Filmy našeho dětství

• USA The Movies That Made Us
USA, (2019–2021), 12 h 38 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvorcovia:

Brian Volk-Weiss

Réžia:

Brian Volk-Weiss

Dan Aykroyd, Daniel Stern, Ivan Reitman, Chris Columbus, Bruce Willis (a.z.), John McTiernan, Steven E. de Souza, Jan de Bont, Bonnie Bedelia (viac)

U těchhle kasovních trháků jsme společně užili spoustu zábavy. Seznamte se s herci, režiséry a dalšími lidmi ze zákulisí, kteří je pro vás natočili. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (16)

Filmy našeho dětství (2019)

Musela jsem si zvyknout na ten styl podání, první díly to drhlo a trvalo mi se chytnout, ale vyplatilo se udržet zvědavost k tématu. Jednotlivé díly jsou více či méně zajímavé, některé i vtipné. Asi každý si tu najde nějaký oblíbený film, nebo prostě takový, jehož vznik ho zajímá. Palec hore. ()

Hříšný tanec (2019) (S01E01)

Zpracování dokumentu mi nesedí, působí hodně zastarale. Patřím k fandům Hříšňáku, i když je to naivní pohádka. Miluju.soundtrack. Dokument o hercích asi neřekl nic moc navíc, co by už člověk nečetl přes léto v kdejakým bulvárním plátku - nicméně záběry z castingů mají u mě za jedna (a vůbec se nedivím, že se do Patricka hned zamilovali, to charisma a sex z něj jen sršelo). Zajímavá byla tedy hlavně nesnadná cesta k tomu, aby film vůbec vznikl, nicméně osobně by mě asi zajímaly spíš jiné, konkrétnější věci ohledně natáčení a vzniku různých scén - ale to asi nebylo zajímavý. ()

Sám doma (2019) (S01E02)

Pořád jsem se nesžila se stylem provedení, ale co už. Sám doma je film, který si získal spoustu srdcí a kdo by to byl řekl, že to byl takovej nízkorozpočťák. Myslím, že měli velký štěstí, že se jim pro hudbu podařilo zlákat Johna Williamse, protože i ta je dnes ikonická. Každopádně tady mi přišlo, že se na tom filmu podílela banda sympaťáků, což mi u těch předchozích částí, které jsem zatím viděla, kapku kazilo dojem. Ale to je samozřejmě děsně subjektivní. ()

Smrtonosná past (2019) (S01E04)

Těžko říct, zda je to tím, že jsem si na ten styl už zvykla, každopádně tento díl se mi líbil nejvíc a byl opravdu nabitej zajímavostma. ()

Vánoční skřítek (2020) (S02E01)

Vánočního skřítka moc nemusím. I když jsem mu, jak koukám, dala krásné tři hvězdy. Kdo by to byl řekl, že má tak zajímavou historii vzniku. Celkově na mě ale tento dokument, či dlouhý film a filmu působil divně a zastarale. ()

Série 3 (2021) (S03)

Třetí série se mi líbila víc jak první. Těžko říct, jestli to bylo lepším výběrem filmů, zvyknutím na divnej vizuál, nebo se to prostě fakt natolik zlepšilo. Filmy mají zajímavý pozadí vzniku, je vtipný jak moc se na nich chtělo škudlit a jak moc přes to všechno vydělali. Tyto dokumenty jsou pro mě prakticky bez charisma, ale tentokrát mi přišly víc vtipný. 3,5* ()

Návrat do budoucnosti (2021) (S03E01)

Návrat do budoucnosti! Povedly se všechny tři díly a to se jen tak nestává. To s hlavním protagonistou mě dost překvapilo a asi nikdo nepochybuje, že si jeho změnou všichni zachránili krky. Taky mě překvapilo, že někdo může natočit tři propadáky a stejně mu dají studia čtvrtou šanci. ()

Pretty Woman (2021) (S03E02)

Až mě překvapilo, jak mě tento díl bavil. Pretty woman sice považuju za klasiku a kolem Silvestra, kdy ji většinou dávají se klidně podívám (třeba i jen na kousek) po stotisící první, ale nijak ji neprožívám. Věděla jsem, že to původně nebyl nijak zvlášť pohádkový film, a ten přerod byl rozhodně zajímavý. A opravdu hodně mě zajímalo, jak původní scénář končil. Hele... nestálo by za to, ten původní zrealizovat? :D ()

Jurský park (2021) (S03E03)

Je fascinující, jak se prakticky z prdu stal tento film. Jeden z nejlepších dílů, přišel mi i nejvtipněji podaný (ale možná jsem si jen zvykla na humor vypravěče). ()

Forrest Gump (2021) (S03E04)

Trhák, na kterým chtělo studio škudlit (a když se zamýšlím, tak nad jakým filmem nechtělo :D). Nejvíc se mi líbil závěr s nadací Garyho Sinise, v tom ten film dostal ještě větší smysl. ()

Halloween (2021) (S04E01)

Co si ve ztichlým, tmavým baráku pustit ve dvě ráno, když nemůžete spát? Kdo by neznal Halloween, ke zježení chlupů na těle stačí jen typická, dnes už kultovní, hudba. Nízkorozpočťák s drahou kamerou, nadšením, minimem krve, který si vzal za úkol, aby se divák děsil především sám vlastní představivostí. Vyšlo jim to. Klobouček. ()

Pátek třináctého (2021) (S04E02)

Pátek třináctého jsem viděla zhruba před dvaceti lety :D a dost mě překvapilo, že ta nejlepší závěrečná scéna ve filmu málem ani nebyla. Je šílený, že se tento film, šitý horkou jehlou na koleně, kdy snad pravá ruka netušila co dělá levá, stal kultem. Čím jsem starší, tím míň holduju hororům, zvlášť tohoto typu (přiznávám, u ukázek jsem zavírala oči) a teď už chápu mámu, když tenkrát říkala, že jsem praštěná, když na takový voloviny koukám. :D Ale... kdo neviděl Pátek třináctého jakoby nebyl, no ne? ;) ()

Noční můra v Elm Street (2021) (S04E03)

Je to prakticky u každého dílu, ale stejně mě nepřestane fascinovat, jak vzniká z prdu kulička. A že se prostě někdo rozhodne udělat film a po mnoha peripetiích ho prostě udělá. Nadšení, kreativita, kopec štěstí. Konec mě svým způsobem dojal. Freddie vyšlapal cestu mnoha dalším. ()

Robocop (2021) (S04E04)

Robocopa zná asi každý. I já, ale film jsem neviděla. A popravdě i když to byl rozhodně zajímavý díl a patří k těm lepším, na podívání mě to zrovna nenalákalo. A proč? Protože já bych asi byla ten divák, který by odcházel při vraždě Murphyho z kina. :D Mně stačilo jen to, jak o té scéně mluvili a ukázky, co u toho jely. ()

Vetřelci (2021) (S04E05)

První díl během kterého jsem měla děsnou chuť si ten film pustit. Tleskám přítomnosti Sigourney Weaver, ta byla příjemným překvapením. ()

Cesta do Ameriky (2021) (S04E06)

Cestu do Ameriky jsme měli na VHS, viděla jsem ji x-krát a pokaždé se podívám ráda. Jo, je to pohádka a je to zábava, díky tomuto filmu jsem si Eddieho zamilovala. Jsem ráda, že tento film do 4 série zařadili. 4,5* ()