Filmy našeho dětství - Série 4 (2021) (séria)

Robocop (S04E04)

(epizóda)
USA, 2021, 54 min

Tvorcovia:

Brian Volk-Weiss

Réžia:

Brian Volk-Weiss

Chris Walas (a.z.)

Těsný robotický oblek a pořádně napnutý rozpočet. Sžíravý pohled na korporátní Ameriku natočil svérázný evropský režisér a napětí na place se tenkrát prý dalo krájet. (Netflix)

choze

Verhoevena, Wellera, ani Bottina (tvůrce roboobleku i masek ve Věci) se sem nahnat nepodařilo, takže se musíme spokojit s Kurtwoodem Smithem (alias Clarence Bodickerem), jak předvádí Verhoevenovy výbuchy vzteku. A scenáristy, trikaři a Nancy Allen. Jinak klasika - na začátku film všichni podceňují (protože název i námět zní celkem stupidně), rozpočet je podfinancovaný, třebaže jde o akční trikovou podívanou (s megalomanským režisérem, který chce všechno větší), náročná výroba i používání roboobleku a taky problémy s primadonskou hlavní hvězdou, která přitom tehdy ještě hvězda nebyla. A na těchto dokumentech je fajn, že narozdíl od PR keců, kde vám tvůrci vykládají, jak bylo natáčení zábavné a a jak úžasně se jim spolupracovalo, tady s chutí přiznají, co bylo na hovno a kdo se s kým hádal. ()

castor

Ten komediální nádech v sérii už může někomu mírně vadit. Leská hromada spravedlnosti nicméně vstupuje na scénu. A Evropané prostě tu zářivou Ameriku umí líp. Zbytky policajtova těla a mozek „zbavený“ paměti pomůžou jednomu experimentu, na jehož konci stojí nezničitelný kovový kyborg. Vytříbený nizozemský stylista Paul Verhoeven, vskutku zajímavý sci-fi tvůrce a (pardon) úchyl, na place nerad na něco čekal. Ovšem na samotný kovový oblek čekat musel, dokonce měsíce, než byli všichni spokojení. Musel tak přehazovat scény a harmonogram natáčení. Obsazení Petera Wellera do role Murphyho pomohlo, že byl drobnější (Arnold se holt do obleku nenasoukal) a měl výrazné rty. Ovšem také měl v průběhu natáčení s mnohým problém. I se členy štábu. Potíže byly i s navyšováním rozpočtu. Jakmile natáčení skončilo, tak asi „největším“ problémem pro Verhoevena bylo, že nechtěl přijít o nejdrsnější scény. Jenže rating, který měl, by film pohřbil. Takže chtě nechtě musel ustoupit, aby snímek nakonec dostal rating R. ()

Lacike

Konečne zase raz jeden vydarený diel. Tentoraz ten komediálny prístup tejto série k Robocopovi dokonale sedí. Dúfam, že raz natočia diel aj o Hviezdnej pechote. Akurát sa mi potvrdilo, že Neumeier mal síce nejaké zaujímavé nápady, rovnako ako aj ten druhý scenárista, ale práve Verhoevenove vedenie z toho urobilo takú klasiku. Zistenie, že Wellerovi celkom pri natáčaní drbalo bolo vtipné. Je tu celkom dosť zaujímavých pikošiek. Napríklad tá o tom prečo sa už takéto veľké výbuchy v centre mesta netočia. Tentoraz to stojí za to a je to rovnaká zábava jak film. 8/10. ()

chrispe

Robocopa zná asi každý. I já, ale film jsem neviděla. A popravdě i když to byl rozhodně zajímavý díl a patří k těm lepším, na podívání mě to zrovna nenalákalo. A proč? Protože já bych asi byla ten divák, který by odcházel při vraždě Murphyho z kina. :D Mně stačilo jen to, jak o té scéně mluvili a ukázky, co u toho jely. ()

Nathaniell

Parádně, nápaditě a Velice dynamicky provedený dokument. Navíc o jednom z nejlepších filmů (a patrně nejlepší sci-fi) mého dětství. Zajímavé pojetí, komický přesah... Jediné, co bych udělal jinak, je, že bych přidal úvod a zmínil lidi, kteří se k filmu nebudou vyjadřovat a proč. Nechápu absenci režiséra a samotného hlavního protagonisty. Ovšem myslím si, že se tím prostě už nechtějí zabývat... I tak klady TĚŽCE převládají. 5* ()