Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

sadlokan

Hele.U tý poslední live show jsem nerozklíčoval,jestli to byly dokuzáběry,nebo Butler...A u col.Parkera se to nedá poznat už od začátku!Jsem si uvědomil až tady jakej by byl Elvis mistr kdyby dal World tour.Nadbůh!Ve Wiki píšou že bral colonel 25% a zde jede 50%.Reklamní vánoční svetr show je nejvíc. ()

Pat_rick_fan

Čisto z hľadiska filmového remesla si Elvis dáva Bohemian Rhapsody ale aj Rocketmana bez hanby na chleba, ale aj tak ma v strede premietania nemohla opustiť myšlienka, že menej je niekedy sakra viac. Je to opulentný spektákel, ako skvelá, do zlatista (doslova) upečená večera, ktorú si zamilujete po dvoch hryzoch, ale pocit sýtosti príde ešte dlho pred posledným sústom. Ako letné kino vynikajúce, ako film ktorý chce aj pravdivejšie predstaviť skutočného Elvisa a nie jeho ilúziu už haprujúce.  Našťastie s nástupom finišu sa Luhrmann ukľudnil, nastupuje tam to hollywoodske, trochu slzopudné, trochu gýčové a trochu zimomriavkové čaro, ktoré pri tomto type filmu jednoducho chcem dostať a chvalabohu som aj dostal. ()

hazaba

Klasická vizuálně pompézní podívaná, kterou čekáte od Baze Luhrmanna. Příběh sám o sobě není špatný a je protkán písněmi Elvise a nejen jej. Nicméně musím přiznat, že mi to přišlo příliš dlouhé. ()

Rathalos

Velmi som sa tesil na tuto zivotopisnu hudobnu dramu o jednom z najlepsich a najvacsich spevakov v historii hudby a moje nadsenie je este vacsie ako som predpokladal,uzasne natoceny,spracovany i zahrany movie,nieco take sa len tak nevidi,Austin Butler to lepsie zahrat nemohol,Tom Hanks tradicne vynikajuci,ale i ostatni herci nezaostavali,no a ak sa tvorcovia filmu drzali skutocnosti,tak mozem jednoznacne povedat,ze Elvis Presley aj napriek svojej obrovskej popularite bol skvely clovek milujuci svoju rodinu,hudbu,priatelov ci fanusikov,skoda len,ze natrafil na svojho manazera Toma Parkera,ktory bol neskutocny hajzel,taktiez aj Amerika bola v tej dobe uboha a primitivna,horsia ako komunizmus,zakazat cloveku sa hybat pri spievani je strasne zarazajuce,ale chyba bola aj a strane samotneho Elvisa,kedze sa dal vyuzivat a nevedel absolutne oddychovat plus tie vsemozne lieky,to vsetko smerovalo k tomu,k comu doslo v jeho mladom veku,cest jeho pamiatke a sklanam sa pred nim,nie len tak pre nic za nic bol oznacovany za krala rock and rollu...:-) ()

BOURQUE

„You are the showman. I am the snowman.“ Baz Luhrmann po cca 10 rokov sa vrátil v plnej sile a vo všetkom prekonáva Johna Carpentera! Film Elvis obsahuje takmer všetko, čo životopisný film musí obsahovať. Film sa snaží zachytiť „zvláštny pracovný vzťah“ medzi „E.P.“ a plukovníkom Tomom Parkerom. Ostatné pasáže Elvisovho života sú síce zachytené a rozobrané klasickým spôsobom, no za to servírované štýlovo a profesionálne. Film vizuálne, ale predovšetkým z hľadiska zvuku a hudby, je absolútny nadpriemer v danom žánru (vidieť na plátnach s dobrými reprákmi je nutná vec). Predovšetkým z hľadiska soundu a vizuálu, nehovoriac o takmer bezchybnom strihu, Luhrmann sa priblížil k svojmu (doterajšiemu) magnum opus (o jeho prekonaní však nie je možné hovoriť). Herci v rolách hlavných postáv, v podaní Austina Butlera a Toma Hanksa, sú vynikajúci. Pesničky, choreografia, tanec, atmosféra vtedajšej doby – takmer všetko je v rovnováhe a v harmónii. Záverečná scéna, kde sa spojili snímky minulosti a súčasnosti, je zvládnutá bezchybne. Škoda tej poslednej časti filmu, ktorá pomerne „laxne“ zachytáva posledné dva roky Elvisovho života (obezita, smrť). Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

brumbrum

Jemne zmiesane pocity mam; podnadpis 'Elvis, kral z cernorchov, pre cernochov a o cernochoch', podobne podanie o Elvisovi som este fakt nevidel - a to som cital+videl viacero knih+filmov. Zatial vedie Elvis a já (TV film) (1988), kedze za nim stoji jeho hodne posliapana manzelka Priscila: vrele odporucam, ak o Elvisove ego dakto blizsie stoji. Toto tuna je sice ultra-moderne a na efekty bohate, no hodne ujete - akoze rapovanie v 60-tych rokoch a tie cernoske vyjavy jak z Bronxu: zlate retaze, cerne brile, rap, tlste pupky.. to sa sem fakt celkom dost nehodilo. Ak ovsem toto clovek prehryzne, povedzme, tak celkom urcite neprehryzne zosensteleho mladicka, ktory sa na Elvisovu charizmu nechytal ani z rychlika. Priscilu kde a jak do toho vyhrabali, tazke tiez pochopit - hercov asi vyberali rano na nadrazi a mali na to len polhodku. Zle spracovane, zla hudba, zli herci, zly scenar, zla atmosfera.. Davam 2*, kedze som sa o plukovnikovi dozvedel viac nez doteraz, aka svina to bola; aspon ze Tom Hanks nesklamal a v podstate to drzal nad vodou. Jedno z najhorsich spracovani, co som doteraz o Elvisovi videl/cital, skoda. ()

Kopi1

Elvisův příběh jsem neznal a Baz Luhrmann vytvořil opravdu skvělé dílo. Dlouho jsem neviděl film, který by měl takové nezastavitelné tempo jako je právě Elvis a to film nemá daleko ke 3h. Moc se mi zde líbil i střih, kamera a samozřejmě herci (cítím zde nějaký ten Oscar). Film mohu jen doporučit, protože za to opravdu stojí. ()

JB2203

Nabubřelá forma převyšující plytký obsah. Popkulturní manýra umně sestříhaná v snaživý leč úmorný a povrchní kýč. ()

Rockerman

Král rokenrolu určitě posunul populární hudbu a její pódiovou prezentaci o kus dál, to je nesporné. Byl ale také zřejmě lehce manipulovatelný a lidé, točící se kolem něj toho dokázali využít. Působil jako loutka, která na slovo poslouchá nejprve matku a pak manažera, který jej dokázal vysát fyzicky i finančně. Skvělý, téměř k nepoznání Tom Hanks v roli hamižného plukovníka Parkera i Austin Butler v titulní roli. ()

CaptainCzech

Dle místního hodnocení jsem očekával totální pecku. Avšak po shlédnutí si pamatuju jen pár věcí a to skvělý herecký výkon Austina Butlera, nesympatickou postavu ''zmetka'' plukovníka a příšerný střih. Střih byl za mě chaotický a tak rychlý, že jsem se v tom ztrácel. Život Elvise byl určitě šílený a mohl to být skvělý životopisný film. Bohužel je tu za mě málo jeho písniček (porovnání s Mamma Mia či Rocketman) a zaměření se na plukovníka místo Elvise. Účel to splnilo, mám chuť si pustit jeho písničky a zjistit si o této legendě něco víc, než mi nabídl tento průměrný snímek. Za mě silné 2* ()

Olík

Elvis nezemřel……Elvis žije. Možná zbytečně dlouhé životopisné drama z pohledu nezdravé symbiózy mezi králem Rock 'n' Rollu a kolotočářem aka manažerem Thomasem Parkerem. Celé to stojí a padá s Austinem Butlerem, hudbou, střihem, tempem a visuální opulentností Baze Luhrmanna. Elvis je vlastně takový přes dvě hodiny dlouhý hubení klip…..někdo to uvítá, někdo bude nadávat, někdo se stejně jako já stane pouhým divákem. ()

agassi68

Klasický Baz, vyžívajúci sa v opulentnosti a detailnej vykreslenosti prostredia. Do toho hýri farbami a na všetko si nechá móóóre času. Preto mu jednu strhnem.. ()

RoneXxXD

Elvis je bezesporu velkofilm o největší hudební legendě, která kdy chodila po naší planetě. Škoda jen, že Elvis musel jít nakonec domů, možná by dnešní hudba přeci nestála za starou veteš. Po úspěšném a skvělém Bohemian Rhapsody, dokonalém Walk the Line a trošku zbytečném Rocketman(novi), tu máme další epos o jednom z největších hudebníků ever. A jak to dopadlo? Dobře. Ačkoliv pár výhrad mám, jedná se o kvalitní kus práce. Film nám ukazuje to dobré, ale i to špatné co Elvis znamenal. A mrknutím oka na to, že Elvis prostě kradl písně, byl odvážný krok. Jedná se tedy o snímek, který je více střízlivější než např. Bohemian Rhapsody... přesto, mu něco stále chybí.  A to je cit. Vztah s jeho prohnilým manažerem tu je po celou dobu stopáže, ale krom pár scén s jeho matkou či s Priscillou, tu skoro není nic o jeho citech a myšlenek. Sledujeme linku, kde vše vypráví Tom Hanks. Jenže to, kde Bohemian Rhapsody válel víc bylo právě ono zaměření na cit Freddieho Mercuryho potažmo jeho lásky. Přitom ona ta chemie mezi herci jež hrají Priscillu a Elvise tu opravdu je veliká, ale straaašně nevyužitá.  Když k tomu přidám i místy otřesný remix písní s novodobými "umělci" a neustále se opakujícím repertoárem v rozmezí 4 skladeb hlavních (hergot, Elvis měl daleko více hitů) a 3 vedlejších, je to docela zklamání. Vizuál a střih je fantasie, herci odvádí skvělou práci... ale kurde, chtělo to více citu a emocí. Slabé 4, |75% ()

dudunecek

Jestli letošní léto zajít na nějaký film, který není jen tupá marvelovka, levnej horor nebo romantická komedie s Langošem, určitě dejte Elvise. Režisér Baz Luhrman, který dřív natočil podobné "energické" filmy jako byl před lety Gatsby nebo dvaceti lety Moulin Rouge tady opět předvádí to, co mají jeho fanoušci rádi. Zběsilou režii, audiovizuální opulenci a střihové orgie. Tempo a režijní energie v tomhle biografickym filmu je tak velká, že vám ani nepřijde, že je to dlouhý jako Duna. Průměrná délka záběru je tady tak 2 vteřiny, všechno se pořád nějak hejbe, pořád nám tam hraje hudba, kamera se nezastavuje a obraz tu hraje všema barvama co snad existují. Navíc ty barvy jsou ještě v souladu se stylem doby, ve které se zrovna v Královo životě pohybujeme. Pokud od toho čekáte klidné odškrtátní těch "nejlepších hitů" a momentů E.P., asi budete překvapení. Tohle není sterilní a generické Bohemian Rhapsody nebo Walk the Line. Nejde tu nutně o klasickou linii "z nikoho někdo", první úspěchy, vrchol, pád, comeback jako to měl třeba neboštík Freddie, jehož film tak tolik nemám rád. Elvis je v tomhle filmu borec od samého začátku do konce. Strukturou má film podobné vypravěčské pilíře např. s Formanovo Amadeem. Je to vyprávění z pohledu jemu blízkého, a to jeho velmi kontroverzního manažera Colonel Tom Parkera (Hanks) Příběh a vyprávění díky tomu má nějaký úhel pohledu, duši (v tomhle případě přemítání nad vinou vlastními chybami) a patřičnej styl. Zběsilost toho vyprávění je právě možná známkou senilnosti Plukovníka, nebo tím šíleným životem, který si Elvis prožil. "A co přesah,Domčo, má to něco navíc, nebo je to jen hezká vzpomínka pro fanoušky bez myšlenky a mesidže, jako jiné hudební biografie?" Skvělá otázka, čtenáři. Chcete vidět vliv kultury na tehdejší konzervativní ameriku v poválčném obodbí? Dozvědět se o vzniku rockenrollu, žánru, který změnil hudební průmysl? A co takhle rasové pnutí v 50. a 60. letech? Tohle vše tam je a více. Elvis se stává obětí nejen doby, svého manažera, ale hlavně komerční a hladovou společností, která funguje dál. Spíš než aktivním protagonistou, je tady zachycena nemožnost úniku z té "zlaté klece" Ať už jsi miláčkem publika, nebo labelů, pořád jsi něčí produkt, i když chceš jen hrát na kytaru své oblíbené černošské písně. Kolem a kolem je tohle přesně ta letošní kino záležitost pro celou rodinu. Mámě se bude líbit Austin Butler a písničky, tátovi zrod rocknrollu, seniorům možná nostalgie. Určitě bych neváhal a šel na to, pokud máte rádi filmy a aspoň trochu víte, kdo byl Elvis Presley a jak důležitý pro hudební historii byl. Doma z toho budete mít půlku zážitku. P.S. Shoutout promítačům z Cinema City Ústí Nad Labem, kteří nechali sál během první části titulků zhasnutý a lidi měli čas nad tím chvilku přemýšlet, nebo si utřít slzy. Umocnilo to celý zážitek. ()

geek.ondra

Luhrman se vrátil s energetickým a vizuálně i herecky bohatým filmem. Škoda jen že jeho režijní trademarky jsou na dnešní dobu občas už trochu zastaralý a místy mi ty chaotické výjevy a záběry přišli jak kdyby pocházeli z hlavy splašenýho debutanta který se utrhl ze řetězu a chce všem ukázat že něco umí. Je to velice dobré, ale stejně jako většina filmů od Baze mi to přijde fakt strašně nadhodnocený 7/10 ()

AngelG

Austin Butler musí být Elvisovým klonem, jinak si to neumím vysvětlit. Jelikož co ten kluk předvádí, je naprostá dokonalost. Kam se hrabe Rami s jeho Freddym, protože tohle je jeden z nejlepších castingů a výkonů v životopisném filmu, jaký jsem kdy viděla. A dále musím vypíchnout Toma Hankse, který je také naprosto skvělý. A celkově je to opravdu krásně zpracované. Nic není zbytečné, natahované anebo že by to moc tlačilo na pilu, je to celé skvěle vyvážené. Rozhodně bych nečekala, že se pro mě jedním z nej filmů tohoto roku stane film o Elvisovi, but here we are. ()

ozeki

Já osobně bych přivítal trochu pomalejší tempo. Tohle je na mě strašná nálož. Luhrmann to do nás sype hlava nehlava. Trvat to o 10 minut déle, tak mě epileptický záchvat určitě nemine. To je ale můj problém. V žádném případě neříkám, že je to špatný film. Naopak... je to dobrý film, řemeslo z něj prýští na všechny strany. Určitě jsou to ode mě lepší 3* (tak 69,5%). Jsem ale přesvědčen, že v rukách jiného režiséra by to pro mě dopadlo daleko lépe. Elvis je přeci jen jeden z největších hudebníků všech dob a do jeho songů si během filmu musel podupávat úplně každý. A i přes tu šílenou intenzitu a kadenci všemožných cingrlátek na Donutilovské úrovni film po 90 minutách ztrácí tempo. Kolem a kolem ten hype okolo filmu ale plně chápu a jsem s ním OK. ()

NorseSword24

O Elvisovi som mal vždy nejaké predsudky a to som ho nikdy nepočúval a ani som o nim nič nevedel. Všetko asi len z jeho vzhľadu. Tento film mi všetky tie predsudky zobral a donútil ma obľúbiť si ho. Po technickej stránke je film dobrý. Hlavne čo musím podotknúť sú zábery z dronov v Las Vegas ktoré... boli zaujímavé. Výpravou a dejovo mi to prišlo strašne super až tak, že som mal pocit, že čítam volakú knihu než že pozerám film. Hlavne tou kombináciou chronologicko nechronologickým vyprávaním a... no jak kniha, inak to nejde popísať. Veľkolepí film o kráľovi a ako sa ho snažili "cenzurovať" bol skvelý po všetkých stránkach len to mohlo byť kratšie. Ďalší super film o nejakom slávnom hudobníkovi/kapele, ktorý síce Bohemian Rhapsody neprekonalo ale určite stojí zato. Len... hrozne rád by som chcel film o Nirváne. Weird Al Yankovic dostane film. To je týpek ktorého pozná výrazne menej ludí. Prečo? Nirvana si to zaslúži a určite to bude hit. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou