Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

PeteBuck

No konečne. Nechápem, že kráľ rock n rollu nemal vlastný film. Ale oplatilo sa čakať. Dej pekne odsýpal, dobre vygradovaný, povedal, čo o kráľovi bolo treba povedať. Detstvo odbavili dvoma základnými zmienkami: otec v base a Elvis zasiahnutý černošskou hudbou. A potom sa mohlo pokračovať ďalej. Je to vlastne odrozprávané akoby slovami plukovníka Parkera, ktorý nie je ani plukovníkom, ani Parkerom, a tak jeho roky v Sun Records sú odbité miernou zmienkou, ale to nevadí. Pokračuje jeho koncertami, roky slávy, ústupu do úzadia (vojna, to som nevedel, prečo na ňu "musel" ísť), filmy, hviezdny návrat. Čo na to dodať? Z Elvisa boli posratí tak bežní ľudia ako najväčšie rockové hviezdy, svoj titul kráľ si zaslúži, aj keď vlastne nič nezložil. Parker bol obyčajný hajzel, môže sa obhajovať, koľko chce a drísty na štýl, že Elvisa zabila prehnaná láska k fanúšikom, tak to som sa pekne zasmial. Jeho zabili tie drogy, čo si do neho pchal, aby vydržal stáť na pódiu, bezmocnosť z toho, že sa nevie dostať z tvojho područia, ty sráč, rovnako ako Elvisova naivita a mnohé iné veci. Takže Parker si môže hovoriť, čo chce, tento film nezabúda na to povedať svoje a zároveň nechať priestor Parkerovi, čo je zaujímavý prístup. A fungoval. K hercom? Nemám výhrady. Austin Butler sa snažil, aj keď sa mi zdá, že Elvis mal oveľa väčšie oči, ale tak snažil sa a občas som mal fakt pocit, že na pódiu stojí sám Elvis. Nebol to výkon Vala Kilmera vo filme The Doors, ale stačilo. Hanks bol úžasný. Podľa mňa si zarobil minimálne na nomináciu na oskara. Stopáž je podľa mňa skvelá, aj keď sú to 2,5 hodiny, neustále sa niečo deje, ja som sa od filmu neodtrhol. Som rád, že som bol na tom v kine. To ozvučenie pomohlo užiť si to poriadne. Takže človek si vychutná aj Elvisové hity, rovnako ako pohľad na jeho show, ktoré boli celkom slušne premakané. Je fakt, že ak ide o reálie, tak Amíci sa vždy snažia. Ak vidíte päťdesiate roky, tak sa spoľahnite, že všetko bude sedieť (prostredie, oblečenie, účesy, segregácia - predsa len - je to Juh), takže všetko sedí, klape. Negatíva? Ja som žiadne nevidel, možno trochu romantizujúca predstava o určitých veciach, Elvis nebol sám len také neviniatko, občas si rád vzal tabletky, ktoré ho držali v rytme, poprípade sa o ňom tiež tradovalo, že pretiahol, čo sa pohlo a s tým vekom báb, ktoré sa dostali do jeho postele, to vraj bolo tiež zaujímavé, isté veci by som tam trochu dotiahol do konca, tiež nerád videl konkurenciu a rád ťahal za povrázky, aby sa jeho konkukrencii nedarilo (ehm, Beatles), aj keď to by som typoval skôr na Parkera, ale inak je tento film parádnou oslavou Elvisa ako kráľa rock n rollu, aj keď asi značne zjednodušenou, rovnako ako spoveď Parkera, ktorý bol predobrazom mnohých iných producentov a manažérov, ktorí ošklbávali svojich zverencov a že ich nebolo málo (Beatles, Rolling Stones, Black Sabbath, Aerosmith), mnohí z týchto by vedeli rozprávať. Takže kašlite na Top Gun, utekajte do kina na Elvisa, rozhodne lepšie. ()

Lendak

Elvisa som nikdy veľmi neriešil. Nemám jeho ikonický kostým v skrini, nemám všetky jeho skladby uložené ani kúpené. Jediné čo som o ňom ako tak vedel bolo, že jeho ikonický tanec má od Forresta Gumpa. Takže som ani nijak neriešil to, že o ňom bude film, ale nakoniec som na to išiel. Nemal som v podstate žiadne očakávania, myslel som si že to bude to isté ako Bohemian Rhapsody. A nakoniec z toho vzišlo Bohemian Rhapsody, ale keby to robil Tarantino, lebo tie prechody a strihy? to akoby to robil niekto na elesdéčku! Celkovo je to aj veľmi pozitívne ladené, takže keď príde čas na nejakú smutnú scénu, tak to divákom viac otrasie, lebo celý film sa niesol v úplne inom duchu. A tie koncertné scény sú niečo, čo len tak dlho z hlavy nedostanem. Baz Luhrmann proste dokázal tie emócie z vystúpení dostať aj mimo obrazovky do samotného diváka, ktorý má pocit akoby tam skutočne bol. Režisérsky je toto nevídaný zážitok a pre mňa obrovské prekvapenie. Elvis vyniká nad ostatnými životopisno-hudobných filmoch, a to v jeho podaní. Oproti niekoľkokrát zmienenému BR tu nesledujeme celý život E.P. od narodenia, ale z pohľadu jeho manažéra. Vďaka tomu sa nám po celý film naraz ukazuje príbeh dvoch postáv, ktoré sa medzi sebou porovnávajú a keď medzi nimi vznikne na konci priepasť, tak to divák cíti. A veľmi. A keď sa na scéne objaví Elvis, tak aj tak tu nesledujeme celkom jeho príbeh a osobnosť. Namiesto toho tu ale sledujeme niekoľko postáv, ktoré sa podieľali na jeho živote, napríklad Elvis Pelvis, Elvis Filmový/Elvis Televízny alebo Vegasový Elvis zatiaľ čo pravý Elvis tu takmer nemá vlastnú identitu a je nám iba postupne odhaľovaná s ohľadom na to, ako sa mení doba. A toto je asi posledný dovôd, prečo je Elvis jedným z najlepších životopisných filmov za posledné roky. ()

BrusVejn

Film je to pekný a skutočne štýlový, ale zároveň kamerovo a výpravou excentrický, cirkusantský, pôsobí až videoklipovo. Austin Butler vie veľmi dobre a vierohodne zahrať Elvisovo vystúpenie, ale v celom filme nemá skoro žiadnu normálnu scénu aby ukázal aj niečo z tej dramatickej stránky. Je to dané tým, že hlavnou postavou je v podstate Tom Hanks a Austin Butler síce trávi veľa času na obraze, keďže väčšina filmu sú vystúpenia, ale čo sa týka príbehu toho veľa nepredvedie. Tých pár dramatických scénok sú totálne zahrabané v 2 hodinovom videoklipe a pôsobia, že do filmu skoro až nepatria. Film rýchlo ubehne a je zábavný (nie vtipný), avšak nič viac, taký Rocketman bol napr. oveľa podarenejší. ()

bonovox

Elvis je nádhernou poctou hudobnej legende a asi nie je momentálne lepší tvorca ako Baz Luhrmann, ktorý by to natočil lepšie. Po vizuálnej a hlavne hudobnej stránke je to nesmerne strhujúce a nápadité. Každé hudobné číslo je skvelo natočené. Veľkým objavom je tu A. Butler, výborne sa ponoril do úlohy a vôbec to nevyzerá len na nejakú lacnú Elvisovu imitáciu, práve naopak od začiatku hrá veľmi presvedčivo až mu veríte, že je skutočným Elvisom. A k tomu skvelý Tom Hanks, ktorý si postavu manažéra náležite užíva. Záver je veľmi dojemný...Suma sumarum, Elvis je ďalším skvelým hudobným portrétom hudobnej legendy a určite z TOP filmov tohto roka. 100% ()

ElisR

Z kina jsem odcházela plná nadšení z dobře odvedené práce všech, kteří na filmu pracovali a znechucena tím, jaký jsou na světě parchanti, co lidi využívají jen proto, aby si nahrabali pár zlaťáčků navíc. Austin Butler se zhostil této nelehké role naprosto fantasticky, věřila jsem mu každou chvilku. Tom Hanks coby Tom Parker byl také excelentní, podařilo se mu to, co mělo. Postavu jsem nesnášela :D a Hankse jako herce totálně zbožňuju, takže ve mě díky roli dokázal vyvolat opačnou emoci, což svědčí o skvěle ztvárněné roli!  Vlastně to byl strašně smutný příběh jednoho velkého hudebního velikána, který byl bohužel naivní a chytl se špatného člověka. Kdo ví, jak by dopadl, kdyby poslouchal jiné lidi, kdyby se víc postavil sám za sebe a kdyby neměl vedle sebe tu největší pijavici. Ve 42 letech zemřel talent od Boha, který mohl mít ještě spoustu let před sebou...velká škoda, štěstí, že po něm zbylo mnoho krásných písniček :) ()

ProsteDub

Do kina jsem šel s dojmem, že uvidím dalšího Raye či Bohemian Rhapsody. Elvis si dal ale za cíl převyprávět příběh až do samotné smrti zpěváka. Nabírá tak podstatně rychlejší tempo (hlavně co se týče 50. let a počátků). Druhá polovina filmu se mi ale líbila o dost více, protože tempo se postupně začalo zpomalovat a příběh se více ucelil. Trojice Luhrmann, Butler i Hanks odvedli skvělou práci. Jen na tom Hanksovi maska působila jak pěst na oko. Holt Hanks není žádný tlouštík. Bylo by to i na pět hvězd nebýt nepotřebných, až rušivých rapových písní v soundtracku a poněkud chaotického začátku. Král rock'n'rollu si ale tenhle film zasloužil. Pecka! ()

Germanicvs

Upoutávkou i představou proč se zase zabývat profláknutou tváří z minulosti odrazen a z kina neskutečně unesen. Vizuálně hudební smršť s přidanou hodnotou. Luhrmannův Elvis je postavou, která svými neotřelými způsoby naráží na mantinely úzkoprsých hodnot, tradic a ideálů 50. - 70. let (a vlastně i těch dnešních). Úpis duše ďáblu nelze jednoduše smazat a je za mladickou nerozvážnost nutno zaplatit nejvyšší daň. Film není jednou obří dynamickou masou, ale je složen do tří vln, které nabírají na síle, aby jako šumící pěna dostály emočních břehů a uvolnili místo pro další vodní tříšť. Autorský rukopis je dobře čitelný a lze tak jednoznačně některé z postav přiřadit do stejné charakterové skupiny z Luhrmannových starších snímků. Například brilantní šarlatán Harold Ziedler z Moulin Rouge má své temnější druhé já v plukovníkovi Tomu Parkerovi. Modifikovaný Elvis není žádnou v čase uzavřenou bublinou, ale živý (velice aktuální) příběh nesmrtelné legendy z masa a kostí. ()

Peta.Skvaril

Ze začátku se to tváří trochu zmateně, zvláštně rychlý tempo, který řekne co všichni čekají a pak se vrátí. Naštěstí to rychle to chytá strukturu a začne to dávat smysl. Austin a Tom jsou S K V Ě L Ý. Ale ten Šmehulák mě teda v titulcích štval. (::/není chyba filmu\::) ()

SamGee

Viete, ktoré filmy získavajú kritický ohlas a zarábajú milióny dolárov popri superhrdinovkách? Sú to biografické počiny o hudobných celebritách. Do tejto skupiny sa pridáva letná novinka Elvis pod taktovkou Baza Luhrmana, režiséra auteurských snímok ako Romeo a Júlia, Moulin Rouge a Veľký Gatsby.      Ako už vyplýva z názvu, film je venovaný kráľovi rokenrolu, alias Elvisovi Presleymu. Dej mapuje, ako Elvis pobláznil divákov, ako reagoval na spoločenskú situáciu v Amerike a ako bojoval s okolím i samým sebou.     Prvá polovica snímky sa nesie v zveličenej forme cez vizuál, remixy Elvisových pesničiek a hudobné čísla. Niektorých divákov pohorší režisérova vízia, ale podľa mňa je to odvážny ťah ukázať Elvisa v situácií, v ktorej si postupne buduje vlastnú identitu. Čo sa týka druhej polovice príbehu, pojednávajúca o Elvisom páde, nestráda autentické emócie a srdce.     Mladý herec Austin Butler nielen prepožičiava Elvisovi tvár a hlas, ale aj dokonale zachytáva jeho tanečné kroky a osobnosť. Keď predvádza hudobné čísla, dáva do toho všetko. Chválim aj Toma Hanksa ako plukovníka Toma Parkera, slizkého manažéra, ktorý chce pre Elvisa len to „najlepšie”.     Elvisove skladby nepochybne vládnu tomuto počinu. Sú energické, chytľavé a ľahko sa vám vryjú pod kožu. Popri pesničkách si užijete farebný vizuál, kameru, podarené kostýmy a strihy.       Elvis ma ohúril vo všetkých smeroch, od hercov, cez pesničky až po príbeh. Je to typ snímky, pri ktorej si starší diváci vrátia v čase a novší sa dozvedia niečo nové o zosnulej hviezde rokenrolu.        Príbeh: 9/10,  Režisérova vízia: 8/10,  Herci: 10/10,  Pesničky: 10/10,  Kostýmy, kamera, strih: 9/10,  Celkovo: 9/10. ()

nyxe

První film, na který bych šla znovu a znovu a znovu. Budete doslova hltat tuhle silnou procítěnou vizuální parádu s neskutečným oskarovým Austinem, který vysekl spolu s režisérem Bazem Luhrmannem obrovskou poctu Elvisovi. Tohla byla skutečná oslava krále rocknrollu, každá scéna působila naprosto dokonale, jediný záběr nepřišel nazmar, nedokážu si představit vhodnějšího řežiséra. Top.Top.Top. ()

hufnagel

Spektákl,veľký spektákl.Bazzov krkolomný štýl s nájazdami kamier a závratnými strihmi plne splnil očakávania.Herecký koncert oboch hlavných predstaviteľom,s tým,že Hanks akoby ukradol veľkú časť filmu pre seba.Politika a história zachytená len okrajovo,pritom hudba Beatles bola rozhodúcim medzníkom v šesťdesiatych rokoch v dejinách hudobnej kultúry,ktorá ovplyvnila v tej dobe aj stagnáciu Elvisa a jeho tvorby. ()

rigby

Barevný hysterický film o Králi, jehož život byl nejspíš podobně barevný a hysterický. Na zpracování je vidět snaha přiblížit legendu rokenrolu současné mladé generaci, a proto se tak vymyká obvyklému zpracování hudebních životopisů. Ale vlastně se o tak přesný životopis nejedná. Odborník si z toho nic nevezme, laikům to poskytne v klipovitém zpracování obrázek Elvise. Co na tom, že je to většinou až moc přehnané a že tu chybí fakta a data. Hezky se na to dívá, i když z toho docela bolí oči, takže se to bude líbit. A další generace si koupí pár jeho nahrávek. ()

ReactLotus

Videl som Bohemian Rhapsody o skupine Queen, resp. Freddiem Mercurym. To ma veľmi nebavilo a vlastne som to ani nedopozeral. Elvis vyzeral byť zaujímavý (myslím ten film, no homo😅), má dobré ohlasy, ale filmy o hudbe a spevákoch nie sú pre mňa veľkým lákadlom.   Nudím sa, neviem čo mám robiť, tak si skúsim Elvisa. Dosť ma to prekvapilo, not gonna lie. Je to film s veľkým počtom CGI. A pritom to nie je žiadna marvelovka ani nič akčné.🤣 Ale myslím, že to filmu pomáha a robí ho veľkolepejším. A nezaslúžil by si predsa film o kráľovi rocku byť veľkolepým ? To CGI, kamera a snaha k "pompéznosti" mi strašne pripomína The Great Gatsby. Zistil som si jeho prácu a fakt natočil Baz Luhrmann (režisér Elvisa) aj The Great Gatsby 😱. // Čiže ak sa vám TGG páčil, pri Elvisovi neurobíte chybu. Je to film o živote speváka, takže je jasné, že tu musia byť aj pesničky. Je ich tu mnoho a všetky sú nádherné (presnejšie všetky Elvisove). Veľmi pekné covery. Dobre sa počúvajú. Doja Cat a Eminem a Maneskin neboli podľa mňa rozumná voľba, ale aj oni tu majú niečo svoje. Je tu ale aj mnoho piesní od iných interprétov a tie sa hodia k Elvisovi, k jeho hudbe a k tempu filmu. Austin Butler hrá Elvisa tak presvedčivo, že som miestami mal aj problém rozoznať jeho s pravým Elvisom. Skriplený bežec Forest Gump aka Tom Hanks tu už dobehol a skôr padá na zem (doslova (ale iba raz), ale to nemyslím ako hate😅). Maskéri urobili dobrú prácu pri ňom a veru, vyzerá ako pravý Colonel Parker. Elvisa si obľúbite (baby asi viac🤣), Colonela budete ľutovať, mať radi aj nenávidieť. // Dve aj pol hodiny filmu je už trochu moc. Skrátiť ho o pol hodinu by prospelo. Zaujímavé je, že som dopozeral film do konca a nepreskočil som titulky. A to len kvôli hudbe (aj keď je pravda, že Eminem a Maneskim za to asi veľmi nestáli). Dozvieme sa tu Elvisov príbeh, ktorý je miestami šťastný, miestami smutný a nakoniec tragický. Najviac mi vadili stvárnenie Colonela. Mám pocit ako by bol vyobrazený podľa názoru tvorcov. Napriek tomu, že to nebol najlepší človek, myslím, že ho nemuseli až tak zle ukázať. 7,9/10. Nemáš rád filmy o spevákoch ? Aj tak odporúčam Elvisa aspoň skúsiť. Aj keď je trochu pomalší a zdĺhavý. ()

hony23

Velkolepá podívaná vzdávající hold ikoně Rock N Rollu nabušená skvělou hudbou. Nejedná se však o klasický životopis, film je vyprávěn pohledem Elvisova managera, což byl docela slizký parchant. Tom Hanks byl v jeho roli k nepoznání a že tam hrál jsem zjistil až na konci z titulků. Úplně mi neseděl styl vyprávění a někdy zmatený střih, takže jedna hvězdička dolů. ()

fafejt001

Tak za mne  poněkud  zklamání . Herec působí trochu ,  jako na půl  žena  a  napůl  muž. Jeho výkon je  lepší nadprůměr  . ovšem  mne  nějak   moc  v té  roli  nezaujal . Nějak  mne  v  té  roli  neoslovil . Je  to  asi  divné  , ale  je  to  tak  .  Bohužel . Zato  Hanks  se tam  hodil  skvěle .  Ten  se  tam  našel . Musím  také  poznamenat  , že  občas  mi vadil i  střih  a   také tam  nezazněli   některé  jeho  klíčové  písně . Např : Fever  a Love  mi  tender , třeba .  Ovšem  ten  protest  song  ,  co  napsali  kluci  přes  noc  ,  tak  to  byla  pecka . To  zase  jo . Klobouk  dolůůů .  Celkově  musím  říci  ,   že   film  není   taková  skvělá  podívaná    jakou  jsem  čekal  ,  ale  to  jsem  asi  jediný . Mi  to  však  nevadí . ()

Richi007

Zahrát Elvise musí být asi pěkný oříšek. Nejen, že mu musíte být aspoň trochu podobný, ale musíte dát do toho všechno a naprosto zkopírovat jeho pohyby, grimasy a snad i tu jiskru v oku. Nejsem specialista na Elvise, ale řekl bych, že Butler to zvládl velmi obstojně a sežral jsem mu to i s navijákem. Přesto tam zůstává jakýsi pocit, že to pořád ale není úplně ten Elvis. Co se týče kamery, střihu a děje, tak bez debat na jedničku. Jsem rád, že jsem se za 2 a půl hodiny dozvěděl o životě krále rock'n'rollu. Co mě ovšem velice překvapilo, tak bylo to, že Tom Hanks projednou hrál zápornýho slizkého hajzla a té role se ujmul tak skvěle, že ukázal, že je to pan herec i ve svém pokročilém věku. ()

KolarikKing

Od Baze Luhrmanna se nedalo čekat nic jiného, než velkolepý a vizuálně dokonalý snímek. Když k tomu připočteme, že si zvolil zrovna příběh "Krále", tak nám bylo jasné, že to navíc bude hudebně vymazlené. A opravdu skoro o všem můžeme mluvit v superlativech. Austin Butler jako Elvis dokonalý a určitě bych ho viděl jako adepta na Oscara. Tom Hanks je výborný i když nejsme zvyklí, že hraje nesympatického člověka. Když to tak vezmu, je to prostě klasické životopisné vyprávění jedné legendy. Ale je to sakra dobře natočené. 9/10 ()

janinka123

Elvis je úchvatný film a vlastně ani sama nevím, proč jsem mu po prvním zhlédnutí dala pouze čtyři hvězdičky. Sice patřím do mladé generace, ale Elvisova hudba mi stále něco říká a dokáže mě strhnout, proto jsem se na tento film do kina opravdu těšila. Naprosto mě uchvátily krásné vizuály plné barev a Austin Butler, který se až neskutečně dokázal do Elvise převtělit. ()

Necrolock

Nejsem milovník hudebních filmů, ale tohle byla fakt bomba. Jeden z nejimerzivnějších filmů, co jsem kdy viděl. A Austin Butler zahrál krále opravdu královsky. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou