Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

kajas

Teda to ale byla uspávačka! Cavilla s Claffinem mám moc ráda, ale jejich postavy jim evidentně nesedly a navíc neměly příliš prostoru. Millie jsem dosud neznala (na Stranger Things se chystám už dlouho) a je to jistě talentovaná mladá dáma, ale ani její Enola si moje sympatie nezískala a voiceover dost otravoval. Do ohlášené dvojky se zrovna nepohrnu. ()

Fanucci

Jo jo, je to agitka. Ale hravá a skvěle zahraná (Millie, Cavill). Upřímně nechápu tu masivní pobouřenost nad tím filmem v komentářích. No tak je to o emancipaci, rovnoprávnosti, ženském právu volit..a co má bejt? Netflix se veze na vlně společenské poptávky, ale ta mne na rozdíl od jiných diskutujících tak strašně neuráží. A Netlix je mainstreamové médium a chová se podle toho. Spíš by mne překvapilo, kdyby podobné filmy Netflix netočil. ()

jhr

Enola Holmes mě mile překvapila. Na tento film jsem se těšil a jsem rád, že se povedl. Jedná se o rozpustile hravý film, který pobaví jak mladší tak rovněž starší diváky. Nejsilnější stránkou filmu je bezpochyby jeho bezchybné obsazení. Millie Bobby Brown je jako Enola neuvěřitelně zábavná a sympatická. Henry Cavill a Sam Claflin se do rolí Sherlocka a Mycrofa ideálně hodí a na všech třech je vidět, že si své role užívají. Mám jen jednu malou výhradu. Možná by v dalším díle, který snad vznikne, bylo lepší, kdyby se tvůrci vydali vlastní cestou a nechali se knižní předlohou jen volně inspirovat. Důvod je ten, že Enola si jako postava přece jen zaslouží komplikovanější případ, který by musela vyřešit a také bych se nebál větší interakce mezi ní a Sherlockem. ()

M.i.k.e

zatímco minulý týden Netflix příjemně překvapil Ďáblem,hned pár dní na to přišel se zatím největším zklamáním.Trailer sliboval výpravnou,vtipnou,oddechovou akční jízdu,ale realita je bohužel jiná.Zůstala sice slušná výprava a vynikající Millie Bobby Brown,ale zbytek je prostě nuda.Nejsem asi schopen přesně definovat co konkrétně tu chybí,protože akce tu je,nějakým vtip tu a tam také,herci jsou dobří a i ta girl power massage by byla v pohodě,ale dohromady to prostě nelepí a netvoří to celek který by byl zábavný a u kterého bych měl tendenci si ho někdy v budoucnu pustit znova...40% ()

Nach

Herecky skvělý snímek s výborným castingem. Cavill tu působí příjemným gentlemanským dojmem (hraje slavného Sherlocka), kdežto Millie Bobby Brown jako feministka, která je natolik feministická, že i její jméno zní pozpátku Alone (asi proto, že feministky té doby byly osamělé, jinak si to nedokážu vysvětlit). Celý film se snaží být mimořádně tajemný, až autoři evidentně sami nevěděli, jak motivaci té či oné postavy vysvětlit. Kupříkladu matka Enoly v podání Heleny Bonham Carter mohla klidně na počátku natáhnout bačkory a pak už se objevovat jenom ve flashbacích, protože po celý děj se zde hraje s jejím zmizením obrovské haló, aby ve výsledku vše bylo vysvětleno naprosto prázdně (nechci spoilerovat) a jednotlivá vodítka byla tedy v rámci jejího zmizení naprosto zbytečná. Další bod programu je hlavní linka s markýzem. Když opominu výsledné odhalení, kdo ho zosnoval zavraždit (WTF moment jak prase v negativním), tak hlavní zkušený sériový vrah je natolik oddán své práci, že není schopen nikdy kulovnicí trefit dva usmrkance v koutu místnosti se krčící a poté hodinu přebíjí, zatímco super inteligentní Enola.... se schovává na zemi a čeká až nepřítel přebije a natáhne kohoutek. Jo a mimochodem do této situace se dostala svým vlastním geniálním plánem. Suma sumárum.... Enola Holmesová je průměrnějším detektivním dobrodružným filmem, který je promíchán s komedií (chtěnou i nechtěnou), která má slabé CGI efekty a velice prostinký scénář. I tak ale jde o svěží a rychle ubíhající snímek, který tu a tam bourá třetí stěnu a jenž si herci evidentně užívali. 65% ()

Elyssea

Být mi dvanáct, tak Enolu budu zbožňovat. Je svá, hravá, a má kuráže víc než dost. Navíc mladý lord Tewkesbury není zase tak úplně neschopný (a hlavně oba herci jsou doopravdy ve věku svých postav!), takže funguje i jako parťák. Jenže si nejsem tak docela jistá, jestli muselo jít právě o mladou slečnu Holmesovou. Mít za staršího bratra Sherlocka je jistě cool (a Cavill si tu jede pobavený odstup, který se v nových adaptacích často nevidí), nicméně to neznamená nic jiného, než že zvídavost a výstřednost mají v rodině. Je mi líto jen chudáka Mycrofta, jehož charakter utrpěl dost zásadní ránu. Proč dělat z vysoce inteligentního muže konzervativního úředníčka? A naprostou záhadu pro mě představuje celá zápletka kolem matriarchy Holmesové. Sice jde o katalyzátor celho příběhu, ale nevede vůbec nikam. Možná do dalších dílů? ()

Streeper

Já jsem příjemně překvapená. Nevěděla jsem co od toho mám čekat, v poslední době se na trailery vůbec nekoukám, protože mi to následně kazí celkový film. Líbilo se mi to. Bylo to příjemné a odpočinkové. Atmosféra staré Anglie byla dokonalá, herecky skvěle zahrané. Příběhově je to ale hodně slabé a předvídatelné, dalo by se to promyslet lépe. Co mi na filmu ale vadilo hodně, opravdu hodně bylo mluvení a koukání do kamery. Nejsem zastánce filmů, kde postava mluví s divákem, bere mi to filmové kouzlo, které si chci při sledování užít. Za tohle hodně velké mínus, ale navzdory všemu negativnímu se mi to vážně líbilo. Dokonce bych byla i pro pokračování. ()

Pitam

Docela příjemná jednohubka na nedělní odpoledne. Neumím si představit jediný důvod, proč chtít film vidět znovu. Je v něm sice krásná hudba, moc povedená výprava a sympatická hlavní hrdinka (která od dob počátků Stranger things řádně dospěla, a to nejen filmově, a taky jí to zde mnohem víc herecky sedí i sluší), ale děj je strašně jedoduchý, styl vyprávění děsně polopatický a vyskytuje se zde jednodznačně nejneschopnější nájemný vrah v dějinách :-) Prostě průměr. Ale soundtrack si asi ještě někdy pustím a jsem už docela zvědav na další role Millie. ()

C0r0ner

Ze začátku to mělo solidní drive, bylo to takové milé a vlastně zpracováním i originální, ale časem to bohužel sklouzlo do mlácení prázdné slámy a některé dějové švíky tomu taky dvakrát nepomohly. Úplná sračka to nebyla, ale nic moc kvalitního také ne. 60% ()

bukowski83

Jsem fanoušek všeho Holmesovského, tak jsem byl zvědav jak mně Enola sedne. Slovem anglickým to vystihnu jednoduše a krátce...not great, not terrible. ()

laik_60

mladšia sestra Sherlocka "predbehla" svojho brata (vlastne oboch) aj svoju mamu a pomohla vvyriešiť politicku krízu v anglicku na začiatku XX. storočia. ()

Martrix

Krásná ukázka toho, jak rozdílně se dá uchopit sherlockovský námět. Enola Holmes nemá nic společného s dynamickým pojetím Guy Ritchie, přesto je to neotřelé a hravé. Pravdou ovšem je, že úvod ve mě vzbuzoval rozpaky a cítil jsem se trochu nepatřičně...jako kdybych se nachomýtnul k demonstraci za práva kojících matek. Cílovka Enoly se mi v prvních dvaceti minutách zdála být 12-15 let. Nicméně nakonec konstatuji, že je to nezávadné i pro starší ročníky. A to především díky Millie Bobby Brown, ze které se vyloupla velmi sympatická herečka, která bez problému utáhne celý film. Místy jsem měl pocit, jako bych se vrátil zpět v čase a viděl začínající Natalii Portman. Jsem si dost jistý, že si tímto filmem hlasitě řekla o pozornost mnoha producentů a režisérů. Cavill byl jako Sherlock překvapivě věrohodný a ze své postavy vytěžil v rámci vedlejší role asi maximum. Takže pro mě trochu překvapivě... díky Millie Bobby Brown a Bradbeerově jemné režii, je to lehce nadprůměrný, milý filmeček. ()

Sammya

Tohle se nedá popsat jinak jako roztomilé a zábavné. Bylo by to ještě o chlup lepší, kdy Enola věčně nemluvila na diváky do kamery jak na totální blbce. Ale jinak to byl zábavný oddychový film a líbilo by se mi pokračování. ()

carly

Detektívka spojená s coming-of-age story. A spojená veľmi dobre. Enola je veľmi zaujímavá postava a Millie ju hrá perfektne. Celkovo je obsadenie na jednotku. Výprava a vizuál aj strih boli krásne a osviežujúce. A to breaking-of-fourth-wall sa k tomu príbehu a postave veľmi hodilo. Bolo to zábavné, akčné, aj nečakane pravdivé a pohladilo to po duši. Politics doesn’t interest you because you have no interest in changing a world that suits you so well. ()

Doldus

Ani sympatický cast (Cavill sice nevyužit, ale třeba Sam Claflin je velice dobrý Mycroft) v čele s Bobby Brown to nezachrání od nicneříkajícího šedého průměru. Na tenhle film se zřejmě brzy zapomene. Feministická agitka je to skrz naskrz a jakkoliv bylo toto hnutí v době viktoriánské Anglie doopravdy aktivní (velice), tlačí se tu v tomto ohledu na pilu až příliš. Boření čtvrté zdi titulní postavou je zprvu příjemné osvěžení, postupem filmu se však stává naprosto nadbytečné, ne-li otravné. Vizuál víceméně ujde, ale neohromí. Na to, že hudbu skládal Pemberton (legendární soundtrack k Artušovi od Ritchieho), se tu asi nepředřel, neboť moc nezaujal. Suma sumárum, teenagerům film krásně postačí. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)