castor

První návraty k filmům, které ovlivnily několik generací diváků. Začneme pohádkou o naivní dívce z dobré rodiny, která propadne tanci plného tření, ohýbání a kontaktů s tanečníkem Johnnym, pokračujeme kouskem, který redefinoval žánr vánočního filmu a vznikl tak zázrak, kterak musí malý kluk bránit svůj dům před dvěma lupiči, neopomeneme kultovní hudbu a herecké výkony chlapíků s laserovými děly, abychom to celé završili nasraným bosým poldou, v jehož případě tvůrci změnili zvyklosti spojené s akčním žánrem. Kolikrát sice chybí klíčoví herci či stěžejní tvůrci, přesto se k nám dostává množství zajímavých informací. Trable se scénářem zažívali Krotitelé duchů i Smrtonosná past, kdy byl scénárista jen pár stránek před natáčením. Komedie Sám doma zase vůbec nemusela vzniknout, protože studio chtělo kvůli navyšování rozpočtu natáčení ukončit. A Hříšný tanec? Studia se jen omlouvala, látka je nezaujala. K natáčení nakonec došlo, ovšem jeden z důležitých poradců, když viděl hrubý sestřih, naznal, že by měl výsledek skončit v koši. A nakonec jde o nesmrtelné klasiky. Yipee-yi-yea, mother-fucker! ()