Celkově vzato pokud nemáte na co koukat a podobná témata vás zajímají, tak se na film koukněte, ale určitě se nejedná o nic co byste museli vidět, nebo co by vás něčím zásadním překvapilo. Zhlédnutí sice nelituji, ale i tak je Cherry zase jeden z těch filmů, na kterých byl trailer to nejlepší. 3* 55% ()