Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

BoredSeal

Má to potenciál, ale je příšerně dlouhý (pocitově i kvůli tomu, že dialogové scény nemají takový tah, jako hudební čísla a montáže). Rozhodnutí pohřbít Hanksův obličej pod maskou připomínající gumáckou karikaturu nechápu. Pokud se po shlédnutí filmu nadšeně vrhnete nastudovat nějaká fakta a informace o Elvisovi z momentů, které film vypichuje, zděšeně zjistíte, že se to stalo jinak, jinde a že ty songy taky vůbec nesouhlasí. Přesto i přes míru umučení dávám o hvězdu víc díky opulentní vjemové hostině v nedialogových scénách. Líbilo se mi taky zpracování Elvisova setkání s inspirující černošskou hudbou a jak do jeho posluchaček skrz hudbu vstupoval vedle jejich zděšených poloviček ďábel :-) ()

KoRniky

Kdyz jsme sli s manzelem asi pred mesicem na Mavericka do kina, sedely vedle nas v kino baru ctyri vysnorene minimalne 70ti lete damy, popijely kavu a hihnaly se, ze "Elizabeth uz na tom byla pry trikrat"... a ja si naivne myslela, ze mluvily o Top Gun... dnes je mi ovsem jasne, ze to byly Elvisovy holky. Jsem moc rada, ze jsem se prenesla pres me myslenky typu: "nejsem Elvisuv fanousek, tak proc bych na to chodila" a nakonec jsem do kina sla, prevazne z nudy. A hned bych sla znova, jelikoz behem 2.5 hodin se ze me fanousek Elvise stal, bylo to uzasne. Film prisel do kin presne pred 2 mesici, a vcera, v utery v 6 hodin vecer byl sal skoro plny. Plny lidi vsech vekovych kategorii, coz mi prislo krasne. ()

filmoid

Tentokrát Luhrmann čaruje hlavně formou střihu, pro mě velmi překvapivě chybějí velkolepé aranže hudebních vystoupení  - člověk by po Moulin Rouge nebo Velkém Gatsbym čekal podobné ohňostrojové hudební exploze. A ono skoro nic, až na asi dvě tři výpravnější scénografie k Elvisově hudbě se tu od prvních minut otáčí obrazový kaleidoskop v němž se opravdu nejvíc musel nadřít střihač (a ten by si zasloužil Oscara). Dějově se to vše odvíjí od parazitního vztahu managera s Elvisem - a zvláště ke konci tahle linka začíná trochu skřípat... ()

kagemush

Já to říkám furt. Dejte dobrýmu herci něco uhrát a von to dá. A i když Hanksovi kvůli (vynikající) masce zbyly na hraní jen voči, stačilo. No a jinak to celý začalo u kolotočů se spoustou blikátek , hejbátek a flitrů aby se po letech kruh uzavřel v mekce kolotočářské (čti Las Vegas) kultůry za poblikávání spousty blikátek, hejbání hejbátek a roztřesených flitrů. Ale jinak film na prd. ()

William_

10/10. Jsem velkým fanouškem filmu Bohemian Rhapsody, avšak po tomto filmu si dovoluji tvrdit, že Elvis ho trumfnul. Střih, dialogy, výprava, hudba, to vše šlape na jedničku podtrženou s hvězdičkou. Tom Hanks opět dokazuje, že je TOP HEREC. Tento film s čistým svědomím doporučuji nejen fanouškům Elvise, ale i lidem co o jeho životě moc neví. Geniálně natočeno. Úžasný film. ()

vydumnica

Wow!!! Wow!!! Wow!!! The greatest show!!! Austin Butler tu podáva oskarový herecký výkon! Vďaka tomuto filmu legendárny ELVIS ožíva, bolo to ako sledovať skutočného Elvisa, akoby som bola priamo tam :-). Veľkolepá výprava, kostýmy, strih a vlastne všetko. V kine to bol ozaj zážitok. Sedela som ako prikovaná, kým neskončila záverečná titulková skladba In the Ghetto. Update: Spoločne s filmami Top Gun: Maverick a Babylon TOP 3 filmy roka😉🧡!!! ()

M.i.k.e

jasně, Elvis není zrovna nejhlubší dílo, ale on si na to ani nehraje a ani jím být nechce. Luhrmann totiž přichází s tím co umí nejlépe a připomněl mi proč mám jeho filmy tak rád a proč mě tak štve, že netočí trochu víc. Elvis je totiž vizuálně opulentní dílo s naprosto fantastickým soundtrackem, které na začátku chytne a i když někde po půlce lehce vypadne z šíleného tempa, tak pustí až na konci.Elvisovi písničky sem měl vždycky rád, ale tenhle kousek mi nejspíš definitivně změnil pohled na Elvise jako člověka a umělce. Tom Hanks je v jedné ze svých mála záporných rolí extrémně přesvědčivý, ale tentokrát je kompletně zastíněn Austinem Butlerem, který je jako Elvis naprosto famózní a jak mě úplně nepřesvědčil v traileru, tak tady mě úplně dostal.čekal sem od Luhrmanna hodně a to sem nakonec i dostal a už se těším až to uvidím znova...90% ()

Lischai

Nadšení nesdílím. Jasně, Butler je skvělý, covery písniček velice cool, ale scenáristicky je ten film tříšť fragmentů z Elvisova života, která popisuje jednotlivé fáze jeho kariéry, ale nevypráví žádný příběh. Sice pořád dokola vidíme, jak s ním vyjebává manažer - jednou u filmu, pak na natáčení speciálu, pak v kasínu - ale nepodíváme se hlouběji do pocitů ani manažera, ani Elvise, vlastně ani nikoho. Je pak těžké něco cítit a nějak se do filmu ponořit, když takhle kloužeme po povrchu. V Bohemian Rhapsody se řešila Freddieho cesta od sobeckosti k pokoře, v Rocketmanovi vyrovnání se s tátou, tady ale není žádná ústřední linka, jen spolu nesouvisející epizody. Je tu třeba dlouhý segment o tom, jak se Elvis postavil proti segregaci, který je vlastně fajn, ale nemá to žádný další dramatický smysl. S ničím to nesouvisí, nikam to Elvise neposune, nic to v budoucnu neovlivní - jen nám to ilustrovalo, že byl Elvis v šedesátkách proti segregaci. A tenhle přístup k dramaturgii, kdy film nemusí být konzistentní a vnitřně provázané dílo, mi prostě nějak nevyhovuje. ()

Figu

Tahle Elvisova muzika jde absolutně mimo mě a nezajímá mě to.... No jo, jenže to šly takhle kdysi i formule mimo mě a nějaký Rivalové mě totálně otevřeli oči. Takže proč se nepustit za novým dobrodružstvím a nepoznat tu doménu a hvězdnou stár... Hodně dobrý koření do tohoto bijáku se sype z kořenky s názvem "Hanks"! Tam je vždy zaručená kvalita, navíc si to Tomáš dává luxusně i coby vypravěč celýho fláku. Austin Butler nám naznačil celkem důrazně, že se ve filmovým světě rodí velkej talent a určitě o něm brzy zase uslyšíme. A závěr bijáku mě složil do kolen! Já u životopisný story vždy žeru autentický záběry, fotky, videa atd. a tady ten song skutečnýho Elvise stál fakt za to a posloužil dokonale jako bomba třešeň na dort! 80% ()

Vyhy

Skvělá příležitost se podívat do života nejslavnějšího zpěváka všech dob. Austin Butler se Elvise chopil neskutečně a měl jsem vážně pocit, že jsem jako jedna z těch fanynek, co na něj hází podprsenku. :) Na mě možná ale až moc dlouhé a měl jsem pocit, že jsem sledoval tři filmy v jednom. Zpracování mi nesedlo tak, jako třeba u Bohemian Rhapsory. Přesto ale neskutečný zážitek! ()

Nach

Ještě lepší, než Bohemian Rhapsody. A to jsem skutečně nečekal! Baz Luhrmann je zpět v plné parádě a od výborné Moulin Rouge nenatočil tak energický, kvalitní a v každé minutě záživný až zářivý snímek. Austin Butler se tu doslova stal Elvisem podobně jako výborný Tom Hanks jeho agentem. Pokud tu u obou napadnou nominace na Oscara, pak nevím co lepšího by herci museli předvést, aby si ho zasloužili. Toho plešouna by si zde zasloužil i sám režisér. Vidět to v kině byl super zážitek a já jen doufám, že na další film Baze Luhrmanna nebudu opět čekat skoro desetiletí. Ovšem nenechte se mýlit. Toto není životopisný film. Toto je životopisná pohádka. 90% ()

Streeper

Přemýšlela jsem, zda dát filmu tři nebo čtyři hvězdičky, protože to není typiký biografický film, na který jsem v posledních letech zvyklá, jako například Bohemian Rhapsody nebo Rocket Man. Je to pojaté úplně jinak a byla jsem dlouho na vážkách, protože jsem nevěděla jestli se mi to líbilo nebo ne. Film je hlavně jiný, co se střihu týká, je to hodně divoké a místy jsem byla až zmatená, že jsem nevěděla, co se děje. Trvalo než jsem si pořádně zvykla. Zároveň se mi nelíbil moderní soundtrack, který v některých scénách byl, přišlo mi to, že se do toho moderní rap vůbec nehodil. Když to ale vezmu kolem a kolem, tak ve mě Elvis nějakou stopu zanechal, dlouho jsem nad jeho příběhem přemýšlela, po shlédnutí filmu jsem si poslechla pár písní a zkoukla několik vystoupení. Největší hvězdou a tahounem celého filmu je bez pochyby Ausitn Butler, který prošel perfektní přípravou a v některých scénách (hlavně při vystoupení), jakoby královi rocku z oka vypadl. Překvapivě dokázal zastínit i jinak dokonalého Toma Hankse, tady mi ale Hanks moc neděl, bohužel. I když mám životopisné filmy ráda a tenhle nebyl nejhorší, tak se na něj znovu asi už nepodívám. ()

deepend

Baz Luhrmann je zpět v plné parádě, tak jak ho mám rád. Propojení Elvisových fláků a nového soundu, úžasné. Austin Butler nehraje Elvise, on prostě je Elvis! Tom Hanks snad nebyl  v žádné roli tak odpudivý jako v roli Toma Parkera. V jedné z vedlejších rolí moje oblíbenkyně Yola, na závěr In The Ghettto...a tak bych mohl pokračovat dál. Filmům jako je Elvis sluší velké plátno, jděte na film do kina! ()

BarryLyndon

Jsem velmi nasraný, že uchcaný Bohemian Rhapsody uspělo násobně víc než toto. A budu ještě více nasraný, jestli si Butler nebo Hanks nedojdou pro Oscara. Dokonalý hudební biopic. 10/10 ()

Rocky88

Už od úvodních minut je film velice energický, samozřejmě hlavně díky hudbě a střihu. Penguin v podání Toma Hankse je taky velice zajímavá postava a vyprávění z jeho perspektivy je volba nečekaná, takže potud dobrý. Jenže Komorník je bohužel naprosto nesympatický tlustý hubeňour, do role Elvise se vůbec nehodí, což v případě tohoto filmu není odpustitelné. V půlce filmu se navíc začne vše opakovat, tudíž se z filmu najednou stane nudný stereotyp, který ještě degraduje všudypřítomný viditelný blue screen (Luhrmannův poznávací znak), takže se chce člověku blejt. Hodinu a půl si potom člověk přeje, aby už to skončilo. Nebýt hudby a střihu, film by fakt neměl po celé 3 (!!!) hodiny co nabídnout. Ztráta času. ()

bourec

Původně jsem ten film chtěl objet velkým obloukem. Po shlédnutí jsem u toho měl zůstat. Naprosto barevně přebujelá, roztěkaná záležitost s odporně namaskovaným Hanksem, Elvis pro mě je hvězda tý největší velikosti, ale to tvrdím zejména jako diplomat s úctou k masám. Jinak mě to nijak neoslovuje. Stejně jako film. Ale zklamanej nejsem. 40%. ()

C0r0ner

Velmi podobné pocity jako u Bohemian Rhapsody - špičkově natočený film, má švih, dobré herce, dobrou muziku (po technické stránce není absolutně co vytknout), ale že bych z toho byl kdovíjak odvařený, to se tedy určitě říct nedá. Kvalitní film jo, špičkový ne. 80% ()

dubinak

Režie s velkým R v podání Baze Luhrmann, která snad po úspěchu Gatsbyho ani nemohla dopadnout jinak než kvalitně. Zpočátku se divák bude muset asi vypořádat s jistým chaosem a zadaptovat se na klasicky divokou smršť svižných scén, hudebních gigů a vizuálního očarování. Řemeslně je to fakt špička, od kamery přes střih až k brilantnímu výkonu Austina Butlera, o kterém jsem si myslela, že mě bude spíš štvát, protože Elvis byl dřív tak trochu můj idol a proto jsem měla o tuto roli strach v podání poměrně neznámého béčkového herce. Svá ocenění si nicméně bezpochyb zasloužil. Tohle je stejně opulentní jízda jako Gatsby, nicméně ještě mnohem mnohem divočejší a dvě půl hodiny utekly jako voda. Líbilo se mi to detailní náhlednutí do jeho života, tak snad to bylo alespoň z většíčásti autentické a podle pravdy. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou