Escape Room: Niet úniku

• Česko Úniková hra: Turnaj šampiónů (viac)

Escape Room: Niet úniku je pokračovaním psychologického thrilleru, ktorý zaujal hororové publikum po celom svete. Tentokrát sa nič netušiaca skupina šiestich ľudí ocitne uzamknutá v ďalšej sérii únikových miestností. Postupne odhaľujú, čo ich spája, aby sa im podarilo prežiť.... pričom zisťujú, že túto hru už raz hrali. (Itafilm)

Zaks

Klipovitá zlátanina rôznych prekážok v boji o prežitie. Kopa nelogickostí sa len tak často nevidí. Aj napriek rozumnej stopáži som miestami zaspával a ledva som to dopozeral. ()

EDEN13

Mě to teda překvapilo.... myšleno v dobrém. Po sérii několika veskrze průměrných až podprůměrných recenzí jsem čekala nějaký odpad.... ale pro mě to bylo jedním slovem WOW. Dokázala jsem si k postavám vytvořit vztah a to snad ke všem co tam byly. Bála jsem se o ty staré a celou dobu jsem byla jako na jehlách. Ti co navrhovali jak budou vypadat místnosti ve filmu se překonali.... je to opravdu pastva pro oči... a dává to i celkem vzato smysl... i když ti lidé musí být géniové, že na to vždycky tak rychle přijdou. Mě druhý díl teda v žádném případě nezklamal, snad jen ten konec je opravdu hodně neukončený... pokud však bude nějaká Únikovka 3, tak to bude chtít opravdu více změn, aby se to nezačalo zajídat. Samozřejmě neříkám, že z toho tvůrci nemohli vymačkat víc... ()

petopetovic

Tak máme to tady, druhý díl. Po shlédnutí prvního traileru jsem si říkal wau docela dobré, po shlédnutí snímku už jsem tak nejásal. Film nám představí nové postavy, ale né do takové míry, aby jsme si k nim vytvořili citový vztah, tím pádem jak mile jsou postavy v ohrožení tak vám to je v celku jedno ať se děje vůle scénáristy. Bohužel toto tu platí i navrátivších postav (Ben a Zoey) i o tyto jedince nemáte strach. Místnosti jsou hnané do extrému, i když to nám bylo ukázáno již v prvním díle (narážím čistě na letadlo). Zkrátka kde jednička stála tak tak, tam druhý díl padá du hluboké propasti. Některé zvraty nejsou dovysvětlené a nepozorný divák, který na chvíli zkontroloval statusy na Facebooku, si může říct coto kurv...?? Toto je za mne dost škoda na film jsem se těšil, bohužel ja se často říká "dvojky" nejsou tak dobré jako první díly, tak u tohoto snímku to platí. Na první díl jsem také nadával, ale užil jsem si ho o trošku více. nyní nám nezbývá než čekat jestli se dočkáme plnohodnotného třetího dílu, nebo nějakého spinoofu. Upřímně bych třetí díl i uvítal i když bych svého přání později určitě litoval. ()

Milsa

Tu som bol zvedavý, čo to bude za film, keďže som vôbec nemal predstvu, aký to má mať dej. Keď sa to všetko začalo odznova, tak som si myslel, že opäť zopakovanie prvého dielu a nič nové tu už nebude. Nakoniec to milo prekvapilo a záver to ešte pritvrdil. Očakával som, že hodnotiť budem slabšie než prvý diel, ale nakoniec si to reputáciu napravilo. ()

Merotren

Stejně zbytečné (možná ještě víc) jak jednička. Jako dá se tu najít něco pozitivního, třeba ten vlak nebyl špatný i když byl strašně natahovaný, ale jinak je to totálně bez nápadů a napětí. Postavy jsou totálně k hovnu, nesympatické. V jedničce se alespoň pokusili jim dát nějaké backstory, ale tady už se na to totálně vysraly. Hlavní hrdinka ani napodruhé vůbec nezaujala, ale na to jak jsou bezcharakterní, tak jsou to zasraní geniové, kdy všechno dokáží rozluštit v rámci sekund. A finální twist byl totální kravina. A to jsem později zjistil, že v kině byla promítána jiná verze, než ta co byla později uvedena na diskách. Proč? U takového filmu ta fakt nechápu. Jako že by v prodeji byla nějaká režisérská verze, která tam má nějaké scény navíc jako to bývá např. u Halloweenů, nebo že by tam byly obsaženy obě verze, tak to pochopím, ale prodávat alternativní verzi s převrácenou charakterizací postavy, novou části příběhu a úplně jiným koncem než v kině, jako wtf? 5/10 ()

Sylviiik

Podívaná to nebyla špatná. Jen to oproti jedničce bylo hrozně uspěchané a většinu rozluštění jsem nepobírala. Matematika mi nikdy nešla a tady mělo hodně hádanek společného s matematikou a technikou, čili jako holka jsem byla prostě mimo. Možná, když se na to kouknu podruhé, bude to lepší, ale nic to nemění na tom, že se hrozně spěchalo. Než se divák trochu zorientoval v ději, měli rozluštěno a divák aby se orientoval znovu. No....snad bude trojka méně tlačit na pilu... ()

Marrakech86

Dvojka krásně navazuje na jedničku a po pomalejším začátku se film hezky rozjede. Moc se mi nelíbily hlavní postavy a pár "blbostí" s kyselinou tu také bylo, nicméně přijemné napínavé to bylo. Jestli bude trojka, tak to bude fajn. ()

majorzeman13

Fajn filmová jednohubka. Sice je o něco horší než jednička,ale i tak slušná zábava. Hádanky,místnosti jsou dobré. Postavy my přišli,tak nějak celkem ukradené jestli to dají nebo nedají. Stopáž snímku je v pohodě. No kdyby měl snímek dvě hodiny či více,tak hodnotím podprůměrně... Trojka bude snad lepší ?? ()

Jirkacek

Kdysi jsem sebral dostatek psychických sil, abych se podíval na první díl Únikové hry z roku 2019, protože jsem si dokázal představit, že v tomto psychologickém thrilleru nebude žádná legrace. Ve svém odhadu jsem se nemýlil a jen jsem si potvrdil, že ani v reálném životě bych žádnou únikovou hru dobrovolně nepodstoupil. Každopádně jsem jedničku ocenil čtyřmi hvězdami a protože díky závěru bylo jasné, že bude natočena i dvojka, docela jsem se na pokračování šílených her těšil. Musel jsem si počkat do roku 2021, kdy druhý díl vzniknul, ale podíval jsem se na něj až na podzim 2022. Dvojka měla název Úniková hra: Turnaj šampiónů a znovu se v ní objevili herci z jedničky : Taylor Russell, Logan Miller a Deborah Ann Woll. Novými členy byli Indya Moore, Holland Roden, Thomas Cocquerel a Carlito Olivero. Vše začalo ta, kde skončil první díl. Oba přeživší po útěku z únikových místností Zoey Davis (Taylor Russell) a Ben Miller (Logan Miller) se rozhodli zkompromitovat tajemnou organizaci, který hry pořádala a vydali se kvůli tomu do New Yorku, kde mělo být jejich sídlo. Jenže ono místo bylo opuštěné a navíc vše zkomplikoval tulák, který ukradl Zoeyin náhrdelník. Zloděj se dal na útěk a oni za ním utíkali do metra. Vlak se rozjel a jejich vagon se po chvilce oddělil od zbytku soupravy, aby pak skončil někde na slepé koleji. Vzápětí zjistili, že jich ve vagonu zůstalo šest. Naši dva hrdinové a s nimi Rachel (Holland Roden), Brianna (Indya Moore), Nathan (Thomas Cocquerel) a Theo (Carlito Olivero). Když si cestující s hrůzou uvědomili, že jsou opět ve smrtící hře, vagonem začali lítat blesky, protože byl pod elektrickým proudem. Díky společné práci všech se jim podařilo z metra uniknout, ovšem kromě Thea, jehož proud zabil. Vstoupil do další místnosti, kterou byla banka banka s pomalu se zavírajícím trezorem a smrtícím laserovým bezpečnostním systémem a musím se přiznat, že tahle část se mi líbila ze všech nejvíce. Skupině se opět podařilo rozluštit složitou cestu jak obejít lasery a poté uniknout na poslední chvíli. Další místnost byla pláž podobná pohlednici, která byla částečně pokryta pohyblivým pískem. Zde to vypadalo, že zahyne Rachel, ale Nathan pro skočil a z písku ji vytáhl. Jenže při tom sám zemřel a čtveřice pak musela zjistit, kudy vede cesta pryč. Ukázalo se, že ven to šlo hned dvěma cestami a obě byly správné, což mne překvapilo. Jenže Ben se propadl do písku a zmizel, takže ve hře zůstaly tři dívky. Když holky opustili pláž, chvíli si mysleli, že se ocitli na opravdové ulici New Yorku, jenž radost byla předčasná. Stále byli ve hře a aby je nerozpustila kyselina padající z nebe, museli zjistit, jak otevřít taxík. Povedlo se to jen jedné z nich, ale já schválně neprozradím, které. Jenže to ještě nebylo všechno, protože následovalo setkání s tvůrci hry a byl jsem zvědav jak druhý díl dopadne a jestli bude i třetí. Já už to vím, ale nic neřeknu, tedy spíše nenapíšu. Pokud by trojka byla, musím ještě zvážit, jestli se na ni také podívám, jelikož se mi dvojka moc nelíbila. Připadalo mi jakési moc rychlé, příliš složité a ty pohledy do minulosti zabíraly zbytečně moc okének na filmovém pásu. Také tam byly zbytečné matematické a technické záležitosti. Dalším zklamáním byl závěr, který obsahoval zajímavý zvrat v příběhu, ale nevím, nevím. Celé mně to nějak nechytlo a tomu odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, Úniková hra: Turnaj šampiónů ode mne získala dvě turnajové hvězdy **. () (menej) (viac)

vimluk_CZ

Jednička mě vcelku bavila, přišlo mi to jako sympatická jednohubka a když jsem objevil, že je její pokračování na HBO, řekl jsem si, že ho vyzkouším. Bohužel, tento díl na svého předchůdce bohužel nezvládá takřka v ničem obstojně navázat. První úniková místnost pro veškeré účastníky mi málem odvařila oči (takovou blýskanici jsem snad ve filmu ještě nezažil) a navíc mi přišla extrémně nezajímavá na dívání. Obecně mi místnosti přišly dost zapomenutelné. Ale alespoň to má slušné tempo, pořád se něco děje a tak rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil.  Ve finále to tedy potvrzuje svůj název Únikové hry: tu si také projdete jenom jednou a pak už tam podruhé nejdete :) ()

Murlock77

Já nevím, pointu s návratem šampionů ukradli z Hunger Games a navíc neudělali tak dobrej film, jako byla jednička. Na konci se mi docela líbil ten fuckup s policajtama, ale jinak to pro mě zajímavý vlastně moc nebylo a celou dobu jsem se celkem těšil, až to skončí. ()

gggggg

Už som si Escape Room vyskúšal, takže už to nie je zábava sledovať. Navyše postavy neboli sympatické, dej nebol tak prepracovaný a zvrat na konci skôr sklamal ako potešil. ()